Észak-Korea elsöpörhetne, mert megtehetné
A Koreai Néphadsereg elképesztően nagy, nagyjából 1 200 000-es aktív sorkatonai szolgálatot teljesítő haderővel bír. Ezen felül 4,5 millió (más forrás szerint 7 millió) férfi és nő tartalékosuk áll rendelkezésre. Ennek nagy részét a Tartalékos Katonai Kiképző Egységek, a Munkás-Paraszt Milícia és az Ifjú Vörös Őrség teszi ki. A tartalékosok mindig, de a háború esetén a milícia és a Vörös Őrség is automatikusan a Védelmi Minisztérium fennhatósága alá kerülnek.
Észak-Korea nagyszámú gépesített gyalogsági erővel és tankállománnyal rendelkezik, mely segítségével képes végrehajtani egy masszív, elsöprő szárazföldi támadást. Az északiak tüzérsége fedett árkokba és földalatti járatrendszerekbe van befészkelve. Ezek révén mély tüzérségi támogatást képes biztosítani előrenyomuló egységeiknek. Ez a tüzérség percenként 10 000 lövedékkel szórhatná meg a déli fővárost és környékét. Nagyjából 500 olyan nagy hatótávolságú tüzérségi berendezésük is van, amely eléri Szöult.
Észak-Korea folyam-átkelésben is jó. Több mint 600 kétéltű járműve és rengeteg úszóhida van, melyek kiválók folyón való átkelésekhez.
Biztosan győz, aki hisz és a népre támaszkodik /Észak-Korea mottója/
Észak-Korea rendelkezik a világ legkiterjedtebb földalati hálózatával. Az ország nagyészén óriási föld alatti bunker és alagúthálózatot építettek ki, melybe hadseregük nagy részét elrejthetik vész esetén. Ezáltal hatalmas haderőt képesek szinte észrevétlenül mozgatni, valamint védelmi szempontból sem utolsó a rendszer.
Észak-Korea évente 200 000 AK gépfegyvert, 3000 nehézlöveget, 200 harckocsit, 400 páncélozott gépjárművet és kétéltű járművet gyárt le. Ezen felül önmaga készíti saját tengeri haderejének darabjait is.
Egyik legnagyobb ütőkártyája az elszánt hadserege és háttérországa lehet, mely a végsőkig kitart Kim Dzsongil mellett. Ezen felül rendelkezik kémiai és biológiai fegyverekkel is, melyek bevetésre készen állnak, minden nagyobb egységnek saját vegyi hadviselési részlege van. Persze az atomfegyver fejlesztésben is egyre inkább otthon vannak, már kétszer is robbantottak atombombát a föld alatt.


hehehehe
nem hiszem, hiaba az a sok katona amikor total elavult a haseregjuk..a del koreai meg modern, jol kikepzet katonasaggal rendelkezik.
http://technikai-kisokos.weebly.com/-dampeacutel-korea-hadereje.html
a technika
már Vietnám vagy Afganisztán esetében sem jelentett semmit sem..
ELŐRE ÉSZAK!
ELŐRE ÉSZAK!
Én azzal vagyok
aki nem vet be atomot.
Miért?
A japán sült emberek 1945-ben, talán nem voltak áldozatok? Az amerikai sült emberek miért lennének mások? Csak nem azért mert fehérek és amerikaiak? KNDK-nak van atom fegyvere,ha kell alkalmazza, mert csak így tudja magát megvédeni.Nekünk 89-ben nem volt így kerültünk az amerikai atomernyő alá,gyarmati sorsba kergetve.Pedig van uránunk,ha nem is valami jó minőségű!Csak az atomfegyver birtokában lehet függetlenségről beszélni a mai történelmi helyzetben .Vitorla.
Az atom a gyávák
fegyvere,aki annyira férgek hogy csak civileket mernek támadni. Az olyanokat egy atomreaktorba kéne zárni, azt nyeljék a sugárzást, amit másokra szabadítanak.
Északnak azt hiszem 20 körüli atomfegyverük van. Délen van vagy 500 amerikai eszköz.(meg Japánban is lehet ugyanennyi)
Nagyon szomorú lettem. Ezt
Nagyon szomorú lettem. Ezt komolyan mondtad?
Tovaris
Én a déliekkel vagyok!
Én a déliekkel vagyok!
Botorság!
A KNDK egy fél ázsiai, fél feudális önkényuralmi rendszer sztálinista beütéssel, viszont Dél Korea meg egy velejéig reakciós, elég keményen diktatórikus kapitalista rezsim.
Ne a déliekkel vagy az északiakkal legyél, hanem a koreai munkásosztállyal!
Egyet értünk!
A háború nem így veti fel a kérdést! Nekünk az egyik legnagyobb gondunk 89 óta a pacifizmusunk,megmagyarázzuk,hogy miért nem harcolunk,miért nem vállaljuk,hogy kommunisták vagyunk. Csak úgy fű alatt,csak illegálisan. Minden fegyvert használni kell,ha a sors úgy hozza.Talán Irakban,Afganisztánban, a cigányok elleni sorozatnál volt,van valamiféle kímélet? Aki vet rész tűzharcban és túlélte,az ezeket a kérdéseket másként látja. Ez így van országok esetében is.A fegyverhasználat az nem gyávaságból,hanem elkerülhetetlen okok láncolata miatt következik be.Az atomfegyver nem krumpli,hogy bárki dobálhatná.Valaha komolyan foglalkoztam az atomcsapások következményeinek elhárításával,ZX-81 kis számítógépre írtam egészen jó programot,a gyakorlatban is lehetett volna használni.Nem olyan sötét az ördög,mint ahogy lefestik. Az egyik amerikai elnök mondta:"Vannak a békétől fontosabb dolgok is". Megtapasztaljuk hogy igaza volt.Vitorla
Én
kétségbe vagyok esve
Én
az Északiakkal! Kis koromban bélyeget ragasztottunk az úttörő igazolványba,hogy támogassuk igazságos harcukat! Mi van: új tonkini öböl,vagy iraki provokáció,esetleg ikertorony akció, mindről utólag kiderült közönséges provokáció és hazugság."Aki délelőtt kurta délután se nő annak farka." Vitorla
Szép a hit a győzelemben,
Szép a hit a győzelemben, de ehhez azonban más is kell. A KNDK egymaga talán legyőzné Dél-Koreát, de megérné-e neki. Az USA feltétlenül támogatná Dél-Koreát (ezt sietve ki is nyilvánította), aztán ott van Kína és Japán - szóval pillanatokon belül világháborús helyzet állna elő. A Szovjetunió már nem tud segíteni. Nem beszélve a Észak-Korea kétségbe esésében bevethető atomfegyvereiről. Az is frusztráló, hogy több, mint 50 éve csak tűzszünet van - erre blazírozva mindkét ország kiépítette saját gazdaságát. Dél-Korea jelentős USA és Japán műszaki segítséggel "kistigris" lett, északi "testvére" a hadigazdaságot fejlesztette ki, nem mondva le az ország általa elképzelt újraegyesítéséről. Külső segítség nélkül nem tudna győzni, de elpusztulna a munkaképes felnőtt lakosság túlnyomó többsége. A helyében szépen elkezdeném az erőforrásokat a civil gazdaságba invesztálni és az életszínvonal növelése mellett bekapcsolódnék a modern technológiába. A folyamatok mögött ott áll Kína, aki eddig még nem nyilatkozott. Nem tudni, mit dönt...
Tovaris
Ez mind szép és jó
de a légierejük eszméletlenül csapnivaló. J-6 MiG-21 gépeket használnak nagyrészt, a legjobb a MiG-29. Bombázóként a H-5-t használják ami Il-28 másolat(és szinte mindenhonnan kivonták)