Jegybanki védelemre szorulhat a forint
Elemzők szerint akár jegybanki védelemre is szorulhat a forint a következő időszakban. Előzőleg
ismét jelentősen gyengült a forint, miután a miniszterelnök szóvivője államcsődközeli helyzetről
beszélt a korábbi hasonló Fideszes és kormányzati nyilatkozatok után.
Már a 290-es szint közelében jár az euróárfolyam, a svájci frankért 207, a dollárért 240 forintot kell adni a bankközi devizapiacon. Nagyot zuhant a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe is. A BUX 3 százalékos mínuszban végzett, de az OTP papírok értéke is több mint 10 százalékot zuhant.
Kommentár:
Én, meg a többiek meg fizessünk minél több törlesztést a nyereséges bankoknak, mert a
fidesznyikhajbagázs a mi pénzünkkel játszik, ahelyett, hogy az a pöcsével tenné meg...
(MTI)
Tovaris
Simor felveszi Orbán kesztyűjét, és pofon legyinti vele
Simor nem hagyja, hogy Orbán packázzon vele (hűha, ez aztán az irgumburgum!)
Nem a fizetéshez, hanem a törvényességhez ragaszkodom, a szerződéseket be kell tartani - jelentette ki a Magyar Nemzeti Bank elnöke a Monetáris Tanács kamatdöntő ülése után tartott sajtótájékoztatón.
Simor András emlékeztetett arra, hogy a Magyar Nemzeti Bank elnökének fizetéséről az Orbán-kormány javaslatára, a jegybanktörvény változtatása keretében 2001-ben döntött az Országgyűlés.
Amennyiben újra módosítani kívánja a törvényt a parlament, akkor a kormánynak van lehetősége javaslatot tenni a következő, a jelenlegi vezetés mandátumának lejárta után általa kinevezendő jegybanki vezetés jövedelmére - tette hozzá.
"Népszerűnek látszó, ám e két pillért támadó politikai felvetések veszélyesek és kudarcra vannak ítélve. Esküm a jegybank vezetésére és a függetlenség megőrzésére kötelez" - fogalmazott az elnök. E függetlenség egyik legfontosabb eleme, hogy a jegybank maga választja meg munkatársait, valamint javadalmazásuk mértékét - közölte Simor, hozzátéve, hogy a magas színvonalú munka mellett a hatékonyság szempontja is döntő. Ezt támasztja alá az is, hogy az elmúlt kilenc évben a jegybank személyi költségei 17 százalékkal csökkentek, miközben az államigazgatás hasonló költségei ugyanebben az időszakban mintegy száz százalékkal nőttek. (MTI)
Kommentár:
A szívem meghasad, hogy egy bankár kekeckedik a Szeretett Vezérrel (szereti a rosseb), de most ehetik a kefét rendesen. Mit képzel ez az Orbán? Hogy egy jegybankigazgató csak 2 millió forintot kereshessen legfeljebb(!) egy hónapban? Egy bankár, aki milliárdok ura? Na ne már! Hogy csak évente 24 millió lehessen a fizetése? Hát nyomorba akarod dönteni Viktorka a bankár bácsit? Hát ezt tanultad te a Teleki Blanka gimnáziumban? Ezért voltál KISZ titkár? Ejnye, bejnye! Hogy 3 havi fizetéséből ki tudnám fizetni a hátralévő adósságomat! Egy frászt! Nem kell! Szolidáris vagyok Simor Andrással, mert az egy talpig úrielvtárs kérem! Független! Nem úgy mint én, egy szarházi bérrabszolga, aki nem átall történész vendégekkel civakodni a Kommunista.net-en... Majd jól leváltják, és elmegy Kulcsár Attilához albérlőnek!
Tovaris
Kissé (nagyon) demagóg vagy
A Jegybank elnöke nem bankár, hanem gazdaságpolitikus.
Mint már nem egyszer kifejtettem, a burzsoá respublika két oldala a demokrácia és a diktatúra: a demokrácia a hatalom megosztása, a diktatúra a hatalom kisajátítása.
Az állami gazdaságpolitika (a gazdasági hatalomgyakorlás) két oldala a fiskális (költségvetési) és a monetáris (pénzpiaci) politika. A magyar nyelv teljesen hibásan a fiskális politika közvetlen letéteményesét pénzügyminiszternek hívja (más európai nyelvek fináncminiszternek hívják, amit helyesebb lenne fizetésügyi, vagy költségvetésügyi miniszternek fordítani). A monetáris politika letéteményese a Jegybank elnöke (voltaképpen őt kellene pénzügyminiszternek hívni - ha a miniszter megjelölés nem lenne aggályos). Azonban a pénzügyminiszter, mint miniszter a kormány tagja, a miniszterelnök alárendeltje, így a fiskális politika igazi letéteményese a kormány, illetve a miniszterelnök. Ilyen módon a Jegybank és elnöke függetlensége a kormánytól, a miniszterelnöktől a gazdasági hatalomgyakorlás demokratikus megosztásának fontos záloga.
Az első Orbán-kormány idején a Jegybank akkori elnökének, Surányi Györgynek a puccs-szerű eltávolítása, és az addigi pénzügyminiszter, Járai Zsigmond Jegybank elnökké való kinevezése e demokratikus hatalommegosztás látványos sárba-taposása volt.
Medgyessy megbuktatásában, a szociálliberális kormány gazdaságpolitikai elképzeléseinek meghiúsulásában jelentős szerepe volt annak, hogy az ostoba módon a helyén hagyott Járai a Jegybank elnökeként az ellenzéknek elkötelezetten ott tett keresztbe a kormánynak, ahol csak tudott, mereven elzárkózva mindenfajta egyeztetéstől - ami nem éppen a Jegybank függetlenségét, inkább az előző és Járai reményei szerint következő kormányhoz való nagyfokú függőséget fejezett ki.
A harc tehát Orbán és Simor között a gazdaságpolitika demokratizmusáról szól, és nem Simor "illetlenül magas" fizetéséről.
Ha a Jegybank elnöke kirívóan kevesebbet keres, mint egy kereskedelmi bank elnök-vezérigazgatója (és ha 2 millió lesz a havi illetménye, akkor ez lesz a helyzet), akkor elkerülhetetlen lesz a kontraszelekció: tapasztalt, kimagasló vezetői képességekkel rendelkező bankszakember nem fogja ezt a posztot elvállalni - és az menthetetlenül a miniszterelnök egy engedelmes mamelukjáé lesz.
Persze, ha az Orbán-kormány képes és hajlandó lenne valamennyi bankvezető havi járandóságát limitálni, és Simor ez ellen emelne szót, akkor jogos lenne ironikus kritikád - de nyilvánvalóan nem erről van szó.
Más tollával ékeskedtem.
Kedves András. Kritikádat név nélkül azonnal továbbítottam a cikk írójának. A titulus eltévesztése legyen életem legnagyobb tévedése. A többivel tökéletesen egyetértek, de a cikkben leírtak nem az én véleményemet tükrözik. Egyébiránt mindennel egyetértek, amit leírtál. A többi cikk is mind megjelölt forrásból származik. Mély hódolattal:
Tovaris
Bocsánat!
1) "A Jegybank elnöke nem bankár, hanem gazdaságpolitikus."
Ez nem egy titulus eltévesztés helyreigazítása, hanem fontos elvi megállapítás. Sokan hiszik azt, hogy a Jegybank is csak egy a bankok közül, és elnöke csak egy a bankárok közül. Erre a súlyos elvi tévedésre kívántam a figyelmet felhívni.
2) Kritikám nem az MTI közleménynek, hanem a gunyoros kommentárjaidnak szólt. Úgy hogy ez bizony a Te inged, kéretik magadra venni!
András, én ilyen vagyok!
András, én ilyen vagyok! De tévedésem inkább tárgyi volt, ha pontosan akarok fogalmazni. Egyébként köszönöm a helyreigazítást.
Tovaris
Nagyot bukhatnak a csúcsmenedzserek - megérdemlik
A Blikk birtokába jutott lista szerint 32 poszton kapnak havi 2 millió forint felett az állami csúcsmenedzserek, ám mivel az Orbán-kormány havi 2 millióban maximálta az állami csúcsvezetők fizetését, ők jóval kevesebbet vihetnek haza.
A lap szombati számában megjelent összesítés szerint havi 37,8 millió forintot, vagyis évente 453,6 milliót buknak ezek a főnökök.
A legrosszabbul Klados Gusztáv, a 4-es metró projektigazgatója jár, ő 6,19 milliótól esik majd el havonta, de Simor András jegybankelnök is fizetése háromnegyedének inthet búcsút, ha a kormány megtalálja a módját járandósága csökkentésének.
A főnökök legtöbbjének várhatóan mégsem "csekély" kétmillióval kell beérniük. Úgy tudja a Blikk, hogy a jutalmak és prémiumok rendszeréhez nem nyúlna a kabinet. Márpedig a csúcsvezetők szerződései arról árulkodnak, hogy az éves alapbérük akár 80 százalékát is megkaphatják prémiumként, ha jól végzik a dolgukat. Ez pedig azt jelenti, hogy átlagosan 3,6 millió is kaphatnak havonta. Több vezetőnek pedig további jutalom is dukálhat, ami évente 2-4 havi alapbért, vagyis akár 4-8 milliót jelent.
Ha életbe lép a bérplafon, azt vagy el kell fogadniuk a vezéreknek, vagy el kell köszönniük – mondta Kamarás Péter ügyvéd, a Blikk jogi szakértője. A munkaszerződést nem lehet egyik fél beleegyezése nélkül sem módosítani, így ha a főnökök nem mennek bele a változtatásokba, akkor az eredeti szerződésük szerint szűnik meg a munkaviszonyuk. (MTI)
A Blikk birtokába jutott lista szerint 32 poszton kapnak havi 2 millió forint felett az állami csúcsmenedzserek, ám mivel az Orbán-kormány havi 2 millióban maximálta az állami csúcsvezetők fizetését, ők jóval kevesebbet vihetnek haza.
A lap szombati számában megjelent összesítés szerint havi 37,8 millió forintot, vagyis évente 453,6 milliót buknak ezek a főnökök.
A legrosszabbul Klados Gusztáv, a 4-es metró projektigazgatója jár, ő 6,19 milliótól esik majd el havonta, de Simor András jegybankelnök is fizetése háromnegyedének inthet búcsút, ha a kormány megtalálja a módját járandósága csökkentésének.
A főnökök legtöbbjének várhatóan mégsem "csekély" kétmillióval kell beérniük. Úgy tudja a Blikk, hogy a jutalmak és prémiumok rendszeréhez nem nyúlna a kabinet. Márpedig a csúcsvezetők szerződései arról árulkodnak, hogy az éves alapbérük akár 80 százalékát is megkaphatják prémiumként, ha jól végzik a dolgukat. Ez pedig azt jelenti, hogy átlagosan 3,6 millió is kaphatnak havonta. Több vezetőnek pedig további jutalom is dukálhat, ami évente 2-4 havi alapbért, vagyis akár 4-8 milliót jelent.
Ha életbe lép a bérplafon, azt vagy el kell fogadniuk a vezéreknek, vagy el kell köszönniük – mondta Kamarás Péter ügyvéd, a Blikk jogi szakértője. A munkaszerződést nem lehet egyik fél beleegyezése nélkül sem módosítani, így ha a főnökök nem mennek bele a változtatásokba, akkor az eredeti szerződésük szerint szűnik meg a munkaviszonyuk. (MTI)
Kommentár:
Már maga a hír forrása (bulvár, szennylap)is hiteltelenné tehet egy hírt - annak ellenére, hogy ettől függetlenül igaz is lehet. A lakájmédia újságai láthatóan egyre óvatosabbak a hírek közreadásával, mert a Fidesz kirúgathatja az újságírókat. Mellesleg a menedzser urakat egyáltalán nem sajnálom. Ha egy menedzser jól vezet egy vállalatot, és az nyereséget termel, kapjon max. 1 millió forint bruttót, mert annak jelentős része úgy is adóalap lesz. De nem többet!
Ez a nem fideszes vezetők kirúgásával fog kezdődni, aztán eredeti célja elsikkad, marad a nagy pénz a haveroknak...
Tovaris
Mekk mester Fidesz javaslatára
Kecskére káposztát Domokos jelölése
A K-Monitor Független Korrupciófigyelő Iroda szerint etikai problémákat vet fel Domokos Lászlónak ÁSZ elnökévé való jelölése, mivel nevéhez kétes ügyek kapcsolódnak, másrészt problémás, hogy egy ilyen komoly állami szerv élére a Fidesz pártpolitikust kíván ültetni – mondta a Reggeli Gyorsban Léderer Sándor, a szervezet igazgatója.
Domokos László nevéhez fűződő és a sajtóban napvilágot látott kétes ügyek között olyan esetek szerepelnek, mint az ÁSZ által törvénysértőnek ítélt kötvénykibocsátások, a saját fizetésére vonatkozó közérdekű adatok kiadásának megtagadása, és a kétségbe vonható lakhatási támogatás. Ezért a K-monitor Iroda vezetője szerint Domokos László nem a legmegfelelőbb ember a nagy súlyú szervezet vezető posztjára.
Léderer Sándor szerint az ÁSZ élére a szervezet hatékony működése érdekében egy megbecsült, elismert, független, széles társadalmi bázissal rendelkező, és főképp feddhetetlen előéletű szaktekintélyt kell kinevezni.
A K-Monitor is osztja a Transparency International magyarországi tagozatának aggodalmát, amely szerint egy pártpolitikus jelölése az ÁSZ élére veszélyezteti az ország demokratikus stabilitását. Hozzáteszik, az állami vagyon és a pártok gazdálkodása felett őrködni hivatott szerv függetlensége alapvető feltétele a mindenkori hatalom számon kérhetőségének.
A K-Monitor szerint, az ÁSZ működését ellehetetleníti, korrupcióellenes törekvéseiket pedig hitelteleníti, ha a Fidesz-KDNP ragaszkodik saját pártpolitikusának jelöléséhez. A korrupciós ügyekkel foglalkozó civil szervezet arra kéri a Fidesz tagjait, hogy fontolják meg még egyszer Domokos László jelölését.
A Fidesz szerdán közleményében azt írta: kiállnak Domokos László országgyűlési képviselő mellett. Mint ismertették, Domokos László állandó lakóhelye nem az egyéni választókörzetében, a szarvasi székhelyű, Békés megye 5. számú választókerületben található, ezért a képviselőt megilleti az országgyűlési képviselők javadalmazásáról szóló törvény szerinti lakhatási támogatás. Hangsúlyozták, hogy a képviselő az őt megillető támogatást a törvényben meghatározottak szerint használta fel. (Klubrádió/MTI)
Kommentár:
A fidesz alkalmazza a ballisztika tudományát: nagy ívben szarik mindenre és mindenkire...
Tovaris
Mert akkor mi lesz, rablóvezér úr?
Bekeményít Pintér
Hadat üzent a korrupciónak a belügyminiszter; Pintér Sándor a Népszabadságnak adott interjúban úgy fogalmazott: egyik oldalon sem ajánlja senkinek, hogy kenőpénzt fogadjon el.
A rendőrség és a titkosszolgálat egy kézbe került politikai irányítása kapcsán azt mondta, a 2001. szeptember 11-i terrortámadások után számos országban került sor hasonló összevonásra.
A miniszter arról is beszélt, hogy készül egy, az önvédelem és önhatalom fogalmát kibővítő törvényjavaslat. Mint mondta: olyan jogi helyzetet akarnak teremteni, hogy ne annak kelljen félnie határozott fellépésének következményeitől, aki pl. a saját konyhájában éjszaka tetten ér egy betörőt.
Ugyanakkor leszögezte, semmiképpen sem szeretnék fegyverkezésre szólítani az embereket.
(Népszabadság)
Kommentár:
Ha-ha-ha! Röhög a májam! Még az a szerencse, hogy a korrumpálók és korrumpáltak köszönik, jól vannak! Nem így működik a dolog! Mindig akkor derül fény egy-egy korrupcióra, ha valamelyik fél átveri a másikat, az meg beköpi. Mindig csak a jéghegy csúcsa látszik ki. Egyébként, amennyiben korrupciót emleget a tábornok úr, nem ártana elmesélni, hogy amikor helikopterrel ment Fleisz János makulátlan tisztességű vállalkozóhoz Kecelre, miért vitt magával egy táskában 20 millió forint "költőpénzt"? Elnézést, mindig elfelejtem: a rablóból lesz a legjobb pandúr...
Tovaris
Matolcsy még ott tart, ahol Kósa és Szijjártó
Matolcsy még ott tart ahol Kósa és Szijjártó. A tények nem befolyásolják a gazdasági miniszter véleményalkotását, ahogyan az sem, hogy a nemzetgazdasági termelés 10 százalékkal nőtt az év első felében, melynek oka a külpiaci fellendülés. De nem is figyel már erre a kijelentésre külföld – reagált Zdeborsky György közgazdász a Reggeli Gyorsban, a gazdasági miniszter tegnapi borúlátó kijelentésére.
Matolcsy romló gazdasági helyzetről szóló kijelentései még mindig a korábbi kommunikációs stratégiába illeszkednek, pedig azóta már megmondta Brüsszel, hogy nem engedi a nagyobb hiányt - mondta Zdeborsky György.
A közgazdász szerint a 200 milliárdos bankadó nem egy ördögtől való ötlet, Németországban most tervezik bevezetni, sőt Magyarországon is volt korábban bankadó: a Gyurcsány kormány vezette be, (a Fidesz által javasolt bankokat terhelő adó ennek tízszerese), kérdés, hogy a nyereségorientált szektor erre mit lép, és a nagy állami vállalatokkal is kellene
Az is igaz, hogy a Fidesz jóléti intézkedéseihez szükséges pénzt valahonnan elő kell teremteni, és elvenni csak onnan lehet, ahol van, márpedig a bankoknak volt nyereségük - tette hozzá Zdeborsky György. (Klubrádió)
Kommentár:
Elképesztő disszonancia tapasztalható a fidesz tótumfaktumok nyilatkozatai között. Ámbár, lehet, hogy ez a fidesz lényege? A káosz. Egyes ókori filozófiák szerint a káosz a rend szülőanyja...
Tovaris
A gond
az, hogy valószínű Kósa mond igazat és a többi HAZUDIK! Erre varjon gombot valaki. A mezőgazdaság állapota katasztrofális itt akár éhinség is lehet őszre, télre. A mezőgazdasági biztositás nem látszik elégnek a mezőgazdasági termelés folytatására hitelre meg már nem lesz fedezet Üdv: Vitorla
Ki lopott, mennyit?
Hillerhez képest a Fidesz csak morzsákat hagyott a kasszában
Nem csak balliberális médiumoknak és szereplőknek adott miniszteri keretéből a volt oktatási és kulturális miniszter. Hiller István a Klubrádió Megbeszéljük című műsorában elmondta: a keretből távozása előtt támogatták Csoóri Sándor életéről és műveiről szóló kötetek kiadását 3 millió forinttal, illetve egy gyógypedagógiai módszertani óvoda és iskola néptánccsoportját is kapott egymillió forintot. Emellett a magyarországi németek országos önkormányzata is kapott forrást könyvkiadásra, illetve a Múzeumok Éjszakája alkalmából az összes megyei múzeumnak adtak támogatást.
Felhívta a figyelmet, hogy az előző Fidesz-kormánynál a miniszteri keret a Nemzeti Kulturális Alap 50 százaléka volt, melyet Hiller István 2002 után 25 százalékra mérsékelt. Ráadásul, mikor a szocialista-liberális koalíció átvették a kormányzást, akkor ebben a keretben a Fidesz 80 millió forintot hagyott, Hiller István pedig a tárca átadásakor 776 millió forintot. (Klubrádió)
Tovaris
Kiverte a biztosítékot az LMP-nél is az ÁSZ jelölt
Felháborítónak tartja a Lehet Más a Politika, hogy a kormány olyan jelöltet állít az Állami Számvevőszék élére, aki maga is „kreatív könyvelés” révén súlyos milliókkal károsította meg az adófizetőket - közölte a párt.
"A sajtóban ma napvilágra került több olyan információ, hogy Domokos László sem képviselőként, sem megyei vezetőként nem gazdálkodott felelősen. Szarvasi egyéni képviselőként legalábbis sajátosan értelmezte a lakhatási támogatás igénybevételének lehetőségét.
Vagyonbevallása szerint Budapesten és a Szarvashoz közeli Békéscsabán is számos ingatlannal rendelkezik, a havi két millió forintos megyei közgyűlési elnöki fizetése mellett havi másfél millió forint jutalmat is megszavazott magának. A Békés megyei közgyűlés elnökeként részt vett azokban a kétes kötvénykibocsátásokban, melyet az ÁSZ vizsgálata jogsértőnek talált.
A Fidesz a cinizmus iskolapéldáját mutatta azzal, hogy még az ÁSZ vezetők jelölésére szolgáló eseti bizottság felállása előtt megnevezte jelöltjét. Elfogadhatatlannak tartjuk azt is, hogy az egyik legfontosabb független intézmény vezetőjének személyéről döntő bizottság ülései nem nyilvánosak" - írta az LMP közleményében. A párt szerint az ÁSZ vezetői posztját olyan pártoktól független, nagy szakmai tekintéllyel bíró személyre kell bízni, aki képes az állami vagyongazdálkodás legfőbb őrének szerepét betölteni.
"A vagyongazdálkodási törvény átalakításával, a nyilvános ellenőrzés lehetőségének drasztikus csökkentésével és most, egy trükköző pártkatona elnöki kinevezésével a Fidesz-KDNP kormány letért a bizalom és az átláthatóság útjáról és a mutyik és haverok világát választotta. Az LMP ezért felszólítja a kormányt, hogy vegye komolyan a miniszterelnök által meghirdetett nihilizmus és cinizmus elleni harcot és alaposan fontolja meg Domokos László kinevezését" - olvasható a közleményben. (Klubrádió)
Kommentár:
Ez a kinevezés pontosan olyan, mint amikor a maffiózó Simicska Lajost a Fidesz kinevezte APEH elnöknek. Most is egy rablóvezér lesz az ÁSZ elnöke, de legalább ő tudja, hol, hogyan csalnak, mert ő maga is ugyanezt tette eddig. Rablóból lesz a legjobb pandúr!
Ha nem lenne ilyen tragikus a dolog, még röhögnék is rajta. Annyi malíciát érzek, hogy a jelenlegi pártok jól megérdemlik egymást, egyék a fidesz odavetette keféket. Mert megérdemlik...
Tovaris
Folytatódik az MSZP sopánka-hadjárata. Mint ha ő ártatlan lenne
A legsötétebb ötvenes éveket idézi a Fidesz - véli az MSZP
A szólás- és véleménynyilvánítás szabadságát fenyegeti Kövér László hétvégi lapinterjúban elhangzott kijelentése az MSZP szerint. A párt elnöke és frakcióvezetője úgy véli, a legsötétebb ötvenes éveket idézi az Orbán-kormány "leszámoltatási" tevékenysége. Lendvai Ildikó és Mesterházy Attila visszautasította Kövér László szavait.
Kövér László egy szombaton megjelent interjúban kijelentette, a politikai oldalak közötti normális párbeszéd kialakulásához Gyurcsány Ferencnek el kell tűnnie a közéletből. A politikus úgy fogalmazott: Gyurcsány ..."egy politikai bűnöző, aki ameddig el nem tűnik a magyar közéletből, és bármilyen értelemben az MSZP nevében szólhat, a szocialistákkal mint demokratikus szervezettel nem számolhatunk. Antidemokratikus erő most az MSZP, amely folyamatosan veszélyt jelent a magyar társadalomra, a nemzeti integrációnkra, valamint az állam stabilitására".
A fideszes politikus szerint nem férhet kétség ahhoz, hogy pártja hozzájárulna a volt miniszterelnök parlamenti kiadatásához egy esetleges büntetőügyben. "Meg merem kockáztatni, hogy Gyurcsánynak már régen bíróság előtt kellene állnia. Legkevesebb azért, amit a balatonőszödi beszédében bevallott. Vagyis, hogy de facto összeesküvésszerű módon megtévesztve a magyar állampolgárokat, elfedve a valóság megismeréséhez szükséges adatokat, tényeket, elcsalták a 2006-os választásokat... és a 2006. őszi rendőrterror miatt is. ...Nagyon remélem, hogy az ehhez szükséges bizonyítékok is összegyűlnek" - mondta Kövér.
Lendvai Ildikó és Mesterházy Attila az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében tiltakozását fejezte ki, hogy az Orbán-kormány a demokratikus politikai ellenfél "kriminalizálásával" akarja leszerelni az eddigi rossz és kártékony kormányzásával szemben erősödő elégedetlenséget, és tiltakoztak amiatt is, hogy a Fidesz a jelek szerint koncepciós perekre készül, mindenkiből ellenséget kreálna, mindenkit "bűnözőnek" kiáltana ki, aki nem ért vele egyet.
Mint írták, minden demokrata, így az MSZP tagjai számára mélységesen felháborító Kövér László nyilatkozata, amelyben "politikai megrendelést adott az igazságszolgáltatásnak", egyúttal börtönnel fenyegette meg Magyarország volt miniszterelnökét, az MSZP korábbi elnökét.
A két politikus úgy véli, hogy a szocialista politikusok ellen intézett, egyelőre verbális, de jogi értelemben is fenyegető támadás súlyosan veszélyezteti a magyar demokráciát. "Erős a gyanú, hogy az Orbán-kabinet az országnak károkat, és nemzetközi presztízsveszteséget okozó felelőtlen pénzügypolitikáról, az adócsökkentés helyett tervezett igazságtalan adóátrendezésről és nemzetpolitikája kudarcáról kívánja elterelni a figyelmet" - írta közös közleményében Lendvai Ildikó és Mesterházy Attila.
(MTI)
Kommentár:
Hát a fidesznyikhajbagázs sem egy elsőáldozós kiscserkészcsapat, Kövér(köteles) László is eléggé bunkó politikailag. Azonban a szocik most csak egyék a kefét, ez a legkevesebb büntetés azért, mert ránk szabadították ezt a nemistudommicsodát...
Tovaris
Nem írta alá Sólyom a közszolga törvényt
Nem írta alá Sólyom a közszolga törvényt
Sólyom László köztársasági elnök visszaküldte megfontolásra az Országgyűlésnek a kormánytisztviselők jogállásáról szóló törvényt. Az államfő nem értett egyet azzal, hogy a munkáltatók a kormánytisztviselőket indoklás nélkül menthetnék fel a jövőben.
A köztársasági elnök álláspontja szerint az indokolás nélküli elbocsátás lehetősége ellentétes az Európai Unió jogával.
Sólyom László a levelében hangsúlyozta, hogy a kormánytisztviselőkről szóló törvény az indoklás nélküli elbocsátás lehetőségével veszélyezteti a közigazgatás semleges és szakmai szempontokat szem előtt tartó működését, hiszen akár a felettese utasítását szakmai megfontolások alapján vitató kormánytisztviselő is bármikor tarthat jogviszonyának megszüntetésétől - áll a közleményben. (MTI)
Kommentár:
Először is, én nem "közszolga", hanem közszolgálati törvénynek nevezném. Hát sajnos az úri világ nem takarja be magát rendesen a takaróval, mindig kilóg a lóláb. Ezek nem szolgák, hanem jól megfizetett köztisztviselők. Aztán már miért is nem írta alá derék elnökünk ezt a törvényt? Hogy ne lehessen kirúgni bárkit politikai ellentmondása miatt? Kérem, eddig is kirúgták, miután állítottak neki egy csapdát, vagy mondva csináltak neki egy "általa elkövetett dolgot", s máris érvénybe lépett az első kozmikus sebesség...
Tovaris
Köhög a bolha! A zsugorított MSZP bánatos siráma! Jókor!
MSZP: Pintér Sándor álljon a sarkára!
A szocialista Harangozó Tamás szerint bár két hét eltelt a kormány megalakulása óta, a közbiztonság nem javult érdemben, azaz nem teljesült a miniszterelnök és a belügyminiszter ígérete. Az MSZP országgyűlési képviselője azt mondta: ideje, hogy "a szemfényvesztés és a bohóckodás után" Pintér Sándor a sarkára álljon.
A politikus szombati sajtótájékoztatóján közölte: választ vár arra, hogy az Orbán Viktor által kedden bejelentett 15 százalékos bértömegcsökkentés miként érinti a rendőrséget, illetve hogy a belügyminiszter folytatott-e a tárgyalásokat a pénzügyi kormányzattal a rendőrség anyagi helyzetének javítása érdekében.
Harangozó Tamás a belügyminiszternek címezve megkérdezte: hogyan engedheti, hogy a Köztársasági Őrezredből "Orbán Viktor magánhadsereget alakítson ki"? A politikus ezzel azokra a sajtóértesülésekre utalt, amelyek szerint a miniszterelnök testőrségének tagjait a rendőrség állományába veszik.
(MTI)
Kommentár:
Az MSZP fokozatosan szembesül 8 éves politikájának széria kudarcaival. Nem elég, hogy jól elqrták a kormányzást, elárulták a népet, még ezt a rossz arcú rendőrmaffiózót is a társadalomra szabadították. Most meg kiállásra buzdítják a pribék-generálist. Fasza!
Tovaris
Parasztvakítás
Az állami vezetők csak egy kedvezményt veszítenek el: sorban állhatnak az orvosi rendelőkben
Nem lett sokkal szűkmarkúbb magához az új kormány: a meghatározott körbe tartozó vezetők nagyjából ugyanolyan juttatásokra számíthatnak, mint eddig, kivéve az egészségügyi ellátást - írta a Népszabadság.
A lap szombati számában ismerteti azt a rendeletet, amely szerint kivételes elbánásra a miniszterek, az államtitkárok, a helyettes államtitkárok – vagyis az állami vezetők –, illetve a kormánybiztosok, a miniszteri (miniszterelnöki) biztosok, a miniszterek kabinetfőnökei, a központi államigazgatási szervek államtitkári vagy helyettes államtitkári illetményre jogosult vezetői, továbbá a politikai tanácsadók és főtanácsadók tarthatnak számot.
A kiemelt körbe tartozó, legfeljebb pár száz ember igazából egyetlen kedvezményt bukik el. A jogszabályból kikerült ugyanis az egészségügyi ellátásra vonatkozó passzus.
Eddig „az állami vezetőt és a kormánybiztost a Miniszterelnöki Hivatal és a szolgáltatást nyújtó egészségügyi intézmény külön megállapodása szerinti” ellátás illette meg, amelynek költségét – ami évente nemigen érte el a százmilliós nagyságrendet – a költségvetés fedezte. Ha nem születik újabb szabályozás, a miniszterek is sorban állhatnak majd a háziorvosi rendelőben, ugyanis a ma hatályos szabályok szerint csupán az állam- és a kormányfő, valamint az Alkotmánybíróság és a Legfelsőbb Bíróság elnöke jogosult alanyi jogon kivételes egészségügyi ellátásra.
(Népszabadság/MTI)
Kommentár:
Azon a szinten megvan a lehetőség arra, hogy állami rendelésen, rendelési időben soron kívül fogadják az állásukat féltő orvosok a V.I.P. állami főtótumfaktumokat, ugyanúgy mint eddig. Hülye fidesznyikhajbagázs - ócska duma! Nem tudom, ezek tényleg hülyének nézik a közvéleményt, vagy csak úgy tesznek? Mert nem mindegy...
Tovaris
Irgum-burgum!
Kövér üzent Gyurcsánynak és a Jobbiknak is
A politikai oldalak közötti normális párbeszéd kialakulásához Gyurcsány Ferencnek el kell tűnnie a közéletből - jelentette ki Kövér László, a Fidesz választmányi elnöke a Magyar Hírlapnak.
A politikus a lap szombati számában megjelent interjúban kifejtette: Gyurcsány ..."egy politikai bűnöző, aki ameddig el nem tűnik a magyar közéletből, és bármilyen értelemben az MSZP nevében szólhat, a szocialistákkal mint demokratikus szervezettel nem számolhatunk. Antidemokratikus erő most az MSZP, amely folyamatosan veszélyt jelent a magyar társadalomra, a nemzeti integrációnkra, valamint az állam stabilitására".
A fideszes politikus szerint nem férhet kétség ahhoz, hogy pártja hozzájárulna a volt miniszterelnök parlamenti kiadatásához egy esetleges büntetőügyben. "Meg merem kockáztatni, hogy Gyurcsánynak már régen bíróság előtt kellene állnia. Legkevesebb azért, amit a balatonőszödi beszédében bevallott. Vagyis, hogy de facto összeesküvésszerű módon megtévesztve a magyar állampolgárokat, elfedve a valóság megismeréséhez szükséges adatokat, tényeket, elcsalták a 2006-os választásokat... és a 2006. őszi rendőrterror miatt is. ...Nagyon remélem, hogy az ehhez szükséges bizonyítékok is összegyűlnek" - mondta Kövér.
A vezető fideszes politikus az interjúban a Jobbiknak is üzent. "El kellene dönteniük, hogy a rendszer, vagy a kormány ellenzéke lesznek. A rendszer ellenzéke a parlamenten belül értelmezhetetlen, hiszen ők is a rendszer részét képezik. A Jobbik nem számíthat a kormányzó pártok elnézésére, ha mégis ezt az utat választják, és semmibe veszik a törvényeket" - jelentette ki Kövér László.
Az LMP-vel kapcsolatban úgy fogalmazott: komoly reményeket lát arra, hogy az SZDSZ-szel szemben ők, a szó klasszikus értelmében vett, normális liberális párttá válnak. "Bár a Jobbikhoz hasonlóan, közöttük is nagyon különböző múltú emberek politizálnak, most a helyüket keresik. Viszont mögöttük van szellemi potenciál, nagyon remélem, ez majd végül nem az SZDSZ restaurációját jelenti - mondta a Fidesz választmányi elnöke, aki szerint "a legdestruktívabb politikai képződmény.... az SZDSZ volt az elmúlt húsz évben".
(Magyar Hírlap/MTI)
Kommentár: Kövér K2ötelessy László, KISZ és MSZMP áruló derékhadából kikerült bajuszos turulfióka megint "okosakat" beszél. Félelmetes egy fazon...
Tovaris
Bejönnének az oroszok,
Bejönnének az oroszok, csak úgy vennék elő a pártkönyvet: Kövér, Martonyi, Pintér, stb., és mondanák: "ja vengerszkij kommunyiszt"! (nincs rajta a gépemen a cirill betűkészlet).
Aljas árulók mind! De nem csak a narancsosok, hanem a szegfűsök közül is sokan!
Я венгеpский коммунист! Я был партизан!
Igen, még azt is hozzátennék, hogy partizánok is voltak! Az az apróság meg nem számít, hogy akkor még édesapjuk herezacskójában navigáltak... Bagatell!
Tovaris
Markos-Nádasék: - szóval
Markos-Nádasék:
- szóval maga partizánokat bújtatott?
- Igen.
- És meg is köszönték?
- Meg, mondták hogy Danke schön!
Narancsos bankok?
Véletlenül nem a bankok pénzelték a Fidesz választási kampányát?Mert az ilyen húzásokkal a bankok tesznek szert újabb extra profitra, a hitelt nehezen fizetők közül pedig még többen esnek a kilakoltatásnak áldozatul.A Fidesz által az égbe magasztalt mikro-,és kisvállalkozások pedig csődbe mennek.Tehát újra a multik kerülnek felülre.
Nevetni fogsz!
A miénknél "nevesebb" oldalakon már komoly polemizálás zajlik erről a lehetőségről. Ehhez én csak a következőt szeretném hozzátenni. Két héttel a hivatalba lépése után lemondott az angol pénzügyminiszter-helyettes. Mert elszámolt olyan dolgot, amit nem lehetett volna. Ezáltal magyar forintra átszámolva, négy millióval megröviditette Őfelsége alattvalóit. Ezért lemondott! Kósa és Szijjártó ámokfutása egy nap alatt 800 millióval röviditett meg magyar banki adósokat. Magánembereket, vállalkozásokat. Nem hallani, hogy bármelyikük is a lemondását fontolgatná! Nemhogy lemondjon! Sőt! Ma a zselésfejű szónoklatot tartott. Bejelentette, hogy-már tényleg nem emlékszem miféle új közpénzfelderitő-korrupciófeltáró-meg mittudomén milyen hivatal felállitásáról döntött ma az ISTEN, és ki is jelölte azt a valakit, aki ezt a valamit vezeti. (Vajon ez az új bizottság új elnöke-kiváncsi lesz-é arra,? hogy mekkora kárt okozott az Alvezér és a Főapród hülyesége!)
-Hallani egyébiránt olyanról is, hogy ez a történet még talán megérne egy pert is! Egy kártéritési pert! (Más dolog, hogy ennél tovább úgysem jut a dolog! Holnap már más téma nyúzza majd a magyarok idegeit. Merthogy holnap, legkésőbb kedd délelőtt-előáll a kormány a legújabb ötleteivel! Onnantól kezdve pedig már más dolgok miatt kell izgulnunk.)
Ez a hivatal azért kell,
Ez a hivatal azért kell, hogy amit a fidesznyikhajbagázs ellop, azt ráfogják másokra. A zselésfejűnek meg az a baja, hogy nem csak kívül, hanem a fején belül is zselé van agy helyett, ami ugyan nem látszik, de hallatszik. Szerintem ezek még nem jöttek rá arra, amit mi már tudunk... Erős fáziskésésben vannak.
Tovaris
A Fidesz elhazudta a titkosszolgálatát is. Szóval: ki hazudik?
Beismeréssel felérő fideszes kinevezés
Az MSZP szerint a Fidesz "beismeréssel felérő" kinevezést hajtott végre a Katonai Biztonsági Hivatal élén.
Nyakó István szóvivő arra utalt, hogy Hende Csaba új honvédelmi miniszter Domján László dandártábornokot javasolta a posztra. A kijelölt vezető, korábbi bizottsági meghallgatásán arról beszélt, hogy Horváth Józsefet, az adatlopási ügybe keveredett UD Zrt. volt vezetőjét nevezi ki helyettesének.
A szocialisták szerint ezek után kétség sem férhet ahhoz, hogy a Fidesz "árnyék-titkosszolgálatot működtetett", és hogy a párt vezetői adtak megrendeléseket a UD Zrt- nek".
(MTI)
Tovaris
A nemrégiben történő
A nemrégiben történő sokak szerint üdvözítő, és igencsak remekbe szabott, a felső vezető réteget érintő tisztújítást, nem katonai tapasztalati megfontoltságból, hanem politikai színezet váltás miatt hajtották végre.
(...csöbörből vödörbe...és minden maradt a régibe)
MIÉRT VAGYTOK!!!!
Miért vagytok ezen meglepődve,
hát nem erre lehetett számítani?