Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat

Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Internacionalizmus 2.

Az internacionalizmus alapja a hazafiság. Hogyan szerethetné valaki a többi nemzetet, ha a saját hazáját nem szereti?

— Tovaris

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

Kereső

webáruház - ingyen!

Károsak az egészségre a könnyen törő takarékos izzók

deakandras, 2010, december 8 - 18:29
  • környezetvédelem
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Új bizonyítékot tárt fel a német környezetvédelmi hivatal (UBA) az energiatakarékos izzók veszélyességét illetően: törésük esetén jelentős mennyiségű mérgező higany juthat a helyiség levegőjébe.
Az UBA egy kísérletben kimutatta, hogy az izzók törését követően a higanyterhelés az ajánlott maximum - 0,35 mikrogramm/köbméter - húszszorosára növekszik a beltérben. A higany az energiatakarékos izzók gyenge pontja - fogalmazott az UBA igazgatója, Jochen Flasbarth a Die Welt internetes kiadása szerint. A szakember ezért középtávon olyan technológia kifejlesztését tartja szükségesnek, amely nem jár higanyterheléssel.

Az igazgató szerint a hagyományos izzókhoz viszonyított akár 80 százalékos energia-megtakarítást biztonságos termékekkel kell elérni. A fogyasztóknak azt tanácsolta, hogy a gyerekszobában és más helyiségekben, ahol magas a törés kockázata, olyan energiatakarékos izzókat alkalmazzanak, amelyeket műanyag borítás véd a sérüléstől.

Az iparágat Flasbarth arra szólította fel, hogy több biztonságos terméket forgalmazzon. Amennyiben a cégek ezt önként nem teljesítenék, akkor uniós jogszabállyal kellene őket erre kötelezni - hangsúlyozta, hozzáfűzve: középtávon teljesen ki kell vonni a higanyt az izzógyártásból.

A teszt során két márkás európai energiatakarékos izzót vizsgáltak meg - az egyik kettő, a másik öt milligramm higanyt tartalmazott, utóbbi a maximum, ami a jelenlegi szabályozás szerint egy ilyen világítótestben lehet. Egyik körül sem volt védőborítás, és forró állapotban törték szét őket. Öt perccel, sőt öt órával a törést követően egy méterrel a padló felett mért higanykoncentráció hatással lehet a várandós anyák, a kisgyermekek és az arra érzékeny emberek egészségi állapotára.

(MTI)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Íme egy régi jó hetvenes

deakandras, 2010, december 8 - 19:59

Íme egy régi jó hetvenes évekbeli izzóreklám:

http://www.youtube.com/watch?v=IscQtfQEhJA

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Európa Uniós döntés.....az érdekünkben ?

Kecskés, 2010, december 8 - 19:52

Kiégett a terasz világítására való izzólámpa.
230 V, 100 W -os. Irány a szaküzlet.
Nincs, betiltották a gyártást. Európa Uniós döntés. Puktum. Eladó mondja, vigyek 75 W -ost, de többet, mert jövőre azt is betiltják.
(aztán majd a 60-ast is, meg a 40 W-osat is...)
Vagy vegyek energiatakarékos kompakt lámpát kb. húszszoros áron.
De van olcsóbb kinai is, kb. 10-szer annyiért, csak szokja meg a szemem...

Ezidáig is tudtam róla, hogy az energiatakarékos (nem alaptalanul mondott) fényforrásoknak van egy sor műszaki hátránya: például a fényhullámhossza még a legdrágábbak esetében is csak közelíti a természetes fényt, hogy hidegben, kültéren visszaesik a fényereje, hogy rádiós zajforrásként szennyezi a környezetét, sugároz....
Ime, egy újabb hátrány.

Jó bornak nem kell cégér....vajon miért nem lehet a halandó polgárra bízni, hogy otthonában mivel, mennyiért világít ?
Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy a tradicionális európai fényforrásgyártók nagyobb profitját az Európai Unió jogszabállyal biztosítja.

Érdeklődve "várom", mi lesz a következő, érdekünkbe történő unniós "jóakarat" ?

K.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Phoenix képe

A válasz roppant egyszerű

Phoenix, 2010, december 8 - 19:56

"....vajon miért nem lehet a halandó polgárra bízni, hogy otthonában mivel, mennyiért világít?"

Az "energiatakarékos" lámpák fejlesztése eddig túl sokba volt a Siemensnek és a Phillipsnek - itt az ideje, hogy a ráfordításaik megtérüljenek és végre profitot is hozzanak.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Az energiát valóban

tovaris, 2010, december 8 - 20:16

Az energiát valóban "megtakarítják" ugyanis a hagyományos izzólámpában a 100 W villamos teljesítményből 2-3 % fényenergia lép ki - attól függ milyen gázzal van töltve a ballon.
De:
A fényforrás min. 1000 V gyújtófeszültséggel működik, amit egy kapcsoló üzemű tápegység állít elő az Edison-foglalatba zsúfolt kapcsoló üzemű tápegységgel. Ezek széles spektrumú ún. "fehérzaj" rádiófrekvenciás zavarokat keltenek, amely más készülékeket (tv, rádió, mobiltelefon, stb. működését zavarják)

A fényforrásra ráírt teljesítmény laikus számára ellenőrizhetetlen, mert a fényt előállító ionáram teljesítménye csak kb. a fele a ténylegesen felvett elektromos teljesítménynek.

A paritásként megadott teljesítmény (7 W megfelel 60 wattnak = suma-duma.) Jó minőségű gyártmány esetén a kb. 14 wattal megjelölt fényforrás ad többé-kevésbé élvezhető megvilágítást (lux)

Ekkor lép be az élettartam. Gyakori ki-be kapcsolásnál elég hamar tönkremegy, amit ha összevetünk a működési idő alatt elfogyasztott árammal, beleértve a hagyományos wolframszálas izzót is - máris fuccs a megtakarításnak.

Szóval. Elérhető jövőbeni megoldásként a jelenlegi ismereteink szerint a LED (Light Emitted Diode) mutatkozik a megoldásnak - egyelőre magas árakkal.

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Phoenix képe

Azt gondolom, hogy

Phoenix, 2010, december 8 - 21:10

mindketten értettétek a hozzászólásomat, de kissé elterelős hozzászólásotok miatt az olvasók számára pontosítok.

A brüsszeli döntésben a műszaki, környezetvédelmi, ergonómiai stb szakmai szempontok fényévnyire követik a fő szempontot, amire a figyelmet igyekeztem ráirányítani.

Vesd össze H1N1 járvány.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ezért "tartunk téged",

tovaris, 2010, december 8 - 21:24

Ezért "tartunk téged", kedves Phoenix. Valóban, a gazdasági háttere pontosan ez. Azonban a hagyományos izzók tényleg sok energiát vesznek fel, de legalább rendesen világítanak.
A világításon túlmenően a fűtéssel kapcsolatos álságos EU álláspont még álságosabb. Már régóta hirdetett elv az energetikai szakemberek között, hogy a leghatékonyabb fűtés a villamos fűtés. A villamos áram ugyanis MARADÉKTALANUL hővé alakul. Ha a néhány központosított, nagy teljesítményű erőműben égetnék el a gázt, és nem egy igen szétterjedt és roppant drágán fenntartott csőhálózat végein, akkor a fajlagos széndioxid kibocsátás is kevesebb lenne, a mérhetőség pontosabb lenne, a lakások fűtésberuházásának műszaki költségei és fenntartásai is alacsonyabbak lennének - de ugyebár a lobbik... A lobbik pedig menjenek a πcsába... A távvezeték rendszerek áteresztő képességeinek legkevesebb megkétszerezése, a közép és kisfeszültségű hálózatok keresztmetszet növelése ugyan költséges lenne, de nem annyira. A téli magyar táj újra fuldoklik a fa és széngáz füstjében, mert a gázt már nem lehet megfizetni. Ez lenne a jövő Magyarországa, I. Orbánc?

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Az sem...

Kecskés, 2010, december 8 - 20:41

mert a fényhullámhossza jelenlegi fejlesztésben elmarad a természetes fénytől...
A fényteljesítménye meg kicsi.
Ja, és még az ára is húzós.

K.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Erről beszéltem én

tovaris, 2010, december 8 - 20:42

Erről beszéltem én is...

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kapcsolódó cimkék:

  • A környezetvédelem VS. Szabad Piac: A verseny hazugságkényszere a fenntarthatóságról.
  • Rajzfilm a kvótakereskedelemről
  • Auchan agresszió a környezet ellen a dunakeszi „népképviselet” segítségével
  • Világháború a vízi élet ellen
  • Zsíroldó szer volt az ásványvízben

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.