..."Mert az ország nem jobb- és baloldalból áll. Hanem emberekből. Magyarokból. A kérdésünk: akarsz-e országot, hazát? Akarsz-e jövőt, magadnak, gyermekeidnek? Kész vagy dolgozni és harcolni érte?"
A közelmúltban a Jobbik megváltoztatta az alapszabályát, melyben a tagságot kizáró okok között szerepel a korábbi MSZP, SZDSZ vagy MDF tagság, de kikerült közülük a hajdani MSZMP-ben való tagság. A változás élénk nemtetszést váltott ki nemzeti körökben. Csakúgy a Magyarok Szövetsége vezetőjének azon kijelentése, miszerint soraikban baloldali emberek is vannak.
Közöltünk már több válaszlevelet, írást baloldali olvasóink leveleire, melyben a múlt rendszerhez való viszonyukról beszélnek, kiemelve az általuk abból az időből értékesnek számító dolgokat, és megjegyezve egy fontos körülményt: az akkori közösségi életnek, az emberek munkakedvének nem sok köze volt a kommunizmushoz, nem ideológiai alapokon állt. Ezen olvasóink az elvileg ellentétes oldalon való elhelyezkedés (ez a berögződés egyébként egy baromság, ahogy azt lejjebb elemezzük) ellenére egyebek mellett pozitívumként említették, hogy oldalunkon nem találkoztak a más nemzeti médiumokban megszokott köpködéssel és sárdobálással. Ennek két oka van. Egyrészt nem tartjuk taktikusnak és alkalmazandónak az indulati alapokon álló politizálást. Másrészt – vagy talán pont ezért – látjuk, tudjuk és értjük, mi az, ami miatt az emberek egy része nosztalgiával tekint a múltra, magunk pedig elvakultság nélkül igyekszünk elemezni a történelmet.
A szóban forgó kort illetőleg mindenképpen pozitívumként lehet megemlíteni, hogy a magyarok újjáépítették a háborúban lerombolt országot, volt munka, és a magyar munkakedv lehetőséget kapott. Az ember családot vállalhatott, el tudta tartani, még nyaralásra is futotta. A degenerált, kisembert lenéző Horthy-rendszerrel ellentétben az egyszerű munkás megbecsülést kapott. Volt honvédség is, nem neveletlenül hülyegyerekként nőt fel a fiatalember, mint manapság. Igen, közben a rendszer egy gyilkos ideológia istenítését írta elő. Ami azonban a legkevésbé sem fogant meg az emberek lelkében! Akik nosztalgiával gondolnak a Kádár-rendszerre, akár még ha kommunistának gondolják is magukat, általában a legkevesebbet sem tudnak az ideológia mibenlétéről, egyetlen sort nem tudnak idézni Marxtól, sőt egyáltalán nem is érdekli őket. Ők nem az ideológiát élték meg, hanem a hétköznapokat! Ami sokkal különb volt, mint ma!
A végére hagytuk a legfontosabbat, ami az embereket a múlthoz fűzi: a közösség! Amit a mostani rendszer teljesen elvett az emberektől. A múlt rendszereit, lett légyen az nemzetiszocialista vagy kommunista, a közösségi érzés hatotta át. Ennek hiányában a társadalmat átjárja az elhidegülés, a másik lenézése, törtetés, ellenségeskedés, közöny és gyűlölet. Ez az, ami a legjobban hiányzik az embereknek. Épp ezért, jóval többre becsüljük a közösségben gondolkozó, baloldali munkásembert, mint a hedonista-nihilista semmihez nem kötődő szabad polgárt, még ha elől-hátul összetapasztgálja is a kocsiját Nagy-Magyarország matricával.
Nem tartjuk elítélendőnek, ha valaki tagja volt a pártnak, de akár a Munkásőrségnek – mely szintén a közösségi élet egy megnyilvánulása volt, méghozzá egy katonás formában. Tudomásul kell venni, ezek az emberek egyszerű magyar munkások voltak. A kommunizmus bűnei az ideológiai kiagyalóié, a vezetőié és az embertelen végrehajtóké, akinek teljesen mindegy volt, milyen ideológia alatt garázdálkodhatnak. Nekik a néphez, az egyszerű magyar munkásokhoz semmi közük!
Kevesebb megértéssel, de ugyanezt elmondhatjuk a mai pártok tagságáról is. Ha pártpolitizálásban gondolkodunk, teljesen felesleges ilyen kizáró okokkal szelektálni a magyarságot. Akár az MSZP, Fidesz vagy MDF tagjai, butaság azt hinni, hogy tudatosan szolgálnák a rosszat. Ezek a pártok nemzetvesztő úton járnak, vezetőik közönséges bűnözők, és igen, a helyi vezető tagság jó része is törtető, könyöklő, haszonleső érvényesülő. De senki nem gondolja komolyan, hogy az – amúgy csekély számú – párttagságuk tudatos rosszakarók. Egyszerűen rövidlátók, mondhatnánk, hogy döbbenetes módon. De ez természetes tünete a kornak. Mindenesetre velük szemben a megértésünk jóval kisebb. Ahogy nem tartjuk elfogadhatónak azt sem, hogy valaki Balónéra szavazzon.
Pártpolitizálást nem folytatunk, így ez a kérdés számunkra gyakorlati jelentőséggel nem bír. Ezen pártok tagjai a legritkább esetben gondolkodnak közösségben. Ellentétben a fent említett, ’baloldali’ emberekkel.
A történéseket elemezve érdemes még egy dolgot megjegyezni: fent ismertetett meglátásainkat igazolja többek között, hogy a hajdani Szovjetunió utódja, Oroszország és a nevében ma is kommunista Kína a világ legkeresztényibb és kifejezetten nemzetiszocialista jelleget felmutató hatalmai. Magyarországi viszonylatban pedig azt tartjuk érdemesnek megjegyezni: a Thürmer-féle Kommunista Munkáspárt megállapításai sokkalta közelebb járnak az igazsághoz, mint némely nemzeti szervezeté.
Azt is tudni kell, hogy a polgári rendszer bukása után felálló új társadalmi rend erősen szociális jellegű lesz.
Fentieken lehet megbotránkozni, attól ezek tények maradnak. És ezt azok jelentik ki, akikről a politikai elemzők vészharangjai azt hirdetik: az igazi szélsőjobb még csak most fog felbukkanni. Ez az erő pedig közösségben gondolkodik. Mert az ország nem jobb- és baloldalból áll. Hanem emberekből. Magyarokból. A kérdésünk: akarsz-e országot, hazát? Akarsz-e jövőt, magadnak, gyermekeidnek? Kész vagy dolgozni és harcolni érte?
Bükkfalvi Roland – Jövőnk.info
Szerintem nincs abban semmi
Szerintem nincs abban semmi probléma,ha más oldalakról közlünk cikkeket,hiszen ez a honlap azért is van,hogy különböző témákról,hírekről fejtsük ki a véleményünket. A feltett témák nem mindig a Munkáspárt álláspontját képzik. Ezek csak hírek,közlések,vitatémák.
Amúgy a fenti cikket Fort András (régebbi tagok, a Szabadság olvasók tudják ki ő)
oldalán találtam és gondoltam felteszem ide,hiszen itt egy dicséretet kapott pártunk az most teljesen mindegy kitől és én,mint egy jó kommunista,ha dicséretet kapok azt megköszönöm!
Kedves Bükkfalvi Roland!
Köszönöm,hogy elismerte,hogy a baloldali politikát ma Magyarországon a Magyar Kommunista Munkáspárt képviseli!
szia
Szia Kedves Melós!
Teljesen egyetértünk veled, és bravúros ahogy válaszolsz a többieknek. Csak így tovább! Ne hagyd magad! És tudd, mi melletted állunk, és bárhogy és bármi lesz ebben az országban, kitartunk az emberek, a béke és a békét akarók mellett - akár harccal kell ezt elérjük - akár nem (ebben a kérdésben neked is igazad van),a pártunk és elveink mellett, és mivel te mindezeket képviseled, így legfőképpen melletted! Mégegyszer mondom: csak így tovább! Meglátod, sikerülni fog! puszi: luckyka5
Köszi,Judit!
Köszi,Judit!
Ezt így akár druszámnak
Ezt így akár druszámnak is üzenném,hogy de igenis van bal-és jobboldal ma.csak nem mindegy ki hogy értelmezi ezt a törésvonalat.Én baloldalinak tartom magam kb. hétéves korom óta és az is kívánok maradni-ezek szerint nekem nincs oldalam/lásd.:ma nincs bal-és jobboldal/,úgyhogy én se létezek.A nagymagyarkodást nem tartom járható útnak,mert a magyar nemzetben benne van az elnyomó és az elnyomott is és a magyarság az nem jobboldaliság kérdése,nem Fidesz-vagy nemzeti szimpátia kérdése.Amíg pedig ma is vannak csóró senkik, melósok,helyüket nem találó fiatalok,megélhetési gonddal küszködő fiatal apukák, anyukák,nincstelenek és milliárdokon csücsülő rózsadombi nagyságos urak,addig igenis van baloldal és jobboldal.Olyan ellenben nincs,hogy igaz magyar meg hazaáruló-ez a kategória nem mutatja ki a szegények és a gazdagok között törésvonalat.
A fentiek mind igazak,
csakhogy egyszerre többféle viszonylatban léteznek az emberek: van a marxista értelemben vett osztályhoz való tartozás, de részei vagyunk egy népnek is. (Ez a doktrinerek számára zavaró tényező és legszívesebben betiltanák.)
Az osztályához való tartozás teljesen természetes a kizsákmányoló osztályhoz tartozók számára, hiszen mindennap tapasztalhatják, hogy honnan jőn a jó élete, hatalma stb. A dolgozó osztályok számára ez csak nagy válságok alkalmából válik nyilvánvalóvá.
A mai kapitalista nyelvezetben van az elit (értsd az uralkodó osztály), a középosztály (ahová mindenkinek törekednie kell, de nem pontosan meghatározott a jelentése, mondjuk a kispolgárság) és vannak az alsóbb osztályok (dolgozó osztályok). Az alsóbb osztályokról (dolgozó osztályok) egyáltalában nem beszélnek, mint valami negatívumról, amiről jobb hallgatni. Így azután sokak szeretnének onnan kiemelkedni.
A nemzethez való tartozás sokkal közvetlenebb és konkrétabb mint az internacionalizmus. Az internacionalizmus a közvetlen jövőben sokszor csak áldozatot ígér.
Az internacionalizmusnak addig van esélye, amíg az adott nép érdekeivel összeegyeztethető tud maradni. Amikor ez az összhang megbomlott, mindig veszített. Erre legjobb példa a Magyar Kommunista Párt története: nem nagyon tudta elfogadtatni magát mint hazafias párt és ennek megfelelő volt a befolyása a népre (és a munkásosztályra is).
Fordítva a szovjet vagy a kínai párt sikerei nagy részben köthető ahhoz, hogy országuk érdekeit képviselték. Az orosz nép ma nagyon megosztott, de valamiben egységes, a Nagy Honvédő (pontosabb fordítás lenne a Hazafias) Háború kérdésében. A háború kezdetekor Sztálin nem elvtársakhoz szólt, hanem testvérekhez és nővérekhez, és a "haza anyácska" szólított fel az ország védelmére. A "szocialista vívmányok" csak a hzán belül jelentek meg.
A Kínai Kommunista Párt a kezdetben Szovjet Kínának nevezte a Kinai Vörös Hadsereg által védelmezett területet,de a Japánok elleni közös harc érdekében mind a terület, mind a hadsereg nevét megváltoztatta.
Amit mondani szándékozok az az, hogy össze kell! kapcsolni az ország jogos érdekeinek képviseletét a szocializmusért való harccal. Ellenkező esetben jelentéktelen doktriner csoportocska marad a kommunista párt. Ez nem mond ellent annak, sőt, hogy mások jogos érdekeit figyelembe kell venni és tisztelni kell.
De az osztályellentétek ellenére is van olyasmi, hogy az ország érdeke: Mondjuk sokkal jobb svájci munkanélkülinek lenni, mint Magyarországon minimálbéren dolgozni.
Hihetetlen tévedésekben vagy ...
A nemzet fogalma a kapitalizmussal egyidős, a romantikus történetírás előszeretettel, de minden alap nélkül vetíti azt vissza korábbi időszakokra. Például Hunyady János nem a magyar nemzetet védte Nándorfehérvárnál (hogy páter Capistraniról már ne is beszéljünk), hanem mindenek előtt a saját birtokait, azután a királyát, akinek hűbérese volt és végül a keresztény (katolikus) egyházat, amelynek részben szintén hűbérese, részben hívője volt. Meglehetősen zavaros etnikai hovatartozása (feltehetőleg magyarul nem is tudott) játszotta a legkisebb szerepet.
A középosztálynak meglehetősen pontosan meghatározott a jelentése. Ez egy (polgári) statisztikai fogalom, az úgynevezett háztartás-panel vizsgálatok kategóriája. A statisztika a háztartásokat 5 (pontosabb elemzésekhez 10) egyenlő tömbbe sorolja. Az elsőbe a legmagasabb jövedelmű háztartások kerülnek, az ötödikbe a legalacsonyabb jövedelmeűek. A három középsőt együtt nevezik középosztálynak. A második ötöd a felső középosztály, a harmadik a középső középosztály, a negyedik az alsó középosztály. Természetesen a statisztika a valóságos viszonyokat tükrözi, így a középosztály a hétköznapi életben a társadalom azon részét jelenti, akiknek nincs kiugróan magas jövedelmük, de lényegesen a létminimum felett élnek.
A legjobban az utolsó mondatod tetszik:
"De az osztályellentétek ellenére is van olyasmi, hogy az ország érdeke: Mondjuk sokkal jobb svájci munkanélkülinek lenni, mint Magyarországon minimálbéren dolgozni."
A burzsoázia pontosan az ilyen gondolkodásmód érdekében "találta fel" a nemzet fogalmát és a nacionalizmust. És - bár értem én, hogy nagy marxista létedre ki nem állhatod, hogyha a hozzám hasonlók Marxot idézik - de pontosan az ilyen gondolkodásmód ellenében írták le Marxék a Kiáltványban, hogy "a proletároknak nincs hazájuk" és, hogy "Valamennyi ország proletárjai egyesüljetek!" (sajnos a magyar fordításból éppen a lényeget fordították rosszul: a felszólítás a burzsoá nemzetállamok által megosztott proletáriátusnak szól).
Bocsássad meg, hogy kioktatlak, de egy marxistának illenék látnia, hogy mondatodban éppen a nacionalizmus lényegét fogalmaztad meg. Aki így gondolkodik, az azt követeli a burzsoá kormánytól, hogy korlátozza a külföldi vendégmunkások beengedését az országba, úgymond "a munkahelyek védelmében". Az igazi internacionalista, marxista munkásmozgalom viszont azt követeli - most éppen a lisszaboni szerződés vonatkozó passzusát támadva -, hogy a vendégmunkásokat csak ugyanolyan feltételekkel lehessen alkalmazni, mint a hazai munkásokat. Hosszútávon ez a munkaerő valóban szabad áramlását, a munkapiac kiegyenlítődését, a különböző országok, régiók munkásai egymásnak ugrasztásának lehetetlenné válását eredményezi, azaz az igazi "minden országok proletárjai egyesüljetek!" megvalósulását - és akkor a végre nemzetközivé vált munkásosztály sikeresen folytathat osztályharcot a már régen nemzetközivé vált tőkével.
Nagyon jó amit most le írtál...
...kérlek ha iwiw tag vagy akkor keresd azokat a topikat ahol cenzúra nélkül lehet politizálni.Én ott kapok nagyokat a fejemre amikor leírom a szocializmusban százszor jobb volt mint a kapitalizmusban.Ott engem már le is hülyéztek.
Ezzel elég nehéz vitába
Ezzel elég nehéz vitába szállni...
Nekem van szerencsém Fort
Nekem van szerencsém Fort Andrást ismerni.Személyesen is.
Állítólag Julius Caesar mondotta:
Az Istenek óvjanak a barátaimtól! Az ellenségeimtől majd csak megvédem valahogy magamat.
bmeg, ez hihetetlen, egy
bmeg, ez hihetetlen, egy nyilas portálról vesztek át cikkeket. Lenin gyűlölne titeket, azt remélem tudjátok
Sirjunk vagy nevessünk?
-Elolvasva ezt az irást, megállapithatjuk: bizony igy igaz!
Lesznek azomban olyanok, akik megkérdezik majd: ki ez a Bükkfalvi Roland? Merthogy
szép számmal lesznek azok, akik inkább ezt firtatják.
Hát talán ...
... ha az nem is érdekes, hogy ki ez a Bükkfa Roland, az talán mégis megér, legalább egy röpke pillanatnyi gondolkodást, hogy mi az a Jövönk.info. Az ugyanis egy hungarista (azaz nyilas) portál.
A cikk lényegi mondanivalója:
"A szóban forgó kort illetőleg mindenképpen pozitívumként lehet megemlíteni, hogy a magyarok újjáépítették a háborúban lerombolt országot, volt munka, és a magyar munkakedv lehetőséget kapott. Az ember családot vállalhatott, el tudta tartani, még nyaralásra is futotta. A degenerált, kisembert lenéző Horthy-rendszerrel ellentétben az egyszerű munkás megbecsülést kapott. Volt honvédség is, nem neveletlenül hülyegyerekként nőt fel a fiatalember, mint manapság. Igen, közben a rendszer egy gyilkos ideológia istenítését írta elő. Ami azonban a legkevésbé sem fogant meg az emberek lelkében! Akik nosztalgiával gondolnak a Kádár-rendszerre, akár még ha kommunistának gondolják is magukat, általában a legkevesebbet sem tudnak az ideológia mibenlétéről, egyetlen sort nem tudnak idézni Marxtól, sőt egyáltalán nem is érdekli őket. Ők nem az ideológiát élték meg, hanem a hétköznapokat! Ami sokkal különb volt, mint ma!
A végére hagytuk a legfontosabbat, ami az embereket a múlthoz fűzi: a közösség! Amit a mostani rendszer teljesen elvett az emberektől. A múlt rendszereit, lett légyen az nemzetiszocialista vagy kommunista, a közösségi érzés hatotta át. Ennek hiányában a társadalmat átjárja az elhidegülés, a másik lenézése, törtetés, ellenségeskedés, közöny és gyűlölet. Ez az, ami a legjobban hiányzik az embereknek. Épp ezért, jóval többre becsüljük a közösségben gondolkozó, baloldali munkásembert, mint a hedonista-nihilista semmihez nem kötődő szabad polgárt, még ha elől-hátul összetapasztgálja is a kocsiját Nagy-Magyarország matricával."
Ehhez képest a ciánkáli vitalitás-fokozó, gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény.
Nem igaz, hogy nem veszitek észre, hogy itt pozitív megközelítéssel ugyanaz az összemosás történik, amit negatív értelemben a legádázabb antikommunista neoliberalizmus csinál! Itt éppen "dünnyögnek egy új mesét, fasiszta kommunizmusét"!
Én vagyok a legjobban kétségbeesve, hogy egyre jobban igazolódik a vádam: Thürmerék új, "nemzeti kommunista" irányvonala a nácik felé tereli a munkásosztályt. Itt, ezen a portálon egyre gyakoribb a náci propaganda - eddig inkább bujtatott formában, de íme, mostmár teljes nyiltságában is megjelent.
Nem akarom bántani Melós barátunkat, sőt inkább védeném őt - saját magától. A másik topicban - hozzászólásai alapján nem ok nélkül - a Jobbikba invitálták. És hiába tiltakozott ezen invitálás ellen ÜVÖLTVE, e cikk közlése is mutatja, hogy ha a Párt - változtatva saját írányvonalán (amely immár bűnnél is hibásabb) - meg nem fogja a kezét, ott fog kikötni. E cikk közlésével - úgy gondolom - tudat alatt már keresi az önigazolást ehhez a lépéshez. És - hangsúlyozom - ez nem az ő bűne. Ő itt, mint annyian mások - áldozat.
Talán emlékeztek még Szabó István zseniális filmjére*, a Mephistora? Abban van egy fontos mellékszereplő, Cserhalmi György játsza. Ultraforradalmi hevületű színész, aki kommunista munkásszínjátszókört vezet a Weimari Németországban. Majd a kommunistákat nem találva elég radikálisoknak, átmegy a nácikhoz, ahol a Hitlerjugend tagjait tanítja látványos tömegmegmozdulásokra. A náci hatalomátvétel után számon kéri a feletteseitől a szociális igéretek beváltását. Egy erdőbe viszik és agyonlövik.
Érdemes ezen elgondolkodni.
Mi a bajom ezzel a cikkel? Nem az, hogy egy nyilas portálról származik, hanem az, hogy pontosan oda is való.
"Akik nosztalgiával gondolnak a Kádár-rendszerre, akár még ha kommunistának gondolják is magukat, általában a legkevesebbet sem tudnak az ideológia mibenlétéről, egyetlen sort nem tudnak idézni Marxtól, sőt egyáltalán nem is érdekli őket. Ők nem az ideológiát élték meg, hanem a hétköznapokat!"
Hú, de jól hangzik! Mintha csak Bűnbánó, Szilmester vagy éppen Hevessy írta volna! Fenébe Marxszal! Fenébe az ideológiával! "... egyetlen sort nem tudnak idézni Marxtól, sőt egyáltalán nem is érdekli őket ..." Ez a Red Star, meg ez a Phoenix jönnek itt állandóan a Marxszal. Igen, csakhogy a kommunista ideológia lényege a magántulajdon megszüntetése. A nácik - ugyanúgy mint a polgári demokraták - a kommunista ideológiát a sztálinizmussal keverik össze és a joggal ellenszenves sztálinista ideológiáról beszélnek az ilyen megnyilatkozásaikban, de amit elutasítanak, az az igazi kommunista ideológia, a magántulajdon megszüntetése. A hitleráj tanulsága, hogy a náci szociális érzékenység vége mindig háború és népírtás. Ám, mire ezt a csőbehúzott melós (Melós?) felfogja, addigra már régen késő.
"A végére hagytuk a legfontosabbat, ami az embereket a múlthoz fűzi: a közösség! Amit a mostani rendszer teljesen elvett az emberektől."
Hát persze, a közösség, a népközösség, a fajközösség! A nyáj, a csorda! A közösség, amibe a Vezér mondja meg: ki tartozik bele, és ki nem.
A mostani rendszer nem ezt vette el az emberektől, a nácik viszont ezt kínálják. Nem azt, amit a kommunistáknak kell kínálniuk: a magántulajdon béklyójától megszabadult, egyéniségüket sokoldalúan fejlesztő szabad emberek önkéntes társulása. A nácik közössége ennek mindenben az ellentéte.
Hogy az MKMP híve egy velejéig náci cikkről kritikátlanul leírja, leírhatja, közben kommunistának gondolva magát, hogy
"Elolvasva ezt az írást, megállapithatjuk: bizony igy igaz!"
ez az a bűnnél nagyobb hiba, amiért Thürmer Gyulának és társainak felelni kellene.
--------------------------------------------
*(magyarul nem találtam)
oroszul,németül 1
oroszul,németül 2
oroszul,németül 3
oroszul,németül 4
oroszul,németül 5
oroszul,németül 6
oroszul,németül 7
oroszul,németül 8
oroszul,németül 9
oroszul,németül 10
oroszul,németül 11
oroszul,németül 12
oroszul,németül 13
oroszul,németül 14
oroszul,németül 15
Forrás NoNaMe
magyar felirat
Nagyot csalódtam Benned.
-Egyszer már e-helyütt leirtam: nagyon sokan CSAK EZT AZ EGY OLDALT látogatják.
A Komm.NET.-et. Mindegy hogy miért! Más oldalakat ritkán, vagy egyáltalán nem. Jómagam
se sűrűn látogatok más oldalakat. Se időm-se energiám erre! Ez a Jövőnk.info sem tarto-
zott azon honlapok közé, amit nap-nap után megnézek. Olvasva a cikket,-legalábbis szá-
momra úgy tűnt-a Magyarok Szövetségének vagy legalábbis egy általuk jegyzett irást ol-
vashatunk. Bükkfa Roland. Hm! Zavarbaejtő és ismeretlen név, de hát nem ismerhetünk
mindenféle firkászt-mint pl. Bűnbánó. Mindezzel együtt is irt egy sor olyan dolgot,
amkkel egyet lehet érteni. Mi több,-nem sértegetett bennünket. A kommunizmus kiagyaló-
ival kapcsolatos megállapitásaival erősen vitába szállnék, de egyébként gyanúra okot
adó megjegyzést nem tett. Legalábbis nekem a nevén és az inkriminált megállapitáson ki-
vül nem keltette fel a gyanúmat. Sőt! Kissé hizelgett is a lelkemnek, hogy némi elisme-
résfélét irt a Munkáspártról!
-A csalódottságom most ráadásul kettős. Egyrészt mert-köszönhetően Neked-kiderült, hogy
ezzel az irással "szőrmentén" kellett volna bánni! Ám amilyen köritéssel ezt tudomá-
sunkra hoztad, több mint csalódást okozó. Számomra legalábbis kiábránditó! No nem az
eredeti cikk kapcsán tett megjegyzéseid miatt. Sokkal inkább amiatt a vehemens kiokta-
tás és vádaskodás miatt, ahogyan mint a bölcsek kövét birtokló mindenttudó stilusában
"helyreraktál". Nem csak engem-ez a baj! Mert ha elmagyaráztad volna a dolgok lényegét,
hogy-idefigyeljetek emberek!-tudjátok ti mi ez?-akkor most valószinűleg bezsebelhetnéd
az elismerésemet! Sajnos rögvest kardot rántottál, és add neki! Úgy rendesen a magas
lóról. És hogy teljes legyen a kép, a végén még egy vaskos fenyegetést is megeresztet-
tél. Igaz, hogy az MKMP hive vagyok-de kommunistának én nem merném magam nevezni. Leg-
fejebb "lélekben". Ha pedig én bármiféle irást-jelenjék az meg bárhol is-úgy minősitem
ahogy, azért csak én tartozom felelősséggel. Miként kelljen hát értelmeznem azon sza-
vaidat, miszerint szavaimért Thürmer Gyulának és társainak kell felelniük?! Te felelős-
ségrevonást tartasz indokoltnak? Gondolom büntetőjogit. Merthogy eddigi ismereteim szerint politikai felelősségrevonást csak az az országot lepusztitó politikai elittel
szemben tartasz indokoltnak. Gyurcsánytól-Orbánig! A többieket-beleértve és elsősorban
Thürmer Gyulát-keményen, büntetőjogilag kell felelősségre vonni! Miért is? Mert ki me-
rik jelenteni-már akire ez vonatkozik-hogy kommunisták vagyunk és magyarok? Mert úgy
merjük gondolni, hogy nem minden farkas az ami báránynak mondja magát? És hogy néhány
báránynak látszó egyednek mintha túl hosszú lenne az orra? Mert féltjük ezt a maradék
nyomorult kis országot? (Tudom, most populista lettem. Sebaj!) De hogy akár burkoltan
is-de a fasiszta eszmék terjesztőinek táborába sorolj-akár többedmagammal együtt-ez
"kiverte" nálam a biztositékot.
-Baloldali érzelmű vagyok. Erősen! Nekem aztán Goebbels-idézeteket is lehetne mondani
Leninbe csomagolva. Ideológiailag eléggé fejletlen vagyok. Én szakmát tanultam, nem
ideológiát! Csalódásomban csak egy vigaszom van most. Eddig hallgattam Tőled az "igét"
-mert úgy gondoltam: tanulni sohasem késő, és ez az ember TANITÓ! A vigasz pedig az
számomra, hogy vannak hamis próféták. Most ezt tanultam meg! Hiába no! Tanulni sohasem
késő!
-Amit pedig már nem Red Starnak szánok: minden bántó szándék nélkül-tényleg jobban utá-
na kéne nézni néha az idézeteknek! Mert most bizony "lyukra futottunk"! Nem is kicsire!
Hát most én is írhatnám, ...
... hogy nagyot csalódtam Benned. Mert feltételeztem, hogy ennél azért pontosabban tudsz olvasni.
Nem "vesézem ki" a válaszodat. Csak néhány apróság:
Olvasd vissza régebbi vitáinkat, és látni fogod, hogy az említettek - köztük Te is - hányszor vettétek zokon, hogy a "való élet" helyett rég elavult Marx-idézetekkel hozakodok elő. És nézd meg, hogy a cikkből kiidézett rész mennyire rímel erre. Ennyiben említettelek, nem többen. Sehol nem fasisztáztalak le.
Én általában senkit sem fasisztázok le, csak megnyilatkozásokat nevezek fasisztának, nácinak, olyanokat, amik általában azok. Például én Bükkfa Rolandot sem fasisztáztam le. A cikkét neveztem nácinak és meg is mutattam, hogy miért. Melós barátunkat sem fasisztáztam le, csak kétségbeesetten konstatáltam, hogy megfertőzte őt (és sokakat másokat az MKMP holdudvarából) a fasiszta/náci métely. És éppen ezért teszem felelőssé Thürmert - igen, politikailag! Nem is értem, honnan a csudából vetted, hogy büntetőjogilag?!
És az az én különbejáratú véleményem - lehet vele vitázni! - hogy az is Thürmer bünnél nagyobb hibája, hogy egy magadfajta "megtért" ember egy ilyen cikkben nem ismeri fel a nácit, és azt írja róla: "Elolvasva ezt az írást, megállapithatjuk: bizony igy igaz!"
Hányszor, de hányszor írtam már, hogy a nácik soha nem mondhatják ugyanazt, mint a kommunisták. Nem azért mert nem, hanem azért, mert ha úgy látszik, hogy ugyanazt mondják, akkor két eset lehetséges:
a) Figyelmes, marxista elemzéssel kimutatható, hogy a nácik éppen az ellenkezőjét mondják, mint a kommunisták: lásd az elemzésemet a náci közösségről (amit ugyancsak hiba lenne komünnek érteni).
b) Nem a nácik mondják ugyanazt, amit a kommunisták, hanem fordítva, a magukat kommunistáknak gondolók szajkóznak fasiszta/náci közhelyeket: lásd elemzéseimet Thürmer megnyilatkozásai nacionalizmusáról, és rendpártiságáról.
Mégegyszer...
...elolvastam minden "idevágó" dolgot. Jutott eszembe számtalan szebbnél szebb gondolat.
De olyan sok, hogy el is ment a kedvem attól, hogy leirjam. Se időm, se energiám hozzá.
Hangulatom sincs! Mert az a világ, amit én minden nap bejárok, az rend, és biztonság
után ordit! (Ma kettő ingatlanvégrehajtás miatt ügyködtem. Holnap-most még úgy tudom-
újabb kettő lesz. Megpróbálok segiteni a bajbajutottaknak.) És tudod, amikor ez a két-
ségbeesett orditás nem hallatszik el nemzetünk nagyjainak füleihez, akkor létrejön egy
egyfajta közösség. Sorsközösség! Itt már igazi fasiszta veszély jelenik meg. Amit az
elitünk idézett elő! Vagy Thürmer és a Munkáspárt?!
Ma nagyobb a veszély,hogy
Ma nagyobb a veszély,hogy valaki éhen- vagy fagyhalált hal,mintsem,hogy fasiszta csapatok ölik meg. Persze vannak fasiszta csoportok,de most a nagyobb probléma az előző.
Kedves barátom!
A probléma az, hogy ha terjed a fasiszta/náci méreg attól még ugyanúgy éhen fognak halni és meg fognak fagyni a nyomorultak, mint azelőtt, de legalább a cigányt, zsidót, négert stb. is össze fogják verni, a sztrájkbizottságokhoz bombát fognak dobni, a sztrájkolókat rohamosztagosok fogják félholtra rugdosni és így tovább, és így tovább.
Abba meg jobb bele sem gondolni, hogy akkor mi lesz, ha a náci-nyilas csürhe hatalomra kerül. Rend lesz, az biztos. Láger-rend.
A demagógia kedvenc műfajod:
A dolog azért mégis csak az, hogy egy tanárt gyerekei láttára agyonverték.És a lista nagyon hosszú. Általában a doktrinerek a nekik nem tetsző problémát nemlétezőnek nyilvánítják, és azokat akik azokat észreveszik, cimkézgetni kezdik: ezáltal a probléma megoldását is gátolják.
A szélsőségeket a szélsőséges helyzet szüli és nem Thürmer véleménye. A szélsőségeket az azokat szülő helyzet megszüntetésével lehet felszámolni, és nem a tüneteket valamely csoport érdekében való felhasználásával. A helyzetet a kapitalizmus és az azt bevezető politikai csoportok okozták (pl MSZP, amely ezt 12 évig csinálta a hatalomban).
Szeretném még - a fantáziád kiengedésével kapcsolatban - megjegyezni, hogy Magyarország a Nagy Brüsszeli Birodalom kies provinciája, és már elég régen elvesztette függetlenségét. Hogy itt ki juthat hatalomra, azt az országon kívül határozzák meg. Ahogy Horthyt az Antant, a nyilasokat a németek juttatták hatalomra, úgy most a nácik hatalomra jutásához az kellene, hogy előbb az EU-ban jussanak hatalomra. De a "tünetek kezelése" nagyon is előnyös bizonyos csoportoknak (MSZP,SZDSZ, stb), amelyek a "kisebbik rossz" jelszava mögött igyekszenek érvényesíteni érdekeiket, s ezáltal elfordítják a figyelmet a tényleges okokról és azok elleni küzdelemről.
Megjegyezném, hogy Marx a fasizmus problémájával nem találkozhatott, és igy ezzel kapcsolatosan Marx idézgetése inkább csak szómágia. Valamint nem hiszem, hogy minden mondatát minden helyzetre szó szerint kellene venni: PL."a proletárok csak láncaikat veszthetik": talán nyugodtam mondhatom, hogy egy svájci munkásnak van mit vesztenie. stb.
Ezért kellene minden magyar
Ezért kellene minden magyar baloldalinak fölébrednie és a munkáspártra szavaznia,mert akkor új szocialista alkotmányunk lenne,ahol nem lehetnének fasiszta csoportok és senkinek sem kellene attól félnie,hogy valaki is éh-vagy fagyhalált hal,mert az állam megóvná ettől.
Ahhoz, hogy a baloldaliak
Ahhoz, hogy a baloldaliak szemében a Munkáspárt egy számításba jöhető párt legyen, elsősorban magának a Pártnak kellene megváltoznia. Kívülről nézve katasztrófa, hogy milyen állapotban van a Munkáspárt...
Min változtassunk?
Min változtassunk?
Majd szombaton a Barossban...
Majd szombaton a Barossban...
?????
Sorsközösség =/= népközösség = faji közösség
Éppen ellenkezőleg - ahogy a Kommunista Kiáltványban áll - a proletároknak nincs hazájuk (mármint a kapitalizmusban). A magyar kilakoltatott a cigány kilakoltatottal van sorsközösségben és nem a Magyar Gárdával.
A stílus nem erőssége Red
A stílus nem erőssége Red Starnak, de csak ha a lényeget figyeled, akkor sajnos van benne logika....
apjuk, anyjuk,
meg az egész családjuk ne feleljen?
A felelősség mindig egyes konkrét személyekhez
A felelősség mindig egyes konkrét személyekhez tapad, akik valamit tettek vagy nem tettek és ezért felelniük kell.
Tehát a válasz: nem.
Ezt csak azért írtam le, mert nem lehetek biztos abban, hogy nem gondolkodsz-e olyan sémákban, mint a kollektív megbélyegzés és felelősségre vonás.
Ha viszont mégsem gondolkodsz ily módon, akkor meg a beszólásod egy nagyon béna humorkodás volt.
Nem hinném,
A ti szokásotok felelössé tenni azokat, akik nem osztják a doktrinátokat.
3 kérdés
1.) Mit nem hiszel?
2.) Kik azok a "ti"?
3.) És miféle doktrínáról beszélsz?
(Amúgy a névelők legalább tök értelmesek a hozzászólásodban.)
Én a magam részéről azt teszem felelőssé ...
... akiről jó okom van feltételezni, hogy okozója volt valaminek, amiért is annak okozóját felelősségre kell vonni.
A konkrét példán megmutatva, mit jelent ez a csürcsavarosnak tűnő megállapítás.
1) A munkásosztály körében nő a szélsőjobb oldal befolyása.
Ezért elsődlegesen felelős az egész rendszerváltó elit - mert tőkés restaurációt hajtottak végre. Másodlagosan felelős a Fidesz, mert amióta 2002-ben elvesztette a választásokat, azóta permanens hisztériában tartja az országot, ami kiváló táptalaj a szélsőjobboldali, rendpárti befolyásnak. Harmadsorban felelős a szoclib koalició, mert súlyos identitászavaruk miatt védtelenné válva a Fidesz keltette hisztériával szemben egyik baromságot csinálták a másik után. A Magyar Kommunista Munkáspárt és Elnöke ezért nem felelős.
2) Az MKMP nem hogy nem tudta feltartóztatni ezt a folyamatot, de a saját bázisa széles köreiben is elterjedt a szélsőjobb befolyását jelző nacionalista, kirekesztő, rendpárti gondolkodás, aminek egyik megnyilvánulása annak szajkózása, hogy a Fidesz és a Jobbik "ellopta" az MKMP programját (amely nacionalista, rendpárti és nem zárja ki a kirekesztést), másik megnyilvánulása, hogy azok a potenciális MKMP szavazók, akik elégedetlenek "balról" az MKMP-vel azok a Jobbikra szavazás gondolatával cicáznak (e portálon több ilyen jellegű hozzászólást is olvashattunk).
Ezért már súlyos felelősség terheli az MKMP jelenlegi vezetését. Zsigeri gyűlölettől vezérelt elzárkózás az antifasiszta erőktől ("nincs fasiszta veszély", "a fasiszta veszélyt az MSZP idézte elő", "az antifasiszták az MSZP lefizetett ügynökei, szekértolói" stb. stb.) egyfelől, rendszeres "taktikai együttműködés" a kormánybuktatásban utazó Fidesszel és tőle is jobbra álló erőkkel másfelől. Nacionalista, rendpárti megnyilatkozások, nacionalista, rendpárti választási program.
A fenti náci cikknek a náci portálról való ideidézése a bizonyíték, hogy itt nem a "mi doktrináinkról" van szó, hanem nagyon is valóságos náci behatolásról az MKMP holdudvarába. Az egy más kérdés, hogy ennek veszélyére mi már évek óta figyelmeztetünk.
De mint Gogol írta: ne a tükröt szidjad, ha ferde a képed.
egy vicc
-Hogy hívják Csehországban a szélsőjobboldali náci-pártot?
....
-Munkáspárt! :D
Én már semmin se csodálkozok...
:-(