Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat

Címlap Blogok Deák András
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

A nép nevében

Még kér a nép, most adjatok neki!
Vagy nem tudjátok, mily szörnyű a nép,
Ha fölkel és nem kér, de vesz, ragad?
Nem hallottátok Dózsa György hirét?
Izzó vastrónon őt elégetétek,
De szellemét a tűz nem égeté meg,
Mert az maga tűz; ugy vigyázzatok:
Ismét pusztíthat e láng rajtatok!

— Petőfi Sándor

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

Kereső

webáruház - ingyen!

Jászkun versike

deakandras, 2010, október 21 - 00:08
  • versek
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat
népköztársasági címer.png

Hunborun tengiz yasil yazda yatir.
Aput yasil yazda na mende bar kirpi dir.
Mende bar kirpi dir aput yasil yazda na,
Qatinda yazda na mende bar kasana.

Mende bar kasana aput korkul xala na.
Hunborun kasana mende bar kilisia.
Hunborun kilisia mende bar bapas,
Hunborun kasana mende bar kara at.

Yowac kmening na mende bar saka,qaz.
Yowac kasana na mende bar karak.
Hunborun kasana na mende bar kara at,
Dicega,fus,sabar,manuona bile karbach.

Mende bar sabar,bah alinda kasana.
Qatinda kasana na mende bar kurajna.
Mende bar korkul asa aput kasana na,
Mende bar yarli yagsi kisi aput korkul xala na.

B.Deák András Pécel, 2010.október 8.

  • deakandras blogja
  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

A tenger előtt fekszik egy

deakandras, 2010, október 23 - 13:46

A tenger előtt fekszik egy síkság
egy sündisznó hever a zöld síkságnál.
van sünöm a zöld síkságunk közelében
Van egy házikóm ezen a réten

Van egy házikóm a szép falunkban
a házikó előtt egy templom van
Van egy szerzetes ebben a templomban
A házikónk előtt van egy fekete lovam.

A házzal szemben van sok kecském,ludam
A házzal szemben egy tyúkom is van
A kis házam előtt fekete lovam
Tehenem juhom búzám is árpám is van.

A kis házikómnál van zabom van lovam
A kis házikómnál egy malmom van
A házikómban egy szépséges asszonyom van
Van sok jó szegény ember a mi falunkban.

Ez kissé szabad fordítás,de a lényege változatlan.Kérdésedre válasz:törekedtem a minél archaikusabb nyelvhasználatra,így az nem fonetikus, hanem írott-ha vaalmi csoda folytán tudok ezekből az összegyűjtött kifejezésekből nyelvet alkotni,az úgyis elsősorban írott nyelv lesz.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Nagyon szépen köszi a

deakandras, 2010, október 23 - 16:46

Nagyon szépen köszi a bíztatást,Monsieur Antoine.Ez egy holt nyelv,azaz elvileg olyan szabályok szerint tatarozhatom,amilyen nekem tetszik,ám ennek ellenére végig arra tökekszem, hogy az eredeti formában és ragozásban adjam vissza.Emiatt is írtam több változatot ezekből a szövegekből.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Köszöntem a választ! És

Antoine, 2010, október 23 - 13:51

Köszöntem a választ!
És a műfordítást!
Sok sikert, és kitartást neked!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Nincs mit :)Annak is

deakandras, 2010, október 23 - 13:53

Nincs mit :)Annak is örültem,hogy egyfelől megfelelő magyar rímeket is találtam, másfelől a téma is hála a jó égnek eléggé folklorisztikusra sikeredett :)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Betennéd magyar

Antoine, 2010, október 23 - 13:31

Betennéd magyar fordításban is, hogy megértsük a versed gondolatmenetét?
S ezáltal megismerkedjünk egy-két szó jelentésével.(fonetikusan írtad?)
Kösz

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Igazad van-Red koma is

deakandras, 2010, október 23 - 12:47

Igazad van-Red koma is javasolta, hogy a nemzetközi imperialistáknak (is)adunk pofont azzal, hogy ilyen felkerül.Meg másfelől milyen égés, hogy ők a félkun-félnagymagyar gondolattuk nem értik azt,amivel ellenben a baloldal igenis foglalkozik.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ez milyen nyelv? Tovaris

tovaris, 2010, október 23 - 11:32

Ez milyen nyelv?

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ennek külön története

deakandras, 2010, október 23 - 11:50

Ennek külön története van.Még anno talán az év elején alakult ki bennem aziránti érdeklődés, vajon milyen nyelven beszéltek a hazánk területén élt népek.A világhálón rábukkantam többek között a Kun Kódexre,amelynek tanulmányozását követően augusztusban megszülettek az első rekonstruált kun mondatok.Aztán valahogy kijött annak lehetősége is, hogy rímeket is faraghassak kevés ismeretből is.Jelenleg van kb tíz A4-es méretű jegyzetem,amelyeken egy kisebb szöveget is tudtam alkotni különböző változatban, a lehetséges ragozásokat figyelembevéve.A verset jász kifejezésekkel és kun szavakkal írtam meg.Azonban a lehetőségeim korlátozottak, miután,ha rá is tudok bukkanni a Kun Kódexre,abban is csak 2500 kifejezés található.Ezzel nyelvet főleg archaikus formában nem lehet feltámasztani,legfeljebb irodalmi nyelvet faraghatok belőle.Hogy ilyesmire vetemedtem,annak kizárólag az az oka,hogy szeretek olyanokkal foglalkozni,amivel az átlagemberek nem nagyon és érdekelnek a különlegességek, a ritkaságok.Miután Red koma is jóváhagyta annak ötletét, hogy itt is közzétegyem,éltem a lehetőséggel.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Skeletontavaris képe

Én törökre

Skeletontavaris, 2010, október 23 - 12:40

vagy arabra tippeltem.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Mivel a türk nyelvek

tovaris, 2010, október 23 - 12:07

Mivel a türk nyelvek területén elég sok tapogatódzást végeztem (lévén a magyar nyelvben sok török szó) egyből erre saccoltam. Csak a mai török rengeteg aposztróffal ellátott betűrendszerrel ír. Mindenesetre érdekes, remélem jobbról sem fogják szittya elhajlásnak minősíteni ezt a frazeológiát.

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Barátom javasolta, hogy

deakandras, 2010, október 23 - 12:21

Barátom javasolta, hogy ilyesmivel óvatos legyek, pont amiatt,nehogy a jobboldal emiatt haverkodni kezdjen velem.Jómagam nyelvészeti-néprajzi célzattal foglalkozom ilyesmivel,úgyhogy minden ilyen szittyás nagymagyaros megnyilvánulástól el tudok határolódni.A jobbosok kuntudata annyi,hogy felveszik a sajátos népviseletet,parádéznak-ez még önmagában nem baj-ami azonban baj, amikor verik a nyálukat.Ehhez nekem nem lesz soha közöm.Aztán van ebből a "tatarozási munkálatból" több változat is,mert nem tudni, hogy ragozták a nyelvet,így ahány változat,annyi ragozási eshetőség.Ha haladok ezzel előrébb,lehet, hogy a legprecízebb munkálatot is majd felteszem.Ez azonban a jobboldal számára NEM ELADÓ.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Miből gondolod, hogy a

tovaris, 2010, október 23 - 12:39

Miből gondolod, hogy a szélsőjobboldali turulfiókák ezt a nyelvet megértik? Hát akkor mivé foszlik a "magyarkodásuk"?

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kapcsolódó cimkék:

  • Problémák I.II.
  • ellentétek harca
  • Dalszöveg 2
  • Dalszöveg

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.