1919 augusztusában a Kommunisták Magyarországi Pártja (KMP) illegalitásba kényszerült. Ez a
cikksorozat arról szól, hogyan álltak helyt azokban az időkben, amikor legálisan nem lehetett
működniük. Történetüket végigkísérjük a II. világháború alatt is, majd 1945 után.