Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Szélsőjobbos "tőkeellenesség"

"A Szegedről "hódító útjára" induló vezérkar csokorba szedte a különböző hagyományos (jórészt magyar) retrográd politikai-eszmei paneleket, azokat kiegészítette az új helyzet követelte "izmusokkal" ("szegedi gondolat")[...] Volt a "szegedi gondolatban" jó adag populáris antikapitalizmus is: valójában nem a tőkés rendszert ítélték el, hanem annak "zsidó" változatát. Nagyon meg tudtak barátkozni az őrségváltással, a tőke megkeresztelésével."

— Hegedűs Sándor

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Megkezdődött a Kubai KP VI. Kongresszusa

Encore, 2011, április 17 - 15:20
  • kommunisták
  • Kuba
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Megkezdődött a Kubai Kommunista Párt VI. kongresszusa szombaton Havannában csaknem ezer küldött részvételével. Raúl Castro pártvezető megnyitóbeszédében egyebek között javasolta, hogy a magas rangú politikai beosztások időtartamát tíz évben maximálják. A szigetország egyetlen pártjának legutóbbi kongresszusát 1997-ben tartották, és ez a mostani az első, amelyet már nem a kubai forradalom atyja, Fidel Castro vezetésével rendeznek meg. A 84 éves Fidel - aki már átadta az államfői és a pártvezetői posztot öccsének, a 79 éves Raúlnak - hivatalosan csak mint "az eszmék egyszerű harcosa" vesz részt a kongresszuson.

A keddig tartó tanácskozáson főként az óvatos gazdasági reformokkal kapcsolatos kérdéseket vitatják meg a küldöttek.
Raúl Castro két órán át tartó beszédében hangsúlyozta: "arra a megállapításra jutottunk, hogy a fontosabb politikai mandátumok időtartamát kétszer öt évre célszerű korlátozni".

Castro emellett leszögezte: a gazdasági változások nem adhatnak teret a magántulajdon felhalmozásának. Aki ilyet mond, ellentétbe kerül a szocializmus lényegével - hangsúlyozta a pártvezető, hozzáfűzve, hogy számos erre irányuló javaslatot utasított el a kongresszusra való felkészülés során.

Ugyanakkor utalt arra is, hogy mélyreható gazdasági változásokra van szükség, el kell felejteni a jegyrendszert és bizonyos állami támogatásokat, a gazdaság decentralizációjára van szükség, meg kell reformálni az agrárszektort az élelmiszerellátás javítása érdekében, nagyobb önállóságot kell adni az állami vállalatoknak és engedni kell a külföldi tőke beáramlását is.

  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Kapcsolódó cimkék:

  • Baloldal, kommunisták, demokrácia
  • Magyar kommunisták 1945 után - 27. rész
  • Balszemmel 240.
  • Sírhat a szélsőjobb - megszűnt a nyomozás Red-Help ügyben
  • Kuba nem mond le a szocialista rendszerről

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.