Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Bűnbánó
    • Comrade
    • Deák András
    • Mobilpista
    • plaly
    • Somi Judit
    • Szilmester
    • tkaroly
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Horthy-korszak + Horthy-kultusz
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
    • Házirend
    • Le a fasisztázással, le a nácizással!
  • Kapcsolat
Címlap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!


Hajrá kísértet!


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Kommunista Hírlevél

Nagyon ritkán küldünk, és csak valóban érdekes dolgokat. Bármikor le lehet róla íratkozni.


Rendszerváltásról


Idézetek

Kitelepítésekről

Leghőbb vágyunk lenne megszabadulni a német nemzetiségű magyar alattvalóktól, akik a leghálátlanabbul viselkedtek. Ugyancsak magyarokra lehetne kicserélni az összes többi nemzetiséget.

— Horthy Miklós

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

MEBAL.hu

  • indokolatlan nácizás
  • első ediktum
  • kapitalizmus=holokauszt?
  • kettős mérce
  • magyarozás
  • demokrata?
  • persze hogy balos!
  • Get out álbaloldal
  • Szeretnétek békét kötni?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Kínáról, kínaitól...

Kritika, 2011, július 13 - 00:01
  • imperializmus
  • Kína
  • kizsákmányolás
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Kedvenc kínai éttermembe mentem ebédelni.
Sokat beszélgettem a kiszolgáló sráccal, aki szerencsére magyar.
Ő sokat beszélgetett a kínai főnökeivel.

Kíváncsiságból megkérdeztem, föltehetek-e egy kérdést a kínai lánynak.
Azt mondta, persze...
Kérdeztem, könnyebb-e itt az élet?

Azt mondta a srác (Ő napi beszélő viszonyban van velük), hogy sokkal jobb itt az élet, ez számukra mennyország.
Én kérdeztem, miért?
Azt mondta, ott csak gyárban van munka, nyomorúságos bérekért, nyomorúságos körülmények közt.

Az nem rossz, mondtam.

Kérdeztem, ott mennyire igaz a szocializmus?

Azt mondta, hogy ott elég nagy "káosz" van ezen a téren.
Egy ilyen vegyes kavarodás.
Marha sokat lopnak, a gyárosok milliárdokat szereznek, külön városban laknak.
Ott vannak most a legnagyobb milliárdosok a világon, meg a legtöbben.

Azt mondta, hogy ott bizony tankkal lőnek a tömegbe, ha valaki felemeli a szavát.

Azt mondja a srác, ahol volt Kínában, minden sarkon fegyveres katona volt, hogy őrizze a rendet, ha valaki rendetlenkedik, meg is húzhatják a ravaszt.

Azt mesélte, vannak Kínában Közel-keletről odavándorolt emberek, akik elégedetlenkedtek, megmozdulásokat szerveztek, és halomra lőtték őket a hatóság emberei.

Egy mezei melós sráccal beszéltem, aki ott volt.

Azt mondta, nem tökölnek, ha kell.

Mesélt a kínai piacokról, hogy azok, amelyek Magyarországon vannak, minden pénzt Kínába küldenek, innen elviszik, oda.

Viszont a melós minimális pénzt kap, ahogy már említettem.

A teljes igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy beszéltem másik kínaival is, másik vendéglőben, és Ő kicsit más helyről jöhetett, mert Ő azt mesélte, hogy egy fizetésből kijön a lakhatás, és még vendéglőre is van pénz, párszor egy hónapban.

De azért ide jöttek.

Egy viszont biztos, a hatalmas növekedésből a legnagyobbrészt a gazdagok részesülnek, és félek belegondolni is, mi vár a sok munkásra, ha visszaesés kezdődik majd, nem lesz elég piac, és hirtelen nem lesz szükség tízmilliók munkájára.

Mert az igaz, hogy az átlag kínai nemigen tud takarékoskodni ott, és ha jön egy válság, akkor ugyanúgy a friss tőkés réteg lesz csak aránylagos lépéslehetőségben, aki meg nem tudott összekuporgatni semmit, csak a számlákra és a megélhetésre valót, az ott is ugyanúgy el fog lehetetlenedni.

Nos, hogy ez mennyire az érdeke a melósnak, azt mindenki döntse el maga.

Én nem is foglalok talán állást most ez ügyben, nem tartom lényegesnek.

Rendszer Kritika

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

egy másik egyszerű szürke kis magyar melós Kínáról...

Vendég, 2011, július 13 - 00:41

A mai magyar valóság Menyországának egy másik egyszerű, szürke kis melósaként csak megerősíteni tudom derék szaktársam vérfagyasztó beszámolóját a Kínában uralkodó pokoli, embertelen, visszataszító viszonyokról. Ugyanis noha szép, gazdag és boldog kapitalista magyar hazám büszke és szabad melós polgára lévén nem ismerem a szaktársam által Kínával kapcsolatban emlegetett olyan bolseviki szavak jelentését, mint hogy "lopni"-, "milliárdosok"-, vagy "nyomorúság"-, de nemrégiben egy autentikus kínai forrástól, nagynéném pekingi palotapincsijétől a következőket tudtam meg:

A szerencsétlen kínai melósoknak már egyáltalán nincs mit enniük, csak akkor jutnak húshoz, ha valamelyik munkatársuk éhenhal, és őt felfalhatják. (Jellemző persze, hogy elsőként a párttitkárok válogathatnak a zsírosabbjából, a melósnek meg csak a maradék jut...)

A népszórakoztatás sem áll persze Kínában olyan magas színvonalon, mint a mi dicső kapitalista hazánkban-, kínai melós-barátaink számára a sivár és szürke hétköznapokban az egyetlen látványosságot és változatosságot mindössze az a napi hét-nyolc tanktámadás jelenti, amelyet a gonosz kommunista tankok intéznek ellenük. És még ezek az attakok is elmaradnak gyakorta, amikor az enyveskezű és korrupt kínai kommunisták ellopják a saját tankjaikat...

És ez még mind semmi...Mert hogy autentikus hírforrásom, a HÁRI-Jan_Csi névre hallgató pekingi palotapincsi elvakogta végül azt,hogy a vérszomjas kínai kommunisták pészahkor keresztény magyar melósgyerekek vérét veszik és belesütik a mocskos maceszukba...Továbbá szőrös a talpuk, és kását zabálnak, ami tudvalevőleg nem étel...Végül, de koránt sem utolsó sorban a különösen ravasz és egyben különösen hülye palotapincsiket száműzik Magyarországra, ahol ezek a tulajdonságok- ellentétben a knai kommunista pokollal- igen nagy karrier-lehetőségeket nyitnak meg hordozóik számára, például autentikus hírforrásként kínai ügyekben...

( Mindezt persze az eredeti írást beküldő egyszerű melós-szaktársamhoz hasonlóan én sem Kína mocskolásának szándékától vezettetve írtam, hanem csak úgy, mellékesen, időtöltés végett, jámbor együgyűségemben...)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ez azt jelenti,

Kritika, 2011, július 13 - 01:01

hogy Te nem veszed komolyan, amit írtam?
Jó.
Tégy úgy.
Örülök, hogy szabad országban élünk.
És hogy erre miféle alapot adtam?
Nos, azt nem tudom, de ha nem is adtam alapot, azért gondold csak nyugodtan azt, amit szeretnél gondolni, véld valótlannak, amit annak szeretnél annak vélni.
Amit pedig valósnak szeretnél hinni, véld nyugodtan annak.
Nem számít semmi, csak Te számítasz.
Itt TE vagy a sztár!
Szép estét! :D

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ejnye már, no...!

Vendég, 2011, július 13 - 02:32

Kedves Kritika!

Először is szeretném leszögezni: ha írásodat nem vettem volna komolyan, akkor természetesen nem válaszoltam volna rá, mint ahogy mondjuk másnak például, hasonló okból,természetesen nem is válaszolok.

Jobbító -féltő jószándékodban sem kételkedem tovább természetesen-,csak attól óvnálak kissé, hogy egy ( na jó, kettő) kínai kifőzdés kijelentéseiből vonj le következtetést a többi 1 milliárd 300 millió ( na jó: 1 milliárd 299 millió 999 ezer 998 ) kínai élethelyzetét illetően...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Csak zárójelben!

vitorla123, 2011, július 13 - 09:11

(A kínai elnök a KNDK-val meglevő kapcsolatok megerősítéséről
2011-07-12 20:11:54 CRI A A A
Hu Jintao kínai elnök hétfőn délután a Koreai Népi Demokratikus Köztársaságból érkezett magas rangú delegációt fogadva hangsúlyozta, hogy Kína kész elmélyíteni a hagyományos barátságot, valamint fejleszteni a kölcsönösen előnyös kapcsolatokat a KNDK-val.
Hu Jintao arról is beszélt, hogy Kína és a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság a KNDK-Kína Barátsági, Együttműködési és Kölcsönös Segítségnyújtási Szerződés megkötésének 50. évfordulóját ünnepelve a két ország kölcsönösen delegációkat küldött a másik országba, hogy közösen ünnepeljék meg az aláírást.

Ezek a delegációk elmélyítik a Kína és a KNDK közötti kapcsolatokat, és erősítik a kölcsönösen előnyös együttműködéseket, hangsúlyozta Hu Jintao.

A kínai elnök Yang Hyong Soppal, a KNDK Legfelsőbb Népi Gyűlése Elnökségének elnökhelyettesét és az általa vezetett delegációt fogadta hétfő délután Pekingben, a Nagy Népi Csarnokban.

Yang Hyong Sop négynapos látogatást tesz Kínában, ahol részt vesz a szerződés aláírásának 50. évfordulójára rendezett ünnepségeken is. Zhang Dejiang kínai miniszterelnök-helyettes jelenleg a Koreai Népi Demokratikus Köztársaságban tartózkodik látogatáson, ahonnan szerdán tér vissza Kínába.

Hu Jintao a Yang Hyong Soppal folytatott találkozón elmondta, hogy az elmúlt 50 évben Kína és a KNDK szüntelenül fejlesztette kétoldalú kapcsolatait, és a szerződés szellemének megfelelően támogatta egymást.

„Készek vagyunk a Koreai Népi Demokratikus Köztársasággal együtt dolgozni a jövőért, készek vagyunk fenntartani a jó szomszédi, baráti kapcsolatokat és készek vagyunk megerősíteni az együttműködéseinket" – mondta Hu Jintao.

Ha Jintao azt is kifejtette, hogy Kína kész a KNDK-val együtt dolgozni a felső szintű kapcsolatok növeléséért, a stratégiai megbeszélések elmélyítéséért, a kölcsönösen előnyös együttműködések kiszélesítéséért és a két országot vezető két kommunista párt közötti cserekapcsolatokért.

Yang Hyong Sop gratulált a Kínai Kommunista Pártnak megalakulásának 90. évfordulója alkalmából, és elmondta, hogy a KNDK és Kína közötti kapcsolatok a korábbi generációs vezetők erőfeszítéseinek köszönhetően fejlődtek, és váltak mindkét ország számára rendkívül gyümölcsöző együttműködésekké.) Vagyis a kétoldalú kapcsolatok működhetnek. Vitorla

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Na most már végre

Phoenix, 2011, július 13 - 13:02

a szent és mindent elsöprő CRI AAA végre helyére tette a dolgokat!

Most már minden antikommunista, Kína- és KNDK-gyalázó áruló (Somi Judit, Phoenix, Kritika, Tovaris és a többiek) tudhatja, hogy mitől döglik a légy!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Azért

vitorla123, 2011, július 13 - 15:18

ne vegyél rá mérget! Vitorla

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Az áruló Kautzki...

Vendég, 2011, július 13 - 17:34

A magukat „ Kína és KNDK-gyalázó árulóknak” dícsérő urak és hölgyek nyilvánvalóan kóros önbizalom-túltengésben szenvednek. Világos ugyanis, hogy Kína vagy a KNDK úgymond „árulója” csakis az lehet(ne) , akinek gyalázkodása akár a lehető legminimálisabb mértékben is, de azért hatással van a Kim-dinasztia vagy Hu Jintaoók helyzetére, illetve megítélésére. Sajnos azonban Somi Judit legvadabb átkai, Phoenix legcsúnyább piszkai is csupán annyi hatással bírnak a szóban forgó országokra, államférfiakra és kommunista pártokra, mint Phoenix kedvenc döglődő böglyének utolsó, bágyadt szárnycsapása. ( S-t és P-t valószínűleg az „áruló „Kautzki” romantikus személyisége bűvölte el-, , ami az ő szempontjukból kétségtelenül még mindig szerencsésebb választás, mintha Trockijnak álmodnák magukat…)

Ez a lehangolóan csekély eredményesség viszont nem áll arányban a gyalázkodásokba belefeccölt rengeteg munkával-, készséggel elhiszem ugyanis, hogy hihetetlenül nehéz dolog lehet egyszerre rántani le a leplet a gaz kínai kapitalizmusról és a gaz Észek-koreai sztálinizmusról. Pláne magyarázatot találni arra, hogy miként lehetnek a lehető legszorosabb politikai-katonai és pártközi szövetségesei egymásnak a világ legkapitalistább kapitalistái, illetve a világ legsztálinistább szálinistái még akkor is, ha az ellentétek tudvalevőleg vonzák egymást? ? (Hasonló bűvészmutatványra rajtuk kívül úgy tűnik, csupán Thürmer Gyula és az MKMP képes, bírálói szerint egyszerre lévén szélsőjobboldali és szélsőbaloldali…)

( Különben, hogy a fent említett természetellenes szövetséget megszakítsuk, gyorsan el kellene küldeni Kim-éknek Somi Judit levelezői munkásságának terméseit, hogy a gaz sztálinisták végre megtudják, mi szerint Kínában az általuk útált kapitalizmus van-, Hi Jin Taónak pedig Phoenix egyik KNDK-elemzését azzal a megdöbbentő leleplezéssel, mi szerint a kapitalista jóbarátjuknak hitt Észak-Korea valójában sztálinista diktatúra….Aztán üssék, piszkolják, gyalázzák majd egymást kedvükre, mentesítve ezzel S-t és P-t a további fáradozástól…)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Aranyom,

somi judit, 2011, július 13 - 17:39

kapj màr oda, ahol - na nem nàlad- fészkel az ész.. Senki nem piszkol itt senkit - rajtad és néhàny hazonszôrû vendégen kivül. Mi lesz, felteszel a listàdra minket?

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Én is követelek egy helyet

nagylajos, 2011, július 13 - 23:10

Én is követelek egy helyet magamnak azon a listán. Vagy legalábbis szeretnék. Elég jót tenne ugyanis az önbizalmamnak.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

...

traveller, 2011, július 13 - 23:21

lista....szocialista...

:-D

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Humorkatapult

Kritika, 2011, július 13 - 23:25

d:D

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Vááááá!!

Kritika, 2011, július 13 - 23:24

IKSZDÉÉÉÉ!!! :D XD XD XD!!!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Nagyon dicséretes dolog

tovaris, 2011, július 14 - 10:10

Nagyon dicséretes dolog "vendég" álarc mögé bújva osztani az észt. Kérek én is egy helyet azon a listán. Nem baj, ha az utolsó is leszek...

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ja, igen.

Kritika, 2011, július 13 - 01:14

Annyit még azért hozzáfűznék, hogy Én valóban objektív próbáltam lenni, kerülve bármilyen oltogatást míg Te, kedves vendég, tőből lekezelő voltál, és a hozzászólásod egy merő nagy oltás.

Ez pedig magáért beszél.

Senki nem kért téged ilyen stílusú megnyilvánulásra, ez a te belsődtől vezérelve jött.

Az, hogy nem is ismersz, és mégis így vélekedsz.

Na, mindegy is, végül is Engem a Te viselkedésed nem minősít.

Üdvözlettel: Kritika

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

A tárgyilagosság kedvéért!

vitorla123, 2011, július 13 - 09:02

2011-07-12 20:12:05 CRI A A A

Kína folyó fizetési mérlegének többlete 21 százalékkal csökkenve 28,8 milliárd dollárt tett ki az idei év első negyedévében, jelentette hétfőn a kínai központi devizahivatal (SAFE).
Az ország pénzügyi mérlegének többlete, amely a nettó tőkebeáramlást méri, 41 százalékkal nőtt az egy évvel korábbi adatokhoz képest és elérte a 86,1 milliárd amerikai dollárt, jelentette meg honlapján a SAFE.
A devizatartalékok 138 milliárd amerikai dollárral nőttek az első három hónapban.
És még hozzá tartozik:

18%-kal csökkent a kínai kereskedelmi többlet
2011-07-11 20:12:09 CRI A A A

A Kínai Vámhivatal július 10-én adta ki legújabb statisztikai adatait. Eszerint idén az első félévében a kínai kereskedelmi többlet 45 milliárd dollárt ért el, ami 18 százalékos csökkenés 2010 hasonló időszakához képest.
A Kínai Vámhivatal képviselője szerint a kínai kereskedelmi többlet azért csökkent, mert a világgazdaság továbbra is változó helyzetben van, emellett súlyos természeti katasztrófa történt Japánban.
Idén júniusban az export értéke több mint 157 milliárd dollár volt, de az exportnövekedés mértéke kisebb volt, mint a tavalyi év hasonló időszakában.
Ez azért konkrétabb mint amit állítatok! Vitorla

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ha maga a szent CRI AAA mondta

Phoenix, 2011, július 13 - 12:59

akkor ez maga a legfényesebb kinyilatkoztatás! Amely alapjaiban rombolja össze az antikommunista árulók, Somi Judit és Phoenix alávaló rágalmait.

Ezekből az adatokból világosan látszik ... mi is? Izé ...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

A "Négyek Bandája"

tovaris, 2011, július 13 - 14:20

Azt hiszem, "szégyenszemre" már én is beszámítok hozzátok. Már csak egy fő hiányzik, és meglesz a "Négyek Bandája" reinkarnációja...

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ti

Vendég, 2011, július 13 - 14:53

nem vagytok másra képesek, csak egymás nyírására. Ha a lágerben fogtok ülni, akkor is ezt fogjátok folytatni. Számotokra az együttműködés a többiek behatolása után lehetséges csak, persze az egység állandó és kötelező hangoztatása mellett.
Sok szerencsét!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Mi

tovaris, 2011, július 13 - 15:08

Mivel a rosseb tudja, ki vagy, emiatt nem vesszük figyelembe hozzászólásodat. De ne legyen soha ennél nagyobb örömöd.....

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Q*va szellemes egy válasz!

Phoenix, 2011, július 13 - 01:29

Nos ha a politikai gazdaságtan alapjaival legalább annyira tisztában vagy, mint a szatíra nemes módszereivel, akkor talán elgondolkodhatsz azon, hogy egy olyan országban, ahol a társadalmi összterméket másfél milliárd ember jólétének folyamatos növelésére fordítják, ott nem igen marad pénz multinacionális vállalatok és üzletágak felvásárlására, növekvő méretű külföldi tőkebefektetésekre, eladósodott országok szanálására, stb. stb.

Ugyanis - ellentétben a roppant naiv elképzelésekkel - a tőkés termelés nem arról szól, hogy a milliárdos tőkések ellopják az emberek megtermelte javakat, hogy azokból luxus életformát valósítsanak meg és páncélszekrényeket tömjenek degeszre az összeharácsolt pénzzel. Hanem arról szól, hogy a termelés célja a mind nagyobb piacok meghódítása, és ehhez a költségeket - mindenek előtt a bérköltségeket - a lehető legjobban le kell szorítani. Az szinte mellékes, hogy a hatalmas tőketömeg mellett néhány százezer/millió ember (a másfél milliárdból) a jövedelmeiből meglehetősen luxus-életmódot tud magának biztosítani - az igazán nagy pénzeket - amelyek nem a dolgozó tömegeket gazdagítják - nem erre költik.

Így én valóban nem tudom, hogy hogyan élnek a kínai tömegek, de a kínai tőke nemzetközi mozgásainak elég jól nyomon követhető adataiból elég magabiztosan merem következtetni, hogy - rosszul, és relatíve (vagy esetleg abszolút módon is) egyre rosszabbul. Ugyanis ilyen méretű imperialista terjeszkedést a korábbi imperialista hatalmak csak más országok, földrészek leigázásával tudtak folytatni, de jellemző módon a XIX. század elején az akkori világ leghatalmasabb impériuma, az Angol Birodalom hazai munkásosztályának életkörülményeiről a legszörnyűbb képet tudták - tényadatok alapján - festeni Engels ("A munkásosztály helyzete Angliában") és Marx ("A tőke" I. kötet - az értéktöbblet abszolút és relatív termeléséről szóló fejezetek) . Mivel Kínának - egyelőre még - nincsenek gyarmatai, adódik a következtetés, hogy a terjeszkedése forrása csakis a saját népének gyarmati elnyomása lehet.

Lehet persze vitriolosan gúnyolódni azon, aki naivan, de valószínűleg valós beszélgetésekre támaszkodva próbálja ennek az öngyarmatosításnak a hétköznapi rekonstruálását megalkotni, de vitriolos hülyeségekkel nem lehet a tényeket semmivé tenni: Kína tőkés-imperialista módon terjeszkedik és ezt nem lehet szocialista alapokon megtenni - egyszerűen nem működik, ez ilyen egyszerű.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

A kínai Világbank alelnöke mást mond!

vitorla123, 2011, július 13 - 08:48

Jobban hiszek neki,mint a pincéreknek,meg neked.Valóban kommunistának tünik!

Kína képes elkerülni a közepes jövedelműek csapdáját
2011-07-12 16:38:08 CRI A A A

"A kínai gazdaság több éve gyors ütemben nő. Egyes közgazdászok arra figyelmeztetnek, hogy a fejlődő országoknak, köztük Kínának, át kell alakítaniuk a gazdaságnövekedés módját annak érdekében, hogy elkerüljék az úgynevezett közepes jövedelműek csapdáját. Erre reagálva Lin Yifu, a Világbank alelnöke és vezető közgazdásza kijelentette, hogy Kína képes elkerülni a problémákat, amennyiben helyes politikát vezet be, és megfelelő növekedési módot választ.
Vajon mit jelent a közepes jövedelműek csapdája? Miután az egy főre jutó jövedelem eléri a közepes szintet, de a gazdaságnövekedési mód nem változik, stagnálni fog a gazdaságnövekedés.
Lin Yifu elmondta, hogy a kínai reform és nyitás politikájának bevezetése óta eltelt több mint harminc évben Kína értékes tapasztalatra tett szert a makrogazdaság irányításában. Lin Yifu hangsúlyozta, hogy a közepes jövedelműek csapdájának elkerülése érdekében Kínának három kihívással kell szembenéznie.
Először is, folytatni kell a technológiai innováció előmozdítását, amelynek révén emelkedhet a versenyképesség.
Másodszor, ésszerűen kell rendezni a jövedelemelosztás problémáját. Amióta Kína a közepes jövedelműek országává lépett elő, az emberek jövedelme és életszínvonala kisebb-nagyobb mértékben emelkedni kezdett. Nagyon fontos problémaként kell kezelni a jövedelemelosztást, mert ez a kérdés társadalmi ellentéteteket és konfliktusokat hozhat a felszínre. Társadalmi stabilitás nélkül nem fejlődhet a gazdaság.
Harmadszor, megfelelően kell kezelni a gazdaságnövekedés és a környezetvédelem közötti kapcsolatot. A gyors ütemben növekvő gazdaság kárt okoz a környezetnek. Az illetékes szerveknek szem előtt kell tartaniuk ezt a kérdést."

Vagyis kulcs kérdés az innováció. Így lehet az életszínvonalat kockázat nélkül növelni esetenként 70%-al.Vitorla.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ha valaki nem tudná

Phoenix, 2011, július 13 - 12:55

"Kínai Világbank" nem létezik, így annak alelnöke sincs.

Van viszont a Bretton-Woods-i egyezmény alapján létrehozott Világbank, és annak van kínai alelnöke. Aki a chicagói egyetemen szerzett közgazdász diplomát (aki nem tudná, a chicagói egyetem, annak közgazdaságtan tanszéke - boldogult Milton Friedman vezetésével - a közgazdasági neoliberalizmus bölcsője és fellegvára). A Világbank és Bretton-Woods-i társintézménye az IMF a nemzetközi imperializmus legagresszívabb bástyái - a görög dolgozók éppen most vívnak ellenük elkeseredett osztályharcot - amit az MKMP nagyon szeretne erkölcsileg kisajátítani. Úgy hogy Vitorla ismét megtalálta a legjobb szószólót.

Amúgy a szöveg szimpla neoliberális blabla - a szocializmushoz a világon semmi köze nincs - legfeljebb éppen ellenkezőleg, mint ahogy azt Vitorla gondolja.

De hát egy KÍNAI NAGYEMBER mondta, és maga a szent igazság letéteményese a KÍNAI RÁDIÓ KÜLFÖLDI ADÁSA (CRI AAA) idézte, tehát nem lehet más csak autentikus cáfolata az antikommunista áruló Somi Juditnak és Phoenixnek.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kösz a pontosítást

vitorla123, 2011, július 13 - 15:16

először úgy értettem,hogy valamelyik Kínai miniszter nyilatkozott!Igy pontos ahogy kijavítottad.Kösz!Vitorla

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Idézet

Phoenix, 2011, július 13 - 15:21

"Valóban kommunistának tünik!" (Vitorla)

A Világbank alelnöke. Ez csak nyilvánvaló ...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Igen!

vitorla123, 2011, július 13 - 15:39

Csak azért és csak alapos megfontolás után,a Kínai Népköztársaságot képviselve került oda.Van más információd? Vitorla

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kapcsolódó cimkék:

  • Szerződések egyenlőtlen erőviszonyok között: Pireusz
  • Ki támogatja a terroristákat Kínában?
  • Tombol a kapitalizmus Kínában, avagy Playstation 4 kényszermunka Egyetemistáknak
  • A tőkés "bűvészmutatványról" - pénz átváltozik tőkévé
  • Bezárták főnökeiket a sanghaji munkások

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.