Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Nacionalizmus

Nemzeti, aki jogot véd; nacionalista, aki jogot sért.

— Illyés Gyula

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Megemlékezések a Don-kanyar áldozatairól

Comrade, 2009, január 13 - 19:53
  • Don-kanyar
  • Horthy
  • II. világháború
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Január 11.-én az ország több pontján is megemlékeztek a Don-kanyarnál értelmetlenül elpusztult 2. magyar hadseregre. Szekeres Imre honvédelmi miniszter Budapesten meggyalázott hősökről beszélt.

Magyarország katonai és politikai vezetői cinikusan odadobták az ellenségnek a 2. magyar hadsereget a Don-kanyarban 1943-ban, a második világháborúban – jelentette ki Szekeres Imre honvédelmi miniszter hétfőn Budapesten, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum szervezésében tartott koszorúzási ünnepségen.

– Az akkori politikai vezetés meg akart felelni a náci Németország elvárásainak, amikor kiküldte katonáit a szovjetek ellen harcolni a Don-kanyarba, holott tudták, hogy „Hitler birodalma mindannak a tagadása, amit az európai kultúra és civilizáció több évezrede, és amit a magyar kultúra és civilizáció megelőző egy évezrede jelentett” – mondta Szekeres Imre. (Mondta, mert a mai sok szempontból hazug Horthyt magasztaló propagandát kell mondani. Ne feledjük, hogy Hitlernél könyörögte ki Horthy az I. és II. bécsi döntést s bevezette a zsidó-törvényeket, valamint megkezdte a zsidók deportálását. Ennyire tudta, hogy „Hitler birodalma mindannak a tagadása, amit az európai kultúra és civilizáció több évezrede, és amit a magyar kultúra és civilizáció megelőző egy évezrede jelentett” - Comrade)

A honvédelmi miniszter pozitív példaként említette „a meggyőződéses antikommunista" (ultra konzervatív - Comrade) angol miniszterelnököt, Winston Churchillt, aki hajthatatlan maradt a Harmadik Birodalommal szemben, ahogy a magyar közéleti személyiségek közül Bajcsy-Zsilinszky Endre és Szekfű Gyula, valamint az utolsó magyar király, IV. Károly fia, Habsburg Ottó (Illetve Kádár János, Sztálin, Tito - Comrade).

Kétszázezer hősre kell emlékezni, akik harcoltak a Don-kanyarban, közülük 150 ezren meghaltak, megsebesültek vagy hadifogságba estek, többen, mint ahány magyar együttvéve részt vett Mohácsnál a török elleni és Muhinál, a tatárok elleni harcokban.
Hozzátette: a doni meggyalázott hadsereg. – Meggyalázta először saját parancsnoka. A történelemben nem fordult addig elő, hogy hadvezér, aki még oly keserű vereséget is szenvedett el, olyan szavakkal szólt volna saját katonáihoz, mint Jány Gusztáv vezérezredes hírhedt hadparancsában. Meggyalázta aztán ezt a hadsereget a csend, amely a katasztrófát itthon követte. Az újságok lapjaiból és a filmhíradók tekercseiből nem, legfeljebb a halotti értesítések nagy számából derülhetett ki, hogy mi történt az orosz sztyeppén… (…) … Majd ismét meggyalázták évtizedeken keresztül azok, akik nem tudtak különbséget tenni bűnösök és áldozatok között. Meggyalázták azzal, hogy szégyellték a hadifogolytáborokat túlélt és hazatért honvédeket, a magyar föld egyszerű parasztjait, a munkásokat, hivatalnokokat.”
A ceremónián a katolikus és a protestáns tábori püspökségek képviselői mondtak imát az elesettekért. (Ugyanúgy a katolikus papok és protestáns lelkészek áldották meg azokat a fegyvereket, amikkel a háború alatt embereket öltek. Nem tudom, hogy ezért valaha kért-e az egyház bocsánatot. - Comrade)

Nem illesztettem be, mert kicsit hosszú, de érdemes elolvasni Palotás József egykori honvéd Don-kanyar beli visszaemlékezéseit:

http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/don-kanyar_-_a_poklok_pokla/2083517...

forrás:
http://nol.hu/belfold/odadobtak_az_ellensegnek_a_2__magyar_hadsereget

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

...

Vendég, 2009, január 13 - 20:03

Nekem ezekből a megemlékezésekből egy nagyon fontos dolog hiányzik, amiről mélyen hallgatnak:

A munkaszolgálatosokról a Don-kanyarban... Ők is ugyanannyira megérdemlik a megemlékezést, mint a hadsereg.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Van egy idős párttag a

Kommunista, 2009, január 13 - 20:14

Van egy idős párttag a Magyar KOmmunista Munkáspártban, akinek a férje a Don-kanyarban halt meg. Beszélgettem erről (is) az elvtársnővel, és elmondta, hogy a "Miért kell nekem idegen földön az urakért megdöglenem?" mondatot hallotta legutoljára a férjétől, miközben indult a vonat a frontra. Az is elmesélte, hogy a nép csak ágyutöltelékeknek nevezte a frontra induló szegényparasztokat, mert bizony, az úri gyerekek, a kulákok gyerekeinek nem kellett harcba menni, mert a sorozásnál valahogyan mindig találtak náluk valami "hibát".

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kapcsolódó cimkék:

  • Waffen SS katonák kivégzése
  • Vaskereszt (1977) /Cross of Iron/
  • Bernhard hadművelet - Pénzhamisítók (Die Fälscher)
  • Klaus Barbie - Az ellenségem ellensége (2007)
  • A dicsőség arcai (2006)

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.