A szegénység nem szégyen, a rendszer tett azzá..
Ha valaki pedig azon kapja magát baloldaliként, hogy könnyedén egy ikszet kanyarítana a Multi Szolga Párt-nak, az inkább alapítson szakszervezetet, ne megint egy iksszel intézze el a következő négy évet!
— Rendszer Kritika
webáruház - ingyen!
Új orosz műholdak a fejünk felett
Oroszország csütörtökön pályára helyezte GLONASS navigációs rendszere újabb három műholdját - jelentette a BBC Russian.
A műholdakat a kazahsztáni Bajkonurból indított Proton-M rakéta helyezte pályára.
A GLONASS navigációs rendszer az amerikai GPS, a kínai Compass és a tervezett európai Galileo orosz megfelelője. A GLONASS-rendszert 24 műhold szolgálja ki a most pályára állítottakkal együtt.
A szakértők úgy vélik, hogy 24-28 műhold kell a világ teljes lefedettségéhez. roszország azt tervezi, hogy még három műholdat bocsát fel. Vlagyimir Putyin orosz miniszterelnök augusztusban azt mondta, hogy 2010 végére a GLONASS globálissá válik, a rendszer fejlesztésére a következő másfél évben 48 milliárd rubelt (1,5 milliárd dollár) fordítanak.
A GLONASS polgári és katonai célra egyaránt használható.
A GLONASS fejlesztése 1976-ban kezdődött meg, és a globális lefedettséget akkor 1991-re kívánták elérni. Az első műholdat 1982. október 12-én helyezték pályára. A teljes rendszer 1995-ben kezdte meg működését, majd a Szovjetunió összeomlását követően a karbantartások elmaradásával a rendszer is használhatatlanná vált. 2002-ben már csak nyolc hold üzemelt.
Oroszország 2001-ben döntött a rendszer felújításáról és újbóli üzembe helyezéséről. 2004-ben a projektbe bevonták Indiát is. (MTI)