Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat

Címlap Blogok Encore
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

XX. századi magyar történelem

"Azzal is számolnunk kell, hogy Magyarország történetében különösen meghatározó volt a nemzetközi erőviszonyok játéka. Az egész XX. század története napnál világosabban tükrözi ezt, ellentétben olyan feltételezésekkel, amelyek kizárólag a belső társadalmi mozgásból magyarázzák meg a nemzetközi helyzetet is, mint hogyha a farok csóválná a kutyát. Rendszerint inkább a kutya csóválja a farkát, ha jókedve van."

— Kosáry Domokos

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

Kereső

webáruház - ingyen!

A pártállami nyugdíjakról

Encore, 2010, július 3 - 22:30
  • MSZMP
  • nyugdíj
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Látom a hírekben a legújabb mániát: vegyük el a kiemelt nyugdíjakat a volt pártállami vezetőktől! Adott esetben azt is lehetne mondani, hogy ez egy megfontolandó javaslat, de jelen esetben nem más, mint 21 évvel a rendszerváltás után is puszta kommunistázás, kizárólag figyelem-elterelési célzattal. Mert akkor az emberek meglátnák, hogy már az Úristen is fideszes, a Vezér intelmeit ki kell függeszteni minden középületben, és hogy küszöbön áll a narancsos diktatúra.

De térjünk a lényegre. Miért is kell elvenni valakitől ezt a nyugdíjat? Mert kommunista volt? Akkor ez nem más, mint gusztustalan sovinizmus. Legközelebb majd tessék fideszes meg MSZP-s nyugdíjakat kurtítani, ugyanezen az alapon. Egyébként attól, hogy valaki párttag volt, még nem lesz kommunista. Mint ahogy attól, hogy valaki "nemzeti-keresztény-konzervatívnak" tartja magát, még ignorálja Jézus intelmeit, miszerint "bocsáss meg az ellened vétkezőknek" - és kommunistázik.

Más kérdés, hogy milyen összegekről van szó. Alapesetben, ha valaki magas nyugdíjat kap, jóhiszeműen feltételezzük, hogy azért megdolgozott. De képzeljük csak el, hogy is volt ez a kedves kritikusok szerint: ott ülnek az asztalnál a kommunisták naphosszat, semmit se csinálnak, majd ezért kapják a nyugdíjat. Sőt, itt 40 éven keresztül csak a láblógatás folyt, amit néha megszakított egy-egy intermezzo, amikor is habzó szájú munkásőröket uszítottak a becsületes hazafiakra. Nem túl életszerű. Ha már vádaskodnak, akkor konkrét személyeket nevezzenek meg, és indolokják is meg, hogy miért nem érdemelnek magas nyugdíjat. Ami egyébként nem is magasabb sokkal, mint az átlag. Válaszként pedig nem tudom elfogadni azt, hogy "azért, mert MSZMP-tag volt". Mert ez egyrészt sovinizmus, másrészt pedig az illető tudatlanságára utal, mert nem tudja, milyen munkakörben dolgozott az illető, és az mennyire volt fontos. Láblógatásokért nem volt szokás hatalmas pénzeket fizetni; ez inkább csak ma dívik, az "isteni" polgári demokráciában.

Én csak annyit szeretnék ehhez az egészhez észrevételként hozzáfűzni, hogy a kommunista eszmeiségből engem nagyon megragadott az a tézis, miszerint a munkát termelőértékén kell megfizetni. Ha megérdemelte az illető - jó tárgyalóképességével, előremutató javaslataival, ötleteivel - akkor kapjon ezért megfelelő javadalmazást. Ha nem, nem. Szigorúan szakmai, és nem politikai szempontok alapján.

S hogy miért mondja azt egy kommunista, hogy volt pártállami vezetők nyugdíját meg kell kurtítani, indokolt esetben? Ma a Munkáspárt is azt mondja, hogy havi egymillió forintnál többet senki ne keressen. Mert nincs az az egyszemélyes termelőerő, amelyet havi szinten ennél nagyobb bérrel lehetne javadalmazni. Ugyanez a szabály vonatkozzon a nyugdíjakra is. De hangsúlyozom: nem politikai szempontok alapján!

  • Encore blogja
  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Elszaladtunk a Biszku történet mellett, és ez hiba.

red, 2010, július 4 - 07:46

ugye ez a nyugdíjakat elszednek Biszku meghurcolásával indul, majd csak erre dobják rá a 600ezres nyugdíjat kap szöveget.
Témánál még érdekes mikor előadják milyen nehéz volt Biszkut interjuvolni, holott itt köztünk is Hevessy aki mesélhet ez mennyire nem igaz.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

A KÁKÁN IS A!!!!!

HA.jska, 2010, július 4 - 01:07

A kákán is a csomót keresik ő feneségéék.
Alázatos Tódi kezet csókol ő feneségének,
csak ne bántson engem feneséges királyom.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kapcsolódó cimkék:

  • MSZMP és a cigánykérdés: egy 1979-es KB-határozat
  • Schmitt Pálnál nem baj, másnál "nemzetellenes" az MSZMP-s múlt
  • Nyugdíjkorhatár: 70 év?
  • Az egész EU-ban megemelnék a nyugdíjkorhatárt
  • Rendszerváltás okai. Az MSZMP felszámolása..

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.