Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Az egyenlőség

"A kommunizmus senkitől sem veszi el azt a hatalmat, hogy társadalmi termékeket elsajátítson, csupán azt a hatalmat veszi el, hogy ezen elsajátítás révén idegen munkát leigázzon."

— Karl Marx

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Fékezzék meg a Korán-égetőket!

Budapest, 2010, szeptember 9 - 12:06
  • iszlám
  • Korán
  • Munkáspárt
  • Thürmer
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

A Magyar Kommunista Munkáspárt határozottan elítéli azokat a terveket, hogy egyes amerikai csoportok szeptember 11-én nyilvánosan elégessék a Koránt. – jelentette ki Thürmer Gyula szeptember 9-i rendkívüli sajtóértekezletén.

Nem csupán arról van szó, hogy tiltakozunk amerikai szélsőségesek akciója ellen. Az iszlám a mai világ egyik meghatározó vallása, egész népeket sért egy ilyen akció, növeli a háborús feszültséget.

Az iszlám a Magyar Köztársaságban hivatalosan bejegyzett egyház. A Korán pedig az iszlám vallás szentkönyve. Tiltakozunk az ellen, hogy a magyar iszlámhivőket is durván megsértő akcióra sor kerüljön.

Elvárjuk a magyar kormánytól, hogy elítélje e barbárságot, ahogyan ezt már megtette Hillary Clinton amerikai külügyminiszter vagy Catherine Ashton, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője.

Felszólítjuk a magyar szellemi élet képviselőit, a politikai és társadalmi szervezeteket: ne hallgassanak, követeljék a Korán-égetés megakadályozását!

A hallgatás olyam helyzetben, amikor Magyarország hadat visel egy iszlám-ország, Afganisztán ellen, egyenlő a bűn támogatásával.

  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Thürmer elvtárs,ebben a

deakandras, 2010, szeptember 9 - 23:12

Thürmer elvtárs,ebben a témában szerintem nem túl szerencsés nyilatkozni. Erről véleményem nekem is van,de ezzel foglalkozni szerintem nem a mi asztalunk.Egyszerűen az akármely oldalról jövő fanatizmust kell elítélni.Ennyi.

  • válasz
Encore képe

Szerintem meg a

Encore, 2010, szeptember 10 - 00:06

Szerintem meg a sajtótájékoztató éppen hogy nagyon is jó volt. Mert miről szól a buli? Valami USA-beli lelkész Koránt akar égetni. Csakhogy ez egyrészt sovinizmus, másrészt intolerancia, harmadrészt pedig életveszélyes játék a világbékével. Nagyon jól tette a Munkáspárt, hogy sajtótájékoztatón kifejtette aggodalmát a dologgal kapcsolatban.

  • válasz

Ennél tovább valóban nem

tovaris, 2010, szeptember 9 - 23:23

Ennél tovább valóban nem szabad menni. Szerintem ennyi még belefért.

Tovaris

  • válasz

Nyilvánvaló, hogy újabb háborút akarnak kiprovokálni...

SzélRózsa, 2010, szeptember 9 - 21:17

A kizsákmányolás által elnyomott, sötétségben tartott ember a papok és a szekták híveinek primitív, ostoba meséiben keres menekvést mindazon gyötrelmek elöl, amelyeket a vele ellenségesen szemben álló társadalmi rend okoz. A vallás mindig a dolgozók elnyomásának eszköze volt. A vallás, miközben engedelmességet, alázatot prédikál és a földi javak megvetését hirdeti, azzal kecsegteti az embereket, hogy kárpótlásul jutalomban lesz részük a túlvilágon, s így a burzsoázia uralmának alátámasztását segíti elő. A vallás a nép ópiuma. -Karl Marx

  • válasz

Hozzáfűzném,

SzélRózsa, 2010, szeptember 9 - 21:19

hogy támogatom a Munkáspárt javaslatát, miszerint a kormánynak, és az országunk külügyeit képviselő politikusoknak, hivatalos nyilatkozat formájában kellene elítélniük ezt az egyértelmű provokációt, vallási izgatást!

  • válasz

Vétkesek közt cinkos aki néma

budai, 2010, szeptember 9 - 13:57

A Magyar Kommunista Munkáspárt remélhetőleg nyitott kapukat dönget, amikor felszólítja a kereszténydemokrata néppárt és fidesz kormányt is a hivatalos tiltakozásra. Ezt akkor is meg kell tenni a kormány megfelelő szervének, ha általában igaz, hogy ágyúval nem lőnek verébre, ha egy egyesült államokbeli szektácska primitiv akciója a magyar államszervezetet nem zavarhatja.
Ez a primitiv, barbár akcióterv sajnos magasszintű sajtónyílvánosságot kapott, ezért mind az iszlám világ számára, mind a magyar közvélemény számára fontos a magyar hivatalos álláspont megjelenítése.
Egyetértek Thürmer Gyulával és a MKMP-vel.

  • válasz

Az egyetértésemen

tovaris, 2010, szeptember 9 - 17:10

Az egyetértésemen túlmenően már többször is tapasztaltam az amerikai jogrend rettenetesen álságos szerkezetét. Miközben az emberi jogok egyedüli és feltétel nélküli élharcosainak aposztrofálják magukat, az ítélkezési jogrendjük a késő középkori szokásokat elevenítik meg. Mi az hogy ilyenkor nem intézkednek? Az amerikai polgár szabadságjogaira ne hivatkozzanak, mert amikor a 2001. szeptember 11-i terrortámadásokban meghalt embereket nézzük, azoknak is "szabad volt meghalniuk" - mások akaratából. Azon túl, hogy a sajtón keresztül üzentek ennek a bakelit egyházfinak, hogy b... meg, ne égesd már el azt a hülye Koránt, mert minek az iszlám fundamentalistákat cikizni - néznek, mint a hülyegyerekek a moziban.
(A magyar. magukat kereszténynek nevező mikropártok filantrópiájáról meg megvan a külön bejáratú véleményem.)

Tovaris

  • válasz

AZ USA!!!!!!!

HA.jska, 2010, szeptember 9 - 17:07

Az U.s a, minden áron ki akarja húzni a gyufát,
és a világot magára akarja haragítani. Úgy
gondolom, hogy ki akarja robbantani a harmadik
világháborút, miből semmi képen nem fog kikerülni
győztesen.

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • „Az egyetlen baloldali párt!” - munkáspárti hírek Debrecenből
  • Nemzetközi tanácskozás Indiában
  • Munkáspárti tiltakozás a kenderfonó lerombolása miatt+VIDEO
  • Mit akar a Munkáspárt?
  • Thürmer: a rendszerváltás óta az elit nem Magyarországot képviselte Brüsszelben, hanem az Európai Uniót Magyarországon

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.