Javuló egészségügy Venezuelában
Csaknem ezer kubai orvost fogadott csütörtökön Caracasban Hugo Chávez venezuelai elnök.
A szigetországból érkezett orvosok egy hat éve indított egészségügyi program keretében fognak
dolgozni Venezuelában. A Barrio adentro (a negyeden belül) elnevezésű mozgalomban részt vevő kubai
orvosok a dél-amerikai ország legmostohább egészségügyi helyzetű térségeiben végeznek gyógyító
munkát.
A tavalyi év végén 13 ezer kubai orvos, 3 ezer fogorvos, több mint 4 ezer ápoló és 10 ezer fős egészségügyi műszaki szakember dolgozott Venezuelában, amely cserében olajat szállít Kubába.
Chávez szerint a Barrio adentro programnak köszönhetően több mint 200 ezer életet mentettek meg.

