Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Kiszolgálók

"Feszítsétek meg! – kiáltják a tőkések, akik páncélszekrényeikért reszketnek. Feszítsétek meg! – kiáltják a kispolgárok, a tisztek, az antiszemiták, a burzsoázia sajtólakájai, akik a polgári osztályuralom húsosfazekáért reszketnek."

— Rosa Luxemburg

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Orbánt nem érdeklik a tüntetések

Encore, 2011, június 7 - 11:28
  • demonstráció
  • Orbán Viktor
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Sztrájkok, demonstrációk sora következik, a rendvédelmi dolgozók csak az elsők a körben - tette nyilvánvalóvá a kormányfő, amikor reggel találkozott az érdekvédőkkel, akik szintén nem hódoltak be. Továbbra is elutasítják a kormány tervét, amely szerint a jövőben a korkedvezményes nyugdíjat eltörlik és a szerzett jogokat elveszik. Alku tehát nincs, Orbán Viktor pedig a megbeszéléseken nyilvánvalóvá tette: a kormány 2012-től teljesen átalakítja a rendszert, a nyugdíjat az eddiginél lényegesen kedvezőtlenebb képlet alapján számolják majd ki, amely "minél tovább a munka világában tartja az embereket". Az érdekvédők szerint ezek után értelmetlen tárgyalni a korkedvezményes nyugdíjról, ezért június 16-án bohócforradalom jeligével vonulnak utcára, jogászaik pedig minden lehetséges fórumot megkeresnek, hogy a kormány ne tudja elvenni a szerzett nyugdíjakat, jogokat.

A tegnap meghirdetett bohócforradalomra mindenkit várnak, aki bizalomvesztés miatt "visszamenőleges hatállyal" visszavonná a Fidesz-KDNP-re tavaly leadott szavazatait. A megmozdulás napján az Alkotmány utcában helyeznek el fülkéket, azokban lehet majd "voksolni". Este kilenc óra után a Sándor-palotához, a köztársasági elnök hivatalának épületéhez vonulnak, hogy "érvényt szerezzenek a nép akaratának". (Június 16-ára egyébként több szakszervezeti tömörülés is akciót hirdetett. Egyszerre több helyszínen, több óráig tartó forgalomlassítással blokkolják a megyeszékhelyek és a városok legfontosabb főútvonalait, a ki- és bevezető utakat.)

Bohóctréfát próbálnak űzni nemcsak a kormánnyal való tárgyalásból, hanem az általuk képviselt állományból is egyes szakszervezeti vezetők - így reagált a miniszterelnök szóvivője. Szijjártó Péter úgy fogalmazott: családok, emberek tízezreinek életével bohóctréfát űzni ízléstelen dolog. A szóvivő ma is megszólalt, ma a tüntetésre készülő mozdonyvezetőknek azt üzente, hogy az általuk felvetett kérdések nagyon fontosak, ezért is szerepelnek ilyen kérdések a szociális konzultációban, amelynek végéig nem születnek döntések az érintett területeken. Közölte, az emberek véleményének megismerése után, az abból fakadó törvényalkotási munka során, a kormány a szükséges egyeztetéseket és tárgyalásokat el fogja végezni.

A Mozdonyvezetők Szakszervezete egyébként szintén a korkedvezményes és korengedményes nyugdíj intézményének tervezett megszüntetése ellen tiltakozik. Közben több érdekvédő jelezte, hogy a tegnapi alkotmánymódosítás után nincs értelme miről tárgyalni a kormánnyal. A LIGA megdöbbenéssel fogadta, hogy mostantól bárki, aki 62 éves kora előtt került nyugdíjba, gyakorlatilag bármikor visszarendelhető közmunkára.

A szakszervezeti tömörülés közleményben hívja fel a figyelmet, hogy a parlament által elfogadott szöveg nem tesz különbséget a fegyveres és rendvédelmi szférában vagy bármely más területen dolgozók között. A munkavállalói érdekképviselet szerint ezzel a kormány egy utolsó kést is beledöfött a demokráciába, a nemzeti együttműködésbe, valamint abba a többszázezer magyar állampolgárba, akik az öregségi korhatár előtt - de törvény szerint - vonultak nyugdíjba.

Az érdekegyeztetés és intézményeinek totális felszámolása után, és a most már bizonyítottan látszat konzultációk közben, a kormány még egyszer elragadtatta magát, és a fegyveresekkel több hete zajló tárgyalások közben, részéről pontot tett az ügy végére. A kormányzat ezzel újból világosan jelezte: nem tűri az ellentmondást. Olyannyira, hogy ha szükséges, rögtön az Alkotmányból is törli azoknak az alapjogait, akik nem engedelmeskednek - írta közleményében a LIGA Szakszervezetek konföderáció.

(FN)

  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.
Kritika képe

Nem Orbánt kell érdekelje a tüntetés,

Kritika, 2011, június 7 - 19:44

hanem a többi magyar embert kell tettre ösztönöznie.
Na, ha ez sikerül, akkor lesz körbevéve a parlament.
Az már érdekelni fogja Bitort. (Bocs, Viktort)
Legjobb fiziológiai hatás, amit jó lenne náluk elérni, az a bepisilés...

  • válasz

Összefognak a szakszervezetek a kormány ellen

somi judit, 2011, június 7 - 19:58

Összehangolják a különböző sztrájkkezdeményezéseket - tehát a munkabeszüntetést is kilátásba helyezik -, de egyelőre csak nagygyűlést és forgalomlassító demonstrációt szerveznek az Állandó Ágazati Szakszervezeti Fórumba tömörült érdekszövetségek.

Magyarországon a kormányzat jogsértő módon nem veszi figyelembe a szakszervezetek véleményét, holott a korábbi és tervezett intézkedései hátrányosan érintik a munkavállalók és a nyugdíjasok széles rétegeit. Ezért a szakszervezetek folytatják a 2011. április 9-én megkezdett tiltakozásokat – így döntöttek az Állandó Ágazati Szakszervezeti Fórum szakszervezetei keddi megbeszélésükön.

Itt döntöttek arról, hogy támogatják a Mozdonyvezetők Szakszervezete által június 9-re meghirdetett demonstrációt. Ugyanakkor mozgósítják tagságukat a négy konföderáció által 2011. június 16-ára meghirdetett autós és gyalogos demonstrációra. Az aláíró szakszervezetek szorgalmazzák, hogy az alkotmányos jogok védelme érdekében meghirdetett „bohócforradalmat” és a konföderációk akcióját egymást erősítve és összehangolva valósítsák meg.

A szakszervezetek június 30-ra nagygyűlésre hívják valamennyi ágazati érdekképviseletet és tagszervezetüket. A cél közös stratégia elfogadása. Ugyanakkor felkérik a konföderációkat is a nagygyűlésen való részvételre.

A keddi tanácskozáson résztvevő szakszervezetek döntöttek arról, hogy összehangolják a különféle sztrájkkezdeményezéseket. Konkrét döntés információnk szerint még nem született, de egyre többen látják úgy, hogy az érdekérvényesítés eszközeként a munkabeszüntetést is be kell vetni.

A résztvevők tiltakoznak a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezete főtitkára letartóztatásának időzítése és körülményei miatt. Az eljárás szerintük alkalmas a szakszervezeti tagok és vezetők, valamint az emberek megfélemlítésére, a szakszervezetek érdekvédelmi fellépésének ellehetetlenítésére.

Az Állandó Ágazati Szakszervezeti Fórum résztvevői: Bánya, Energia- és Ipari Dolgozók Szakszervezete, Mezőgazdasági, Erdészeti és Vízügyi Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége, Mozdonyvezetők Szakszervezete, Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete, Távközlési Dolgozók Szakszervezete, Magyar Köztisztviselők , Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete, Vasas Szakszervezeti Szövetség, Egyesült Villamosenergia-ipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége, Élelmiszeripari Dolgozók Szakszervezete, Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • Navigare necesse est, vivere non est necesse! - Arbeit macht frei! - Jedem das Seine!
  • Az Unió első fasiszta állama
  • Spiritus loci - avagy a hely szelleme
  • Balszemmel 234.
  • Balszemmel 233.

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.