Húsz év után is kommunistáznak

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Ma alakult meg az új Országgyűlés. Eltekintve összetételétől és attól, hogy négy év politikai bohózat újfent garantált, van valami, amiben minden párt egyetértett, kimondva-kimondatlanul. Szocializmus-ellenesség, rendszerváltás befejezése, satöbbi. Kiérződtek a beszédekből, megnyilvánulásokból. A jobbikosok felháborodtak Sólyom László beszédén - ha a Munkáspárt is bent lenne, most képviselői is joggal lázonghatnának. A Kedves Vezér, Orbán Viktor, miután kikiáltotta a Galaktikus Birodalmat, még kijelentette, hogy le kell bontani a bukott rendszer maradványait.

Tessék mondani, miféle álomvilág ez? És miért eszik meg az emberek ezt a süket szöveget? Mi maradt az 1989 előtti világból? Semmi, leszámítva azt a néhány Ikarus buszt, ami még megy, meg a panelházakat. Kicsit sarkított vélemény, de nagyjából így van. Sikerült ugyan elvetnünk mindazt, ami rossz volt a szocializmusban, de zsigeri gyűlölettől vezérelve azt is sikerült elpusztítani, ami viszont nagyon jó volt. Ez a tőkétől független elemként volt benne a közgondolkodásban (a mélységesen reakciós konzervatívok kivagyiságát, hiúságát sértette, hogy a szocializmusnak köszönhetően elvesztették minden reális alapot nélkülöző kiváltságaikat, melybe csupáncsak beleszülettek), de mégis hatalmas szolgálatot tett neki.

Száz szónak is egy a vége: a nagy szavak vágták haza az országot. Kommunistáztak, s összerúgták a port az oroszokkal. Kommunistáztak, s eladták az energiaszektort a külföldieknek. Kommunistáztak, s a Munka Törvénykönyvét úgy átírták, hogy az egyszerű dolgozó csak rosszul járhat, ha felemeli a szavát. S persze kommunistáztak akkor is, amikor az erős, szervezett munkásságot tudatosan megosztották. S mindez addig tartott, amíg a szocializmusból semmi sem maradt, csak hírmondó. És még mindig kommunistáznak!

Az emberek pedig megeszik ezt a maszlagot. Minden a Kádár-rendszer hibája, mondják, pedig annak vége óta eltelt egy emberöltő. Mindkét világháború után sikerült 10-15 év alatt talpraállítani Magyarországot, és az azért irtózatos nagy pusztítást végzett. Nem lehet mindent az úgynevezett "adósságspirálra" fogni, ami egyrészt erős túlzás, másrészt az elmúlt 20 évben hatszor annyi adósságot halmozott fel az ország, mint a megelőző 32 év alatt összesen (mai értéken számolva persze!) Érdekes tény az is, hogy bár a környező országokban is kapitalizmus van, mégis sokkal jobban működik a gazdaságuk, mint a miénk. Pedig ott is a "csúnyarossz" kommunisták irányították az országot. A hiba a mi gépezetünkben van, csak ezt senkinek nem érdeke leleplezni.

Mert kis hazánkban mindig kell egy bűnbak. A hibákat rá lehet fogni a múltra. Lehet teli szájjal kommunistázni. Ha nincs a parlamentben SZDSZ, akkor lehet az LMP-t zsidózni. Egy a lényeg: el kell rugaszkodni a valóságtól, és minél jobban verni az asztalt, hogy mi különbek vagyunk a másiknál, aki maga a megtestesült ősgonosz.

De egyvalamit szögezzünk le: nem mindig annak van igaza, aki a leghangosabb!

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

-e kérdések

Csak kérdésekben szeretnék vázlatot készíteni.
1. Vajon Oroszországtól kaphatunk-e fegyvereket és egyéb támogatásokat?
2. Vajon a Putyini vezetés támogatna-e egy oroszbarát, de mégis radikálisan baloldali erőt?
3. Hozzájárulna-e oroszország egy vörös egység kiképzésében saját költségére?
4. Vajon az orosz titkosszolgálat segítene-e a kommunistáknak, a térség oroszország felé nyító gazdasági stb törekvéseiben.
5. Oroszországnak fontos lehet-e Magyarország fekvése stratégiai szempontból?
6. Vajon Putyin észreveszi-e a kelet-európai radikálisan baloldali mozgalmak fontosságát és szükségesnek érzi-e a támogatásukat?
7. Vajon Putyin hordoz-e magában valamit az egykori Szovjetúnióból, annak büszkeségéből?
8. Van-e esély egy találkozóra az orosz vezetéssel?

Összefoglaló válasz

Putyin egyszerre az orosz Gyurcsány (politikai előélete alapján) és az orosz Orbán (hataloméhsége, intrikussága, arroganciája alapján)

Oroszországban ugyanolyan mocskos rendszerváltás zajlott/zajlik le, mint nálunk. A miénket a Jászai Mari téri MSZMP székházból (Pozsgai, Gyurcsány), az ottanit a Ljubljankán álló KGB székházból (Sevarnadze, Putyin) vezényelték le.

Az orosz titkosszolgálat minden jel szerint a Jobbikot segíti.

Putyin a Rettenetes Iván óta szinte változatlan nagyorosz hegemonizmust és geopolitikai megfontolásokat hordozza magában.

Ne álmodozz!

KEDVES PHOENIX!!!!!

Ha nem olvastam volna a fenti írásod
röviden azt feleltem volna, hogy NEM!

Mert vannak olyan témák...

...(és ez tetszik vagy sem) amiket nyilvánosság előtt nem hogy nem illik, hanem kimondottan tilos feszegetni! Még kiváncsiságunk kielégitése miatt sem! Ezeknek a kérdéseknek a túlnyomó többsége ebbe a tilos kategóriába tartozik!
(Egyébiránt pedig: az oroszok ha foglalkoznak velünk, csak azért teszik, hogy jót röhögjenek. Rajtunk! És igazuk is van!)

1. Elvileg igen, de

1. Elvileg igen, de kizárólag üzleti alapon, és csak olyan fegyvereket, amik védelmi célokra alkalmasak elsősorban, és abból is csak a jelenlegi helyzetünk megítélése szerint szükséges mennyiségben.
2. Nyíltan semmi esetre sem. Mi az, hogy oroszbarát? Ha a politikusaink elvetnék russzofób indíttatású megnyilvánulásaikat - kommunizmusról szó sincs - az már eleve oroszbarátnak minősülne.
3. Mi az, hogy vörös egység? Itt Magyarország területén biztosan nem.
4. Az orosz titkosszolgálat Oroszország biztonságával foglalkozik. Ha a magyar állam gazdaságilag nyitna Oroszország felé, attól biztosan nem zárkóznának el.
5. Magyarország fekvése a tranzit szállítások miatt mindig stratégiai jelentőségű.
6. Biztosan figyelik a volt szocialista országokat, a mozgalmak fontosságát az határozza meg számukra, hogy az előnyös, vagy éppen hátrányos Oroszország számára.
7. Putyin egész élete a volt Szovjetunió büszkeségéről szól. Azt építi újjá, még ha nem is Szovjetunió a neve, hanem Oroszország.
8. Esély mindig van, május 9-ére is meghívták a magyar vezetőket, kik nem mentek el. Nem ők fognak először találkozóz kérni a magyar vezetőktől, hanem elvárják azt, hogy a magyarok kezdeményezzenek - érthető okokból.

Köszönöm válaszod

Igaz én elsősorban egy baloldali alapon szerveződő szervezetre vagy pártra gondoltam. De, azért köszönöm, nagyon jól levezetted. A kérdéseimre is megkaptam a választ. Többnyire én is hasonlóan látom. A Vörös egység vagy valami más néven én fegyveres védelmi testületre gondoltam. Mert gondolom abban egyetértünk (és sok minden másban is), hogy újra a Horthy féle korszak éledt újjá magyarországon. Ezt bizonyitja a trianoni "akármi" nemzeti ünneppé tevése.
Ha a baloldal kis pártjai valamilyen szinten tömörülnek, az már gondolom feltűnőbb lenne a külpolitikában.
Üdvözlettel: lotivary

Hajrá Jobbik! Vesszen a

Hajrá Jobbik!
Vesszen a rendszer!!!

Van még sok ilyen

Van még sok ilyen szellemességed?

vén trottyok nyomás a gátakra zsákot cipelni!

Hát mit kell ezen szégyelni komcsik vagytok, vagy tagadjátok? Ne tessék csodálkozni, az örömlányt is lekurvázzák és nem sértődik be.

Örömlányokról van szó?

Édesanyádat említetted?

Te bunkó vendég akárki

Majd ha a gárdisták kimennek a gátra, utána meg parlagfüvet kaszálnak, te bunkó!

Nem akarlak elkeseríteni

de most a csapból is az folyik, hogy a Magyar Gárda meg a Jobbik(Vonával az élen) kint van a gáton.
Itt a Tisza környékén(Szolnokon) az utcán dolgoznak az aktivistáik és embereket toboroznak egy esetleges árvízkészültség, és helyi közbelépés esetére...
(Komoly, nem hülyéskedek, s nem is indulatokat akarok korbácsolni, de ez így van...)

Bakonycsernyén

pedig Baracskáról hozták a segítséget,ugyanis ott is katasztrófa helyzet van-hol van ilyenkor OV? talán a gáton?

Emlékszem,

Emlékszem, Bakonycsernyénél a Gaja tóvá változtatja az egész patakvölgyet. A löszdombokat meg méteres sárlavinával hordja le a főútra.

Viktor,

épp a vörös bársonnyal bevont trónjában ül.
Oly kényelmesen, hogy figyelmét semmi sem zavarhatja meg.
Tekintete mohón, gyermeki kíváncsisággal a kezében tartott koronázási jogart vizsgálja.
Jómódjában bizony nyugodtan álmodozik. Mintha egy mozdulatlan látomás, délibáb lenne.
Egy tehetetlen tünemény, ami néha váratlan, nyugalmát feladva felpattan, és sebtében a tükör elé siet, hogy megnézze az uralkodásra született termetét, királyi sármát.
Zaj üti meg a (hangok kiválogatásra igencsak hajlandó) fülét.
Mintha a parlamenten kívülről riadóra fújnák a trombitát.
Kajánul elmosolyodik.
Valójában, nem. Nem riadó ez.
Képzelegve gyors elhessegeti a rosszalló gondolatot.
Bizonyára csak a koronázási ceremóniára gyakorolnak a zenészek.
Jól teszik. Csak ennyi.
Semmi több...

Nekem Néró arckifejezése

Nekem Néró arckifejezése vizionál, amikor kipattant a fejéből a Rómát felperzselő szikra...

KEDVES SZÉLRÓZSA!!!!

Mit gondolsz,hogy miért, és meddig
fogják ezt csinálni? Új seprő jól
seper. Majd ezt a kérdést tedd fel
újra egy év múlva.

Van mit a lelkiismeretükön

Van mit a lelkiismeretükön könnyíteni. A propaganda jól felfújta a dolgokat, ezt most jól meglovagolják. Annak idején - az árvizes topicban olvashatod - a kiszesek, munkásőrök, magyar és szovjet katonák dolgoztak a gátakon. Én is többek között. Egyébként amit csinálnak a gátakon, az derék dolog, de amikor masíroznak, az nem derék dolog. Lesz ezekből még baloldali figyeld csak meg. (egyébként sikerült a könyveket beszerezni?)

Egyenlőre,

csak megrendeltem.
Ám az Éjszakai Repülést már olvasom, az első történetet épp most fejezem be.
Őszinte leszek, nagyon tetszik, ám néhol nehéz a szöveg és oda kell figyelni, hogy megértsem.(Találtam utalásokat az akkori kulturális életre, gondolkodóira.)
Összességében lenyűgöz, nagyon közel van a a mondanivalója, s a megközelítési, mesélési módja a szívemhez! Nagyon sokat okulok a szemléletéből és a stílusából.

A gátakon tett erőfeszítés nagyon humanista, becsülendő dolog. Mindenféle politikai, vallási stb. oldalról is megközelítve. Bár az itt mit se számít, a fő az emberek egymás közti önzetlen segítségnyújtása!

Képzeld el, én

Képzeld el, én Bulgáriában hallottam róla először, amikor kinn dolgoztam. Bolgár barátosnémmal oroszul(!) vitattuk meg az egyes fejezeteket, természetesen mikor már magyarul is olvastam, akkor árnyaltabb lett a történet. Erre jött még a Kis herceg is, na akkor kész voltam...

Tartalmas,

és emberi magasságokba-mélységekbe ható történetmesélés az szent. Még magyarul is oda kell rá figyelni, nem egy "hirtelen átfutom és megértem minden mondanivalóját" könyv!
Ám tagadhatatlan klasszisa mellett, pont a nehézsége az, ami megfogott...

Képzeld el, mim mindent

Képzeld el, mim mindent írhatott volna, ha nem hal meg idő előtt... Biztos voltam benne, hogy hatni fog rád, ezért merészeltem ajánlani. Lefordítani sem lehetett semmi! Nézd meg légyszíves, ki fordította le.

Fordította:

Az Európa kiadó 1981-es kiadású könyvében az áll, hogy:
A déli futárgépet
Az Éjszakai repülést és
Az ember földjét, Rónay György.
A hadirepülőt pedig, Pór Judit.
Illetve azt még megjegyzik, hogy Pór Judit, 1972 Rónay György jogutódja
Remélem tudtam segíteni!
(Ha ezzel a kötettel végeztem, akkor elolvasom a Kis herceget. Amit csak gyermekként, színházban láttam.)
Köszönöm, hogy ilyen könyvet ajánlottál, nagy hatással van, és lesz is rám a továbbiakban.

Pór Judit nem Rónay György jogutódja!

Mindketten kiváló műfordítók. A bejegyzést (látattlanban mondom - nem, elővettem, megnéztem) a Hungarian translation Copyright mellett olvashatod, Pór Judit (a maga részéért) 1972 óta szerzői jog tulajdonos, Rónai György 1972 óta, de mivel meghalt, a jogutódja örökölte. Hogy mi köze van hozzá? Ugyanannyi, mint a Gallimard Kiadónak Saint-Exupery szerzői jogaihoz - semmi!

A szerzői jogokról olvasd el véleményemet:

http://hu.wikisource.org/wiki/BSA_vagy_FSF

Rendben van,

elolvasom.
Fent csak megjegyeztem, én magam nem értettem ezt a jogutód dolgot, de illőnek tartottam azt is leírni...
(elnézést ha ezzel, tudatlanságommal, kellemetlen pillanatot okoztam-írtam)

Egy fenét okoztál!

Mint tanár embernek, örömet okoz, ha valakit kioktathatok barátilag és nem ellenségesen. Úgy, hogy szereztél nekem egy jó percet!

Köszi!

Szívesen, Én köszönöm:)

Nagyapám szavaival élve(egyszerű kovács ember bölcsességével):
"Sose légy illetlen, hallgasd meg csöndben azokat, akik többet láttak már a nagyvilágból! Te csak talpraesettebb lehetsz, ha mások szemével is látod a dolgokat! Tanulni, kérdezni nem szégyen, mint ahogy dolgozni sem!"

Már megint

a rendszer mindent kétszer mond, kétszer mond.

Én azt hiszem, hogy itt nem

Én azt hiszem, hogy itt nem az önzetlen segítségről van szó a jobbikosok részéről, hanem politikai piárról (egyébként ebben elég ügyesek, el kell ismerni).

Képmutatás az egész! Méghozzá azért, mert mindazon károk mellett, amit már eddig is okoztak az országnak (és pláne amit még a jövőben okozni fognak), eltörpül az a kis haszon, amit zsákcipeléssel összehoznak.

CSATLAKOZOM!!!!!

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Igazad lehet, hisz

szerintem is(feltevés) csak egy nagyon jól megszervezett piár lépés, ami az emberi hiszékenységre és a segítőkészségre alapozva próbálja meg építeni a párt megítélését.
Ez a tett a kisemberek szemében abszolút siker.
Ám mindeközben, míg az általuk pénzelt propaganda hatására a közvélemény ezzel foglakozik(humánus nemzeti összefogás+többi nagy szó használatával stb), sikeresen eltereli a figyelmet a pártot egyre inkább körbeölelő botrányokról, s a politikai képviselők 15% -os béremeléséről.
Sok sok megtévesztett (ám jóravaló)ember...

"Sok sok megtévesztett (ám

"Sok sok megtévesztett (ám jóravaló)ember..."

Igen, sajnos ez a legtragikusabb az egészben. Ha jobban belegondolok azért az sem zárható ki, hogy valaki tényleg önzetlenségből megy ki a gátra és felveszi a jobbikos hacukát, mert meg van róla győződve, hogy a Jobbik azt képviseli, amiben ő is hisz. Csak az fogja fel, hogy itt vannak ezek a jobbikosok, valami újat akarnak ezek mozgósítanak. Lehet, hogy annyira mélyen nem is érdekli a politika és azt sem tudja mi fán terem az a szélsőjobb.

Tudom jól, hogy vannak ilyenek!

Vannak persze,

sőt világos, hogy számban ők vannak többen.
Egyszerű hétköznapi emberek, akiknél a politika kimerül egy kötetlen beszélgetésben.
Sőt a szélsőjobb politikai (eszmei)mentalitása sem érdekli őket, csak hát az a bizonyos csordaszellem:
- Az ember társas lény...avagy egy (masírozó)bolond százat csinál!:)

Ez igaz, de sajnos nem

Ez igaz, de sajnos nem mondhatjuk azt, hogy maga a munka a gáton nem kóser. Ez ránk sem vetne jó fényt! Majd az egyéb tetteik fogják kialakítani róluk az igazi véleményt.

Hélóta képe

Szegény azt hiszi, hogy a

Szegény azt hiszi, hogy a nácik rendszerellenesek..
Valaki, akinek van hozzá kedve világosítsa már fel szegényt, hogy Hitler alatt is kapitalizmus volt.

A Munkáspárt tudom,hogy

A Munkáspárt tudom,hogy nem akarna rosszat a népnek. De hát a Jobbik lett most a befutó!

A politikai pöcegödörbe

A politikai pöcegödörbe biztosan befut majd. A kulturálisban már célba ért. Ott hempereg annak dagonyájában... Pfuj!

A munkáspártot egyetlen

A munkáspártot egyetlen tőkés sem támogatja, a jobbikot nem is egy. Miért is?
A munkáspárt a népnek akar jót, a jobbik a tőkéseknek.Itt az dönti el , ki a befutó, hogy mennyi pénzzel tudsz kampányolni. Meg lehet nézni a neten, ki és mennyi pénzből tette.

ez a hét vicce! :-))))

"A munkáspárt a népnek akar jót"

Az orcádra fog fagyni a vigyor!

Hát kinek, te pénisz!

Már megint itt vagy kedves

Már megint itt vagy kedves vendég????
Mit értessz vicc alatt??
Tudod mi a vicc??? Az, hogy nem adod ki magad. Na ez vicc.
Engem már ismerhetsz az előző oldalakból, tehát a nevem azért nem irom. De te miért nem irod ki legalább egyszer, hogy be tudjunk azonositani?
Ne burkolózz az ismeretlenségbe.

Mert az édesanyja

Mert az édesanyja kedvesnővér volt egy lókórházban...

Ezért nem lett

Ezért nem lett listája,mert nem volt támogatója. A jobbikot elég sok nem zsidó tőkés támogatta.

Én nem mondtam, hogy

Én nem mondtam, hogy zsidó, keresztény , mohamedán vagy budhista tőkések támogatják a jobbikot, de tőkések támogatják és azért, mert nem a magyar dolgozók, hanem a kizsákmányolók érdekeit képviselő párt. Természetesen a munkáspártot nem támogatják a burzsujok , mert a dolgozókat szeretné védeni burzsujokkal szemben.A jelen antidemokratikus választási szabályozás a burzsuá pártoknak kedvez.

Látom átjött a cikk és

Látom átjött a cikk és tartalmas kritikát sikerült megfogalmazni minden csordaszellemtől mentesen.

Sajnos, be kell vallanunk,

Sajnos, be kell vallanunk, hogy kellett ez az országnak. S az sem mindegy, hogy nem kell annyi önfeláldozó kommunista mártír sem a megálmodott új szocialista rendért, megoldják ezt dilettáns tevékenységükkel maguk az urak is. Nekem ez a kommunistázás azt jelenti, hogy még mindig nagyon félnek a kommunistáktól. S féljenek is! Egy pillanatig sem szűnjön a rettegésük! Mert ha elbuknak, abban nekünk is szerepünk lesz, ha mással nem, a valamikori szocialista rendszer vívmányainak az emlékével. Panelházak pedig szerte a világon vannak, nem a kommunisták találták fel. A panelekben többnyire mindenütt proletárok élnek. Lehet, hogy a panelházak lesznek az új forradalom kiindulási pontjai? La nucha continua! A harc folytatódik. (Ernesto Che Guevara)

Skeletontavaris képe

Annyi baj legyen

féljenek a mocskos burzsujférgek tőlünk mert van rá okuk. Meg fogják ismerni mi az igazi erő. A Proletárdiktatúra!

KEDVES TOVARIS!!!!

Hívjatok,s mi aljövünk.
Nemsokára jő a mi időnk.


Kommunista.NET on Facebook