Youadvertube
Ez nem lehet igaz. Csak szeretnék kikapcsolódni, és benyomok pár youtube
videót.
Először kezdődött a kis vízjel reklámocskákkal a videó felületén.
Majd folytatták a nekem ajánlott videókkal, amik automatikusan reklámot
tolnak az arcomba. Semmi illem, semmi tisztelet, csak az udvariatlan
spamhegyek, melyek igen, kéretlenek, ott villognak, és enni is kérnek, mert
Mi internet felhasználók fizetünk a sávszélességünkért, és a Youtube a
szervereiért. Nekem senki nem fizet, hogy használják az Én erőforrásaimat.
Nem, nem ingyen nézem a netet. De persze eddig ment a dolog ennyi reklám
nélkül, most már nem.
A videók, amik fönt vannak, mind mind a mi kultúránk egy-egy darabkái, és
azt művész és közönség között szabadon áramoltatnánk. Ez színesíti az
életet, hisz mi más tehetné színesebbé az ember életét, mint a
kultúra.
Erre jön a hirdetés, a Szerzői jognak álcázott kultúrarombolás, ami beékeli
a hallgató és a hallgatott közé a vámszedőt. Az internetért senki nem
fizetne elő, ha nem tudnánk rajta szabadon eszmét cserélni, érintkezni,
művelődni, a Mi Wikipediánk mégis pénzért kell kolduljon, a videoportálokon
izomból megy a reklámosítás, nem tudsz a Facebookon írni két sort már reklám
nélkül, és ez ZAVAR!!!
Igen, menekülök a reklámok elől, mert nem azért dolgozok, hajtom más
szekerét, hogy aztán az Rajtam még egyszer áttolja, hogy lássam jól, milyen
a márkája. Nem érdekel!
Itt az ideje, hogy Kitaláljuk a saját számítógépeink erőforrásaira épített
rendszereket, amik ugyan nem olyan nagyok, de legalább kevésbé idegesítőek
talán, mint ez a sok őrület.
Vigyázzunk, mit hagyunk a kultúránk részévé válni, mert pikk-pakk lecsapnak
rá a haszonlesés céljából.
Ezeket a dolgokat, amiket az interneten találunk, Mi, emberek töltöttük fel
tartalommal, érdekességgel, tehát ne nekünk kelljen megfizetni érte.
Egy másik veszélyes dolog a Google...
Nagyon jól megy a biznisz a cégnek, kapsz egy ingyen keresőt, levelezőt, de
közben eladják a világ adatait, annak, aki meg tudja azt fizetni, ez meg már
maga a vicc.
Tényleg, itt minden, de minden pénzzé lesz.
Mindent birtokolni akarnak, és mindent birtokolni is fognak.
Magán birtokba vesznek.
Na, most jól kimérgelődtem magam.
- Kritika blogja
- A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
-






A youtube szerverei csak elektromos áramból
többet fogyasztanak, használnak el, mint Magyarország. Lakosságostól, közvilágításostól, ipari-felhasználóstól, mindenestől.
Ha kérnének tőled havi 3 dollárt csak azért, hogy nézhesd (azt amit valóban mások hoztak össze) akkor te azt kifizetnéd? Ki is akarnád és ki is tudnád fizetni?
A wiki meg helyesen teszi, hogy adományt szed. Ugyanis minden amit ingyen adnak neked, az számodra értéktelen. Az ember olyan -olyanra tervezték- hogy csak azt hajlandó megbecsülni, amiért áldozatot hozott.
Azaz a wiki is a pénzgyűjtéssel a közösségének az összetartozását erősíti. (pl a kurucnak nem lenne egy fillérre sem szüksége, de időnként mégis lefejik őket - ugyanis ha nem fejnék le őket akkor még képesek lennének és nem értékelnék azt amit kapnak..)
Legegyszerűbb példa az "áldozat nélkül értéktelen"-re maga a rendszerváltás.
Ahogy kihalt az a generáció, amelynek a tagjai még ismerték a kapitalizmust, máris megbukott a szocializmus. Ugyanis akik csak úgy ingyé beleszülethettek a szocializmusba, azok számára az már szart se ért.
Ha ingyen van, akkor az értéktelen.
Ez van sajna, ilyen az ember.
--
(talán a nőknél kezdődik minden :)
amelyik csak úgy szétteszi a lábát kinek kell? a tekerés mindig azért megy amelyiknél nehéz oda bejutni.. de ha meg megvan, akkor már az a nő sem kell.. jöhet a másik amit nehéz megszerezni.. sza ördögi kör ez
talán ha minden jó nő mindig könnyen lenne kapható, akkor megtanulnánk értékelni is magát a világot áldozatok nélkül is.. )
Ember és nem-ember
Kritika cikkét egy ember, egy gyarló ember írta - nem teljesen van igaza, de igaz maga az, hogy gondolkodik, hogy érez, hogy haragszik, hogy felháborodik.
Az utána írt izé - na az borzalmas. Azt egy nem-ember írta, aki se gondolkodni, se érezni, se haragudni, se felháborodni nem képes. Csak produkálni magát, provokálni, megalázni másokat - különösen azokat, akik ezerszer különbek nála.
Leginkább az utolsó bekezdés leplezi le a dühöngő kispolgárt, a magából kifordult hímvesszőt - és igen a hétköznapi nácit. Mivel mégis emberszabású, azért érzek iránta némi szánalmat, és remélem, hogy a felesége nem olvasta el ezt a bekezdést - mert ha igen, nem csodálkoznék, ha éjjel csomót kötne a férfiasságára, vagy egy kötőtűt szúrna fel neki. Megérdemelné ...
A gondolat befejezése:
"ha minden jó nő mindig könnyen lenne kapható" -> akkor hülye gyerekek születnének
Szemét egy világ, mi?
:))
Eredmény: osztályok örökké lesznek - a kérdés csak az, hogy a felsőben levőknek mikor mennyire van kedve szemétkedni az alsókban levőkkel - puff neki kommunizmus..
Az alsókban levőknek tehát marad a(z értelmetlen) lázadás
A nem szemét felsősök meg azt csinálnak amit akarnak, így ha éppen kedvük van akkor akár még támogat(hat)nak is..
Ja ez übermensch, igazad van.
Akkor beszéld meg a csajokkal elégedjenek meg a találomra készülő ezért hülyének születő gyerekekkel és máris kiiktattad a nácikat..
Vagy nem.
--
amúgy attól, hogy tudom miként működik a tévé, én még egy villanykörtéhez is szerelőt hívok, nemhogy egy tévébe beletegyem a kezem (a párom amúgy úgy mondja, hogy "amelyik ugat az nem harap", valszeg mert több esze van mint neked)
de a lényeg: te nézed én értem, te csodálkozol rajt én élvezem, pusztán legyen elég csak ennyi
és örülj, hogy én legalább segítek (mert szívathatnálak is ugye)
Örülök neki ...
... hogy nekivadult, bornírt kispolgárként még csak fel sem fogod, hogy mitől ordenáré a hozzászólásod.
Ha Hozzád hasonlóan ordenáré akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy csodálatos logikádat visszafelé fordítva a saját édesanyádat szidtad (mivel Te hülye gyerek lettél, ergo ... a többit rád és az olvasókra bízom).
:-)))
Egyszerű lélek
Ha úgy lenne ahogy érted (a hülyéket kurvák szülik) akkor a munkásosztályt bántottam volna
De nem úgy van
Pont azt írtam itt le neked, hogy NEM úgy van.
Szerencsére a nők válogatósabbak
A nők okos gyereket akarnak, ezért válogatnak, ennek hatására viszont társadalmi osztályok is örökké lesznek.
Kommunizmus (osztályok nélküli társadalom) tehát csak akkor lesz, ha a nők nem válogatnak (de akkor meg a gyerekek nem a legjobb géneket öröklik.. hát pech mert ilyen meg sosem lesz)
Azaz nincs és sose lesz "kommunizmus" - csak maximum mint egy idea lehet hát róla szó.
Így hétköznapi értelemben a kommunista marad az alávetett plebs (a valóságban tök értelmetlen) lázadásának egyik terepe.. és nem több.
Ahol a lázításhoz egy tök könnyű és tök jó eszköz, ám már a használatához is érteni kell(ene)
Azaz vagy akad egy Lenin egy Sztálin (azaz egy "messiás") de ő a felső(!) kasztból és ajándékoz egy ilyet nektek, vagy nem akad egy se és akkor még a lázadás is elmarad.. (mert ha plebs akkor még arra sem képes, hogy egy ilyen tök könnyű és tök jó eszközt hasznosítson)
Esetleg a zsidó törzsből jöhet egy olyan egyed, aki amúgy képességei szerint felsőkasztos ám onnét pont származása okán kirekesztett, ezért már bosszúból is ajándékoz egy ilyet a plebsnek.. de akkor ő meg nem kommunizmust akar, csak egy olyan új elitkasztot ahova a zsidók is beférnek.
Magyarán szinte biztos, ha zsidótörzsből érkezne a Messiás, akkor ő a plebset csak felhasználja kihasználja.. mert amit ő fog akarni az ugyanúgy osztálytársadalom, csak más szervezési elvek mentén.
Sztálinok (nem a zsidó törzsből érkező messiások akik feltehetően nem csak kihasználni akarják a plebset) meg tök ritkán születnek.. a következőre egy ezer évet biztosan várhatsz..
De többet nem leszek veled olyan gonosz, hogy ilyen nehéz szövegeket adjak fel..