Március 15 - Thürmer Gyula: rabszolgákká tettek minket saját hazánkban

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Magyarország a nemzetközi tőke, az Európai Unió gyarmata – mondta Thürmer Gyula, a Magyar Kommunista Munkáspárt elnöke a szervezet 1848-49-es ünnepi megemlékezésén Szegeden, a Klauzál téren. A párt két mai rendezvénye közül az első zajlott a Napfény Városában, ahol a pártelnök a sajtó jelenlévő képviselőinek kifejtette, hogy szerinte az egyik legantidemokratikusabb választás lesz az áprilisi, hiszen a kopogtatócédulás rendszer egyik kis pártnak sem kedvez, a nagy pártok azonban szándékosan nem akarják újragondolni, megszüntetni e módszert. Thürmer Gyula szerint épp ezért szinte biztos, hogy a Munkáspárt nem kerül be a parlamentbe, holott erz a párt az egyetlen igazi baloldali párt az országban (K.NET: Mesterházy Attila minden kijelentésével ellentétben).

Az elnök ünnepi beszédében úgy fogalmazott, hogy lényegében nincs magyar gazdaság, az ország az EU gyarmata, a termelésünk zömét külföldi vállalatok adják. „Övék a gyár, övék a haszon” – emelte ki Thürmer, hozzátéve, hogy külpolitikánkat is Washington és Brüsszel határozza meg. „Húsz esztendeje rossz utat választottunk” – folytatta. „A szocializmus nem volt mindenkinek jó, rossz volt azoknak, akiknek nem volt elég a tisztességes megélhetés, gazdagságra vágytak, és azoknak sem, akiknek büdös volt a paraszt, a munkás, és úgy gondolták, hogy ők hivatottak az országot vezetni. Most ők vannak hatalmon. Elvették tőlünk a munkát, kenyeret, s rabszolgává tettek bennünket.”

Később, az I. kerületi Táncsics Mihály utcában gyűltek össze az érdeklődők, a szervezők a megemlékezés előtt Erkel Ferenc Bánk Bán című operájából játszottak részleteket, a rendezvényt pedig a Himnusz és a Szózat foglalta keretbe. A többségében kokárdát viselő közönség nemzeti színű és vörös zászlók alatt állva hallgatta, amint Fogarasi Zsuzsanna, a párt Központi Bizottságának tagja elszavalta Ady Endre "Emlékezés Táncsics Mihályra" című versét.

Vajda János, a Munkáspárt alelnöke beszédében úgy fogalmazott, hogy Magyarország mára a „nemzetközi tőke, az Európai Unió gyarmatává vált”, miközben a közéletből elfogytak a „lelkesítő eszmék”, illetve az olyan közös ideálok, mint Kossuth Lajos, vagy Petőfi Sándor.

A kommunista politikus úgy vélekedett, hogy a magyarok 20 éve rossz utat választottak, hiszen a többségnek jó volt a „munkát, kenyeret, valamint tisztességes és biztos megélhetést adó” szocializmus. Vajda János szerint a szocializmus a jelenleg hatalmon lévőknek volt rossz azoknak, „akik gazdaságságra vágytak, akiknek büdös volt a munkás és a paraszt”.

Hozzátette: a „magyar uralkodó osztály” most a Jobbikot is befogadja azért, hogy „ne kelljen igent mondania az igazi baloldalra, a munkásokra, a dolgozókra”.

Vajda János „Éljen a magyar szabadság! Éljen 1848 emléke! Éljen a haza” – zárta beszédét a Munkáspárt elnöke.

(Szegedma.hu - MTI)

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

150 év.

A magyarnak mindenből "nagy kell" még a pofonból is.Ma látnunk kell inkább a jobbik kell a magyar "elitnek" mint a Munkáspárt.Mit fogok tenni?Azt fogom mondani a szocialista társadalmi rendszer százszor jobb mint a kapitalista./Olyan rendszert én nem ismerek,hogy Kádár/.Ne csodálkozzunk azon,hogy nincsenek hatékony embereink/ a lét határozza meg a tudatot/lenni akar a magyarság és majd a tudat is alakulni fog.A tagságunk szellemileg, tudatilag erős,fejlett, sajnos a kegyetlen,megalázó fizikai megterhelést is igénylő ajánlószelvény gyüjtésben gyengék vagyunk.A magyarnép nem sokáig bírja a rabigát.Voltak itt tatárok,törökök,habsburgok leráztuk őket.45 után jobbat akartunk nem rosszabbat.Nem sikerült.Ráfog jönni a magyarság ez a kapitalizmus nem neki való és változtatni akar.Utánpótlásunkkal kell törődnünk és fenn maradásunkkal.

Ui.:Valamilyen gazdasági szervezethez tartozni kell egy olyan nemzetgazdaságnak mint a milyenk.Nem hirdettük soha,hogy be kell lépnünk az EU.-ba,de nincs ma jobb.Szerencsétlen rendszerváltóink pedig csak" ugatják" a gazdaságpolitikát.

"szinte biztos, hogy a

"szinte biztos, hogy a Munkáspárt nem kerül be a parlamentbe"

Akkor ez már biztos?

Ez szokatlan kijelentés

Ez szokatlan kijelentés Thürmer Elvtárstól!
Mindíg optimista embernek ismertük,bízott az 5%-ban! Azért bízzunk a Munkáspárt sikerében.

Mentségére legyen szólva,

Mentségére legyen szólva, hogy mindent megtett ő személy szerint és a Munkáspárt is a sikerért. Egyetlen apró dolog elég volt ahhoz, hogy súlyosan belerongáljanak négy év építőmunkájába: az antidemokratikus ajánlószelvény-harácsolás és a kétmilliós tervek.

Az optimizmus csak akkor

Az optimizmus csak akkor megalapozott, ha realizmusra épül. Ha nem az, akkor úgy hívják, hogy csalódás....

Csak a "legelvetemültebbek"...

...gondolhatták úgy, hogy a Munkáspárt teljesit 5%-ot, és bejut a parlamentbe. A reali-
tás az 1-2%! A várható választási szereplésre lehet következtetni a kopogtató-cédula
gyűjtés eddigi eredményeiből. TGy valószinűleg ezen ismeret birtokában merte mondani
mintegy kijelentő módban-amit mondott. Ha úgy lesz, nem születik meglepetés. Legalábbis
számomra nem! A Munkáspártnak készülnie kell! Parlamenten kivüli pártként, egyedüli bal-
oldali pártként-a várhatóan közeli újabb, "idő előtti" megmérettetésre. Elképesztően
nagy felelőssége lesz, hiszen olyan gazdasági-politikai válság közepette kell majd poli-
tizálnia, amire még példa nem volt. A mostani választásokat követően a Munkáspártnak
egy új konstelláció kidolgozásához kell hozzáfognia. Ez lesz a legnehezebb! Ha ez nem si-
kerül, akkor lesz igazán nagy baj! Magyarországnak viszont csak ez az egyetlen menekülési
útvonal marad. De remélem, tudja ezt a párt vezetése is.

Lehet, hogy ez adja meg az

Lehet, hogy ez adja meg az erőt, az ellenséges környezet fogja kihozni a tehetséget. Az "istenadta" nép majd össze tudja hasonlítani az általa megtapasztaltakat a kommunisták kritikájával. Talán... De hatalomhoz csak forradalommal juthatunk, ha a nép mellénk áll. Először ki kellene lépni a NATO-ból, mert függetlenként a "jogi" alap is megszűnne a beavatkozásra, bár a NATO csinál magának jogot mindenre...

Csak a halál a biztos!

Csak a halál a biztos!

HOGY HOGY??????

Budapesten hogy hogy nem Thürmer beszélt hanem Vajda János az alelnök? Mi történt vele? A Munkáspárt honlapján az szerepel, hogy ő lett volna a felszólaló Pesten is a Táncsics börtönnél?

Talán nem kellett volna az

Talán nem kellett volna az uniós csatlakozás mellett agitálni anno 5-6 éve.Az átlagemberek közül is tudták többen,hogy ebből nem származik hasznunk.

A Munkáspárt nem agitált

A Munkáspárt nem agitált az EP mellett. Mivel tudtuk, hogy a csatlakozást nem akadályozhatjuk meg, azt mondtuk, hogy a lehető legkevesebb veszteséggel próbáljunk belépni az EU-ba.
Azért vagyunk itt, hogy egymásra mutogassunk 5-6 évvel ezelőtti ügyek miatt?

Szó sincs erről.Csak mint

Szó sincs erről.Csak mint említettem,ez elég furán fest.A KGST-s államok szövetsége nem volt akkor se,ma se irreális-persze nemzetközi áramlatok ellen nehezebb lett volna fellépni.A csatlakozók együttes fellépése pedig elmaradt,pedig volt arról szó,hogy az unióban a dolgozók érdekképviseletei együttesen felléphetnek a tőke nemzetköziségével szemben.

És ha most nem lenne uniós

És ha most nem lenne uniós tagság, akkor mit tehetne az az ember, aki megrögzött munkamániás révén arra tette fel az életét, hogy ő igenis munkából szeretne megélni, sőt, egyáltalán szeretne megélni! Itt, most hol lehet dolgozni? Emlékeztek-e még a Medgyessy-kormányzás elején arra a szlogenre, hogy "bezár az ország"? A gyárbezárások bizony nem az uniós tagsággal kezdődtek, főleg nem itt, Borsodban!
Nálunk, itt az északi végeken alig találni már olyan embert - 40 alatt -, aki nem dolgozott még külföldön! Itthon semmi sem működik, minden bezárt. Nálunk már jó 20 éve, amihez semmi köze az EU-nak. Az eu-s munka az egyetlen végső remény azoknak, akiknek semmijük sem maradt.

Nem, nem emlékszem ...

"...a Medgyessy-kormányzás elején arra a szlogenre, hogy "bezár az ország"". Mert nem volt ilyen.

Medgyessinek azért kellett távoznia, mert a szocik a választási kampány során besétáltak a Fidesz csapdájába, túlígérgették magukat, és Medgyessy, afféle úriemberként, be akarta tartani az ígéreteket Mivel az ígéretek teljesítésének anyagi alapjai - az első Orbán-kormány katasztrofális gazdaságpolitikája jóvoltából - teljesen hiányoztak, megkezdődött az ország gazdasági egyensúlyának megbomlása. Bíráljuk Medgyessyt azért, amiben vétkes, és ne fabrikáljunk róla sohasem volt meséket!

Nomeg azért, mert szembefordult az SZDSZ-szel, Gyurcsánnyal

Medgyesi két három nappal azután mondott le, hogy egy interjúban azt nyilatkozta, hogy az "SZDSZ tele van korrupciós ügyekkel"

- Az embereknek nincs az az érzésük, hogy rend van. A szocialista párt nem az emberekkel foglalkozik, hanem a saját elnökének megválasztásával. Az SZDSZ tele van korrupciós ügyekkel, miközben néhány politikusának olyan erősek a személyes ambíciói, hogy azok kielégítése érdekében semmilyen árat nem talál túl soknak.

http://www.nol.hu/archivum/archiv-329794

Kóka a koaliciós szerződés felmondásával fenyegetőzve érte el Medgyesi lemondását.

Az acélipar válsága

Az acélipar válsága előbb-utóbb várható volt. A korábban legyártott, nagy tömegű acélszerkezetek elhasználódása után akkora ócskavas tartalék keletkezett, ami világszerte szükségtelenné tette a vasérc addigi mennyiségű bányászatát, ill. a nyersvas előállítást. A modern gépipar finomacélt (lemezeket, huzalokat) igényel, ami korlátlan ideig bőven fedezhető a meglévő és állandóan keletkező hulladékok újrafeldolgozásával. Még India és Kína termel egyre csökkenő mennyiségű nyersvasat, mert odaszállítani az itteni acélhulladékokat nem gazdaságos. De ott is előbb-utóbb megtelnek a hulladéktelepek, úgyhogy a nyersvas előállítási technológiája bekerül a technikatörténeti tankönyvekbe. A hulladékok mennyiségét növelte az elavult haditechnika szétbontása, amiből a korszerű ipar sok nyersanyagot kitermelt. Példaként említem az NDK-ban hagyott szovjet harckocsik páncélzatának és a lövegek csöveinek belső köpenyét alkotó wolframacél, amiből a német szerszámkészítő ipar a fémalakító bélyegek alapanyagait nyerte nagy mennyiségben. Szóval, mi egy kicsit későn lettünk a vas és acél országa (burzsoá szitok-alapanyag), de szükség volt rá, mert a hidegháború éveiben az impiktől csak politikai seggnyalásért kaptunk volna
anyagokat (lásd Tito politikáját, amivel semmire sem ment). A Szovjetunió pedig minden rendelkezésre álló anyagot a háborús károk helyreállítására fordította. A nemzetközi háborús jóvátételi megállapodások értelmében Magyarország is sok évig volt kénytelen ipari szállításokkal kárpótolni a magyar hadsereg által okozott károk helyreállítását.

Azért azt se feledjük el ...

... hogy a 70-es évek közepén, amikor a válság miatt a tőkés világgazdaság óriási strukturális átalakuláson ment keresztül, és ennek egyik megnyilvánulása volt a kohászat radikális leépítése, a világgazdaságban ideiglenesen acélipari termék-hiány keletkezett. Ez lehetővé tette a magyar gazdaságnak, hogy hihetetlenül jó arányban váltsa át a KGST-rubelt dollárra: a transzferábilis rubelért szállított krivoj-rogi vasércből nálunk készült acélárut, bár alacsony áron, de dollárért adtuk tovább. Ez a helyzet az akkori rövidlátó vezetést (Kapolyi elvtárs & Co) az acélgyártás fejlesztésére ösztökélte, ahelyett, hogy megkezdték volna a tervszerű, és szociálisan megalapozott leépítést, struktúraváltást. Azután bekövetkezett az amiről Te írtál (az nyers-acélgyártás szinte teljes megszűnése), és ami K.O. volt a magyar nehézipar számára. Sajnos a nehézipar, és azon belül az ózdi leépülés nem a rendszerváltással kezdődött, hanem már a nyolcvanas évek közepén. Helyesebben - mivel ez volt az egyik fő ok - valójában a rendszerváltás kezdődött a nyolcvanas évek közepén. A kapitalizmus restaurációja egy valós. létező problémára adott rossz válasz volt.

Ez a történet az egyik fő bizonyítéka annak, hogy a Kádár-rendszerhez való visszatérés nem a rendszerváltás valós alternatívája, hanem csupán terméketlen nosztalgia.

Köszönöm a

Köszönöm a kiegészítést. Benne éltem. Betlej Sándort sem szabad kihagyni. A dunaújvárosi szélesszalag hengermű is ennek szellemében létesült. Most meg Linzből szállítják ide a gépjárművek karosszéria elemei részére szükséges acéllemezeket. A Kádár rendszer természetesen úgy egészében már nem hozható vissza, de nem is szabadna. Pont az ilyen dolgok miatt. Nyersanyag importra szoruló országunknak a finommechanikai és elektronikai iparban kellet volna fejleszteni, amiben mindig is az élvonal közelében leledztünk.

Ez természetesen igaz.A

Ez természetesen igaz.A fentiekben én azt furcsáltam,hogy kissé különös valami mellett agitálni,majd aztán azt mondani,hogy bocs,ez pocsék,inkább mégse.

Álljunk meg egy szóra....

Én nem emlékszem "agitálásra" !
Mert így fogalmazva, az egy folyamatosan tartó rábeszélést jelentene.
Viszont:
Valahogy így hangzott az akkori állásfoglalás: "....lépjünk be, de úgy, hogy védjük nemzeti értékeinket, és érdekeinket...."
Feltételes módban nem nagyon szokás "agitálni"...
Lehet, hogy nem pontos az idézetem, de szerintem ez volt a lényeg, és ennek tükrében más a dolgok fekvése....

K.

A NATO az ma is, mint annak

A NATO az ma is, mint annak előtte. Agresszív, imperialista politikai és katonai szervezet. A Jugoszlávia elleni háború, majd az Afganisztáni agresszió ezt igazolja. Jobban tennék, ha feloszlatnák magukat, de sajnos belemásztak az Amerikai Egyesült Államok csapdájába.

Ez teljesen ugyanaz.A

Ez teljesen ugyanaz.A lényegen nem változtat.

Sajnos ezt még csak kevesen

Sajnos ezt még csak kevesen érzik, azt is külön-külön, az egyéni sérelmek és az individualizmus egyelőre még erős védőbástya a jelszó ellen, hogy: Világ proletárjai egyesüljetek! De le fogjuk rombolni!