Index: Thürmer barátnője miatt fogy a Munkáspárt?
A Munkáspárt Központi Bizottságának szombati ülése előtt kilépési hullám söpört végig a párton. Három KB-tag, sőt egy egész megyei alapszervezet is úgy döntött, hogy megszünteti tagságát. A KB-tagok a Thürmer-család dominanciáját okolják, amiért a párt „halálán” van. Új szervezetek tűntek fel a baloldalon.
Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke, valamint a vele a privátéletben is közeli kapcsolatot ápoló Karacs Lajosné, az MP alelnöke eltitkolt egy névtelen levelet a párt Központi Bizottsága elől, és a testülettel olvasatlanul ítéltette el annak tartalmát. A levél a párt gazdálkodásának sötét részleteit feszegette, és azt indítványozta, hogy a pénzügyekért felelős Karacsné számoljon el a pártkassza kiadásaival.
Többek között ezzel a történettel indokolta lemondását KB-tagságáról Paulik Péter, aki korábban Thürmer Gyula tanácsadója is volt. Paulik a főváros több kerületét összefogó 9-es régió vezetője volt.
Az „elvtársaknak” küldött lemondó levelében azt írta: „Elköszönök, mert rájöttem, hogy itt nem szolgálhatom az eszmét, hogy itt nem lehet előremenni, mert egy erős kéz mindig visszaránt a sárba. Rájöttem, hogy ennek a pártnak a vezetése távol áll a sokat emlegetett proletárok világától. Rájöttem, hogy ez a szervezet úgy működik, mint egy rossz vállalkozás, amit arrogáns dilettánsok vezetnek.”
Paulik szerint az elmúlt években kialakult gyakorlat szerint a pártban mindenki hibás volt, csak az elnökség nem, rendszeresen a KB-tagjai „kerületek lapátra”, ők „vitték el a balhét”, és az ifjúsági vezetők, Karacsné azonban maradt.
Lemondott Juhász Norbert is, aki a Heves megyei szervezetét vezette. Ő azt írta: „Igazából nem nekem, és a közelmúltban távozott, és jelenleg is egyre több távozó elvtársunknak kellene otthagyni ezt a szervezetet hanem, azoknak a dilettáns, karrierista embereknek, akik 20 éve bebetonozódtak e párt legfelsőbb vezetésébe, és akiknek egyben köszönheti a Párt a halálát. A Párt halálával ők is el fognak tűnni, a süllyesztőben. Lenin elvtárs szavaival élve: 'várja őket a történelem szemétdombja'.”
A távozók azonban nem fordítanak hátat a baloldali politizálásnak. Paulik a Magyar Dolgozók Szövetségét próbálja szervezni. Juhász és a másik távozó KB-tag a Baloldali Front „zászlaja alá sorakozik” fel.
A Munkáspárt a 2010-es országgyűlési választáson 0,1 százalékos eredményt ért el.
- A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
-






Az út: Baloldali Kerekasztal?
A baloldali pártok és szerveződések túl kicsik, hogy önállóan számottevő erőt képviseljenek. Ezért olvastam örömmel nemrég megjelent hozzászólásban a kerekasztal szervezését (ezt én már régebben valahol felvetettem, de ez nem lényeg). Véleményem szerint minden baloldali erő (legyen az szervezet vagy egyén) értéket képvisel a súrlódások ellenére is. Nincs jobb megoldás szerintem a személyes sérelmek és nézeteltérések feloldására sem mint a B.K. (Baloldali Kerekasztal). Mert így minden szervezet megőrizheti saját arculatát a baloldal széles palettáján és megfelelő rugalmassággal közben egy testé forrhat össze (mint mozgalom). Elkerülhető lenne sok vádaskodás és lejáratás minden részről. Talán még megkönnyítené az egyik pártból a másik pártban való ingázást is mert a testben maradna mindenki. Mint a soktornyú vár, 1 torony - 1 párt. A "tornyokban" pedig a pártok vagy szervezetek tagjai. Vagy egy akolban, vagy a vágóhídon. Felesleges a jelen politikai helyzetben bármely pártnak, szervezetnek is a vezető szerepre való törekvése. Esztelen időfecsérlés. Ez az én véleményem és egyáltalán nem valami útmutatásnak szántam, sem valamely párt vagy szervezet lekicsinyítése céljából sem írtam. Kinek ahogy tetszik.
Nem lehet!
Próbáltuk,nem tudnak csendben együttműködni! Nekik mindig igazuk van. A nekiken, engem és bárkit, be lehet helyettesíteni.Lássuk be ilyet csak elvtelenül lehet megvalósítani.Akkor senki ne hozzon elméleti írásokat,véleményeket egy oldalra,egy torony pártba, Csak egy cél lehet a jelenlegi kormány leváltása. Ezt jelenleg működő pártra nem lehet rábízni.Csak arról lehet szó,hogy létrejön egy életképtelen öszvér és beledöglik a feladatába.De ezt már kellene csinálni. Vitorla
A természet törvénye
Hát ja, ha mindenki "alfa-hím" akar lenni úgy tényleg nincs értelme. Szüntelen tanulni kell elvtársak: testvériséget, egyenlőséget. Eszembe jutott Joda Jedi mester: "Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!". Azért fel a fejjel! Az elődökkel is volt hasonló a múlt században szerintem. Ha már itt így összejött a társaság (még ha hangos is a ház "néha") abból előbb vagy utóbb lesz valami. Igazad van Vitorla.
Ezt az álláspontot
Ezt az álláspontot maximálisan támogatni tudom, de itt és a RED-HELP-en is egyértelműen az egyéni sérelmek előtérbe helyezését és a kiskirálykodást látom.
ksengak
A red-helpen
nincsenek kiskirályok. A király ott mindig meztelen. Mindenkinek van vétó joga.Egyetértési joga.Nem egyszerű így szervezni egy tehetséges csapatot. Akár "torony" párt is lehetne.Minden politikai irányzathoz van kapcsolatuk az ott dolgozóknak,és mégis baloldaliak.Minimum.A lehetőségek meg korlátlanul javíthatók.Nincsenek nagy nevek,mindenkinek van Nick neve ami már elég jól ismert.Ha szükség van rá állunk rendelkezésre,de addig be kell fogni.Vitorla
Na, és szerinted ebben kik
Na, és szerinted ebben kik játsszák a vezető szerepet?
Tovaris
Illik olyat kérdezni, amire
Illik olyat kérdezni, amire Te is tudod a választ ?? Szerintem egyre gondolunk.
Nem illik...
de hát vannak, akik esetleg nem nem értik - sőt módszeresen félreértik. Ez itt a vaprósz!
Tovaris
Pontosítok, arra gondoltam,
Pontosítok, arra gondoltam, aki bármely beírásodra csak úgy tud reagálni, hogy hülyeség, oszt jó napot.
Értelek
Valóban. De ez nem az én hibám. De ez legyen az illető legkisebb baja...
Tovaris
irigyellek
mert én csak butasággal találkozok.
Neked ugyan az jelenik meg a monitorodon mint nekem?
Biztos ez?
Loty nincsenek baloldali szervezetek
téged csak a "3 bolsi 5 frakcióba szerveződik" műsor téveszt meg.
pl ezen a héten is voltam egy Somi Judit szervezte beszélgetésen ahol voltak talán hatan, ám előadták hogy ők vagy 38 szervezetet képviselnek. És mikor mosolyogtam nem is értették ezt miért nevetem ki..
Szóval a lényeg: amit te akarsz olyan nincs. (de bármikor bárki nagyon szívesen a válladra áll, csak annyit kell tenned, hogy nagyokat hallgatsz és szorgalmasan bólogatsz - máris lesz még 4 szervezet aki mindjárt téged egyedül képvisel)
Szóval a baloldal oly apró, hogy szervezeteik nem osztódással hanem immár találkozásokkal szaporodnak. Ahány összejövetel annyi vadiúj és tökértelmetlen gittegylet.
Az már baj!
Akkor rosszul gondoltam. Azért ugye nem veszünk ki? Hát akkor előbb akolt kell csinálni a juhoknak, aztán bevezetni őket. A tréfát félretéve: Szomorú, de majd kicsit munkálkodunk. Ha a hegy nem jön Mohamedhez, akkor ...
A kuruc.info is csámcsogott rajta
Tovaris
Hol a link!
Ezen meg itt lehet csámcsogni.
http://kuruc.info/r/26/82420/
És ezt el kell hinni? A
És ezt el kell hinni? A kuruc.infónál úgy összekapcsolnak mindent, hogy a felületes újságolvasó egyből be is veszi.
Tovaris
index: Thürmer visszaszerzi az ifjú kommunisták feletti hatalmat
Visszafoglalja a leválni készülő kommunista ifjúsági szervezetet a Munkáspárt. A Baloldali Front több vezetője az elmúlt hetekben szokatlan nyíltsággal támadta a pártvezetést, és az elszakadást tűzték ki célul. Thürmer Gyuláék viszont szombatra összehívták a szervezet kongresszusát, ahol várhatóan új vezetést ültetnek a Front élére.
„A Munkáspárt nem ül ölbe tett kézzel. Ma még nincs forradalmi helyzet, de holnap lehet” – üzente a tagságnak a Munkáspárt központi bizottsága arra kérve őket, hogy a nehéz helyzet ellenére folytassák a munkát, és „ne engedjék, hogy bárki megzavarja a párt életét, küzdelmét a tőke, a pénz uralma ellen”. A néhány napja meghozott határozat az egyre szélesdő kilépési hullámra reagált.
A Thürmer Gyula pártelnök által irányított központi bizottság leszögezte: elítéli a pártot elhagyókat, mert lépésükkel kárt okoznak, különösen azzal, hogy a lehetőséget adnak „a polgári sajtónak, hogy támadják a Munkáspártot”.
A kilépésekről az Index adott hírt. [1] Paulik Péter, a főváros több kerületét összefogó 9-es régió vezetője levélben értesítette az „elvtársakat” arról, hogy Thürmer barátnője, a párt gazdálkodásért felelős alelnöke miatt döntött a távozásról, és KB-tagságának megszünetetéséről. Rajta kívül a Baloldali Front vezetőségéből is többen a párttagságuk feladása mellett döntöttek. Cseh Miklós elnök, Berényi Imre, Kovács Balázs vezetőségi tag, valamint Juhász Norbert etikai biztos azt közölték a pártelnökkel, hogy önálló pártként kívánják működtetni a párt ifjúsági szervezetét.
Juhász Norbert szerint a közelmúltban olyan sok fiatal hagyta el a szervezetet, több megyében meg is szűnt a Baloldali Front. Juhász szerint a helyzetet a Munkáspártban rendszerint szépítve magyarázták, hogy a fiatalok „nem voltak elég erősek”, „máshol volt a helyük”, vagy „más életszakaszhoz értek”.
A „valódi felelős azonban a párt vezetése” – szögezte le Juhász, amely „káros és működésképtelen pénzügyi, és ifjúságpolitikájával lehetetlenné teszi a káderképzést, megfojtja a szervezet fiatal hajtásait, akik magukban hordozzák a magyarországi munkásmozgalom fennmaradásának, majdani győzelmének zálogát”.
A Munkáspárt KB-határozata szerint azonban senkinek sincs joga, hogy leválassza a Baloldali Frontot a pártról, mert a fiatalok nem a vezetők szervezetébe, hanem „a Munkáspárt kommunista ifjúsági tömörülésébe léptek be”. Thürmerék a szervezet önállósításának megakadályozása érdekében össze is hívták a Baloldali Front kongresszusát, amely szombaton ül majd össze. Ezen az eseményen valószínűleg új, a pártelnökhöz lojális vezetők kerülhetnek a szervezet élére.
A négy kilépő közös nyilatkozatban ítélte el Thürmerék húzását. A levél szerint ők nem tudtak arról, hogy saját szervezetük kongresszust tart, és a mai napig nem látták az alapszabály által előírt mennyiségű támogatói aláírást, amely az összehíváshoz szükséges. „Mi, az Országos Vezetőség tagjai szomorúan látjuk, hogy a Baloldali Frontban kialakult egy törvénytelen és jogtalan helyzet, amihez nem kívánunk asszisztálni. Az a szervezet, amely a saját szabályait sem tartja tiszteletben, soha sem lehet egy példát mutató, hiteles, és főleg nem lehet kommunista elveket valló szervezet.” – írták Thürmeréknek a Baloldali Front eddigi vezetői.
Pontosítsunk!
Az már régen rossz, ha a hatalmat kell visszaszerezni. Jobb lett volna befolyást, vagy irányítást említeni...
Tovaris
Van egy "öszödi" típusú
Van egy "öszödi" típusú tégla a Munkáspártban? Vagy innen veszik át a híreket? Vagy onnan tudjuk meg mi is hogy mi történik? Ki az a "Thürmer barátnője" - aki megszüntette KB tagságát?
Tovaris
Tégla nincs, az ominózus
Tégla nincs, az ominózus levelet boldog-boldogtalan megkapta, és ahogy a címzettek listájában látható volt, Juhász Norbi gyakorlatilag az összes magyarországi internetes (és nyomtatott) médiumnak elküldte azt és az előzőeket is. Jellemző a magyar médiára (és az Indexre is), hogy egyedül az Index közölte le hírként.
"Thürmer barátnője", akiről szó van, Karacs Lajosné, amint az a Paulik-féle első levélből kiderül. Azért szeretném hozzátenni, hogy durva rágalmakat is hallottam ám (állítólag pont Paulikék meg a most lelépő Frontosok terjesztették, nem tudom, én harmadkézből hallottam), mint például az, hogy az Elnökség a 2010-es választásokon 300 millió forintot sikkasztott el (szerintem a párt öszesen nem látott ennyi pénzt az elmúlt 10 évben), meg hogy az előző elnöki autót direkt lopatták el, hogy az újnak úgymond helyet csináljanak, hogy tudják fizetni. Egyszóval eszméletlen, ami nálunk folyik most. Megy a személyeskedés és a hülyeség, de munka az nincs.
Ezért kell egy teljesen új baloldali párt.
Én sem hiszek el mindent első lépésre, mert én is megéltem egyet, s mást "sikkasztási" ügyekben. Viszont ez a nagy nyilvánosság előtt elkövetett lejáratás komolyan felveti a pártpropaganda teljes hiányát, ill. ha van is, akkor nagyon rosszul működik. Nyugaton is ez megy - ez a polgári demokrácia egyik jellemző alaptulajdonsága - csak ott sokkal elegánsabban művelik.
De tégla azért még lehet...
Tovaris
Nincs 10 embered?
adjak kölcsön 10 hülyét?
/egy párt bejegyzéséhez 10 ember kell - ezt követően meglátjuk mire jutsz. Szurkolunk neked!/
Nem hiszem, hogy Tovaris a
Nem hiszem, hogy Tovaris a hülyékre gondolt. Azok már van pártjuk.
Minek!
Ott ugyan ez folytatódik. Karacs hozza a legnagyobb anyagi áldozatot a pártért.Aki ilyeneket állít,az nem komplett,sürgősen vizsgáltassa meg magát. Úgy van ahogy írod 10 év alatt nem volt ennyi pénze a pártnak.Ha és amennyiben lett volna ma parlamenti párt vagyunk.Az ugyanis csupán pénz és szervezés kérdése. (Láncszavazás szervezése) Minden parlamenti párt használta ezt a módszert,csak mi vagyunk a szegénységünk miatt talpig becsületesek.TGy. ezt többször el is mondta.Minket nem lehet csalással vádolni,és nem is lehet.Az,hogy valaki,(kik) a saját ambícióikat szeretnék kiélni,az nagyszerű. "Széles az út sokan elférünk rajta". Csinálja,rájön,hogy semmilyen új formációnak nincs jövője,azt kell megvédeni ami még működik.Segítséget is csak működő szervezet kap. Meg kell valósítani a Harmonikus társadalmi rendszert, ehhez lehet támogatást is szerezni. Vitorla
Én nem tudom, hogy
Én nem tudom, hogy Karacsné sikkasztott-e, és ha igen többet-e, mint amennyi anyagi áldozatot hozott.
Csak azt tudom, hogy Karacsné egy kártékony és/vagy tökkelütött idióta.
Te meg a hasznos, és tökéletes....
És nyilvánvalóan kommunista.....
Gratula.
Én csak két konkrét tényt tudok felemlíteni
1) Karacs Lajosné személyesen felelős, hogy a Munkáspárt több programjába bekerült a TB-önkormányzatok, illetve az ÁFA megszüntetésének követelése. Mindkettő szakmai nonszensz, a TB-önkormányzatok (mint egy lehetséges dolgozói önkormányzati szerveződés) megszüntetésének követelése kifejezetten antimarxista - tehát Karacs Lajosné e konkrét esetekben kártékony.
2) Karacs Lajosné, mint tulajdonos-vállalkozó, objektív helyzeténél fogva tőkés (hasonlóan, mondjuk, Engelshez). Tehát amikor alelnökként szó nélkül tűrte, sőt valószínűleg támogatta, hogy a Munkáspárt széltébe-hosszába hirdesse jelszóként: "Üsd a tőkést! Ne siránkozz!" - akkor e konkrét esetben idióta.
Így már megfelel?
A harmadik eset: „ A munka ereje”
„e konkrét esetben” mi?
*
A parlamenti kreténizmus már foglalt! Az Marxé!
Nem kell a rizsa...
A "védenced" van akkora bunkó több beírása alapján, megérdemelné, hogy belerángassák egy becsületsértési eljárásba.....
1, Gondolom, a Munkáspártban is úgy van, ha programot dolgoznak ki, egy csapat végzi, többen átbeszélik, átgondolják, jóváhagyják stb.
Honnan veszed, (talán funkci et. vagy ?) hogy az adott témát illetően, amennyiben valóban téves volt az elképzelés, kizárólag csak Karacs Lajosné lenne az oka ? ?
2.Fiatal barátomtól hallottam Május 1-én, ezt a jól csengő mondatot a fiatalok "találták ki".....
Aki kinn volt akkor, tudta kit kell, kiket kell érteni a "tőkés" alatt....
Sem akkor, sem később Rajtad, és néhány itt leledző fórumozón kívűl másnak nem jelentett gondot.
Akinek nem ingje, ne vegye magára.
A konkrét ponthoz: valószínűsítesz valamit, ami Neked nem tetszett, ezért a Munkáspárt alelnöke idióta....
Menj, fogj kezet a védenceddel....
Kedves Barátom!
A felvetéseidre válaszolnék - ha meg nem bántalak vele.
1) Nem azt írtam, hogy "kizárólag csak Karacs Lajosné lenne az oka", hanem azt, hogy Karacsné "személyesen felelős". Ez nem ugyanaz. "Funkci et." ugyan nem vagyok (és soha nem is voltam, a középiskolai iskolai KISZ-titkárságomat leszámítva, de az nagyon régen volt), de amikor még működtek olyanok, akkor külsős tagként részt vettem a Munkáspárt gazdaságpolitikai munkacsoportjának munkájában, amelynek vezetője Karacsné volt. Innen tudom, hogy a munkáspárti programok gazdaságpolitikai fejezeteit Karacsné vezetésével dolgozták ki. Mielőtt félreértenéd, amikor az ominózus "meg kell szüntetni a TB Önkormányzatokat" pont bekerült a programba, már nem működött (legalább is külsősök közreműködésével nem) a gazdaságpolitikai munkacsoport, de Karacsné továbbra is a Munkáspárt legstabilabb helyzetű vezetője volt (az Elnök elvtárs mellett).
Az ÁFA megszüntetésének ötlete egy politikai gazdaságtan tanár kollégámtól származik, akit a mi szakmai köreinkben soha nem becsültek valami sokra, de közismert volt, hogy Karacsné "favoritja". Az illetővel egyébként elég komoly vita folyt az Ezredvég hasábjain - utána nézhetsz, ha érdekel (http://irodalom.elte.hu/ezredveg/9903/99035.htm#na).
Végül, de nem utolsó sorban, amikor a Vajnai-ügy kezdett elmérgesedni, akkor többek között Karacsné Vajnait egy TB Önkormányzatokat támogató (bevallom általam ihletett) írását támadva lényegében beismerte, hogy ő erőltette be a TB Önkormányzatok megszüntetésének követelését a Munkáspárt programjába.
Talán így világos, hogy mikre utaltam.
2) Az illető jelszó mélyen antimarxista és a mozgalomra nézve kártékony jellegét valóban már többször kifejtettem. Nem tehetek róla, hogy ismét anélkül veted el a kritikámat, hogy érdemben hozzászólnál.
Az érved:
"Sem akkor, sem később Rajtad, és néhány itt leledző fórumozón kívül másnak nem jelentett gondot."
elég lehangoló. (Ezt is már többször leírtam:) Amikor a fiam még kicsi volt, előfordult, hogy valami apróbb gixer miatt leszidtam, mire ő hevesen el kezdett védekezni, és én kénytelen voltam közölni vele, hogy amiért eredetileg megszidtam, az nem is volt olyan vészes, de mindaz, amit a saját védelmében előadott, az már komoly haragra ad okot. Nos ez a Te érvelésed is ilyenforma "védekezés".
Cherchez la femme!
Keresd a nőt!
Tovaris
Csak azért...
Azért kell, mert SAJNOS az MKMP rövidesen meg fog szűnni. A minek? - kérdőszó.
Tovaris
Akkor
újraszervezzük!Gondolom,nagy örömmel töltene el,ha sikerülne a pártot megsemmisíteni,nem fog sikerülni.Vitorla
Ez már képmutatás a javából!
Látod, milyen hülye vagy - már elnézést. Annak örülnék, ha a párt nagy, befolyásos, népszerű lenne. De nem az! Már mindenki tudja, csak te nem akarod elhinni, hogy a sztálinista, szektás, dogmatikus vezetés miatt fogy el a tagsága az MKMP-nek. Erről van szó! Miért örülnék neki, ha megszűnne? Én csak a tagságot sajnálom, akik bíztak benne, de csalatkozniuk kellett.
Ez a harc lesz a végső?
Tovaris
Kommunisták ide!
Egy állítás: „a sztálinista, szektás, dogmatikus vezetés miatt fogy el a tagsága az MKMP-nek.”
Egy másik állítás: A MKMP-ra ráillik, Marx írása a parlamenti kreténizmusról!
*
Itt nő a tagság!
Kommunisták ide!
„A pártok képviselői nyilatkozatukban elmondták, lázas munkával és nagy előkészületekkel várják a 2014-es választást, ahol reményeik szerint jó helyen fog szerepelni a Zöld Baloldal az MBDP támogatásával.”
Rájuk nem vonatkozik, Marx írása a parlamenti kreténizmusról!
Kommunisták ide!
Attól, hogy a ZB fényesen
Attól, hogy a ZB fényesen leszerepelt, az MKMP-ben még nem mennek jobban a dolgok.
Like!
Like!
Nem barátom
itt a Kisgazda Párt elleni támadás ismétlődik meg! Én soha nem engedem meg magamnak,hogy téged vagy mást így minősítsek. Mi van ha fordítva van? Lehet,hogy igaza volt a szerkesztőknek,amikor úgy bíráltak ahogy? Te nem látod az erdőt a fától!Vitorla
Apropos! A kisgazdapárt
Apropos! A kisgazdapárt elleni támadás? A Kisgazda Párt szövetségese volt a fidesznek, mert a fidesz csak velük tudott nyerni! Az MKMP nem szövetségese a fidesznek, legalább is, remélem...
A "szerkesztői bírálatról" csak annyit, ha majd a tisztelt "szerkesztők" legalább a tizedét elérik annak, amit én már produkáltam, akkor nyugodtan bírálhatnak. Most nem voltam szerény, de a hülyeséged hozta ki belőlem. Elnézést, ha megsértettelek volna...
Szerintem, meg kössünk egy egyezséget! Se te engem, se én téged. Már van ilyen...
Tovaris
Itt csak a
bomlasztás megy kísértetiesen hasonlóan.A szerkesztő ezt már lassan egy hónapja előre látták.Nekik lett igazuk. Te megint tévedésben éldegélsz! Vitorla
Ez legyen a legnagyobb
Ez legyen a legnagyobb örömöd. De a legbefolyásosabb haverotok bomlasztja legjobban a pártot. A másik meg drukkol neki... Ha tévedtem, be fogom ismerni... Volt már ilyen is...
Tovaris
100 év múlva levéltári
100 év múlva levéltári kutatások után cifra dolgok derülnek majd ki néhány emberről.
Nem kell hozzá száz év...
Addigra már a lőtéri kutyát sem fogja érdekelni, hogy ki kit, mit, miért, kivel, hogyan és hányszor...
Jóval előbb ki fog borulni a bili.
Tovaris
Olvastam sajnos, és ettől
Olvastam sajnos, és ettől féltem. A sajtónyilvánossággal most már közszájra került a hónapok óta a háttérben folyó nagycirkusz. Én megfogadtam, hogy nem szólok bele a dolgokba és ezután sem fogok, de az a helyzet, hogy mindenkinek igaza van, és mégsincs senkinek se. Megy a hőzöngés meg az elégedetlenség a háttérben, de a kongresszuson mindenki kussol és automatikusan elfogad minden előterjesztést. Lehet mondani akármit, de ha a párttagság nem klubéletnek fogta volna fel a pártmunkát és nem működött volna pont ezért önálló gondolat nélküli szavazógépként - mintegy rábízva mindent az elnökségre, "nekem aztán mindegy"-alapon, most nem tartanánk itt.
kommunista = neveletlen egoista
De az is lehet, hogy a menetrend szerinti mellénydöngetős ajtócsapkodós összevesz-kibékül nélkül unalmas is lenne..
Drága Barátom!
Számomra megint nem marad más, mint a szomorú
"... na ugye, nem megmondtam?!"
Továbbra is fenntartom a lenini álláspontot:
Mindaz ami történik az Elnök elvtárs körül (már évek óta), az nem véletlen, de ugyanúgy nem lehet neki "személyes bűnéül felróni, mint Trockijnak, hogy nem bolsevik."
Csak bolondok veszik magukat
Csak bolondok veszik magukat igazán komolyan.
Na, pont erről ugatok már jóideje
Tehát most van személyi kultusz a Munkáspártban, vagy nincs? Mint párton kívüli, az én véleményem csupán tájékoztató jellegű... Szerintem nincs senki, aki átvenné a vezetést.
Fel kell oszolni, és egy teljesen új, szövetségi baloldali pártot kell alapítani. A pártokon kívül sok kommunista, szociáldemokrata és józanul gondolkodó ember van, akik még eredményt is elérhetnek.
Miért nem pártközleményben, és miért egy kiszivárogtatott hírből kell megtudni a kommunistáknak, hogy mi van a párton belül?
Tovaris
Mikor alapítod meg ? ?
Vagy csak osztod az észt.....talán még párt-tag sem vagy.
Mert még nem dőlt el
a kiskakasok között a szemétdomb feletti uralom kérdése. Maga az Elnök elvtárs sem mondta ki az utolsó szót. Gondolom Cseh Miki és Fogarassi Zsuzsa is rágcsálják a mondanivalójukat. Személy szerint én a debreceni Edelényi Mari véleményére lennék a legkíváncsibb (tisztán személyes okokból).
Edelényiné nincs
Edelényiné nincs regisztrálva a kommunista.net-en.
Még ez a szerencse!
Épp elég kárt okoz a facebookon, ide már nem hiányzik. Edelényiné Cseh Miklós hangja és szócsöve, második anyja. Véleményét tekintse mindenki egyenlőnek Miklóséval. Jól ismerem a módszereit. A kettős játék, a mindkét félnek privátban igazat adok, de kiadom egyiket a másiknak típusú módszert. Erre mondják hogy álszent.
Pedig
anno ő javasolta nekem ezt a fórumot és írt is annak idején néhány keresetlen választ a hozzászólásaimra - igaz, vendégként. Ámbár lehet, hogy ez utóbbi Botta Melinda volt. annyira nem jó a "nettes szaglásom".
Viszont Pötyi véleménye mégis érdekelne - Melindáé is.
Kedves Tanár Úr! Nincs mit
Kedves Tanár Úr!
Nincs mit mondanom. Kiléptem a KB-ból és a Munkáspártból is. Ez a párt nem az a párt, amibe 4 évvel ezelőtt beléptem, és ez a Thürmer nem az a Thürmer, akit megismertem és támogattam.
Szörnyű, hogy mivé lett a Munkáspárt.
Cseh Miklós
Kedves Miklós! Nem
Kedves Miklós!
Nem szemrehányásként mondom, de nagyon sok embert megsértettél, amikor ezeket a dolgokat mondták nektek. Hidd el, mi is voltunk fiatalok, mi is követtünk el olyan dolgokat, amikre ma már nem vagyunk büszkék. De te alapvetően kommunista érzületű ember vagy, ne add fel, keresd a lehetőséget egy egységes, új, szocialista munkáspárt megszervezésére, hiszen te még "szemtelenül fiatal" vagy. A szó nemesebb értelmében.
Tovaris
Ennyi?
Te semmiről nem tehetsz?
Most van itt az a pont, szerintem,
hogy össze kéne ülni egy páran.
Miklós tenni akar, és képes is rá.
És tudom, hogy van elég értelmes srác, hogy ha bármiben is hibázott, akkor azt belássa.
Te pedig vagy olyan komoly ember, hogy most tudj segíteni.
Én már rövid ideig vagyok itthon, de ebbe legalább egy találka beleférhet.
Azt tudom, hogy Miki célja világos, bár nevében nem kívánok nyilatkozni, csak azt tudom, hogy szeretne tenni a megújulásért, és a munkásokért, tudom, hogy nem egy hatalommániás fazon, szóval érdemes volna egymás mellé állni most.
Megbeszélni a személyes és az ideológiai dolgokat.
Ezt a lehetőséget észre kell venni, Miki igyekezett így is építeni, tudom, mert láttam, van némi érzéke hozzá, szerintem.
Persze nem vagyok tévedhetetlen.
Persze nem szeretném, ha beleugatásnak vennétek.
Üdvözlettel: Kritika
Nekem az a véleményem,
Nekem az a véleményem, hogy Cseh Mikit és a hozzá hasonló embereket nem szabad veszni hagyni .
Vigyétek!
Emberileg kedves gyerek, de arról, hogy mennyi kitartás van benne, inkább nem nyitok vitát. Jól dolgozott, amíg jó ügyért dolgozott. Aztán őt is elkapta ez a betegség, ami itt is sokakat másokat, és egy 4 évig elvhű emberből árulót csinált. Most pont úgy viselkedik,mint az általa régebben oly sokat szidott 2006-osok. Emlékszünk még a "papucsos tüntetésre", igaz? Mindenbe bele lehet kötni, remek képessége van hozzá, alkalmazzátok bátran, használjátok építő véleményét.
Én inkább sajnálni tudom, amikor jobb sorsra érdemes embereket látok önként szakadékba ugrani.
Egy-egy esemény vagy "régi beszólás" kapcsán hiányozni fog, de ezt is túléljük, mint ahogy eddig minden és mindenki mást. Én már a vitánk ellenére sok szerencsét kivántam neki. Meglátjuk, mi fog történni a következő pár évben.
Soha ne fogadj vesztesre
Soha ne fogadj vesztesre csak azért, mert úgy véled, most már végképp nyernie kell.
Nem fogadtam.
Nem kívántam senki mellé sem állni, csak felhívni a figyelmet, hogy most meg lehetne beszélni pár dolgot, hátha előre mutatna.
Nem tudom, vesztese-e ennek Hevessy, mert lehet, hogy pont így nyert, hogy kilépett.
Persze az is lehet, hogy nem, majd az idő eldönti.
De tenni azért kellene valamit.
Na, mindegy, Ti tudjátok.
Pontosan nem láthatom, köztetek mi a zűr, szóval jobb, ha nem is mondok talán semmit.
Üdvözlettel: Kritika
Borsra nem kell reagálni ...
... már megint bevett valami bölcsesség-fosó bogyót.