A Magyarországi Munkáspárt 2006 elfogadhatatlannak tartja, hogy a Fidesz, választási ígéreteit megtagadva folytatja a neoliberális politikát, és az IMF által diktált feltételeknek eleget téve a költségvetési hiány csökkentésének terheit elsősorban a közalkalmazottakra, a nyugdíjasokra, a minimál bérből élőkre hárítja.
A Munkáspárt 2006 társadalmi ellenállásra szólítja fel a szakszervezeteket, a civil és jog védő szervezeteket, a baloldali politikai pártokat. Az Európai Baloldali Párt tagjaként külföldi szövetségeseink támogatásával részt veszünk a neoliberális politika elleni nemzetközi összefogásban.
A válság megoldásához szükséges forrásokat azoknak kell előteremtemniük, akik a válságot okozták. A társadalom többségének megsarcolása helyett az eddig adókedvezményeket élvező multinacionális társaságok és a bankok profitját kell csökkenteni, állami illetve önkormányzati felügyelet alá kell venni a nyugdíjrendszert. A közalkalmazottak létszámának csökkentése helyett a költséges katonai akciókra és a helyi háborúkra fordított összegeket kell radikálisan csökkenteni.
Mi nem tudunk fizetni, és nem akarunk fizetni! Fizessenek a gazdagok!
Ez nekünk természetes, de
Ez nekünk természetes, de a fidesz beőrjített tömegeinek is rá kell döbbenni, hogy őket valóban becsapta a fidesz. Egy elvakult, bősz, szemellenzős fidesz imádó ismerősömnek a választások után akkora pofája lett a győzelemtől, hogy csak délfelé végzett a reggeli borotválkozással. Most meg, ha meglát, sompolyog, kullog, settenkedik, kerüli a velem való találkozást, mert két hét alatt bejött az, amit mondtam neki... Nem baj, szégyellje is magát, és csökkentheti szeretett vezére ülepének nyalási ütemét.
Tovaris