Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Bűnbánó
    • Comrade
    • Deák András
    • Mobilpista
    • plaly
    • Somi Judit
    • Szilmester
    • tkaroly
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Horthy-korszak + Horthy-kultusz
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
    • Házirend
    • Le a fasisztázással, le a nácizással!
  • Kapcsolat
Címlap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!


Hajrá kísértet!


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Kommunista Hírlevél

Nagyon ritkán küldünk, és csak valóban érdekes dolgokat. Bármikor le lehet róla íratkozni.


Rendszerváltásról


Idézetek

Nacionalizmus

Nemzeti, aki jogot véd; nacionalista, aki jogot sért.

— Illyés Gyula

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

MEBAL.hu

  • indokolatlan nácizás
  • első ediktum
  • kapitalizmus=holokauszt?
  • kettős mérce
  • magyarozás
  • demokrata?
  • persze hogy balos!
  • Get out álbaloldal
  • Szeretnétek békét kötni?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Szálasi, a modell

Encore, 2011, július 20 - 23:48
  • Érpatak
  • önkormányzat
  • Szálasi Ferenc
  • szélsőjobboldal
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

A magyar politika egén új csillag tűnt fel egy szabolcsi kistelepülés polgármesterének személyében. Egy férfiéban, aki a hírek szerint első nekifutásra „megoldotta a cigánykérdést”. Aki rendet teremtett a községében. És aki egyébként önkormányzati rendezvényeken Szálasi Ferencet élteti.

„Harc mindhalálig. Azon harc, melynek rítusa által a katartikus erejű megtisztulás és a lelki újjászületés megszentelő útját kell bejárni. Ezt az utat járták a tatárok ellen harcoló bárók IV. Béla királyunk oldalán, önként feláldozva életüket a haza oltárán. Így cselekedett a romhalmazzá lőtt Drégely várának kőomladéka alatt Szondi György, aki inkább mártír lett, de gyáva, renegát, az ellenséggel lepaktáló és egyezkedő hazaáruló soha. Ugyanez a mártírium jutott osztályrészül Zrínyi Miklós szigetvári hősünknek és végvári vitézeinek. De ugyanezt a megalkuvás nélküli ellenállást képviselte Dobó István és várvédő katonái, ennek a képviselője volt Mindszenty bíboros-hercegprímás is, és Szálasi Ferenc mártírhalált halt nemzetvezető”. (Orosz Mihály Zoltán, 2011. február 22.)

A cigányok „megnevelésén” alapuló, úgynevezett „érpataki modellt” tavaly novemberben már az átalakítások startvonalánál álló köztelevízió is sikertörténetként éltette, és választási győzelmét követően Juhász Oszkár is követendő példának nevezte Orosz Mihály Zoltán módszerét. Tegnap kollégáimmal éppen a gyöngyöspatai fejleményeket értékelve próbáltunk mélyebben elmerülni az „érpataki modell” részleteiben. Bár a cél álláspontunk szerint nem szentesíti végletekig az eszközt, és a módszer egyes elemei a hatalmi önkény gyanúját is felvetik, nem kívántunk előzetesen pálcát törni a kizárólag rendészeti szemléletű megközelítés felett. Az oktatást középpontba helyező hódmezővásárhelyi vagy nyíregyházi integrációs modell, illetve a Hejőkeresztúr központtal működő H2O iskolahálózat közelebb áll hozzánk, de a törvények következetes betartatásának ígérete egy átfogóbb koncepcióba illeszkedve álláspontunk szerint szintén nem ördögtől való. Ugyanakkor a napi problémákat, mint arról tegnap is írtam, azonnal kezelni kell, de érdemi megoldást csak a tényleges integrációra törekvő, hosszú távú módszer hozhat.

Kutakodásunk végső konklúziójaként végül arra a megállapításra jutottunk, hogy a politikusi példaképek megválasztásakor mindenképpen érdemes óvatosnak lenni. Nem tudjuk, Juhász mennyire ismeri Orosz Mihály Zoltán polgármesteri munkásságát, de a magunk részéről érdeklődve olvastuk az érpataki önkormányzat honlapján az idei, a település vezetése által szervezett becsületnapi megemlékezésről szóló tudósítást és az arról készült felvételeket. Mint ismeretes, a magyar és német (SS-) alakulatok 1945. február 11-i budai kitörése előtt tisztelgő Becsület Napját 1997 óta rendezik meg Magyarországon olyan, Szálasi Ferenc örökségét magukénak valló nemzetiszocialista csoportok, mint a Magyar Nemzeti Arcvonal, vagy az emlékezetes Vér és Becsület hamvaiból testet öltött Pax Hungarica Mozgalom. Ez persze nem jelenti azt, hogy megemlékezést kizárólag ezek a csoportok tarthatnak, hiszen az ünneplés a Jobbiktól, sőt a mérsékelt jobboldal uszályának szélétől sem áll távol.

Az ünnepségről készült felvételek azonban jól mutatják, hogy Juhász Oszkár eszmei forrásvidékeit nemcsak a Fidesztől, de a Jobbik fősodrától is távolabb kell keresnünk. Az önkormányzat szervezésében (!) lezajlott megemlékezés katonás külsőségeit (a polgármester egyenruhás parádézását is beleértve) még akár mulatságosnak is minősíthetnénk. Orosz beszédének militáns hangneme, a „szélsőliberalizmus” ostorozása és a „lelket megmérgező” és „beszennyező”, „felforgató világerők”, „háttérhatalmak”, „világhódítók” és „nemzetmegsemmisítő stratégiáik” által a nemzet köré vont „fojtogató ostromgyűrű” mint központi trópus némi jóhiszeműséggel a hazaszeretettől feltüzelt költői hevület számlájára írható. A politikus fent idézett, a kitörést tágabb történelmi kontextusba helyező eszmefuttatásai azonban minden hermeneutikai nyitottságunk ellenére is zavarba ejtettek bennünket. A mély átéléssel és láttató erejű intonációval előadott beszéd gyakorlatilag minden mondata külön elemzés tárgyát képezhetné, úgy gondoljuk azonban, hogy beszéd maga minden kommentárnál többet mond: Szálasi Ferenc Zrínyi Miklóssal és Dobó Istvánnal, utóbb pedig 1956 hőseivel egy sorban való emlegetése nyilvánvalóvá teszi, mit is ért az önkormányzat honlapjának tudósítása az alatt, hogy „[k]ritikusan kell fordulnunk az ellenségeink által kitalált és tanított történelem felé”.

Hadd ismételjük meg: ha a büntetés-közmunkát vagy a cigányok nevelő célzatú elbocsátását nem tartjuk is jogállami megoldásnak, a törvények szigorú betartatása (nem kellene ennek mindenhol magától értetődőnek lennie?) mindettől függetlenül célravezető részmegoldás. De Orosz Mihály Zoltánnak, a nemzetvezető kései hívének politikai szentté avatásával talán érdemes még várnunk egy kicsit.

(progresszista.postr.hu)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Veszélyes őrült, de bele fog bukni

SZN, 2011, július 21 - 01:01

http://www.ingatlannet.hu/statisztika/%C3%89rpatak

A fenti adatok szerint:

2005 óta valóban csökkent a hivatalosan bejelentett bűncselekmények száma a mezőőröknek köszönhetően, de csak az első évben, s még mindig magasabb, mint 2001-ben, s még mindig több, mint a megyei átlag. Én amúgy nagyon úgy látom, hogy ugyanannyi a bűncselekmény, csak a mezőőri szolgálat elsimítja az ügyeket.

A lakosság száma 2005 óta zuhan. Érzésem szerint - s ezt valahol egy indexes videó is megerősíti - azok menekülnek, akik tehetik: egyfelől a korábbi években betelepült, mobil romák, másfelől a falu módosabb, képzettebb lakói.

Ezek a falvak elűzhetik a romákat, de egy dolog nem változik: nincs megélhetés, nem születnek gyerekek, az egész falu rohad le meredeken.

A polgármester ezeken a problémákon naposcsibe osztással (felnevelési önköltsége a Tesco-csirke kétszerese) és hasonló XIX. századi technikákkal akar megküzdeni. Nem fog neki sikerülni.

Gyöngyöspatán hasonló lesz a helyzet.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Dehogy fog belebukni

bors, 2011, július 21 - 07:19

A könnyen érthető, jól működő tévedés mindig hasznosabb, mint a bonyolult, érthetetlen igazság.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ez olyan dolog,hogy Neked

deakandras, 2011, július 21 - 07:28

Ez olyan dolog,hogy Neked ebben a kérdésben igazat adok,tudniillik tapasztalom,hogy szép magyaros másik felmenőjét időnként szidó szöveggel,meg zsidózással-cigányozással,illetve pusztán azzal,hogy valakik az elkeseredett emberek érzéseire hatnak,valóban baromi könnyű nyerni.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Meg kell értetni a fiatalokkal,hogy nincs

vitorla123, 2011, július 21 - 07:43

nagyobb nemzetárulás a nácizmusnál.Nincs hazafiasabb eszme a magyarság számára az internacionalizmusnál. Az előbbi elpusztítja az utóbbi felemeli a magyarságot.Ez a történelmi tapasztalat. Vitorla

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ebben a mondatban mondjuk

Encore, 2011, július 21 - 11:30

Ebben a mondatban mondjuk rejlik nem csekély ellentmondás, de azért a lényege érthető :) Az én véleményem mindig is az volt, hogy az egészséges mértékű hazaszeretet nagyon fontos dolog, de amikor ez átcsap kérkedésbe, önsajnáltatásba, és ezekből kifolyólag sovinizmusba és ellenségkép-keresésbe, az már beteges, és sehova nem vezet. Azaz de: háborúhoz, halálhoz, és pusztuláshoz.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Miért nem merjük kimondani ...

Phoenix, 2011, július 21 - 17:00

... a kommunisták nem a hazát, hanem a szűkebb-tágabb szülőföldet (egészen a szülő Földig tágíthatóan) szeretik.

/blog/a-munkasoknak-nincs-hazajuk-tevedett-e-ma...

A "haza" és a szülőföld közötti különbség, hogy ha én szeretem a szülőföldemet, akkor jól érzem magamat a velem egy anyanyelven beszélő emberek között, büszke vagyok arra, hogy a magyar nyelv egy rendkívül dallamos, hajlékony nyelv ("magyarra szinte mindent le lehet fordítani, magyarról szinte semmit" - mondhatjuk kis túlzással), jól ismerem és szeretem a "hazai" tájakat (ennek még mindig semmi köze a hazához) stb. stb., viszont a hazámat úgy kell szeretnem, hogy magyar árut veszek akkor is, ha az drágább és rosszabb, mint a külföldi, hogy Trianon kapcsán az elvesztett bányákat, gyárakat siratom (ami soha nem volt sem az enyém, sem a felmenőimé), hogy büszke vagyok a Szuzukira, mert az a "mi kocsink" stb. stb.

Egy a vicceim közül.

Giliszta gyerek nyaggatja Giliszta papát:

- mond papa! ott fenn is ilyen sötét van?

- nem, ott ragyogóan süt a nap.

- mond papa! ott fenn is ilyen büdös nyirkosság van?

- nem, ott szellő és napocska szárítja, eső nedvesíti a mindig friss levegőt.

- mond papa! ott fenn is homokot kell enni száraz gyökérrel

- nem, ott friss harmatos füvecske nő.

- mond papa! akkor mi miért itt lent és nem ott fenn élünk?

- azért, te kis buta, mert ez itt a mi Hazánk!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kapcsolódó cimkék:

  • Szovjetunió és Trianon
  • Kommunisták nemzetiszocialista fényben
  • A szélsőjobbos szervezetek feloszlatását követeli a MEASZ
  • Hungarista könyvégetés – Magyarország, 2011
  • Feljelenti Bayer Zsoltot Dániel Péter

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.