Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Egyenlőség

"A becsületes, tisztességes munka védelmében és ösztönzésére be kellett vinnünk a köztudatba - s ez nem volt könnyű - hogy a fizetés, a kereset, a jövedelem a teljesítmény szerint alakuljon. Ennek kapcsán megemlítem: a szocializmus eredeti célja a társadalmi egyenlőség. De mi nem a szegénység egyenlőségét akarjuk, hanem azt az egyenlőséget, amely megfelelő mennyiségű javak birtokában alakul ki. Ehhez a szívvel-lélekkel végzett termelőmunkát értékén kell megfizetnünk. Így teremthetjük meg mindazt, amire a társadalomnak szüksége van."

— Kádár János

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

„Az egyetlen baloldali párt!” - munkáspárti hírek Debrecenből

hevessy, 2010, február 25 - 23:30
  • Debrecen
  • Edelényiné Nagy Mária
  • kommunista
  • Munkáspárt
  • Thürmer
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

A Magyar Kommunista Munkáspárt egyedüli baloldali pártnak tartja magát a mostani országgyűlési választásokon. Mint a párt megyei elnöke elmondta: közel 1 éve kiválasztották a jelöltjeiket, de látva a kopogtatócédula gyűjtésének nehézségeit, úgy döntöttek, hogy változtatnak az eredeti felálláson, és csak a megyei lista felállításához szükséges két egyéni jelöltet indítják. Így az 1. választókerületben maga az elnök, Edelényiné Nagy Mária, és a 3. választókerületben Kiss István indul el. "Nehéz a gyűjtés, de nem lehetetlen. Van hitünk és kitartásunk!" - állítja.

Edelényiné kifogásolta a többi párt magatartását, így a Fideszét is. Mint a hozzánk eljuttatott állásfoglalásában leírta: "sajnálatos módon a Fidesz azt hirdette meg, hogy kétmillió cédulát gyűjt össze, és teszi is, ezt valamennyien tapasztaljuk. Tisztességtelen, bár manapság hol lehet polgári demokráciában tisztességről beszélni. Ugyanakkor visszaélés is a demokráciával. A kopogtatócédulák gyűjtése arra való, hogy mindenki esélyt kapjon, és ne egy-két párt uralja a mezőnyt. A Fidesz akciója, de az MSZP és a Jobbik sem marad el tőle, azt szolgálja, hogy mindenki mást elrettentsenek, és csak ők uralkodjanak.

A Munkáspárt képes szavazatokat elvenni az MSZP-től, és a Jobbiktól is, ezért mindkét oldalról fennáll a veszélye annak, hogy a választási szervekben kifogásolni fogják a kopogtatócédulákat, vagy kitalálnak valami mást. Ezért, minden választókerületben vannak tartalékaink. Nehéz a gyűjtés, de nem lehetetlen. Van hitünk és kitartásunk!

Az MSZP most két dolgot „nyomat” a médiában. Egyrészt hirdeti, hogy rengeteg mindent tettek a dolgozókért, a nyugdíjasokért, meg mindenkiért. Ez, mint tudjuk, nem igaz. A másik pedig a régi ötletük: ha nem szavaztok az MSZP-re, jönnek a fasiszták! Ez sem igaz, de sajnos, sokan vannak olyanok, akik mindkettőnek felülnek, és rájuk adják le voksaikat.

A Jobbik sem fukarkodik az ígérgetésekből, azt szajkózza, amit az emberek hallani akarnak. Cigányozik, zsidózik, magyarkodik, halálbüntetés- és a csendőrség visszaállítását kiabálja, közben a „fekete-egyenruhásait” alkotmányellenesen működtetik. Ezek szélsőjobboldali, fajüldöző, fasiszta nézetek, ami sok dolgozó embert is megtéveszt. Teheti, mert a tőkés média teret ad nekik. A kérdés az, hogy megváltozik-e a helyzet, ha az MSZP marad hatalmon? Nyilvánvalóan nem! Ha az MSZP akarta volna, eddig is megakadályozhatta volna a szélsőjobboldali erők szerveződését. Ehelyett azt látjuk, hogy például az állami Magyar Rádió a Jobbikot meghívja a választási műsorok egyeztetésére, a Munkáspártot pedig nem. Ennek megvan a sajátos oka: a Jobbik nem akarja a kapitalista rendet megváltoztatni, mi a Munkáspárt viszont nagyon is.

Rosszabb lesz-e a helyzet, ha a Fidesz kerül hatalomra? Bizonyára nem lesz jobb, de nem lehet rosszabb sem. Megmondom, hogy miért? A Jobbik nem jó a Fidesznek. Ugyanúgy, ahogy korábban nem volt jó nekik a MIÉP vagy a Torgyán-féle kisgazdák. A Fidesz ma sem akar osztozkodni a hatalmon. És van még valami: az Európai Unió nem igen szívleli a szélsőjobboldallal való együttműködést, bár kétségkívül igaz, hogy az európai nagytőke komolyan felhasználja a szélsőjobboldalt.

Sokszor mondják – időnként a saját párttagjaink is –, hogy mi a Fidesz programját átvesszük. Ez nem így van. Nem a miénk hasonlít a Fideszére, a Fidesz használja a mi ötleteinket, s akkor még finoman fogalmaztam. „Egy millió munkahely tíz év alatt,” mondja most Orbán Viktor. Mi a Munkáspárt húsz éve mondjuk. De ugyanez igaz a multik korlátozására, a magyar vállalkozók támogatására is. Ezek igaz és jó gondolatok, akárki is mondja. De van itt más is! A Fidesz a helyzeténél fogva nem adhat garanciát arra, hogy ezt a programot valóban megvalósítja. A Fidesz a kapitalizmust erősíti, ahol soha sem lesz teljes foglalkoztatás, mert az ellentmond a kapitalizmus alaptörvényének. Ha nem lennének a kiszolgáltatott munkanélküliek milliói, a tőke nem lenne képes zsarolni és kizsákmányolni a dolgozókat. Ha nem hiszik, nézzenek körül a Munkáspártban!

Nekünk, dolgozóknak alapvető érdekünk, hogy legyenek munkahelyek, hogy ne vegyék el a pénzünket, így mi vagyunk a garancia. Ezért kell a Munkáspárt a parlamentbe. Sosem voltunk könnyű helyzetben, most sem vagyunk. Mi a párttagok tagdíjaiból, és adományaiból tartjuk fenn magunkat. Nincsenek gazdag milliárdos vállalkozóink akik nyomathatnák millióikat a Munkáspártnak. Mi a dolgozó és dolgozni akaró emberek pártja vagyunk, küzdünk a kapitalizmus igazságtalansága ellen, és akik hiszünk egy jobb és igazságosabb társadalomban.

A mi programunk baloldali program.

Fő jelszavunk: ÁLLAMOSÍTÁS! SZÁMONKÉRÉS! MUNKAHELYTEREMTÉS!

deol.hu

  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.
Melós képe

Nagyon sok sikert kívánok

Melós, 2010, február 27 - 01:13

Nagyon sok sikert kívánok és bízom benne,hogy meg lesz Hajdú-Biharban is a területi lista. Jók a jelöltek, a lehetőség megvan már csak élni kell tudni vele! HAJRÁ!!

  • válasz

Hitler is így kezdte, mint

tovaris, 2010, február 26 - 08:05

Hitler is így kezdte, mint a jobbik. Volt kitől tanulni - Szálasi Ferenc közbeiktatásával - Vonabácsiatörpének. Csak hát annyira szánalmas, hogy még változtatni sem tudott a stíluson. Abból viszont nem tanultak, hogy kár utánozni őket, mert mindegyik csúfosan végezte.

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • Nemzetközi tanácskozás Indiában
  • Munkáspárti tüntetők a Szegénység Elleni Világnapon + video
  • Mit akar a Munkáspárt?
  • Nézze meg Thürmer Gyula televíziós szereplését a Napkeltében!
  • Kommunista előretörés az imperialista USA-ban?

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.