"Akad-e ellenzéki párt, amelyről kormányon levő ellenfelei nem híresztelték, hogy kommunista,
akad-e ellenzéki párt, amelyik nem vágta vissza a kommunizmus megbélyegző vádját a haladottabb
ellenzékieknek éppúgy, mint reakciós ellenfeleinek?"
...a Munkáspárt elnökének kérdezése közben.
Persze, összességében ez egy ilyen tipusú műsor, ezt én is tudomásul vettem, és talán ez teszi
különösen érdekessé.
Mégis szóváteszek egy apró momentumot, mert tipikus eset az állítólagos médiapártatlanság
megcáfolására: a műsoridő kb. 8/10 része táján, a Népszabadság belpolitikai munkatársának,
Szalay Tamásnak, volt egy érzelmektől átitatott, kedves kérdése:
"...Elnök úr !....NE ADJ ISTEN, HA MÉGIS KIJUTNAK, melyik frakcióba fognak ülni....
Adalékként, ez év februárjában, a Diák és Ifjúsági Újságírók Országos Egyesülete
megalakulásának születésnapja alkalmából, Szalay Tamást, mint diákújságíróként indult médiás
szakembert emlékéremmel tüntette ki, másokkal egy sorban....
Egyébként a nyakamat merném rá tenni, hogy az ilyen kis firkászok, abban a pillanatban, ha
itt megint szocializmus lenne (olyasféle, mint '89 előtt), jönnének egyből hízelkedve és
versenyeznének, ki tudna bődületesebb benyalós cikket írni a pártról. S ha a rendszer utóbb
megbukna, könyvet írnának arról, hogy milyen rossz volt kényszer hatására írniuk...
Én reggel is néztem (direkt maradtam pedig 8-ra siettem) és aztán picit fel is bosszantottam
magam rajt.
Nem Gyulával van baj, hanem a riporterekkel meg a témákkal. Kimondottan aljasak és annyira
mocskosan nem is kérdeztek hanem csak cinkosan beszólogattak (még van olyan is mikor hallani,
hogy egyik beszól a másikat mutatják a harmadik pedig kuncog - hallatszik)
Persze riportereink biztosan azt hitték ez egy tök jó vágáns diákcsíny mikor a tanár nem néz
oda és cincoghatnak, de pont mivel ennyire nélkülözték a minimális tiszteletet is (ami minden
riportalany megillet még az is aki nem szeretünk, mert egyszerűen ezek a szakma szabályai) nos
tehát annyira nélkülöz ez a beszélgetés mindenfajta újságírói tisztességet, hogy minderre
mondom, hogy ez a videó nem jó.
Mondjuk az ezen az oldalon is fenn levő és címlapon levő beszélgetés a rendszerváltásról az
tényleg egy kimondottan jó beszélgetés. Ez úgy, hogy TGy-t személyes is ismerem még engem is
meglepett mennyire jó, hogy mennyire értelmes és menyire tisztán fogalmaz.
Nade ebben a mostani napkeltés mocskolásban igazából még Gyula sem tudta jól felvenni a
kesztyűt. Csak egy példa: mikor kérdik tőle, hogy éppen csak meglett a kopogtató(???) akkor ő
azt válaszolja, hogy ennyi kell ennyi a törvényes (azaz magyarázkodik és a nézőben benne
hagyja azt a mocskos riporteri beetetést, hogy ez a párt csak ennyit tud és picik) pedig
mondjuk válaszolhatott volna olyat, hogy mondjuk a Fidesz sem adott le sokkal többet. Ergo az
aljasan (rossz gondolatot a nézőben elültető) kérdésre nem a gondolatot rakja helyre hanem
védekezésbe/magyarázkodásba szorul. (gondolom pont azért mert biztosan őt is idegesítette
mikor a kérdések helyett beszólogatásokat kap "meddig akar még elnök maradni?" stb.. és még
válaszolni sem válaszolhat mert kamerán kívül meg hangosan mernek röhögni.
Szóval ez egy nagyon nagyon aljas videó (szerintem) ám ami még nagyobb baj, hogy az, hogy a
közömbös egyszerű választó akinek esetleg lett volna értelme ezt megnézni és meggyőzni - nos
náluk nem ér szerintem cél.
De ismétlem ahogyan én látom ez most tényleg nem a Gyula hibája. Roppant nehéz ugyanis mondjuk
egy csúfolódó-piszkálódó osztályban úriemberként is viselkedni meg még szimpatikusként is, de
az embereket közben még a saját igazáról meggyőzve és maga mellé állítva is fellépni. Ez
bármelyikünk lett volna ott egy csaknem lehetetlen, megoldhatatlan - főleg akkor ha totálisan
váratlan.
Sza 100szónak is egy a vége: szerintem nem ezt a videót kell terjeszteni, nem ez hozza közel a
még ingadozó szavazókat.
/pedig tényleg volt TGy-nek 1-2 kimondottan jó húzása, mikor pl. a cikizésre emberi hangon
reagál, hogy nem hazudik és a tagok csak keveset adnak össze - na az egy nagyon jó reakció
mert emberi, stb..stb.. szóval van benne több jó elem is, de a vérszagra menő piszkálódós és
gyűlölködést kedvelő tömeghez ez a pár momentum kevés a helyzet visszájára fordításához. Kevés
ahhoz, hogy az (átlag)nézőben lejöjjön micsoda szarháziak itt a kérdezők, inkább drukkol úgy
mint mikor a bohócot tortával dobálják..
Sza ez nem jó - és szerintem feledjük.
Ez nekem csak impulzus és lehet nem jól látom, ám azt mondom jó szokott lenni az ilyen jellegű
megérzésem...
(TGynek meg van is és lesz is még számos tényleg bravúros anyaga - inkább azokra kell
koncentrálni ez meg belefér főleg akkor ha nem is rajta múlt - fogjuk most ezt így fel)
Ha nem tetszik az elnök úrnak a Napkelte,akkor a Hír TV-t és az Echo TV-t kell előnyben
részesítenie,mert azok a riporterek nem "aljasak és mocskosak",ők igazi kommunista-barát
emberek,akik óriási érdeklődéssel lesik Thürmer válaszait: ő már azóta Csermely
Péternek,piros ingben már nem rég nyilatkozott is.Kár,hogy a Hír TV a beszélgetést kénytelen
volt "rendkívüli hírekkel" megszakítani,mert a betiltott,neonáci Magyar Gárda pankrációját
közvetítette!
Ez csak azért, butaság, mert köztudott, hogy a Nap-Keltébe hónapok óta nem is hívják a
Munkáspártot szerepelni. Az EP-választások idején kénytelenek voltak, mert hát mégis egy
listát állító pártról volt szó, de egyébként semmi. És a mai viszonyok között
létfontosságú, hogy ki mennyit szerepel a médiában, úgyhogy kézenfekvő, hogy minden
lehetőséget meg kell ragadni a szereplésre. Ha Hír TV, ha Echo TV, még akkor is. Ők
legalább nem olyan alpári, bunkó stílusban kérdezgetnek, mint a Pártkeltés bagázs...
ezért nekem teljesen más jött le. Amikor a Glizce Attilát (ő a postát, aki mellesleg
egyetemi hallgató) kezdték el cseszegetni, akkor azét jól kiosztotta őket Thürmer!
"A Habsburg-gyerek mennyivel jobb?" :))))))))))))
Thürmer több konkrét dolgot mondott (pl. államosítások), mind eddig.
Ha meg valaki azt hiszi, hogy az átlag ember nem veszi észre, mennyire szeretnek az állami
tv-ben szívozni Thürmerrel, az téved. Csak egy személyes példa: az én nagyapám legalább
annyira tiszteli Thürmert, mint én. Amikor róla beszélgetünk, sohasem felejti el
megjegyezni, hogy "fiam, azt az embert mindig próbálják a pad alá nyomni, de még sohasem
sikerült senkinek". Szrintem a műsorvezetők bunkósága a mi malmunkra hajtja a vizet!
-mármint tapasztalt, a szocializmust megélt újságirók nem vállalták be ezt a játékot.
Tud-
ták jól:egy tiszta, támadhatatlan kommunista vezetővel nem tudnának mit kezdeni!
(Havas
"Tanár Úr" is csak bohóckodásig jutott TGy-vel) Maradtak hát az "ifjú titánok" Siklós
And-
riskával az élen. Én a Gyula helyében már az első percekben megkérdeztem volna tőlük,
hogy
mennyi idősek is?! Azonnal helyre pakolta volna a virgonc ifjakat, akik
egyébként-szerintem
-nem lettek megdicsérve kenyéradó gazdáik által. Merthogy összességében véve, Thürmer
Gyula
abszolút szimpatikus volt, a rendelkezésére álló rövid időt jól kihasználva, elég jó
rek-
lámot csapott a Pártnak. Egy őszinte, tisztességes KOMMUNISTA PÁRTELNÖKÖT láthatott a
nagy-
érdemű, aki higgadtan tűrte a kóstolgatásokat, és még a forradalommal kapcsolatos
kérdésre
is frappánsan magyarázott. Pedig megpróbálták "bevinni az erdőbe", de nem sikerült.
Ponto-
san azt válaszolta, amit kell:forradalom közeli hangulat van,-amit nem a kommunista
Párt
szit. (Pedig de nagyon szerették volna kicsikarni belőle a "forradalmi uszitást")
Amire pedig még a legvadabb Jobbikosok is csak elismerően csettinthettek, az a
"Habsburg-
-gyerek" megjegyzés volt. Riportereink kissé idegesek is lettek.
-Amit én személy szerint hiányoltam,-bár tudomásul veszem hogy TGy-nek okosan kellett
gaz-
dálkodnia a szűkre szabott idővel,-ezt a triumvirátust rendesen ki lehetett volna
oktatni
a szocializmus vivmányai, és a rendszerváltás óta eltelt időszak visszafejlődése
tárgyá-
ban. Külön rávilágitva, hogy ők hárman azon pár-százezer közé tartoznak, akik jól
jártak
a kapitalizmusban,-a szocialista éra vivmányainak köszönhetően. Nem úgy, mint a többi
ki-
lencmillió honfitársuk. De mondom: összességében véve nagyszerűen szerepelt Thürmer
Gyula.
Bizton állitható: a felháboritó riporteri magatartás, és a Gyula őszinte, frappáns
visel-
kedése, talpraesett és a köz véleményét tükröző válaszai hasznára válnak az
MKMP-nek.
Biztos vagyok abban, hogy egyre több megjelenési lehetősége lesz TGy-nek.
Elismerésem Neki!
"Bűnbánó"
A videót teljes hosszában felpakoltam a myVIP MKMP-Munkáspárt klubjába is. Lehet, hogy
csatlakozni is kell a klubhoz, hogy meg lehessen nézni, nemtom :)
:)
Elnök Elvtársat majd jól leszúrjuk, hogy miért nem a vörös ingben volt!? :)))
Nem lehetett nem érzékelni a jelenlévő újságírók ellenszenvét...
...a Munkáspárt elnökének kérdezése közben.
Persze, összességében ez egy ilyen tipusú műsor, ezt én is tudomásul vettem, és talán ez teszi különösen érdekessé.
Mégis szóváteszek egy apró momentumot, mert tipikus eset az állítólagos médiapártatlanság megcáfolására: a műsoridő kb. 8/10 része táján, a Népszabadság belpolitikai munkatársának, Szalay Tamásnak, volt egy érzelmektől átitatott, kedves kérdése:
"...Elnök úr !....NE ADJ ISTEN, HA MÉGIS KIJUTNAK, melyik frakcióba fognak ülni....
Adalékként, ez év februárjában, a Diák és Ifjúsági Újságírók Országos Egyesülete megalakulásának születésnapja alkalmából, Szalay Tamást, mint diákújságíróként indult médiás szakembert emlékéremmel tüntette ki, másokkal egy sorban....
Jajjj, de félnek...
Egyébként a nyakamat merném rá tenni, hogy az ilyen kis firkászok, abban a pillanatban, ha itt megint szocializmus lenne (olyasféle, mint '89 előtt), jönnének egyből hízelkedve és versenyeznének, ki tudna bődületesebb benyalós cikket írni a pártról. S ha a rendszer utóbb megbukna, könyvet írnának arról, hogy milyen rossz volt kényszer hatására írniuk...
Minél több helyre, barátoknak, és vitafórumokra...
....juttasuk el ezt a linket!
Egyszer már csak bekövetkezik az ébredés....
Én azt gondolom ám, hogy nem jó ez a videó
Én reggel is néztem (direkt maradtam pedig 8-ra siettem) és aztán picit fel is bosszantottam magam rajt.
Nem Gyulával van baj, hanem a riporterekkel meg a témákkal. Kimondottan aljasak és annyira mocskosan nem is kérdeztek hanem csak cinkosan beszólogattak (még van olyan is mikor hallani, hogy egyik beszól a másikat mutatják a harmadik pedig kuncog - hallatszik)
Persze riportereink biztosan azt hitték ez egy tök jó vágáns diákcsíny mikor a tanár nem néz oda és cincoghatnak, de pont mivel ennyire nélkülözték a minimális tiszteletet is (ami minden riportalany megillet még az is aki nem szeretünk, mert egyszerűen ezek a szakma szabályai) nos tehát annyira nélkülöz ez a beszélgetés mindenfajta újságírói tisztességet, hogy minderre mondom, hogy ez a videó nem jó.
Mondjuk az ezen az oldalon is fenn levő és címlapon levő beszélgetés a rendszerváltásról az tényleg egy kimondottan jó beszélgetés. Ez úgy, hogy TGy-t személyes is ismerem még engem is meglepett mennyire jó, hogy mennyire értelmes és menyire tisztán fogalmaz.
Nade ebben a mostani napkeltés mocskolásban igazából még Gyula sem tudta jól felvenni a kesztyűt. Csak egy példa: mikor kérdik tőle, hogy éppen csak meglett a kopogtató(???) akkor ő azt válaszolja, hogy ennyi kell ennyi a törvényes (azaz magyarázkodik és a nézőben benne hagyja azt a mocskos riporteri beetetést, hogy ez a párt csak ennyit tud és picik) pedig mondjuk válaszolhatott volna olyat, hogy mondjuk a Fidesz sem adott le sokkal többet. Ergo az aljasan (rossz gondolatot a nézőben elültető) kérdésre nem a gondolatot rakja helyre hanem védekezésbe/magyarázkodásba szorul. (gondolom pont azért mert biztosan őt is idegesítette mikor a kérdések helyett beszólogatásokat kap "meddig akar még elnök maradni?" stb.. és még válaszolni sem válaszolhat mert kamerán kívül meg hangosan mernek röhögni.
Szóval ez egy nagyon nagyon aljas videó (szerintem) ám ami még nagyobb baj, hogy az, hogy a közömbös egyszerű választó akinek esetleg lett volna értelme ezt megnézni és meggyőzni - nos náluk nem ér szerintem cél.
De ismétlem ahogyan én látom ez most tényleg nem a Gyula hibája. Roppant nehéz ugyanis mondjuk egy csúfolódó-piszkálódó osztályban úriemberként is viselkedni meg még szimpatikusként is, de az embereket közben még a saját igazáról meggyőzve és maga mellé állítva is fellépni. Ez bármelyikünk lett volna ott egy csaknem lehetetlen, megoldhatatlan - főleg akkor ha totálisan váratlan.
Sza 100szónak is egy a vége: szerintem nem ezt a videót kell terjeszteni, nem ez hozza közel a még ingadozó szavazókat.
/pedig tényleg volt TGy-nek 1-2 kimondottan jó húzása, mikor pl. a cikizésre emberi hangon reagál, hogy nem hazudik és a tagok csak keveset adnak össze - na az egy nagyon jó reakció mert emberi, stb..stb.. szóval van benne több jó elem is, de a vérszagra menő piszkálódós és gyűlölködést kedvelő tömeghez ez a pár momentum kevés a helyzet visszájára fordításához. Kevés ahhoz, hogy az (átlag)nézőben lejöjjön micsoda szarháziak itt a kérdezők, inkább drukkol úgy mint mikor a bohócot tortával dobálják..
Sza ez nem jó - és szerintem feledjük.
Ez nekem csak impulzus és lehet nem jól látom, ám azt mondom jó szokott lenni az ilyen jellegű megérzésem...
(TGynek meg van is és lesz is még számos tényleg bravúros anyaga - inkább azokra kell koncentrálni ez meg belefér főleg akkor ha nem is rajta múlt - fogjuk most ezt így fel)
válasz a red-nek
Ha nem tetszik az elnök úrnak a Napkelte,akkor a Hír TV-t és az Echo TV-t kell előnyben részesítenie,mert azok a riporterek nem "aljasak és mocskosak",ők igazi kommunista-barát emberek,akik óriási érdeklődéssel lesik Thürmer válaszait: ő már azóta Csermely Péternek,piros ingben már nem rég nyilatkozott is.Kár,hogy a Hír TV a beszélgetést kénytelen volt "rendkívüli hírekkel" megszakítani,mert a betiltott,neonáci Magyar Gárda pankrációját közvetítette!
Ez csak azért, butaság,
Ez csak azért, butaság, mert köztudott, hogy a Nap-Keltébe hónapok óta nem is hívják a Munkáspártot szerepelni. Az EP-választások idején kénytelenek voltak, mert hát mégis egy listát állító pártról volt szó, de egyébként semmi. És a mai viszonyok között létfontosságú, hogy ki mennyit szerepel a médiában, úgyhogy kézenfekvő, hogy minden lehetőséget meg kell ragadni a szereplésre. Ha Hír TV, ha Echo TV, még akkor is. Ők legalább nem olyan alpári, bunkó stílusban kérdezgetnek, mint a Pártkeltés bagázs...
Különbözőek vagyunk....
ezért nekem teljesen más jött le. Amikor a Glizce Attilát (ő a postát, aki mellesleg egyetemi hallgató) kezdték el cseszegetni, akkor azét jól kiosztotta őket Thürmer!
"A Habsburg-gyerek mennyivel jobb?" :))))))))))))
Thürmer több konkrét dolgot mondott (pl. államosítások), mind eddig.
Ha meg valaki azt hiszi, hogy az átlag ember nem veszi észre, mennyire szeretnek az állami tv-ben szívozni Thürmerrel, az téved. Csak egy személyes példa: az én nagyapám legalább annyira tiszteli Thürmert, mint én. Amikor róla beszélgetünk, sohasem felejti el megjegyezni, hogy "fiam, azt az embert mindig próbálják a pad alá nyomni, de még sohasem sikerült senkinek". Szrintem a műsorvezetők bunkósága a mi malmunkra hajtja a vizet!
"Öreg rókák"...
-mármint tapasztalt, a szocializmust megélt újságirók nem vállalták be ezt a játékot. Tud-
ták jól:egy tiszta, támadhatatlan kommunista vezetővel nem tudnának mit kezdeni! (Havas
"Tanár Úr" is csak bohóckodásig jutott TGy-vel) Maradtak hát az "ifjú titánok" Siklós And-
riskával az élen. Én a Gyula helyében már az első percekben megkérdeztem volna tőlük, hogy
mennyi idősek is?! Azonnal helyre pakolta volna a virgonc ifjakat, akik egyébként-szerintem
-nem lettek megdicsérve kenyéradó gazdáik által. Merthogy összességében véve, Thürmer Gyula
abszolút szimpatikus volt, a rendelkezésére álló rövid időt jól kihasználva, elég jó rek-
lámot csapott a Pártnak. Egy őszinte, tisztességes KOMMUNISTA PÁRTELNÖKÖT láthatott a nagy-
érdemű, aki higgadtan tűrte a kóstolgatásokat, és még a forradalommal kapcsolatos kérdésre
is frappánsan magyarázott. Pedig megpróbálták "bevinni az erdőbe", de nem sikerült. Ponto-
san azt válaszolta, amit kell:forradalom közeli hangulat van,-amit nem a kommunista Párt
szit. (Pedig de nagyon szerették volna kicsikarni belőle a "forradalmi uszitást")
Amire pedig még a legvadabb Jobbikosok is csak elismerően csettinthettek, az a "Habsburg-
-gyerek" megjegyzés volt. Riportereink kissé idegesek is lettek.
-Amit én személy szerint hiányoltam,-bár tudomásul veszem hogy TGy-nek okosan kellett gaz-
dálkodnia a szűkre szabott idővel,-ezt a triumvirátust rendesen ki lehetett volna oktatni
a szocializmus vivmányai, és a rendszerváltás óta eltelt időszak visszafejlődése tárgyá-
ban. Külön rávilágitva, hogy ők hárman azon pár-százezer közé tartoznak, akik jól jártak
a kapitalizmusban,-a szocialista éra vivmányainak köszönhetően. Nem úgy, mint a többi ki-
lencmillió honfitársuk. De mondom: összességében véve nagyszerűen szerepelt Thürmer Gyula.
Bizton állitható: a felháboritó riporteri magatartás, és a Gyula őszinte, frappáns visel-
kedése, talpraesett és a köz véleményét tükröző válaszai hasznára válnak az MKMP-nek.
Biztos vagyok abban, hogy egyre több megjelenési lehetősége lesz TGy-nek.
Elismerésem Neki!
"Bűnbánó"
A videót teljes hosszában
A videót teljes hosszában felpakoltam a myVIP MKMP-Munkáspárt klubjába is. Lehet, hogy csatlakozni is kell a klubhoz, hogy meg lehessen nézni, nemtom :)