Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap Blogok tovaris blogja
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Modern munkásosztály

"A lakosságnak nincsenek közös érdekei. A szociális törvények és más intézkedések eredményeképpen a megtermelt javak egy része a széles néprétegekhez jut, de ha ezt a részt összevetjük a gazdagságnak azzal az áradatával, amely számtalan csatornán a kiváltságos rétegekhez áramlik, arra a következtetésre jutunk, hogy valójában nem történt semmiféle újraelosztás az alacsony keresetű kategóriák javára."

— B. Hansen

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Szépen állunk! Ilyen emberek "vezetik" a Magyar Köztársaságot! A szakadékba...

tovaris, 2010, augusztus 30 - 13:12
  • akasztás
  • gyűlölet álmagyarkodás
  • kötél
  • nacionalizmus
  • sovinizmus
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Új Szó: Kövér László gyávasága

Kövér László gyávasága címen közölt kommentárt az Új Szó című szlovákiai magyar napilap arról a szóbeli pengeváltásról, amely egy szlovákiai magyar főiskolás és a magyar házelnök között játszódott le a minap, a Rákóczi Szövetség által szervezett XXII. Nyári Főiskolás Táborban.

"A közhelyszámba menő tanulság annyi, hogy jóhiszemű közembernek nem kifizetődő nyilvános fórumon felelősségre vonni egy politikust vagy netán kételkedni benne. Borítékolható ugyanis, hogy pökhendi kioktatás lesz az osztályrésze" - írja Barak László, a szerző.

Szerinte nem számít rendkívüli eseménynek, hogy a kettős állampolgárság elfogadásának magyarországi időzítését számon kérő szlovákiai magyar főiskolást "azzal a rátarti, egyszersmind provokatív lózunggal" fizette ki Kövér, nem mellesleg az "egyik legmélyebb nemzeti elkötelezettséggel tüntető" és a "legmagasabb rangú közjogi méltóságok között sütkérező" magyar politikus, hogy "gyáva népnek nincs hazája"...

"Van azonban ennek a kínos incidensnek más, sokkal fontosabb tanulsága is. Nevezetesen, számos szlovákiai magyar abbéli tévedése, hogy a magyar parlament képviselői a határon túli magyarok érdekében szentesítették a kettős állampolgárságról szóló jogszabályt.

Okkal feltételezhető, hogy ez így, ebben a formában bizony nem igaz. Azért nem, mert annyira nem lehetnek elvakultak vagy korlátoltak a magyar törvényhozás képviselői, hogy ne lettek volna biztosak abban, hogy a kettős állampolgárságról szóló magyar jogszabály Szlovákiában pillanatokon belül a parlamenti választások kampányának vezető témájává válik" - mutat rá Barak, a liberális Paraméter hírportál vezető publicistája.

Úgy véli: feltételezhető volt az is, hogy a törvényből elsősorban épp a szlovák nacionalisták profitálhatnak, mégpedig olyannyira, hogy esetleg újra ők alakítanak kormányt. "Csak a vakszerencsének köszönhető, hogy nem így történt" - állapítja meg a szerző.

A kérdésre - "Miért kalkulálhatott mégis így a magyar politikai osztály, főként a kétharmados többségű Fidesz?" - azt válaszolja: "Nyilván, mert nagyon is megfelelt volna nekik egy ellenségeskedő nacionalisták által irányított szomszédállam, ahol bizonyos politikusok számára ugyanúgy lételem a hatalom megszilárdításához szükséges konfliktus, a mindenkori ellenség, a támadás, mint a jelenlegi magyar közéletben.

Ellenkező esetben aligha minősíti Kövér László az állampolgársági törvény elfogadásának időpontját kifogásoló diákok véleményét elítélően "konfliktuskerülőnek" és "defenzívnek". Ráadásul egy olyan fabulával indokolva konfliktuséhségét, hogy az elmúlt évtizedekben a magyar kormányok a határon túli magyar ügyekben csak annyit értek el, hogy "a magyarokat ne háromszor, csak egyszer verjék meg valamelyik köztéren".

"Mindez annyit tesz, hogy Kövérék, vagyis a Fidesz szerint a konfrontálódás, a konfliktusok, vagyis a folyamatos hadban állás oldanak majd meg minden vélt és valós konfliktust! Itt Szlovákiában is, ahol egyébként a nacionalizmust valóban állami szinten gyakorló Ficoék idején sem volt jellemző – egyetlen valóban fölháborító és szégyenletes esetet, Malina Hedvigét leszámítva –, hogy köztereken vagy bárhol magyarokat inzultáltak volna magyarságuk miatt" - olvasható a lapban.

Barak szerint a jelenlegi szlovák kormánykoalíció "csak zsigeri vagy éppen célirányos, (konfliktuséhes) rosszindulatból vádolható holmi "magyarfalási" szándékokkal. Annak ellenére is, hogy akad ebben az országban is számos, hatalmi pozíciókon egyelőre kívül rekedt soviniszta szlovák. És persze arányait tekintve legalább ugyanannyi vélt vagy valós kudarcélményekkel terhelt, sőt, paranoid szlovákiai magyar."

"Akik viszont sokkal kevésbé veszélyesek a szlovákiai magyarokra általában, mint azok a magyar politikusok, akik, hogy hatalmi pozícióikat megszilárdítsák, vagy épp csak a hatalmi mámor okán összetévesztve a politizálást az örökös háborúsággal, tudatosan gyártanak maguknak ellenségeket, bujtogatnak konfliktusokra. Sokkal inkább az efféle magatartás minősíthető gyávaságnak, mint a vonatkozó kételkedés" - zárja eszmefuttatását Barak az Új Szóban. (MTI)

Kommentár:

A két nép nacionalizmusa igen "fejlett". Erre céloztam itt egy másik írásomban, hogy a burzsoázia a saját érdekeit azzal érvényesíti, hogy felkorbácsolja a nemzeti indulatokat, és a keletkezett zűrzavarban próbál meg settenkedni. Minket kommunistákat azért sem szeretnek a burzsujok, sok más mellett, mert ebben a nacionalizmusban nem vagyunk vevők.

Tovaris

  • tovaris blogja
  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

>>A két nép nacionalizmusa

nagylajos, 2010, augusztus 30 - 16:52

>>A két nép nacionalizmusa igen "fejlett".<<

Ez sajnos így van, de én a szlovákoknál azért már látok pozitív változásokat is. A pozitív jelenségek pedig természetesen a felvidéki magyaroknál is tükröződnek. Azt kell, hogy mondjam: egész egyszerűen (a szlovákokkal együtt) kezdenek kulturáltabbá válni, mint amilyenek mi vagyunk. Szerintem ebbe Csehország közelsége is belejátszik.

Kis hazánk azonban egyértelműen gőzerővel halad előre a Mucsaországgá válás dicstelen útján. AZ A SOK NAGY-MAGYARORSZÁGOS AUTÓMATRICA, PÓLÓ, FELVARRÓ MEG PLAKÁT, AMIVEL NAP MINT NAP SZEMBESÜLÜNK, NEM MÁS MINT AZ ANYAORSZÁGI MAGYARSÁG SZEGÉNYSÉGI BIZONYÍTVÁNYA.

A sok hülye jobbos azt hiszi, hogy a határokon túl mindenki oda van az irredenta szarságért, pedig ez sosem volt így teljesen, és egyre kevésbé igaz a jelenben.

Pont a szlovákiai magyarok azok, akik a saját bőrükön tapasztalták meg mit is jelent valójában a revízió. Manapság sajnos az él a köztudatban, hogy anno a Felvidék visszacsatolása, 1938-ban, egy örömünnep volt nekik. Az első pár hétben még valószínűleg tényleg így is volt, de aztán rohadt nagyot koppantak, amikor rádöbbentek arra, hogy a csehszlovák polgári demokrácia helyett kaptak egy fasisztoid Horthy rendszert. Viszonylagos szabadság helyett, durva elnyomást.

Ők már köszönik szépen, de nem kérnek ebből még egyszer, több eszük van annál.

  • válasz

KEDVES TOVARIS!!!!

HA.jska, 2010, szeptember 1 - 07:52

Ez volt a cél nem? a hatalom megszerzése,
majd az ország erkölcsi és morális teljes
lezüllesztése, és idegen kézbe adása. Az
uraknak ez bőven meg felel a hatalmuk meg-
tartása érdekében. A NÉP, AZ ISTENADTA NÉP,
nagy ívben le van sajnálva. Hisz ez volt a
cél. Hát eddig bejött. De meddig tűr a nép?
Ez itt a költői kérdés!!Majd elválik! Van egy
kedvenc idézetem" A hazug embert hamarabb
utolérik mint a sánta kutyát" Hát ehhez
tartsátok magatokat kedves urak. Mert a nép
szépen kéri a jogos jussát, addig adjátok
vissza, míg lehet. s ha már erőszakkal kéri
akkor már későn lesz, ezt jól jegyezzétek meg.

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • A K Alakulat (2004)
  • A munkásoknak nincs hazájuk - tévedett-e Marx?
  • Tényleg meghaladottak a politikai pártok?
  • Kőbe vésték a brutális bankadót
  • Kettősállampolgárság ára – de hol a bére?

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.