Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Bűnbánó
    • Comrade
    • Deák András
    • Mobilpista
    • plaly
    • Somi Judit
    • Szilmester
    • tkaroly
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Horthy-korszak + Horthy-kultusz
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
    • Házirend
    • Le a fasisztázással, le a nácizással!
  • Kapcsolat
Címlap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!


Hajrá kísértet!


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Kommunista Hírlevél

Nagyon ritkán küldünk, és csak valóban érdekes dolgokat. Bármikor le lehet róla íratkozni.


Rendszerváltásról


Idézetek

Modern munkásosztály

"A lakosságnak nincsenek közös érdekei. A szociális törvények és más intézkedések eredményeképpen a megtermelt javak egy része a széles néprétegekhez jut, de ha ezt a részt összevetjük a gazdagságnak azzal az áradatával, amely számtalan csatornán a kiváltságos rétegekhez áramlik, arra a következtetésre jutunk, hogy valójában nem történt semmiféle újraelosztás az alacsony keresetű kategóriák javára."

— B. Hansen

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

MEBAL.hu

  • indokolatlan nácizás
  • első ediktum
  • kapitalizmus=holokauszt?
  • kettős mérce
  • magyarozás
  • demokrata?
  • persze hogy balos!
  • Get out álbaloldal
  • Szeretnétek békét kötni?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Kritika blogja

Miért nincs barátnőd?

Kritika, 2013, november 8 - 02:15
  • Barátnő
  • párkapcsolat

- Nem is értem, neked miért nincs barátnőd?
Annyi lány van egyedül, nem értelek!

- Én sem!
Mi lehet a baj Velem!
Biztos túl elfoglalt vagyok, nem jut rá időm!
Hogy örülnék, ha lenne!
Pedig csak fel kell hívnom egy-két számot, és rögtön teli a város, mozdulni se tudsz tőlük, minden sarkon ott vár egy Barátnő, még választhatsz is! Van szőke, barna, kicsi és nagy!
Talán, még a szomszéd nagyi is lehet egy kicsit a barátnőm, ha úgy akarom! hipp-hopp! Hirtelen akad, annyi, hogy be se férnek a szobámba!

  • Új hozzászólás
  • Tovább

Trollok voltak!

Kritika, 2013, november 2 - 22:05
  • manipuláció
  • szólásszabadság
  • trollok

A troll az újkori internetes világunk szüleménye.
Valahol onnan eredetezhető, amikor a világunk megélt valósága, és az aljas gazember politikusok csinált világképe különvált, és ennek a különválásnak veszélyes jelei mutatkoztak a szabad szájú internet világában.
Mivel sajnálatos módon a társadalomban mindig vannak alacsonyabb státuszú, kiszolgáltatottabb emberek, ezért van egy széles réteg, akinek a véleményét meg lehet vásárolni, hogy azzal a hatalom számára kedvező képet fessenek a világról.

  • 15 hozzászólás
  • Tovább

Média és közélet válsága? Facebook, Google, VEVO, TV ja igen, és... Mi!

Kritika, 2013, november 2 - 01:32
  • adatvédelem
  • közösségi oldal
  • kultúra

Elnézve a Facebook kezdődő problémáit, eszembe jut az International Who Is Who (Iwiw) hanyatlása, a zeneműkiadók elkurvulása vagy a hagyományos közösségi élet válsága, ami megindítja az agyamat, hogy írjak pár gondolatot erről a jelenségről, és annak picit tágabb értelmezéséről.
Ahogy elragadja a pénzközpontúság a Facebookot, újabb példát kapunk arra, amikor egy termék már nem önmaga miatt létezik, hanem azért a profitért, amit megtestesít.
Ez pedig disszonáns a belső sugallatra, amit elképzelünk a dologról...

  • 1 hozzászólás
  • Tovább

Társadalmi egyenlőtlenségek és a párkeresés.

Kritika, 2013, október 18 - 00:06
  • erőszak
  • Házasság
  • pénz
  • szegénység

Két cikk...

http://www.origo.hu/nagyvilag/20131017-egyre-sulyosabb-mereteket-olt-a-n...
http://www.origo.hu/nagyvilag/20130105-nemi-eroszak-ujdelhiben-nok-helyz...

Amúgy mind a kettő ugyanazt a jelenséget magyarázza.

Hogy mi az egyszerű ok?

Miért sok itthon a szingli?

Miközben...

Vannak férfiak, akik azt mondják, válogatnak a nőkből.

Néha megkérdezik tőlem, miért nincs barátnőm...

Megkérdeztem egy nagy felnőttartalmas oldal szerkesztőjétől, hogy itthon hány webcam lány dolgozik?

  • Új hozzászólás
  • Tovább

Tanulni, Tanulni, Tanulni

Kritika, 2013, október 15 - 15:44
  • tanulás

Elnézegetve így pár év tapasztalatát mind a polgári, mind a "Mi" oldalunkon, azt kell hogy mondjam, hogy nagyon is világossá vált előttem, mi a gond mind a két oldalon.

A társadalom globális problémái egyre égetőbben teszik fel a kérdést, hogy hogyan tovább?

Hiába gyűlik az információ az interneten, hiába adnak ki száz és száz újabb lexikont, és tudományos értekezést, találnak ki újabb ötleteket, reflektálva az új idők kihívásaira, mégis azt látjuk, hogy az egész helyzet menthetetlenül rosszabb.

  • 1 hozzászólás
  • Tovább

Íme egy írás, mely teljesen elveti az értékelméletet. Marxizmus

Kritika, 2013, október 14 - 01:02
  • Politikai gazdaságtan

Több, mint egy évszázaddal a halála után Karl Marx a mai napig az egyik legellentmondásosabb figurája a Nyugati társadalomnak. Kérlelhetetlen kapitalizmuskritikája, és az ennek megfelelő elkerülhetetlen, jól hangzó szocialista jövő ígérete ösztönzött egy globális méretű forradalmat. Úgy tűnt, hogy a Bolsevik forradalommal Oroszországban, és a kommunizmus terjedésével Kelet Európában erős gyökereket eresztett a Marxista álom a huszadik század első felében.

  • 14 hozzászólás
  • Tovább

Ezt tanulják az ifjoncok a profitról, ami valójában a kockázatvállalás és önfeláldozás eredménye!

Kritika, 2013, október 14 - 00:51
  • foregoing of current consumption
  • önfeláldozás

Throughout history, the road out of poverty has been built by economic growth, and the process continues today. In evaluating whether capitalism is good for the poor, therefore, the question to be answered is whether the institutions that characterize capitalist economies are effective in promoting economic growth. The evidence supplied by a survey of the world’s wealthy nations suggests that they do. The developed economies of the world promote economic growth by incorporating incentives that encourage production, exchange, and creativity.

  • Új hozzászólás
  • Tovább

Mire is jó akkor a közgazdász?

Kritika, 2013, október 12 - 17:41

http://penzugyiszemle.blog.hu/2013/10/12/elkerulhettuk_volna_az_osszeoml...

A blog írója kijelenti, hogy nem is volt előre látható a válság, ezért kár hibáztatni a közgazdászokat.
Szerinte ez lehetetlen volt, én meg azt mondom, hogy a hülye Marxista valami olyat tud, amit elméletileg senki: megjósolni a válságot.
Lásd a kilencvenes évek eleji Lendítőkerék vagy marótárcsa-cikket.

  • 9 hozzászólás
  • Tovább

Tombol a kapitalizmus Kínában, avagy Playstation 4 kényszermunka Egyetemistáknak

Kritika, 2013, október 11 - 19:05
  • Foxconn
  • Kényszermunka
  • kizsákmányolás
  • Playstation 4

http://index.hu/tech/2013/10/11/playstation_4/

Hogy miért szeretik annyira a világ vállalatai Kínát?
Azért, mert híresen ők szolgáltatják ki a legjobban a munkásaikat a tőke profitérdekeinek.
A második Bangladesh...
Most pl. Diploma előtt álló egyetemistákat kényszerítettek a szalag mellé, ahol a playstationt gyártják.
Mit szól ehhez a megrendelő?
SEMMIT.
Mert Nekik ez kell.
Szépen növekszik a gdp, akárcsak Bangladeshben.

Itt is lehet még kapitalista keretek között növelni a Gdp-t, ha felezik a béreket.

  • 27 hozzászólás
  • Tovább

Így beruház a kapitalista...

Kritika, 2013, október 11 - 16:27
  • állami beruházás
  • gázvezeték
  • MOL
  • mvm

http://index.hu/gazdasag/2013/10/11/vezetek/

Azt, hogy a Mol helyett az MVM építsen, a bizottság jóváhagyta, és Európai Unió tízmilliárd forintos vissza nem térítendő támogatást, az Európai Beruházási Bank pedig húszmilliárdos hitelt nyújtott a projekthez. Ezután szállt be az építő cégbe a szintén állami MFB is társtulajdonosként.
(Idézet a cikkből.)

Ugye akkor a profitot sem a Mol részvényesei teszik majd zsebre?

  • Új hozzászólás

Youadvertube

Kritika, 2013, április 18 - 01:22
  • reklám
  • youtube

Ez nem lehet igaz. Csak szeretnék kikapcsolódni, és benyomok pár youtube videót.
Először kezdődött a kis vízjel reklámocskákkal a videó felületén.

  • 5 hozzászólás
  • Tovább

A tücsök és a hangya

Kritika, 2011, július 16 - 21:49
  • szegénység

Hegedűje szavát ott fent mindenki jól hallja
Miközben megszakad lent némán a sok hangya
Süllyed ez a hangyaboly, mert nem jut az alapra,
S utoljára lesz vizes a tücsöknek a talpa.

-Rendszer Kritika

  • Új hozzászólás

A változás szele Avagy hazai rapperek a fasizmus ellen, egy jobb világért

Kritika, 2011, július 15 - 13:02
  • underground
  • változás

Már jó ideje nézegetem a Youtube-on a különféle underground zenei tartalmakat Magyarországról.
Azt tapasztalom, hogy a hivatalos média által agyonhallgatott zenei szubkultúrák képviselői már valahol messze elhagyták a sztárolt, futtatott zenék színvonalát.
Ahogy egyre több dalt hallgatok meg, és ismerek meg, egyre inkább kirajzolódik előttem egy társadalmi változás valóságos anatómiája.
Ami a felülről jövő forradalmat, vagy pozitív irányú változást illeti, erre a választ a felülről futtatott kultúra hanyatlása ad.
Esélytelen.

  • Új hozzászólás
  • Tovább

A mentőcsomagok csak a tőke által veszteségességre ítélt nemzetállamok fenntartását szolgálják

Kritika, 2011, július 13 - 21:22
  • Európai Unió
  • mentőcsomag
  • tőkés állam

Országok köntösébe burkolt piacfenntartásról van szó, emberek adójából.

Nem számít az problémának, hogyha belebuknak a nemzetállamok, sem a segítő országok, sem a segítettek, csak a felvevőpiacot fenn tudják még egy kicsit tartani, vagy legalábbis az imperializmus gazdasági kereteit.

Az, hogy ezt az adófizetők kárán teszik, nem gond.

Vannak még nyereséges Transzik?

Igen.

Akkor rendben is volna.

Egyébként meg ez a vircsaft az országok megmentéséről elég vicces.

  • Új hozzászólás
  • Tovább

A friss diplomások gyakorlati lehetőségeiről...

Kritika, 2011, július 11 - 13:31
  • munkaerőpiac
  • pályakezdő

"Magyarországon működő, termelő multicégnél dolgozom, ahol sok mérnök és gazdasági végzettségű is dolgozik, az arányaiban jóval több fizikai dolgozó mellett. Többen említették, hogy kellene a gyakorlati képzés is. Ne legyetek illúzióitok, jelenleg a felsőoktatásban jellemző nyári 1 hónapos kötelező szakmai gyakorlat csak a hallgatónak jó, a vállalatnak nem érdeke. A legtöbben úgy jöttek gyakorlatra, hogy az egyetemen még a gyakorlatban használható szakmai tárgyat nem is hallgattak, csak sok alapozó és műveltségbővítő tárgyat.

  • Új hozzászólás
  • Tovább
123következő ›utolsó »

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.