Vajnai: Megpróbálunk önállóan indulni a választáson mindenütt, mert mi nem mutyizunk a szocikkal
Nyílt levél Mesterházy Attilának
Tisztelt Elnök Úr!
Az MSZP tisztújító kongresszusa után néhány nappal egy vidéki nagyvárosban, a megújulást hirdető
párt helyi polgármesterjelöltje megkereste a Munkáspárt 2006 helyben jól ismert képviselőjét. Az
MSZP jelöltje arra kérte a Munkáspárt 2006 tagjait, hogy ne induljanak a választásokon, ne
vegyenek el szavazatokat tőlük, cserébe a tárgyalópartnernek önkormányzati cégekben befolyásos
pozíciót kínált a választás után. Természetesen azt a választ kapta, hogy a Munkáspárt 2006
politizálni és nem mutyizni akar.
A baloldalnak ténylegesen meg kell újulnia, ami azt is jelenti, hogy az MSZP nem folytathatja a
tőle balra álló szervezetek elnyomását, folyamatos, morális alapú zsarolását. A baloldali
politikai élet minden szereplőjének be kell ismernie, hogy a magyar baloldal nem azonos egy
párttal vagy politikai irányzattal. Az „egy a tábor, egy a zászló” elvet nem lenne szabad
erőltetni a baloldalon sem. Orbán Viktor ebbe már két alkalommal is belebukott. A 2010-re egyedül
maradó MSZP emiatt is gyengült meg annyira, hogy elvesztette váltópárti jellegét.
Minden kísérlet, amely a „kulisszák” mögött, mutyizva próbálja kiszorítani a marxistákat,
baloldali zöldeket, humanistákat, a neoliberális politikát elutasító szociáldemokratákat vagy a
globális kapitalizmust bíráló alternatív szervezeteket, a magyar baloldal likvidálásához
vezethet.
Az önkormányzati választások után valószínűleg kevesebb képviselője lesz a különféle baloldali
pártoknak, mint bármikor az utóbbi húsz évben. Az érték nélküli, pragmatikus politizálásnak vége.
A létbizonytalanságban tartott többség sokkal többre vágyik. Eljött az idő, hogy értékalapú,
markáns politikával jelenjünk meg az országos és a helyi közéletben. A Munkáspárt 2006 és a Zöld
Baloldal alapvető tézise, hogy baloldali együttműködésre van szükség, mert csak így lehet az
agresszív jobboldallal szembeszállni. Ez az együttműködés azonban csak úgy lehetséges, ha teret
kapnak azok a pártok, amelyek elutasítják a megszorításokra alapuló neoliberális (neokonzervatív)
politikát, amelyek nem bújnak az IMF szoknyája mögé, hanem a szolidaritáson alapuló progresszív
–nem egykulcsos – adórendszert védelmezik, alanyi jogon követelnek minden állampolgár számára
szociális minimumot, az Európai Szociális Charta teljes ratifikációját kezdeményezik, alkotmányos
jognak akarják elismertetni a lakhatáshoz való jogot és az internethez való kapcsolódást. Olyan
irányzatokról van szó, amelyek elsősorban nem képviselni akarják a választókat, hanem lehetőséget
akarnak adni az állampolgároknak, hogy közös ügyeiket egyre gyakrabban közvetlenül intézhessék.
Nem kirekeszteni, elhallgattatni kell a természet és az emberek kizsákmányolását megszüntetni
akaró szervezeteket, hanem lehetőséget adni nékik, mert csak velük együtt lehet eredményesen
fellépni a polgári demokrácia alapjait is fenyegető újfasizmussal és jobboldallal szemben.
A Munkáspárt 2006 és a Zöld Baloldal jelöltjei megpróbálnak indulni az önkormányzati választáson
mindenütt, ahol az új választási szabályok egyáltalán lehetővé teszik azt. Lesznek helyek, ahol
helyi civil szervezetek színeiben vagy más szervezetekkel közösen, vagy önállóan is indulnak a
választáson tagjaink és szimpatizánsaink. Támogatni fogunk minden olyan jelöltet és szervezetet,
amely tiszteletben tartja az általunk képviselt baloldali értékeket, és képviselni tudja
követeléseinket. Helyi szinten sok olyan probléma van, amelyek megoldásában akkor is készek
vagyunk az együttműködésre, ha az országos politikában kevés a kapcsolódási pont. Ez persze azt is
jelenti, hogy a helyi együttműködés nem jelenti alapvető értékeink feladását. Olyan szervezetekkel
viszont nem szövetkezik a magyarországi marxisták pártja, amelyek kapcsolatot tartanak fenn a
szélsőjobbal, és úgy akarják megoldani a válságot, hogy annak terheit a szegények vállára teszik,
és közben újabb kedvezményeket adnak a szupergazdag vállalatoknak és vállalkozóknak. Nem lehet
tovább a szegények kárára politizálni a baloldalon. Ez ami baloldali üzenetünk, és ezt akkor is el
fogjuk mondani, ha vannak olyanok, akik be akarják fogni pörös szánkat.
Vajnai Attila, a Munkáspárt 2006 elnöke, Kalmár Szilárd, a Zöld Baloldal ügyvezető elnöke


Uram Isten!
Mennyire gyerekesek vagytok!
R-D!
Áruld már el, mi a fenét akarsz elérni ezzel a szüntelen, szenvedélyes link- és "Ctrl C/Ctrl V"-áradatoddal? Ráadásul úgy, hogy az esetek legalább 60%-ban a vélhető célod mellé lősz velük?
Saját véleményed, érveid vannak a dolgokról?
Phoenix, 2010, július 26 - 09:04 Részére
1.-„Mennyire gyerekesek vagytok!”
Javítás: Mennyire gyerekes vagy! Én egy vagyok!
2.-„R-D!” Más fórumon „makomp”, majd „rede”, itt „r-d”.”Nem hozzám közelálló”,mind a három én vagyok!
3.- „Áruld már el, mi a fenét akarsz elérni ezzel a szüntelen, szenvedélyes link- és "Ctrl C/Ctrl V"-áradatoddal? Ráadásul úgy, hogy az esetek legalább 60%-ban a vélhető célod mellé lősz velük?”
a.- az eredeti írást nem én küldtem be.(ha nincs, nincs válasz)
b.-aki olvassa, tudja meg mások, máshol mit írnak a témától. Tájékoztatás!
4.- „Saját véleményed, érveid vannak a dolgokról?”
Tételesen válaszoltam minden felvetésére. Elégedjen meg ennyivel!
Nem lettem okosabb
1) A topic teljes vitáját gyerekesnek tartom, tehát a javítás javítása: Mennyire gyerekesek vagytok!
2) ¨a.- az eredeti írást nem én küldtem be.(ha nincs, nincs válasz)¨
Ezt nem értem.
¨b.-aki olvassa, tudja meg mások, máshol mit írnak a témától. Tájékoztatás!¨
A tájékoztatásnak - helyesebben szemlézésnek - is szokott célja lenni (mert, ha teljes körű akarnál lenni, akkor az egész Googlet idemásolhatnád)
A Te (az internet inkognitója alapján én maradok a tegezésnél, Neked is javaslom) célod azonban nem érthető.
Ha nem kívánsz személyes véleményt nyilvánítani - nos, ez a szíved joga.
Űdvözlettel
Phoenix, 2010, július 26 - 12:02 Részére
„A topic teljes vitáját gyerekesnek tartom, tehát a javítás javítása: Mennyire gyerekesek vagytok!”
A javítás javításának javítása:
A nekem írt válaszban ne minősítsen másokat, csak engem! Itt az egyes szám a jó: Mennyire gyerekes vagy!
„Új hozzászólás” írásakor mehet a többes szám: Mennyire gyerekesek vagytok!
„Ezt nem értem.”
A beküldő: „szilmester, 2010, július 24 - 10:33”. Hivatkozás nélkül.
Az indyn is olvastam, és az eredeti hivatkozást a kommentekkel.
Ídőrenben harmadikként raktam fel az elmaradt hivatkozásokat, és egy „ rosszindulatú primkó hozzászólást”.Volt is rá reagálás.
„A tájékoztatásnak - helyesebben szemlézésnek - is szokott célja lenni”
Igaza van, a hivatkozások közlését helyesebb szemlézésnek nevezni, mint tájékoztatásnak.
A célom az, ide hozni eltérő véleményeket (egymásét már ismerjük).
„Ha nem kívánsz személyes véleményt nyilvánítani - nos, ez a szíved joga.”
Véleményem:
Az alaptéma ismerős, ezt eljátszotta velünk - itt a XVIII. kerületben - az itteni MSZP minden választás előtt.
Jelölt átadás, megállított jelölt „önként” visszalépése, ehhez partner volt a Munkáspárt kerület vezetése - a (4-es) alapszervezet kivételével - a MMP tagok kiválásáig.
Már nem javítok ki semmit
Az én Phoenix, 2010, július 26 - 09:04 hozzászólásom egy új hozzászólás volt (az egész topichoz). Majd a többszörösen ide-oda javított mondat után szólítottalak meg Téged. De azért biztosan Neked van igazad ...
A témát tökéletesen kimerítettük.
Íme! :)
http://hungary.indymedia.org/node/17211#comment-125877
„Önálló aspiránst állít a Zöld Baloldal
Különösen pikáns, hogy Szanyi Tibor szocialista kampányfőnök egykori legfőbb támogatói (ők nevezték a politikust „Szanyi kapitánynak”) most versenytársai lesznek az angyalföldi képviselőnek. A Népszabadság megbízható információi szerint a Zöld Baloldal (ZB) nevű formáció ma mutatja be saját főpolgármester-jelöltjét, aki nem más, mint Galba-Deák Ádám, a Demokratikus Hálózat első embere. A fiatal politikus korábban épp Szanyi kampányának volt az egyik meghatározó támogatója, ahogyan aktív szövetségese volt Kalmár Szilárd is, aki most a Zöld Baloldal ügyvezető alelnöke, Tamás Gáspár Miklós mögött. A ZB ismerteti saját programját is „Van más alternatíva, Budapest” címmel. Ebben többek között ingyeninternetet ígérnek a közösségi terekre, dolgozói tulajdonba adnák a BKV-t, olcsóbbá tennék a távfűtést.”
Abban bíznak, hogy meglesz a huszonötezer ajánlás Pesten
Galba-Deák Ádámot indítja főpolgármester-jelöltként a Zöld Baloldal - jelentették be a párt vezetői hétfőn. A sajtótájékoztatón ismertették a szervezet Van más alternatíva Budapest című választási programját, amelyben kiemelt helyet kapott egyebek mellett a környezetvédelem, a közösségi közlekedés és a főváros kulturális élete.
A Zöld Baloldal a jelenlegi kormánypártok elnyomó és antidemokratikus, illetve a volt kormánypártok neoliberális politikájával, valamint a szélsőjobboldallal szemben a szolidaritás és a demokrácia megvédését tűzi ki célul - mondta a hétfői sajtótájékoztatón Tamás Gáspár Miklós, a Zöld Baloldal elnöke.
Kalmár Szilárd, a párt ügyvezető elnöke közölte: Budapesten, illetve Komárom-Esztergom és Csongrád megyében önállóan állítanak jelölteket az önkormányzati választásokon, több megyében pedig a Munkáspárt 2006-tal együttműködve indítanak képviselőjelölteket.
Sokan vannak Budapesten, akik egyik politikai irányt sem szeretik, a voksolásoknál a "legkisebb rosszat" keresik. Elsősorban az ő figyelmüket szeretnék felhívni arra, hogy van más alternetíva - fejtette ki Galba-Deák Ádám. A párt főpolgármester-jelöltje a budapesti programot ismertetve kiemelte: mindenkinek alapvető joga van a tisztes lakhatáshoz és a szociális minimumhoz.
Célként tűzik ki egyebek mellett, hogy legyen pezsgőbb a főváros kulturális élete, legyen Sziget, Budapest Pride és Gödör jövőre is. A programban kiemelt helyet kapott a környezetvédelem, a dugódíj bevezetése, az olcsóbb közösségi közlekedés és a kötöttpályás hálózat bővítése.
A várt választási eredményekkel kapcsolatos kérdésre Tamás Gáspár Miklós úgy fogalmazott: jelenleg megjósolhatatlannak tartja, mi lesz az eredmény Budapesten, a mostani helyzet adhat, de el is vehet esélyt egy radikálisan baloldali csoporttól. A Zöld Baloldal vezetői abban bíznak, hogy főpolgármester-jelöltjük (naponta átlag kétezret kellene leadni, augusztus 16. és szeptember 3. között, tehát elméletileg 18 nap alatt - szil) és egyéni jelöltjeik kopogtatócéduláját össze tudják majd gyűjteni.
***
A Magyar Kommunista Munkáspárt június 22-én jelezte az Országos Választási Irodának, hogy indulni kíván a választáson. A másnapi OVB-ülésen megtörtént a nyilvántartásba vétel. Ugyanezt sem a Zöld Baloldal, sem a Magyarországi Munkáspárt 2006 még nem tette meg; ennek azonban nincs határideje, elméletileg több mint egy hónap áll erre rendelkezésre. A tíz eddigi szervezet közül öt cigány, kettő parlamenti (MSZP és LMP), valamint Seres Mária Civil Mozgalma, amely tavasszal majdnem elérte az egy százalékot, a költségvetési párttámogatás alsó hátárát.
Nagyon valószínű, hogy
Nagyon valószínű, hogy nem jön össze nekik a húszezer cédula.
Baloldali riválist…
http://www.stop.hu/articles/article.php?id=709358
Aktivistahálózati tagokat keres a Zöld Baloldal
VAN MÁS ALTERNATÍVA! A ZÖLD BALOLDAL VÁLASZTÁSI FELHÍVÁSA
Nehéz időket élünk.
Demokrataként a jobboldal totális nyomulása, baloldaliként a mindennapok egyre nehezülő
valósága aggaszt mindannyiunkat. Ilyen helyzetben, amikor törvényi csűrés-csavarással
lehetetlenné teszik azt, hogy a közéletbe új arcok kerüljenek, nem könnyű választásra
készülni. Főleg nehéz önkormányzati választásra, mivel egyre kevesebben vannak azok a
demokraták és baloldaliak, akik bátran fel merik vállalni politikai nézeteiket. Évtizedekkel ezelőtt írta József Attila, mégis aktuális, mint egykoron: "fortélyos félelem igazgat.“ Helyzetünket csak nehezíti az a tény, hogy a parlamentben ülő ellenzéki erők nyilvánvalóan képtelenek valódi ellensúlyt képviselni. Főként az elmúlt évtizedben saját magát totálisan leamortizáló Mszp nem tud magához térni. Demokratáknak gyengék, baloldalinak hiteltelenek. Nem építhetjük rájuk és a saját magát kereső, de nem találó LMP-re a jövőnket.
A Zöld Baloldal alternatívát mutat! Kíméletlen ellenfelei, kérlelhetetlen kritikusai vagyunk a jobboldalnak és alternatívája a demokratikus oldal pártjainak. Egyszerre vagyunk zöldek és vörösek, mert ez a két terület elválaszthatatlan egymástól. Egyre több a baj környezetünkben és társadalmunkban. Láthattuk, hogy környezetszennyezésre
visszavezethető természeti katasztrófák hazánk szegényeit sújtották legjobban. Egyformán kell nemet mondani embertársaink és a természet kizsákmányolására.
Szeretnénk, ha az előttünk álló kampányban mind több barátunk segítene minket. Ezért
létrehozzuk a ZB-aktivista hálózatot. Nem kell párttagnak lenni ahhoz, hogy támogatni
lehessen munkánkat! Elegendő egy jelzés a kapcsolatfelvételhez.
Nem megirigyelve Orbán Viktort, mi is együttműködést kezdeményezünk. Közös cselekvésre hívjuk mindazokat, akik elkötelezett baloldali demokrataként vállalják a megmérettetést, vagy segíteni tudják munkánkat.
Támogatás, amit biztosítani tudunk, elsősorban elvi támogatás. Feltörekvő, parlamenten
kívüli erőként tevékenykedünk. Nem kapunk az adófizetők pénzéből, így nem tudjuk, persze nem is akarjuk elherdálni milliárdos kampányokra a közvagyont. A mi jelöltjeink alulról építkezve próbálják elnyerni a választók bizalmát. Ehhez a munkához keresünk partnereket.
Keressen minket mindenki, aki új, demokratikus baloldali lehetőséget keres, mert: VAN MÁS ALTERNATÍVA!
Kalmár Szilárd ügyvezető elnök
Jómagam egy fiatal
Jómagam egy fiatal aktivistával kapcsolatban állok,aki cikkeimet továbbítani szokta.Tudok több témában is írni,ehhez azonban az szükségeltetik,hogy az illetékesek jelezzék:megfelelőnek találták-e vagy sem az írásaimat, vagy hogy miről érdemes írnom. Fenn vagyok az iwiwen,a myvipen,van 2-3 e-mail címem is,úgyhogy bármely észrevételüket nyugodtan megírhatják.Én így tudok ebbe bekapcsolódni,de akkor annyit kérnék,kapjak visszajelzést az írásaimról.Ez így lenne korrekt.
Néhány kommunista
Néhány kommunista hozzászólás más fórumokról az önkormányzati választásokkal kapcsolatban:
esztike • 2010. július 21. szerda, 18:16
Alaposan át kellene gondolni a Munkáspárt 2006-nak a Zöld Baloldalhoz fűződő kapcsolatait! A "munkáspártokat" még megosztott állapotukban is sok baloldali ismeri,de a Zöld Baloldalról igen kevesen hallottak...
esztike • 2010. július 22. csütörtök, 14:36
A Munkáspárt 2008 (2008? Nem 2006? Te jó ég! Egy új párt a baloldalon? Hová lesz a baloldali egység? - szil) aktivistái példamutató munkát végeznek pl. Heves,Komárom és Baranya megyékben (pl. képviselőket indítanak, ruhagyűjtési akciókat szerveznek az árvízkárosultaknak, Kádár János évfordulókat szerveznek a baráti körökkel együtt, emléktárgyakat (pólók,nyakkendők,sálak) készíttetnek és reklámoznak,munkásmozgalmi évfordulók szervezésében vesznek részt,aktívak az interneten.,stb.)
Viszont nem tudom,hogy a Zöld Baloldal vezetése mivel múlatja az időt...!??? (Most már tudjuk: főpolgármestert akarnak feltenni a szavazólapra - szil.)
misi • 2010. július 25. vasárnap, 09:08
A Zöld Baloldal igen hasznosan múlatja az idejét! Csak hatékonyabban mint a MMP2006.
A választásokra való felkészülésük előrehaladottabb mint a MMP2006-ban.
A Munkáspárt 2008 (2008?
A Munkáspárt 2008 (2008? Nem 2006? Te jó ég! Egy új párt a baloldalon? Hová lesz a baloldali egység? - szil)
Elírás és ezt Te is tudod szerintem, vagy Te még soha nem ütöttél mellé?
De igen, csak én, mielőtt
De igen, csak én, mielőtt elküldök egy hozzászólást, előtte el is olvasom.
Én is és ennek ellenére
Én is és ennek ellenére volt eset, hogy nem vettem észre. Pont ezért használom a speak board nevű prg-t, ami felolvassa a beírásomat.
A Jobbik ellen demonstrált a pártelnökpár
http://www.nepszava.hu/image/?id=283346&ext=jpg&type=&th=x
„Hidden node: Egyenes derékal !”
MMP2006 | péntek, 2010. július 23.
http://nol.hu/velemeny/20100723-mutyi_helyett_baloldali_politikat
+Kommentek
http://hungary.indymedia.org/hidden/node/17207
Hozzászólások
p, 2010-07-23 20:23 - kardos (nem ellenőrzött)
ilyen pofátlan hazudozást
Te Attis, ezt megbeszélted Szanyi Tibi megélhetési rettegő (antifa) maszopos haveroddal is. Úgy hallottam ő lesz az MSZP őszi kampányfőnöke. Kilincselhettek majd újra együtt, mint nem is olyan rég. Sebaj, majd jövőhéten Ságvárira emlékezve megdumáljátok egymás között, a Remiznél a kamerák előtt. Ja, és add át üdvözletemet a nagy baloldali gondolkodónak, a milliárdos Kapolyi elvtársadnak is.
Nyilván feltétlenül
Nyilván feltétlenül szükséges volt szó szerint idézni ezt a rosszindulatú primkó hozzászólást.
A Szanyival kapcsolatosan leírtakra reagálva:
Antifa? Igen. Csak nem baj?
Rettegő? Nem. Kifejezetten bátor figura.
Megélhetési? Csak annyira, mint bárki más, aki a politikából él. (Esetleg mondjak még példát?)
Egyébként ő a legnormálisabb, legtisztességesebb fazon az MszP-ben és az egész parlamentben. Én kifejezetten tisztelem őt, mégha nem is kommunista, hanem szocdem. Aki pedig a Ságvári emléke melletti kiállásán gúnyolódik, meg rosszmájúskodik annak a dróton rángatott bárcabitorló jóédes qrva anyját, azt!
A Kapolyit pedig nem vágom, hogy vele mi a helyzet...
nagylajos, 2010, július 24 - 17:12 Részére
Nyilván feltétlenül szükséges volt az indyre feltenni.
Mit lehet várni az indytől?
Ezt!
1.- Hidden (Elrejtett hírek megtekintése)
2.- „ rosszindulatú primkó hozzászólást”
Nem tudom, mivel
Nem tudom, mivel "érdemelted" ki Kapolyi "barátságát", de r-d gondolom arra céloz, hogy Kapolyi, az áruló MSZMP-s volt ipari miniszter, aki a félreqrt eocén programjával, meg a volt KGST-kapcsolataival szép suttyomban milliárdos lett, és van pofája magát szociáldemokratának aposztrofálni. Ehhez jó adag lelki prostitúció és politikai promiszkuitás is szükségeltetett, mert minden rendes ember ilyenkor saját magától is öklendezni kezd... És r-d az ilyen baloldalból nem kér. Igaza van, na de hát a baloldaliságnak megvannak a jól körülírt kritériumai, és engedtessék meg, hogy a baloldaliságit mi határozzuk meg, ne pl. egy tőkés. Nem vitatom, hogy ő saját magát baloldalinak tartja, de ez olyan, mint amikor egy bibircsókos orcájú, sánta, púpos, egymellű nő saját magát szexbombának képzeli...
Tovaris
A hozzászólás …
…nem az én írásom („kardos” véleménye)!
Első link az eredeti cikk, a „Kommentek” is érdekesek!
Második link az indymedián lévő helye, a „kardos” hozzászólással.
Hidden node: Egyenes derékal (egy "l"-el)
Itt sem erősség a nyelvtan! Lehet szórakozni a baloldallal, mert szétzilált, széthúzó, sok esetben kompromittált társaság. A kommunistázás, a szocik kommunistának minősítése, ugyanúgy, mint a "kommunizmus=fasizmus" sulykolása az emberek többségét meghülyítette. De ez is volt a cél. A depolitizált környezetben a fidesznyikhajbagázs jól benyomult, egyelőre ők a "janik". A 2/3-al az "ember könnyen viccel", akár a 200 pengővel azelőtt. Azonban ennyire idióta pártcsoportosulást még életemben nem láttam! Azon kívül, hogy "forradalmat csináltak a biliben", sorozatosan qrják el a maradék tekintélyüket is. A közvélemény kutatók (közvélemény manipulátorok) még mutatnak népszerűséget, de mivel a politikában is van hiszterézis, a "jungfrau Kurven" itt is be fog következni.
Tovaris
Monsieur Vajnaival
Monsieur Vajnaival elsősorban az a gondom,hogy megígért valamit,ami aztán nem valósult meg-magyarul kissé laza fazon.Az elv,hogy baloldali szervezetekkel barátkozzunk,nem rossz,ám hogy valaki támadja az MSZP-t és közben azokkal kapcsolatban van,az kicsikét fura.
Néhány oldallal odébb
Néhány oldallal odébb hevessy elvtárs számon kérte tőlem, hogy mi van az új párt megszervezésével. Ha befejeződik ez a beruházás, ami minden időmet leköti, lehet hogy nekilátok. Ennyire kretén gondolkozást, itt a mindenki előtt való nyilvános veszekedést nem tűröm. Azért is az egységes baloldali mozgalom híve vagyok. Az ellenség meg köszöni, jól van. Úgy látszik, tényleg fekete ruhás nyilasokra és éjszakai csengőfrászra van szükség ahhoz, hogy észre térjen a baloldal, és összefogjon...
Tovaris
"Úgy látszik, tényleg
"Úgy látszik, tényleg fekete ruhás nyilasokra és éjszakai csengőfrászra van szükség ahhoz, hogy észre térjen a baloldal, és összefogjon..."
Lehet, hogy az is kevés lenne és adott esetben egymásra uszítanák a nyilasokat, meg egymást jelentgetnék fel.
Kedves Vajnai
Kedves Vajnai elvtárs!
Mindez szép, jó, kiváló. Csak a szegény "istenadta" nép a rossebes francnak sem hajlandó ezt elismerni. Személyesen a magukat kommunistának valló pártok széthúzása az amit a legfőbb oknak tartok a baloldali(kommunista) pártok gyengeségében. Baloldali pártszövetség összehozását tartom szükségesnek, amely kompromisszumosan elismeri a szocialista tulajdonformák elsődlegességét, és deklaráltan nem szekértolója a kapitalistáknak. Sajnos, egyelőre a magántulajdon jelenlegi formái is jelen vannak a gazdaságban, de ha összefogással ki tudnánk őket szorítani a vezető pozíciójukból, az lenne az igazi!
Tovaris
Tegnap írott sajtó útján
Tegnap írott sajtó útján is olvastam a cikket-az ötlet nem rossz,de a mai társadalmi viszonyok között, ebben a légkörben nehezen megvalósítható.De az összefogást mint gesztust támogatom-bárkit üdvözölni kell,aki rendszerkritikus baloldali.