Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat

Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Magyar rablókapitalizmus

"A magyar kapitalizmus eleve bűnben fogant. Nálunk nem az történt, hogy volt egy szép kövér tőkésosztály, amely jó áron megvette az állami vagyont. Nálunk volt egy csomó hatalomra és pénzre éhes értelmiségi, feketéző pártapparátcsik, akik a szocializmusban sem éheztek, de többre, sokkal többre vágytak. Megvolt a lakásuk, a kocsijuk, a tisztességes polgári létük, de őket nem elégítette ki, hogy ötször többet kerestek, mint az átlagember. Ők százszor többet akartak keresni, nagy vagyonra, nagy kocsira szert tenni. [...] A magyar kapitalizmus alkotó munka helyett ügyeskedéssel, korrupcióval, rablással épül."

— Thürmer Gyula

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

Kereső

webáruház - ingyen!

Sokan visszaléptek a magán-nyugdíjpénztárakból

Comrade, 2010, január 17 - 18:29
  • magán-nyugdíjpénztár
  • nyugdíj
  • tb
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

A visszalépésre jogosult 109.914 magán-nyugdíjpénztári tagból 46.212 - a jogosultak 42,04 százaléka - lépett vissza az állami nyugdíjrendszerbe az eddig regisztrált adatok szerint - tájékoztatta a Stabilitás Pénztárszövetség főtitkára pénteken az MTI-t. A tb nyugdíjrendszerbe azok a pénztártagok léphettek vissza, akik 2008. december 31-ig betöltötték az 52. életévüket, és önként váltak magán-nyugdíjpénztári taggá. Juhász Istvánné elmondta: az ismertetett számok 16 pénztárnak - a létszámot és a vagyont tekintve a szektor 96 százalékának - adatait tartalmazzák. A visszalépők végleges száma a főtitkár szerint az ismertetettnél biztosan magasabb lesz, ugyanis a nyugdíjkasszák még nem dolgoztak fel minden adatot.

A legmagasabb visszalépési arány 57,5, a legalacsonyabb 16,4 százalék - mondta a főtitkár. Az arányt az is befolyásolja, hogy az adott kassza tagjainak milyen a korösszetétele, a létszáma, továbbá, hogy mennyire intenzív a kapcsolat a tagokkal. Több munkáltatói pénztárnál ezért meghaladja a 40 százalékot a visszalépési arány. A tagokkal való elszámolás után derül ki, hogy a visszalépők mekkora vagyont visznek magukkal. Juhász Istvánné ennek összegét 45-50 milliárd forintra valószínűsítette. Nyugdíjának újbóli megállapítását az eddigi adatok szerint 995 pénztártag kérte, nekik vissza kell fizetniük a korábban kapott pénztári szolgáltatás összegét. Az egy pénztártagra jutó átlagos vagyon 2007 végén 715 ezer, 2008 végén 637 ezer, 2009. szeptember végén 828 ezer forint volt.

A visszalépési szándékot december 31-ig kellett jelezni a magán-nyugdíjpénztáraknak. A tb nyugdíjrendszerbe azok a pénztártagok léphettek vissza, akik 2008. december 31-ig betöltötték az 52. életévüket, és önként (nem pályakezdőként) váltak magán-nyugdíjpénztári taggá. Nyugellátásuk összegének ismételt megállapítását, a pénztártagság figyelmen kívül hagyásával azok kérhették, akik számára 2009. július 9-ét megelőzően tb öregségi nyugellátást állapítottak meg, és annak összegét (pénztári tagságukra tekintettel) 75 százalékos mértékben határozták meg. Esetükben feltétel volt, hogy a korábban kapott pénztári szolgáltatás összegét a kérelem benyújtásától számított 30 napon belül visszafizessék.

forrás:
hirado.hu

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Na, gyönyörű. A

tovaris, 2010, január 19 - 23:31

Na, gyönyörű. A magánnyugdíjpénztárak amúgy is elsikították a pénzt, legalább szegény delikvenseknek reményük lehet a nyugdíjra...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

CSATLAKOZOM!!!!!

HA.jska, 2010, január 20 - 02:46

Csatlakozom az előttem szólóhoz,
én is pont ezt akartam írni.
És egyet értek vele.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kapcsolódó cimkék:

  • Orbánék és a magánnyugdíj-pénztárak
  • Hogyan verte át a Fidesz a nyugdíjra váró nőket!
  • Magánállam!
  • Külföldi nyugdíjbiztosítóink Brüsszelig mennek a mi 2700milliárd forintunkért
  • A pártállami nyugdíjakról

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.