Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Bűnbánó
    • Comrade
    • Deák András
    • Mobilpista
    • plaly
    • Somi Judit
    • Szilmester
    • tkaroly
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Horthy-korszak + Horthy-kultusz
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
    • Házirend
    • Le a fasisztázással, le a nácizással!
  • Kapcsolat
Címlap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!


Hajrá kísértet!


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Kommunista Hírlevél

Nagyon ritkán küldünk, és csak valóban érdekes dolgokat. Bármikor le lehet róla íratkozni.


Rendszerváltásról


Idézetek

Üdvözítő piacgazdaság

"Senkinek se tűnik fel, hogy a tőke azt üzeni nekünk: Magyarországon a fél ország nyomora kell ahhoz, hogy ez az egyedül üdvözítő tőkés piacgazdaság működjön? Ez így rendben van? Ha ez a "nagyszerű" piacgazdaság nem tudja emberhez méltó módon eltartani az ország népét, akkor mit szeressünk rajta? Miért szeresse-tűrje az a három-négymillió magyar, akit húsz éve nyomorba löktek és ott tartanak? Az nem tisztességes válasz, hogy mi csak a gazdasági-pénzügyi összefüggéseket ismerjük. "

— Csernok Attila

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

MEBAL.hu

  • indokolatlan nácizás
  • első ediktum
  • kapitalizmus=holokauszt?
  • kettős mérce
  • magyarozás
  • demokrata?
  • persze hogy balos!
  • Get out álbaloldal
  • Szeretnétek békét kötni?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Rasszisták az antirasszista napon?

bartók, 2009, július 10 - 00:27
  • Antikapitalista Blokk!
  • rasszizmus
  • Sziget fesztivál
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Az Antikapitalista Blokk! nyílt levele a Brit Nagykövetségnek

Tisztelt Brit Nagykövetség!

Mi, magyarországi antikapitalisták kötelességünknek érezzük, hogy az Önök tudomására hozzuk az alábbi információkat. Az idei Sziget fesztivál nulladik, antirasszista napján olyan előadók is a leendő fellépők között szerepelnek, akik „antirasszizmusa” teljesen hiteltelen, így nincs semmi keresnivalójuk a fellépők között.

Bízunk abban, hogy az Önök követségének közvetítésével eljutnak ezen információk a kezdeményező mozgalmakhoz is (Rock Against Racism, illetve a Love Music Hate Racism), melyek megteszik a megfelelő lépéseket, hogy ne engedjék bemocskolni mozgalmuk jó hírnevét.

Mi, magyarországi antikapitalisták ellentétben a Sziget fesztivál rendezőinek profithajszoló törekvéseivel, csak és kizárólag az antikapitalista, azaz a következetes antifasiszta érdekeket és meggyőződést képviseljük, ezért nem hallgathatunk e készülő szemérmetlen színjáték ismeretében, mint ahogy hangosan tiltakozni fogunk a náci Rudolf Hess emlékére augusztus 15-én hazánkban megrendezendő botrányos, nemzetközi neonáci találkozó ellen is.

Az alábbi információk nem „hétpecsétes titkok”, megtalálhatók az interneten, popzenei körökben minden bizonnyal közismertek, ennek ellenére nem hallottunk olyan előadóról, aki szót emelt volna a koncert morális tisztasága érdekében. Az ún. „antirasszista” popzenész társadalom anyagias megalkuvása is jelzi, hogy szégyenszemre Magyarországon milyen mélyen gyökerezik a társadalomban az előítéletesség, a kirekesztés, amelyhez széleskörű társadalmi elfogadottság is társul.

A Sziget fesztivál nulladik, antirasszista napján fellépő zenekarok érdekeltségeinek és zenekartagjainak szélsőjobboldali zenekarokkal való kapcsolatai:

Bikini Stúdió:
a fellépő Bikini zenekar (a zenekarról elnevezett) stúdiója, ahol többek között olyan nemzeti-homofób valamint hungarista és nyíltan kirekesztő szélsőjobbos együttesek stúdiófelvételei készülhettek, mint az Egészséges Fejbőr, a Titkolt Ellenállás, a Romantikus Erőszak, a Stratégia.

Németh Alajos „Lojzi” (Bikini):
hangmérnökként részt vesz több Egészséges Fejbőr és Titkolt Ellenállás album elkészítésénél, de ez utóbbi zenekar néhány albumán (Forró a levegő, Feltámadás) billentyűsként is segédkezik. Soha nem határolódott el nyilvánosan ezektől a zenekaroktól.

Nagy Feró (Beatrice):
1998-2002 a Pannon Rádió műsorvezetője, a köztudottan rasszista Jobbik rendezvényeinek rendszeres fellépője. Bár elmondása szerint már aktívan nem politizál, napjainkban is a nemzeti radikalizmus szimpatizánsa, együttesének rajongói tábora főként szélsőjobboldali és hungarista fiatalokból verbuválódik.

Laczik Ferenc (Beatrice):
A Beatrice basszusgitárosa, korábban az Akcióegység, jelenleg a Beatrice mellett a Fehér Virágok zenekar előadója.

A tények önmagukért beszélnek.

Budapest, 2009. július 8.

Antikapitalista Blokk!

  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Ez az Antikapitalista Blokk

Encore, 2009, július 10 - 19:45

Ez az Antikapitalista Blokk nem valami ATTAC/DAC/TGM/2006-os találmány, mint a Zöld Baloldal?

  • válasz

nem

bartók, 2009, július 10 - 21:40

nem, független tőlük.
http://akb.noblogs.org/

  • válasz

Ej

Vendég, 2009, július 10 - 17:31

Jó lenne ha elhúznátok az anyátok p*cs*jába köcsög f*szfejek ! Antikapitalista....az eszem megáll.

  • válasz

Rekesszük ki a kirekesztőket!

Honvéd, 2009, július 10 - 10:26

Nincs értelme egy kapitalista kormány kapitalista nagykövetségén ezért tiltakozni. El se olvassák a levelet. El kell menni a koncertekre transzparensekkel: pl.: "Bőrfejűek el innen!" Ki kell őket fütyülni. Ezt kell megszervezni.

  • válasz

Volt nagyapámnak egy

Comrade, 2009, július 10 - 13:11

Volt nagyapámnak egy mondása. Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre, s ott legyőznek a rutinjukkal.

Ez kb. ilyen lenne.

  • válasz

Feró meg a Ricse érthető.

Encore, 2009, július 10 - 00:51

Feró meg a Ricse érthető. A Bikinire csak azért nem mondok semmit, mert nagy kedvenceim :)

  • válasz

nagy kedvenced, lehet, hogy ezek után már nem annyira nagy?

bartók, 2009, július 10 - 21:47

hol is billentyűzgetett Lojzi?

egy kis Titkolt Ellenállás szöveg

Kitartás - (dalszöveg)

Felemelő érzés,
Ha az ellenséged a földön fekszik.
Az erőnk hatalmas,
Minket nem állít meg senki.
KITARTÁS!
Te nem azért születtél meg,
Hogy egy idegen faj elnyomjon.
A cion bölcseiről,
A leplet le, mikor rántod,
KITARTÁS!
A világon sokan vagyunk,
A harcot, érzem mi nyerjük meg!
Valhalla miránk vár,
Hát vissza nem fordulunk már!
Mikor a harcot megnyerjük,
Kiderül az, hogy igazunk volt.
A kígyó meghalt,
És testét örökre fedi a por!
KITARTÁS!
http://www.zeneszoveg.hu/dalszoveg/14439/titkolt-ellenallas/kitartas-zen…
jó olvasgatást!

  • válasz

Nálam a zene meg a

Encore, 2009, július 11 - 00:42

Nálam a zene meg a politikai nézet az két különböző dolog. És nem a Lojziért vagyok oda, hanem a Bikini együttesért. Annak a szövegeit pedig 90%-ban a kommunisták is jófélének mondanák.

De egyébként problémázni szerintem ráérünk akkor, ha tesznek bizonyos oda nem illő kijelentéseket a koncerten. Mert attól még, hogy ők nem gondolják komolyan, amit csinálnak, az a sok ember, aki odamegy csak miattuk, még gondolhatja másként. Lásd például az én mentalitásomat.

  • válasz

A Lojzi az egy kétszínű

Vendég, 2016, április 3 - 06:27

A Lojzi az egy kétszínű volt kommunista köcsög

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • Egy a sok elképesztő viták közül az egyre rémisztőbb Bal-Radról
  • Robert Griffiths - Veszély a rasszista jobboldalról
  • Fogalomtár "cimkézőknek"
  • Ladányi János - Már az árvíz is rasszista?
  • A Jobbik egyre inkább színt vall - Botrány a kulturális bizottság ülésén

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.