Hol vannak a magyar antifasiszták?
Antifasiszta békemenetet szervezett április 3-ra a európai Alter Summit hálózat, a hazai Antifasiszta Hálózat, a Magyar Antifasiszta Liga és a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége .
A rendezvényre a Népi Front delegációja is ellátogatott.
Vitathatatlan történelmi tény, hogy a fasizmus ellen közösen ontották
vérüket kommunisták, baloldaliak és konzervetív-keresztény emberek.
69 évvel ezelőtt vörös zászlók alatt indultak harcba különböző világnézetű harcosok, hogy legyőzzék a barna fenevadat, éppen ezért ezért egyetlen politikai pártnak sincs joga kisajátítani az antifasizmus emlékét és annak szellemiségét.
Az ország súlyos morális állapotot jelzi az, hogy a Fővám téren április 3-án
csupán néhány szomorú antifasiszta gyülekezett.
Többen csak akkor lettek, mikor megérkeztek az Antifasiszta Szeminárium
külföldi résztvevői.
Az ő jelenlétüknek köszönhető, hogy nem kellett elrejteni a vörös zászlót,
ami a hazai antifasisztának nevezett rendezvényeken valamiért tilos.
És az ő jelenlétük adta a tömeget.
Hol voltak a magyar antifasiszták? Kiknek a békemenete volt ez a több
szervezet által összehívott tüntetés?
Miért hiányzik a társadalmi támogatottsága a MEASZ-nak?
Hitet tettünk antifasiszta elkötelezettségünk mellett, de a sétát nem tettük
meg.
Pedig lehet, hogy a külföldi vendégekre való tekintettel most elmaradt volna
a szocliberális körökben is nagy elánnal fellángoló kommunistázás.
Következetes baloldali és antifasiszta pártként azonban nem asszisztálhatunk a képmutatáshoz.
Talán eljön majd az idő, amikor a magukat antifasisztának tartó szervezetek anélkül tudnak közösen és egységesen fellépni, hogy közben nem fintorognak a vörös lobogók láttán.
F.Zs.
- A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
-






Hol vannak a magyar antifasiszták?
Hol vannak a magyar antifasiszták?
Hát ez az. Én is pont Ezt kérdezem. Tényleg hol vannak?
Merthogy nézem a képeket, szóljatok, ha láttok egyet is közülük!
(Napersze azokon kívül, akit "én" hívtam oda és a MIKSZ elnöke.)
Felsoroni is nehéz, hogy kiknek kellett volna MÉG itt látni a képeken a "képüket":
https://www.youtube.com/watch?v=s-gc79-jMGg
1. Népi Front
2. MEASZ
3. MEBAL
4. ATTAC Magyarország Egyesület
5. Barikád Kollektíva
6. Comrade Csoport
7. Humanista Baloldal
8. Keresztény Baloldal Mozgalom
9. Kommunista Megújulás
10.Magyar Antifasiszta Liga
11.Munkáspárt-2006
12.FIBA
13.MSzP
14.MKT
15.MET
16.DK
17.MFT
18.MSzMP
19.MSzDP-MPP
20.MAZSIHISZ
...és még hányan-mennyien az innen kimaradtak, a politikai, a polgári-civil, a vallási közösségek, a magán személyek, azok közül, akik nem a a fasiszta és nyilas uralomban, hanem egy normális FELSZABADULT Magyarországban szeretnének élni.
Meg kell érteni a társadalmat
ők NEM éreznek szélsőjobboldali veszélyt
És valamennyire igazuk is, EU-s ország vagyunk..
Azaz mi a tanulság?
1 - az emberek valós, azaz őket igazán érdeklő problémáival kell foglalkozni
2 - le kell állni a pótcselekvésekkel. Azzal, hogy minden héten 2-3 ilyenre szerveznek rá (untig elég lenne, ha évente 1-2 lenne de azok sikeresek lennének) Azaz néha a kevesebb a több.
3 - be kell osztani az energiákat, azaz okosan, hatékonyan KELL az embereket azaz a humánforrásokat is bevetni. (nem pedig minden füttyföröttyre elpocsékolni)
Ez van.
Lehet nem tetszik (lehet nem lettem nálad most túl népszerű), de mégiscsak ebből kell kiindulni, és főleg ehhez kell nem csak alkalmazkodni, hanem ebből kell a célokat és az eszközöket is összehangolni.
Népi Frontos április 4
http://www.nepifront.hu/index.php/hirek/91-mozgalmi-hirek/250-aprilis-4-...
A listán
szereplők fele már rég nem létezik (comrade csoport?na ne röhögtessm,az már rég kimurdelt).