Lefizette a Siemens a volt szocialista közlekedési minisztert Görögországban

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Lefizette a Siemens a volt szocialista közlekedési minisztert Görögországban. A beismerő vallomás egy parlamenti bizottság előtt hangzott el. A volt miniszter 100 ezer eurónak megfelelő összeget fogadott el a német cégtől még 1998-ban. A miniszter szerint a pénzt kampány részére szóló adományként kapta.

Az összeget egy svájci bankba fizették be, és Mantelis most pénzmosással vádolják. Az ügy azokhoz a szerződésekhez kapcsolódik, amelyek a 2004-ben Athénban rendezett olimpiai játékokkal összefüggésben jöttek létre.

A BBC szerint a Siemens embereit azzal vádolják Görögországban, hogy politikusokat és hivatalos személyeket fizettek le az OTE állami távközlési cégnél, hogy még a játékok megkezdése előtt sokmillió eurós szerződésekhez jussanak.

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Sokba került a görög

Sokba került a görög olimpia...

Tovaris


Kommunista.NET on Facebook