Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat

Címlap Blogok Deák András
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

"Kádár népe"

Gyakran halljuk, olvassuk, amint sajnálkozva mondják, írják: ez a mai magyar nép "Kádár népe". E megállapításnak lekicsinylő, elmarasztaló értelme van. Többnyire azt akarják vele kifejezni, hogy ezt a népet a szocializmus, a kommunizmus rontotta le, butította el annyira, hogy húsz év után is képtelen az önálló gondolkodásra, bedől a legolcsóbb, legalpáribb demagógiának Mivel félnek az ismeretlentől, elutasítják a reformokat, elvárják az állami gondoskodást.
A mai magyarság nem Kádár János népe abban az értelemben, ahogy ma és amire ezt a kifejezést mostanában használják. E népet ő már készen kapta. Ez a nép Horthy Miklós népe. [...] E népet urai soha nem tanították, nem is tanult meg önállóan gondolkodni. A magyar jobbágy-nép, a zsellérek és gazdasági cselédek utódai. Igehirdetéshez szoktatott, a katolikus földesúr-egyház népe. Régen az egyház, a pap mondta, mit és hogyan kell gondolni a dolgokról. Mit kell csinálni. A mai nem fiatal, nem keresztény, nem demokrata és nem polgári pártok az őskonzervatív papsággal együtt ebbe az állapotba akarják visszaterelni a magyarságot. Ezentúl ők akarják megmondani a templomokban, hogy mit kell és mit szabad tennünk. A magyar nép tragédiája lesz, hogy a jelek szerint a fél ország szereti ezt a birkanyáj-állapotot.

— Csernok Attila

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

Kereső

webáruház - ingyen!

Jászkun versike 2.

deakandras, 2010, november 6 - 18:34
  • versek
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Aput tengiz na mende bar acca.
Ol korkul acca na korkul tengizda.
Aput tengiz na mende bar karak,qaz,
Qatinda tengiz na yatir saka na.

Aput tengiz na mende bar kasana.
Ol aq kasana na qatinda tengiz na.
Qatinda kasana na mende bar kurajna,
Aput kurajna na mende bar manuona.

Aput tengiz na mende bar yazda.
Aput yaz na mende bar dicega.
Qatinda yaz na mende bar gal,saka,
Kara saka,aq fus, gal bile kara bah.

Aput tengiz na mende bar kasana,
Aput tengiz na mende bar kurajna.
Mende bar korkul asa aput kasana na,
Aput kasana na mende bar oras,sana.

Pécel,2010.október 16.

  • deakandras blogja
  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Nyugodtan írd-a tervek

deakandras, 2010, november 6 - 19:37

Nyugodtan írd-a tervek szerint Őfelsége megostromolja majd a bíborköpenyes harcos parasztházát-de pórul jár...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Skeletontavaris képe

Jól hangzik

Skeletontavaris, 2010, november 6 - 19:27

kár hogy nem értek jászkun nyelven

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Nagyon szépen köszi:)Tudom

deakandras, 2010, november 6 - 19:32

Nagyon szépen köszi:)Tudom a magyar jelentését,csak nem rímelne.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Skeletontavaris képe

Narancsügyben

Skeletontavaris, 2010, november 6 - 19:34

mit tervezel írni? Mer ha lesz türelmem hozzá megirom a Narancsudvari protokollt:D

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kapcsolódó cimkék:

  • Problémák I.II.
  • Jászkun versike
  • ellentétek harca
  • Dalszöveg 2
  • Dalszöveg

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.