"Politikai foglyok"

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

"Szabadságot Budaházynak!" "Szabadságot a politikai foglyoknak!" Nem is tudom, hányadszorra látom, amikor üres reklámtáblákra festékkel - valószínűleg a nagykorúságot el sem ért, megvezetett suhancok által - felfújják ezeket a feliratokat, amiket nem igazán tudok hova tenni. A Szent Korona Rádió, a Barikád, és más egyéb, szélsőjobboldali internetes heccelő médiumok által generált hamis kép azonban több sebből is vérzik.

Mindannyian tudjuk, hogy Budaházy Györgyöt miért vonták eljárás alá. Terrorcselekmény vádjával, amely ma Magyarországon az egyik legsúlyosabb bűncselekmény, mindez megfejelve a bűnszervezetben részvétellel, amely szintén az egyik legszigorúbb szankciókkal járó bűntett. Vagy a Magyarok Nyilai nem ezt követte volna el: abból a célból, hogy
a) állami szervet, más államot, nemzetközi szervezetet arra kényszerítsen, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön,
b) a lakosságot megfélemlítse,
c) más állam alkotmányos, társadalmi vagy gazdasági rendjét megváltoztassa vagy megzavarja, illetőleg nemzetközi szervezet működését megzavarja, erőszakos, közveszélyt okozó vagy fegyverrel kapcsolatos bűncselekményt követ el.

A Molotov-koktélos támadások egész biztosan ennek minősíthetők. Csintalan Sándor megverése is hasonló célokat szolgálhatott. és akkor ők a politikai foglyok, akik szabadságot érdemelnek! Persze, nyilván a kormánynak nem tetszett a tevékenységük. Ha Vonát, Morvait, Balczót, vagy mást politikai tevékenysége kapcsán vonnának eljárás alá, és tartanának előzetesben, azt mondanám, politikai foglyok. De Budaházy messzemenőkig nem az. Nem is nagyon akarom minősíteni, mert a hivatásos hőzöngők még fellázadnának, ha szemükbe vágnánk az igazságot, egy dolog a lényeg. Budaházyról mindig csak az a régi Echo TV-s szereplése marad meg, amikor bő gatyában jelent meg, Kende Pétert provokálva szemétbe dobott sárga csillagos pólóban, és a kulturált vitatkozás neki azt jelentette, hogy saját érveit üvöltve vágta a másik képébe, esélyt sem hagyva az ellenvélemény megformálásának.

Szóval a lényeg: a terrorcselekménnyel vádolás nagyon komoly dolog, nem játék és nem vicc. Budaházyt nem politikai okokból tartják fogva, hanem azért, mert közveszélyes. Ezzel az erővel nemzeti hőssé avathatnánk a cigánygyilkos halálbrigádot is. Jut eszembe: mondhatják azt is, hogy bezzeg a cigányok milyen bűncselekményeket követnek el - de kár ezzel takarózni. Mindenki legyen felelős a saját tettéért, ne mutogasson másokra.

Pletykaszinten hallható volt, hogy állítólag Budaházyt a Jobbik megtenné képviselőjének, akinek ettől mentelmi joga lenne, és akkor kiszabadulhatna. Ez persze gyakorlatilag kivitelezhetetlen, mert a mentelmi joga előtt keletkezett dolgaiért ugyanúgy felelős marad. De ha a "hős politikai foglyot" nagy ováció közepette szabadon engedik majd 2010-ben, pusztán politikai okokból, az lesz a XXI. századi magyar történelem eddigi legnagyobb szégyene. S majd emlékezzünk akkor arra is, hogy 70 évvel azelőtt egy bizonyos Szálasi Ferencet hasonló módon engedtek ki, s virágokkal várták...

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

"Kedvenc honlapunk"...

...sopánkodik, hogy a Jobbik nem akarja a tömlöcben sinylődő Gyuri kiszabaditását!
Rosszallják és fájlalják-mi több-megróják az általuk erősen támogatott Jobbikot, hogy
nem akarják inditani Budaházyt a választásokon.