Castro újra a kubai parlamentben
Fidel Castro volt kubai államfő szombaton újra megjelent a kubai parlamentben - ez az első hivatalos programja négy évvel ezelőtti műtétje óta -, a törvényhozás szombati rendkívüli ülésén, amely éppen az ő kezdeményezésére vitatja meg a nukleáris háború kitörésének veszélyeit.
A rangjelzések nélküli, olajzöld katonaingben érkező Fidel Castrót ovációval, éljenzéssel, felállva fogadták a képviselők, amikor a Kubai Kommunista Párt első titkárát felsegítették a pódiumon lévő helyéhez.
A 84. születésnapját augusztus 13-án ünneplő Fidel Castro betegsége miatt még 2008-ban átadta az államfői posztot öccsének, a 79 éves Raúl Castrónak. A kubai nemzetgyűlés szombati ülésére is öccse kíséretében érkezett Fidel Castro.
Fidel Castro a 2006 júliusában elvégzett műtéte után sokáig távol maradt a nyilvánosságtól. Idén július 7-én azonban visszatért a rivaldafénybe, a mostani eseményt is beleszámítva immár tizedszer jelent meg a kubai nyilvánosság előtt, s most először a törvényhozásban.
(Híradó)


Remélem, a két Castrot nem
Remélem, a két Castrot nem olyan ember követi a hatalomba, mint nálunk Kádár Jánost.
Biztosan lesz változás, de
Biztosan lesz változás, de a kubai forradalom elveinek feladása egyenlő lenne a halállal. Legalább is sokak számára. ¡Patria o Muerte! ¡Viva la Revolución!
Tovaris
Ha mégis
biizok abban hogy a kubai nép agyonveri az ottni "rendszerváltókat"