„Az egyetlen baloldali párt!” - munkáspárti hírek Debrecenből
A Magyar Kommunista Munkáspárt egyedüli baloldali pártnak tartja magát a mostani országgyűlési választásokon. Mint a párt megyei elnöke elmondta: közel 1 éve kiválasztották a jelöltjeiket, de látva a kopogtatócédula gyűjtésének nehézségeit, úgy döntöttek, hogy változtatnak az eredeti felálláson, és csak a megyei lista felállításához szükséges két egyéni jelöltet indítják. Így az 1. választókerületben maga az elnök, Edelényiné Nagy Mária, és a 3. választókerületben Kiss István indul el. "Nehéz a gyűjtés, de nem lehetetlen. Van hitünk és kitartásunk!" - állítja.
Edelényiné kifogásolta a többi párt magatartását, így a Fideszét is. Mint a hozzánk eljuttatott állásfoglalásában leírta: "sajnálatos módon a Fidesz azt hirdette meg, hogy kétmillió cédulát gyűjt össze, és teszi is, ezt valamennyien tapasztaljuk. Tisztességtelen, bár manapság hol lehet polgári demokráciában tisztességről beszélni. Ugyanakkor visszaélés is a demokráciával. A kopogtatócédulák gyűjtése arra való, hogy mindenki esélyt kapjon, és ne egy-két párt uralja a mezőnyt. A Fidesz akciója, de az MSZP és a Jobbik sem marad el tőle, azt szolgálja, hogy mindenki mást elrettentsenek, és csak ők uralkodjanak.
A Munkáspárt képes szavazatokat elvenni az MSZP-től, és a Jobbiktól is, ezért mindkét oldalról fennáll a veszélye annak, hogy a választási szervekben kifogásolni fogják a kopogtatócédulákat, vagy kitalálnak valami mást. Ezért, minden választókerületben vannak tartalékaink. Nehéz a gyűjtés, de nem lehetetlen. Van hitünk és kitartásunk!
Az MSZP most két dolgot „nyomat” a médiában. Egyrészt hirdeti, hogy rengeteg mindent tettek a dolgozókért, a nyugdíjasokért, meg mindenkiért. Ez, mint tudjuk, nem igaz. A másik pedig a régi ötletük: ha nem szavaztok az MSZP-re, jönnek a fasiszták! Ez sem igaz, de sajnos, sokan vannak olyanok, akik mindkettőnek felülnek, és rájuk adják le voksaikat.
A Jobbik sem fukarkodik az ígérgetésekből, azt szajkózza, amit az emberek hallani akarnak. Cigányozik, zsidózik, magyarkodik, halálbüntetés- és a csendőrség visszaállítását kiabálja, közben a „fekete-egyenruhásait” alkotmányellenesen működtetik. Ezek szélsőjobboldali, fajüldöző, fasiszta nézetek, ami sok dolgozó embert is megtéveszt. Teheti, mert a tőkés média teret ad nekik. A kérdés az, hogy megváltozik-e a helyzet, ha az MSZP marad hatalmon? Nyilvánvalóan nem! Ha az MSZP akarta volna, eddig is megakadályozhatta volna a szélsőjobboldali erők szerveződését. Ehelyett azt látjuk, hogy például az állami Magyar Rádió a Jobbikot meghívja a választási műsorok egyeztetésére, a Munkáspártot pedig nem. Ennek megvan a sajátos oka: a Jobbik nem akarja a kapitalista rendet megváltoztatni, mi a Munkáspárt viszont nagyon is.
Rosszabb lesz-e a helyzet, ha a Fidesz kerül hatalomra? Bizonyára nem lesz jobb, de nem lehet rosszabb sem. Megmondom, hogy miért? A Jobbik nem jó a Fidesznek. Ugyanúgy, ahogy korábban nem volt jó nekik a MIÉP vagy a Torgyán-féle kisgazdák. A Fidesz ma sem akar osztozkodni a hatalmon. És van még valami: az Európai Unió nem igen szívleli a szélsőjobboldallal való együttműködést, bár kétségkívül igaz, hogy az európai nagytőke komolyan felhasználja a szélsőjobboldalt.
Sokszor mondják – időnként a saját párttagjaink is –, hogy mi a Fidesz programját átvesszük. Ez nem így van. Nem a miénk hasonlít a Fideszére, a Fidesz használja a mi ötleteinket, s akkor még finoman fogalmaztam. „Egy millió munkahely tíz év alatt,” mondja most Orbán Viktor. Mi a Munkáspárt húsz éve mondjuk. De ugyanez igaz a multik korlátozására, a magyar vállalkozók támogatására is. Ezek igaz és jó gondolatok, akárki is mondja. De van itt más is! A Fidesz a helyzeténél fogva nem adhat garanciát arra, hogy ezt a programot valóban megvalósítja. A Fidesz a kapitalizmust erősíti, ahol soha sem lesz teljes foglalkoztatás, mert az ellentmond a kapitalizmus alaptörvényének. Ha nem lennének a kiszolgáltatott munkanélküliek milliói, a tőke nem lenne képes zsarolni és kizsákmányolni a dolgozókat. Ha nem hiszik, nézzenek körül a Munkáspártban!
Nekünk, dolgozóknak alapvető érdekünk, hogy legyenek munkahelyek, hogy ne vegyék el a pénzünket, így mi vagyunk a garancia. Ezért kell a Munkáspárt a parlamentbe. Sosem voltunk könnyű helyzetben, most sem vagyunk. Mi a párttagok tagdíjaiból, és adományaiból tartjuk fenn magunkat. Nincsenek gazdag milliárdos vállalkozóink akik nyomathatnák millióikat a Munkáspártnak. Mi a dolgozó és dolgozni akaró emberek pártja vagyunk, küzdünk a kapitalizmus igazságtalansága ellen, és akik hiszünk egy jobb és igazságosabb társadalomban.
A mi programunk baloldali program.
Fő jelszavunk: ÁLLAMOSÍTÁS! SZÁMONKÉRÉS! MUNKAHELYTEREMTÉS!
deol.hu


Nagyon sok sikert kívánok
Nagyon sok sikert kívánok és bízom benne,hogy meg lesz Hajdú-Biharban is a területi lista. Jók a jelöltek, a lehetőség megvan már csak élni kell tudni vele! HAJRÁ!!
Hitler is így kezdte, mint
Hitler is így kezdte, mint a jobbik. Volt kitől tanulni - Szálasi Ferenc közbeiktatásával - Vonabácsiatörpének. Csak hát annyira szánalmas, hogy még változtatni sem tudott a stíluson. Abból viszont nem tanultak, hogy kár utánozni őket, mert mindegyik csúfosan végezte.