Kritika blogja
Miért nincs barátnőd?
- Nem is értem, neked miért nincs barátnőd?
Annyi lány van egyedül, nem értelek!
- Én sem!
Mi lehet a baj Velem!
Biztos túl elfoglalt vagyok, nem jut rá időm!
Hogy örülnék, ha lenne!
Pedig csak fel kell hívnom egy-két számot, és rögtön teli a város, mozdulni
se tudsz tőlük, minden sarkon ott vár egy Barátnő, még választhatsz is! Van
szőke, barna, kicsi és nagy!
Talán, még a szomszéd nagyi is lehet egy kicsit a barátnőm, ha úgy akarom!
hipp-hopp! Hirtelen akad, annyi, hogy be se férnek a szobámba!
Trollok voltak!
A troll az újkori internetes világunk szüleménye.
Valahol onnan eredetezhető, amikor a világunk megélt valósága, és az aljas
gazember politikusok csinált világképe különvált, és ennek a különválásnak
veszélyes jelei mutatkoztak a szabad szájú internet világában.
Mivel sajnálatos módon a társadalomban mindig vannak alacsonyabb státuszú,
kiszolgáltatottabb emberek, ezért van egy széles réteg, akinek a véleményét
meg lehet vásárolni, hogy azzal a hatalom számára kedvező képet fessenek a
világról.
Média és közélet válsága? Facebook, Google, VEVO, TV ja igen, és... Mi!
Elnézve a Facebook kezdődő problémáit, eszembe jut az International Who Is
Who (Iwiw) hanyatlása, a zeneműkiadók elkurvulása vagy a hagyományos
közösségi élet válsága, ami megindítja az agyamat, hogy írjak pár gondolatot
erről a jelenségről, és annak picit tágabb értelmezéséről.
Ahogy elragadja a pénzközpontúság a Facebookot, újabb példát kapunk arra,
amikor egy termék már nem önmaga miatt létezik, hanem azért a profitért,
amit megtestesít.
Ez pedig disszonáns a belső sugallatra, amit elképzelünk a dologról...
Társadalmi egyenlőtlenségek és a párkeresés.
Két cikk...
http://www.origo.hu/nagyvilag/20131017-egyre-sulyosabb-mereteket-olt-a-n...
http://www.origo.hu/nagyvilag/20130105-nemi-eroszak-ujdelhiben-nok-helyz...
Amúgy mind a kettő ugyanazt a jelenséget magyarázza.
Hogy mi az egyszerű ok?
Miért sok itthon a szingli?
Miközben...
Vannak férfiak, akik azt mondják, válogatnak a nőkből.
Néha megkérdezik tőlem, miért nincs barátnőm...
Megkérdeztem egy nagy felnőttartalmas oldal szerkesztőjétől, hogy itthon hány webcam lány dolgozik?
Tanulni, Tanulni, Tanulni
Elnézegetve így pár év tapasztalatát mind a polgári, mind a "Mi" oldalunkon, azt kell hogy mondjam, hogy nagyon is világossá vált előttem, mi a gond mind a két oldalon.
A társadalom globális problémái egyre égetőbben teszik fel a kérdést, hogy hogyan tovább?
Hiába gyűlik az információ az interneten, hiába adnak ki száz és száz újabb lexikont, és tudományos értekezést, találnak ki újabb ötleteket, reflektálva az új idők kihívásaira, mégis azt látjuk, hogy az egész helyzet menthetetlenül rosszabb.
Íme egy írás, mely teljesen elveti az értékelméletet. Marxizmus
Több, mint egy évszázaddal a halála után Karl Marx a mai napig az egyik legellentmondásosabb figurája a Nyugati társadalomnak. Kérlelhetetlen kapitalizmuskritikája, és az ennek megfelelő elkerülhetetlen, jól hangzó szocialista jövő ígérete ösztönzött egy globális méretű forradalmat. Úgy tűnt, hogy a Bolsevik forradalommal Oroszországban, és a kommunizmus terjedésével Kelet Európában erős gyökereket eresztett a Marxista álom a huszadik század első felében.
Ezt tanulják az ifjoncok a profitról, ami valójában a kockázatvállalás és önfeláldozás eredménye!
Throughout history, the road out of poverty has been built by economic growth, and the process continues today. In evaluating whether capitalism is good for the poor, therefore, the question to be answered is whether the institutions that characterize capitalist economies are effective in promoting economic growth. The evidence supplied by a survey of the world’s wealthy nations suggests that they do. The developed economies of the world promote economic growth by incorporating incentives that encourage production, exchange, and creativity.
Mire is jó akkor a közgazdász?
http://penzugyiszemle.blog.hu/2013/10/12/elkerulhettuk_volna_az_osszeoml...
A blog írója kijelenti, hogy nem is volt előre látható a válság, ezért kár
hibáztatni a közgazdászokat.
Szerinte ez lehetetlen volt, én meg azt mondom, hogy a hülye Marxista valami
olyat tud, amit elméletileg senki: megjósolni a válságot.
Lásd a kilencvenes évek eleji Lendítőkerék vagy marótárcsa-cikket.
Tombol a kapitalizmus Kínában, avagy Playstation 4 kényszermunka Egyetemistáknak
http://index.hu/tech/2013/10/11/playstation_4/
Hogy miért szeretik annyira a világ vállalatai Kínát?
Azért, mert híresen ők szolgáltatják ki a legjobban a munkásaikat a tőke
profitérdekeinek.
A második Bangladesh...
Most pl. Diploma előtt álló egyetemistákat kényszerítettek a szalag mellé,
ahol a playstationt gyártják.
Mit szól ehhez a megrendelő?
SEMMIT.
Mert Nekik ez kell.
Szépen növekszik a gdp, akárcsak Bangladeshben.
Itt is lehet még kapitalista keretek között növelni a Gdp-t, ha felezik a béreket.
Így beruház a kapitalista...
http://index.hu/gazdasag/2013/10/11/vezetek/
Azt, hogy a Mol helyett az MVM építsen, a bizottság jóváhagyta, és Európai
Unió tízmilliárd forintos vissza nem térítendő támogatást, az Európai
Beruházási Bank pedig húszmilliárdos hitelt nyújtott a projekthez. Ezután
szállt be az építő cégbe a szintén állami MFB is társtulajdonosként.
(Idézet a cikkből.)
Ugye akkor a profitot sem a Mol részvényesei teszik majd zsebre?
Youadvertube
Ez nem lehet igaz. Csak szeretnék kikapcsolódni, és benyomok pár youtube
videót.
Először kezdődött a kis vízjel reklámocskákkal a videó felületén.
A tücsök és a hangya
Hegedűje szavát ott fent mindenki jól hallja
Miközben megszakad lent némán a sok hangya
Süllyed ez a hangyaboly, mert nem jut az alapra,
S utoljára lesz vizes a tücsöknek a talpa.
-Rendszer Kritika
A változás szele Avagy hazai rapperek a fasizmus ellen, egy jobb világért
Már jó ideje nézegetem a Youtube-on a különféle underground zenei tartalmakat
Magyarországról.
Azt tapasztalom, hogy a hivatalos média által agyonhallgatott zenei
szubkultúrák képviselői már valahol messze elhagyták a sztárolt, futtatott
zenék színvonalát.
Ahogy egyre több dalt hallgatok meg, és ismerek meg, egyre inkább
kirajzolódik előttem egy társadalmi változás valóságos anatómiája.
Ami a felülről jövő forradalmat, vagy pozitív irányú változást illeti, erre
a választ a felülről futtatott kultúra hanyatlása ad.
Esélytelen.
A mentőcsomagok csak a tőke által veszteségességre ítélt nemzetállamok fenntartását szolgálják
Országok köntösébe burkolt piacfenntartásról van szó, emberek adójából.
Nem számít az problémának, hogyha belebuknak a nemzetállamok, sem a segítő országok, sem a segítettek, csak a felvevőpiacot fenn tudják még egy kicsit tartani, vagy legalábbis az imperializmus gazdasági kereteit.
Az, hogy ezt az adófizetők kárán teszik, nem gond.
Vannak még nyereséges Transzik?
Igen.
Akkor rendben is volna.
Egyébként meg ez a vircsaft az országok megmentéséről elég vicces.
A friss diplomások gyakorlati lehetőségeiről...
"Magyarországon működő, termelő multicégnél dolgozom, ahol sok mérnök és gazdasági végzettségű is dolgozik, az arányaiban jóval több fizikai dolgozó mellett. Többen említették, hogy kellene a gyakorlati képzés is. Ne legyetek illúzióitok, jelenleg a felsőoktatásban jellemző nyári 1 hónapos kötelező szakmai gyakorlat csak a hallgatónak jó, a vállalatnak nem érdeke. A legtöbben úgy jöttek gyakorlatra, hogy az egyetemen még a gyakorlatban használható szakmai tárgyat nem is hallgattak, csak sok alapozó és műveltségbővítő tárgyat.

