Több mint 20 éve nem költenek érdemben semmit az ár és belvíz elleni védekezésre, ám ebből érdekes mód nemhogy hátrányuk nem származik, hanem még erkölcsi győztesként is igyekeznek a gátakra siető gárdistásokat nekünk eladni. Kérdezhetném, hogy ez a pofátlanság csúcsa-e vagy csak szimplán a butaság megnyilvánulása-e – de én inkább azt kérdezem: mikor lesznek végre igazi gátak? Gátak az ár és belvíz elvezetésére, valamint gátak neonyilasaink felvilágosítására.
Nem adót kell csökkenteni - hisz abból csak a tőkésnek marad még több - hanem a közös terhek viselésére a gazdagokat is rá kell végre kényszeríteni. Ebből a pénzből aztán lehetne igazi nagy komoly gátakat, vízelvezető árkokat is építeni.
Igaz ehhez lényegesen több bátorságra van szükség mint most homokzsákokat töltögetni és cipelgetni, hisz a probléma valós megoldásához a pénzüket kell elszedni.
De ugye mennyivel okosabb szegény hülyéinket átverni? Őket a belvárosi flaszterról az ország eldugott sarkaiba küldve homokzsákokat pakoltatni?
Lehet,
hogy rosszallóan fogadjátok a felvetésemet, de az az ötletem támadt, hogy mi se maradjunk az árvíz kapcsán restek.
Mert tudvalevő, míg a jobbik sikeresen meglovagolja(szörföli) propagandájával az árvizet, sokan valóban önzetlen tesznek.
Ez nem vicc! Az árvíz komoly katasztrófahelyzet!
Ezért azt mondom, hogy:
Mi is tehetnénk emberi humanitásunkból, szociális empátiánkból fakadóan.
Mi is hallatnánk a hangunkat, segítő kezet nyújthatnánk a rászorulóknak.
Mi is láthatnánk a köszönetet a sírástól pirosló, reményért könyörgő hálás szemekben!
Azt hiszem, a kapitalizmus 20 évnyi agymosása ellen téve (is) kellene segíteni, az emberek tudatára hozni, hogy mi nem azok vagyunk, aminek sötét festékkel megfestenek minket!
Pont az ellenkezője, mi vagyunk arra hivatottak, hogy a nép, és a kisemberek érdekeit képviseljük!
Ezért is gondoltam valamilyen a nevünkkel(Kommunista.Net) fémjelzett, pártállás nélküli összefogásból fakadó tevékenységre, segítségre.
Tudom, hogy itt vannak nálam okosabbak, és befolyásosabbak.
És én egyszerű emberke, pont ezért írok, és szégyenérzet nélkül kérem a segítségüket, szervezőkészségüket!
Példa: http://www.segelyszervezet.hu/index.php?option=com_content&view=article&...
Habár nem vagyok gazdag, de pár ezer forint nem vágna a földhöz!
Sőt, még jobban is érezném magam abban a tudatban, hogy egy megbízható elvtárs által, a pénz valóban a rászorulók problémájának orvoslására lenne fordítva!
Elvtársak! Kérem, hogy lépjetek ez ügyben!
Köszönöm!
Nemes a szándék
sőt akár ha valaki árvízközeli helyen lakik aki mozgósítható azt vigye magával. Nem árthat az ottaniaknak némi segítség.
Az 1969/70-es telet
Az 1969/70-es telet követően hatalmás árvíz zúdult le, valamennyi folyónk megáradt, a Szamos és a Kraszna tengerré változtatta a Mátészalka, Fehérgyarmat és Csengersima közti területet. A Tisza is éppen, hogy kitartott. Az egész országban hatalmas belvízzel elöntött területek voltak. A szovjet csapatok, a Honvédség és a Munkásőrség alakulatai megfeszített erőkkel dolgoztak a gátakon. A KISZ építőtáborokat szervezett a víz levonulását követő helyreállításokra. Az egész ország a gátakon volt. Az árvízvédelmi munkálatokat Dégen Imre államtitkár, árvízvédelmi kormánybiztos irányította. Az árvizet követően terveket dolgoztak ki a gátak megerősítésére, az árterek kiszélesítésére, ideiglenes víztárolók megépítésére. Ezeket a terveket az ország jelentős kölcsönök felvétele nélkül nem tudta megvalósítani. Az azt követő 10 - 15 rendkívüli aszályos év elfeledtette a terveket, csak a legutóbbi 10 évben kezdtek újból árvizes időszakok következni. A hazai folyók forrásvidékein lévő vízgyűjtő területeken nagyarányú erdőirtások történtek, ami a hómennyiség gyors elolvadását eredményezte, így menetrendszerűekké váltak az árvizek. S a helyzet egyre komolyabb. Meg kellene valósítani a Duna-Tisza Főcsatornát, amit Rákosi forszírozott ugyan de belebukott.
Valószinű
hogy az"Isteni" beavatkozásról van szó!Megbűnteti a magyarokat mert a Viktort választották meg,és ez neki nem tetszik.Még jön a "hét" csapás,meg a "három" csapás amit megérdemel az a szavazó tábor amit Isten meg akar büntetni.Megérdemlik.Valaki,a papok közzűl szóljon,hogy ne minket,a Viktort rendelje reportra.Vitorla