Minden irányú integráció Ukrajna és Oroszország között?

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat
nafto-gáz-prom.jpg

A legutóbbi orosz-ukrán tárgyalások Vlagyimir Putyin a záró sajtóértekezleten váratlanul ismertetett szenzációs javaslatával értek véget.. A „Rosszijszkaja Gazeta" c. lap így ír erről: „Tárgyaltunk integrációról a nukleáris szférában. És ugyanezt tehetnénk gáz szférájában is" - mondta Putyin. És hogy ne legyen félreértés, pontosította: „Javaslom a GAZPROM és a NAFTOGAZ UKRAINI egyesítését." Egy pillanatra elcsendesedett a terem, aztán tapsvihar tört ki. Úgy látszik, ez a kezdeményezés mindenkit, még ukrán partnereinket is meglepetésként érte. Az orosz kormányfő szóvivője szerint nincs szó a cég elnyeléséről, ez kölcsönösen előnyös javaslat. Később a GAZPROM vezetője azt mondta, hogy a tárgyalásokat májusi ünnepek után, Moszkvában kezdik majd.
Vlagyimir Putyin ismertette, hogy mit nyer Ukrajna az Oroszországgal folytatott együttműködéstől. Sok mindent nyert. Például, pótlólagos energetikai forrást kap a válság leküzdéséhez. „Kedvezményes gázárnak köszönhetően tíz év alatt szomszédunk több mint negyven milliárd dollárt fektethet gazdaságába - mondta Putyin. Még egyszer kiemelném: az orosz-ukrán együttműködésben elvileg új helyzet alakul ki." Most Moszkva és Kijev új, nagyszabású projekteket indíthat be az iparban, a repülőgépgyártásban, a mezőgazdaságban, a közlekedési szférában és az energetikában.
Szergej Pravoszudov, a Nemzeti Energetikai Intézet igazgatója így kommentálja a GAZPROM és a NAFTOGAZ UKRAINI közti lehetséges ügyletet:
- Szerintem, ezzel a GAZPROM elnyeli a NAFTOGAZ UKRAINI céget. Hiszen a GAZPROM többszörösen többet ér, mint a NAFTOGAZ. Ugyanakkor ilyen egyesítést nagyon nehéz megvalósítani, mert a NAFTOGAZ-t először részvénytársasággá kellene alakítani. Viszont ezt nem könnyű elfogadtatni az ukrán parlamenttel. Az ellenzék már most úgy beszél a NAFTOGAZ-ról, mint a nemzeti vagyon részéről. Ugyanakkor, nem hiszem, hogy az ügylet vonzó lehetne a GAZPROM-nak. A NAFTOGAZ siralmas állapotban van, a cég veszteséges, már régen túllépte a rentabilitás határait, állandóan költségvetésből származó támogatásra van szüksége. Az ukrán piacon alacsony a gáz ára. Ha ez a helyzet nem változik, akkor a GAZPROM számára ez az ügylet nem lesz más, mint humanitárius kiadás. Így a GAZPROM-nak egyetlen előnye származhat az ügyletből: megkapja a NAFTOGAZ tranzit kapacitásait - mondta befejezésül Szergej Pravoszudov.

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Ukrajna a Szovjetunió

Ukrajna a Szovjetunió tagköztársaságaként teljes jogú tagként részt vett a szovjet ipar munkamegosztásában. Az energetikai gépgyártás, a hajógyártás, a mezőgazdasági gépgyártás, a mezőgazdaság és a hadiipar egy része az Ukrán Szocialista Szövetségi Köztársaságban lett telepítve, és ott működött. (Donbassz ipari agglomerátum, stb.) A Szovjetunió megszűnésekor elosztották a vagyont, de a villamosenergián kívül majdnem mindenben importra szorult. Sem gazdaságilag, sem politikailag, sem geográfiailag nem tud különszakadni Oroszországtól. Ukrajna Oroszország nélkül nem tud hatékonyan termelni. A nyugatnak meg csak ideiglenes piacként, esetleg katonai támaszpontként lenne rá szüksége, nem akarja Ukrajnát fejleszteni, mert Európával sem bír. Rá kell nézni a térképre. Szerintem a háttérben egy új birodalom körvonalazódik, amely nem "kommunista", nem Szovjetunió, de birodalom. Még van hely, tessék beszállni!

Ez lesz az első szög a

Ez lesz az első szög a Nabucco koporsójába? Éppen ma jelentette be a dögrováson lévő szoci posztkormány a Nabucco prioritását! Pucsítanak a Fidesznek?

Nembaj

Nem kár a Nabuccoér.

TOVARISNAK VAN IGAZA!!!!

Ukrajna már annyira be integrálódott A
Szovjet birodalomba, hogy már nem tud
nélküle függetlenné válni. A narancsosok
be bizonyítotték, hogy nélkülük nem megy.
A nyugatnak csak azért kellenének, hogy a
sok sza.t mit már a kutya sem venné meg,
nekik drága pénzért eladják. Júliáék el
akarták adni az országot a nyugatnak,jó
kis mellékes haszonnal, de a nép rájött
a csízióra és menesztette őket. Nem úgy
mint nálunk. Ez a birka nép meg érdemli
a sorsát.

Na..

nem egésszen úgy van.A narancsosokkal a (Soros által szolgálatba állítottakkal) rendszerváltás csődje válik nyilvánvalóvá. Utánuk egy kelet felé forduló uj integráció látszik kibontakozni.Ha nincs orosz benzin,gázolaj lehet tolni a szuzukit!Erre egyre többen jönnek rá!Az orosz ellenesség katasztrófához vezet!Üdv:Vitorla


Kommunista.NET on Facebook