Agrárszervezetek milliárdosra becsülik az elmúlt hetek esői és viharai, illetve a tavaszi belvíz okozta károk nagyságát. Ez a helyzet azonban nem kivételes: a gazdálkodók évről évre hasonló károkat szenvednek el az időjárás miatt. Hogyan lehetne ezt kivédeni?
„Nem szélsőséges, épp ellenkezőleg, az ország legnagyobb részén kedvező az időjárás. Csak meg kellene oldani a vízelvezetési gondokat, ahogy tették azt Izraelben vagy Kaliforniában" - véli Raskó György agrárközgazdász, agrárvállalkozó.
"Tékozló és fegyelmezetlen az itteni gazdálkodás, sem az állam, sem a magángazdák nem törődnek a csatornarendszer karbantartásával. Húsz-harminc évvel ezelőtt ötször-hatszor ekkora terület volt öntözés alatt, azt kellene helyreállítani, amit például a felparcellázások után tönkretettek. Ha a Fidesz munkát akar teremteni, a csatornarendszer javítása például értelmes közmunka lehet. Ezenkívül meg kellene tanítani, sőt, rákényszeríteni a gazdákat arra, hogy kössenek biztosítást. Ezek díjai meglepően alacsonyak Nyugat-Európához képest. Nem lehet arra várni, hogy az állam beavatkozzon” - emelte ki Raskó György.
A privatizáció
A privatizáció következtében a nadrágszíjparcellák boldog új tulajdonosai örömükben beszántották a verejtékkel kialakított meliorációs műtárgyakat (vízelvezető csatornák)
Tovaris
KEDVES TOVARIS!!!!
Az emberi kapzsiságnak kezd megérni a
gyümölcse. Sajnos ennek a gyümölcsnek
az árat a tisztességes embereknek kell
megfizetni. Szerintem ez túl tisztességtelen.