Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Kifosztás

Elvették tőlem a múltat, nem az enyém.
A jelent el sem kell venniük, úgyis övék.
De visszakapom bilincseimet, azokat igen.
Kezeskednek erről a kezeskedők.
Az álom hurokként feszül nyakamon.
Világnak visszája feslik szagtalan virágba.
Bohózat-díszletet kopácsolnak keretül.

— Simor András

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Nyomul a Zöld Baloldal: TGM lett az elnök

Encore, 2010, május 30 - 18:58
  • TGM
  • Zöld Baloldal
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Tisztújító kongresszust tartott a Zöld Baloldal Párt 2010. május 30-án Budapesten a Bányász Szakszervezet székházában - olvasható a szocialistáktól - névleg - balra álló pártokból kialakult szervezet közleményében. - A kongresszus elnökének megválasztotta Tamás Gáspár Miklóst, ügyvezető elnöknek Kalmár Szilárdot, alelnököknek Galba-Deák Ádámot, Kalocsai Kingát, Trasciatti Attilát és Vajnai Attilát. Az országos választmány elnöke Dr. Doktorits Tibor lett, tiszteletbeli elnöknek az eddigi elnököt Droppa Györgyöt választották meg."

A párt így határozza meg magát: "A Zöld Baloldal a hazai politikai élet erős szereplője kíván lenni. Egy olyan olyan alternatív rendszerkritikus párt, amely képes a jelenlegi belpolitikai zsákutcából kiutat mutatni választóink számára."

A párt szoros kapcsolatotkat épít a német Die Linke (Balpárt) vezetőivel, a kongresszuson is felszólalt egy német vendég, és holnap vendégül látják Petra Paut, a német Die Linke (Balpárt) képviselőjét, a Bundestag alelnökét.

Kommunista.NET: itt egy random idézet Facebook-ról: "TGM pártelnök lett - egy olyan kongresszuson, amelyen a tagság legnagyobb része nem is vett részt, amit nem is hívtak össze hivatalosan, amin nem valódi tagok, hanem Vajnai Attila és néhány politikai "haverja" szavaztak."

És amit nem reklámoznak a zöldek:

TGM a képmutató

TGM a képmutató
(előző napi szavai:)
„…az én javaslatom az volt, hogy tartsuk meg a vasárnapi összejövetelt, de NEM MINT KONGRESSZUST, hanem mint egyszerű ülést, ahol a tagok, szimpatizánsok - végre - politikáról beszélhetnének, a tisztújítást stb. pedig elhalasztanánk, ameddig minden alapszabályszerűen és törvényesen megszervezhető…”

…és a többi mellőzött egyikének szavai:

„…Ami a balsejtelmeidet illeti, abban osztozunk. Hajek Csaba állításaival szinte minden részletét tekintve egyet kell értenünk (a kettős tagság a ZB érvényes alapszabálya szerint nem lehetséges, a működésre vonatkozó legelemibb szabályok sincsenek betartva, nincs tagnyilvántartás, döntések születnek az illetékes testületek megkérdezése nélkül, a kongresszus összehívása nem jogszerű, stb.). A vásárhelyi találkozó éppen arról szólt, hogy hogyan tudnánk alapjaitól tisztába tenni a ZB-t a jövőbeni jogszerű és hatékony működés érdekében. Ezek után került a képbe Kalmár Szilárd (nem tudni milyen testület javaslatára?), akit egyébként valamennyien - még HCs. is - el tudnánk képzelni a ZB operatív irányítójaként.
HCs. a weblap működtetéséért kiszámlázott 65000,-Ft-ot, de csak azután, hogy kétségbe vonták a bács megyeiek ZB tagságát, tagdíj nem fizetésének indoklásával. Ami HCs. stílusát és „közírói tevékenységét” illeti, azzal nem tudunk azonosulni és rendkívül károsnak tartjuk a ZB számára.
Mi, .... megyeiek, egyeztettünk Vajnai Attilával és Kalmár Szilárddal, valamint leírtuk javaslatainkat a ZB új alapszabályát, szervezeti felépítését, vezetését illetően, abban bízva, hogy egy mindenki számára elfogadható kompromisszummal új alapokon
folytathatjuk a ZB megerősítését, különös tekintettel az őszi választásokra. Sajnálatos módon javaslatainkra mind a mai napig semmiféle írásos visszajelzés nem érkezett, így tagságunk úgy döntött, hogy ezen a kongresszuson nem veszünk részt.
A kongresszusra a bács megyeieket nem hívták meg, ami további muníciót biztosít HCs. számára és megkérdőjelezi a kongresszus legitimitását. Ebben mi nem kívánunk részt venni.
Úgy gondoljuk továbbá, hogy legalábbis furcsa, hogy egy szó sem esik a vezetőség kampányban mutatott szerepléséről, a hetekre eltűnő vezetőkről, az ötletszerű lemondásokról, majd visszatérésekről.
Összefoglalva tehát: egy pártszerűen működő, legitim vezetéssel rendelkező ZB-t szeretnénk látni (külön örülnénk, ha az élén Te állnál), a mostani irány azonban sajnálatos módon nem biztos, hogy jó. Távolmaradásunkkal fenntartásainkat jelezzük, ugyanakkor esélyt is adunk, hiszen „nem” szavazatainkkal nem akadályozzuk a ZB megújulását…”

  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Szánalmas és unalmas!

nagylajos, 2010, május 31 - 08:50

Szánalmas ez az ellendrukkerkedés, mert nyilvánvalóan csak az MKMP válságát igyekeztek vele takargatni!

Unalmas ez a gyakorlat, hogy rendszeresen tendenciózus, a másik fél álláspontját elhallgató, egy másik párt belügyeit boncolgató cikkeket jelentettek meg, csak azért, hogy "bebizonyítsátok", hogy a Vajnai mekkora egy "szemét", meg milyen "hülye". Erre megy ki az egész, de ez kb max 5 embert ha érdekel.

(Egyébként én TGM-et nem tartom alkalmasnak politikai vezető szerepre, ő egy teoretikus alkat.)

  • válasz

Mikor hagyjátok abba már ezt az idióta veszekedést?

tovaris, 2010, május 31 - 20:40

Teljes mértékben egyetértek. Még a megértés és a szimpátia egy fikarcnyi szikrája sincs meg sokakban. Rögtön csípőből tüzelni... Ennek a zöld micsodának én is túl teoretikusnak tartom a megjelenését, de a szövetség keresése helyett azonnal a lebunkózás a divat. Elvtárasak, kívülről nézve ez visszataszító és undorító. Ne felejtsétek el, ti is kívülről kerültetek be. Ha kell, ezerszer is elismétlem, még ha a könyökötökön is jön ki: Egységben az erő! Világ proletárjai, egyesüljetek! De azért nem árt, ha van egy élcsapat, egy erős Munkáspárt! (mielőtt azt mondaná itt valaki, hogy az már van, én azt mondom hogy az még nincs!

Tovaris

  • válasz

Nem erről van szó, bár kétségtelen sértődni könnyű

red, 2010, május 31 - 11:40

sokkal inkább arról, hogy néhány túlmozgásos egyén ha nem megfelelően mocorog, akkor az rendre károkat okoz.
És Lajos sokat lehet sorolni.
Most néztem meg pl a MEBAL címkét. Ha visszapörgetem találok pl olyan híradást ahol egy vállalkozó pénzéért követelnek, de mondjuk minapi történet ahol egy önkényes lakásfoglalós ügyben Vajnai még az SZDSZ-es Gegesynek is nekiszalad ráadásnak egy mondvacsinált /így egészen gusztustalan/ történettel.
És hosszasan sorolhatok még ilyeneket..

Lajos ezek nem ellenedre haragszom hanem érted haragszom. Lásd meg hát a különbséget.
---
És akkor most még egy szót sem szóltam arról a nagyon lényegesről, hogy ez a "Zöld Baloldal" micsoda egy kártékony gondolat már alapjaiban is..
/hir/szegenyeket-sujto-klimavedelem

Ergo hibáznak oly módon is, hogy konkrétan hülye ügyekre repkednek rá sorozatosan, fenn ezekből soroltam ízelítőket, ám még súlyosabb hiba mikor már ideológiailag is elkolbászolnak valami tök nagy marhaságba..

  • válasz

Kettőstagságügyileg nem

red, 2010, május 30 - 19:24

Kettőstagságügyileg nem tudom miként áll a csapat, de mint minap is figyelmeztettem rá, a hivatalos nyilvántartások szerint a 2006-os társaságnál Vajnai a bejegyzett elnök..
Vagy ez már nem számít?
---
Erről a történetről Kobold Tamás volt miskolci polgármester híres mondása jut eszembe.
Amikor KDNP-s létére nem lépett be a Fideszbe, a Viktor ráindított egy ellenjelöltet. Eredményként MSZP-s lett Miskolc polgármestere.
Tamást kérdezték nem érte-e volna meg a polgármesterségért belépni a fideszbe?
Mire a Tamás azt válaszolta, hogy "Szakasitnál volt utoljára kettőstagság"
(talán mert a tisztesség nem világnézet függvénye ;) )

  • válasz

Ez a hír újabb apropó

deakandras, 2010, május 30 - 19:36

Ez a hír újabb apropó arra,vajon ki kit hülyéz le...TGM ennek ellenére szalonforradalmár-lehet,hogy sikere lesz nemsokára,de mint többször hangsúlyoztam,elitista.Egy MSZP-szimpatizáns ismerősömnek arra hívtam fel a figyelmét,hogy a jövőben muszáj nyitni a plebejus gondolatok felé-szerintem Cseh Miki barátunk tudja is,ki az az illető.

  • válasz

Összefog a baloldal....5-en

hevessy, 2010, május 30 - 19:33

Összefog a baloldal....5-en vannak 10 szervezetben.

  • válasz
Encore képe

Nem ez a legfőbb

Encore, 2010, május 30 - 20:28

Nem ez a legfőbb érdekességük, hanem az, hogy a hírben is említett emberek túlnyomó részéről hallottunk már ezt-azt. Nem túl pozitívakat, természetesen.

  • válasz

:)

FeketeAfonya, 2010, május 30 - 21:10

Érdekes összetételű társaság, de a Kalocsai Kinga az nagyon befigyel ott.... Ha alaposan megnézzük, karrierépítéshez ért a csaj. De vajon hol a kedves barátja, a Péter? Úgy tűnik, a ZB-től van még mit lenyúlni, ezért gyűlnek a szarkák...

  • válasz

NEM TEHETEK RÓLA!!!!!

HA.jska, 2010, május 30 - 22:03

Nem tehetek róla, de ha T.G,M-l hallok valami
hírben, mindig a "Pozsgay elvtárs " jut az
eszembe. De úgy érzem, hogy nem véletlenül.
Csak nehogy szegény T.G.M. is úgy járjon.
Két szék között a pad alatt végezze.

  • válasz

Jóska! TGM pont fordított

tovaris, 2010, május 30 - 22:10

Jóska! TGM pont fordított utat járt be. Liberálisból lett marxista, a Pozsgay meg áruló lett. Szerintem nem egyformák az életútjaik.
Tovaris

  • válasz

KEDVES TOVARIS!!!!

HA.jska, 2010, május 30 - 23:17

Igazad van. rosszul fogalmaztam. Én arra gondoltam,
hogy úgy fog járni mint a Pozsgay. Abban pedig erősen
kételkedem, hogy T.G.M. Marxista lenne. Ő ettől nagyon
messze áll. Csak kapkod ide-oda, de fogalma sincs,hogy
mit is akar.Egy biztos. T.G.M. egy áll baloldali mint
Pozsgay volt, és az is marad. Nekem ez a magánvéleményem.
Vagy tévednék? Ha igen ezt az idő majd eldönti. Van
bennem annyi gerincesség, hogy akkor majd bocsánatot kérjek.

  • válasz

Jóska! Senki sem született

tovaris, 2010, május 30 - 23:29

Jóska! Senki sem született marxistának... TGM filozófus, tanár, hosszú idő alatt lett marxista. Eredetiben olvasta a Tőkét, és a többi marxi alkotást. Marx, Engels és Lenin sem munkásnak születtek. Akkoriban egy munkásnak nem lehettek olyan elméleti ismeretei, amelyek kidolgozták volna az ismert tanokat. A munkások végrehajtónak születtek. Meg kell ismerni a tanokat a szükséges mértékig, és állandó tanulás mellett azokat végre kell hajtani... Nincs mese! A gerincességedben meg azt hiszem, senki sem kételkedik.

Tovaris

  • válasz

KEDVES TOVARIS!!!!

HA.jska, 2010, május 31 - 20:31

AZ IDŐ MAJD MINDENT HELYRERAK.
Tisztelettel. HA.

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • Megjelent A MI IDŐNK újság
  • TGM: Elérték, hogy kicsússzunk a határidőből
  • 2011.július 6.-án megjelent A Mi időnk baloldali internetes magazin legújabb száma
  • 2011.június 29.-én megjelent A Mi időnk baloldali internetes magazin legújabb száma
  • 2011.június 22-én megjelent A Mi időnk baloldali internetes magazin legújabb száma

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.