Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Bűnbánó
    • Comrade
    • Deák András
    • Mobilpista
    • plaly
    • Somi Judit
    • Szilmester
    • tkaroly
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Horthy-korszak + Horthy-kultusz
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
    • Házirend
    • Le a fasisztázással, le a nácizással!
  • Kapcsolat
Címlap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!


Hajrá kísértet!


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Kommunista Hírlevél

Nagyon ritkán küldünk, és csak valóban érdekes dolgokat. Bármikor le lehet róla íratkozni.


Rendszerváltásról


Idézetek

Pénzthajszolóknak

"A dolgok világának értékesedésével egyenes arányban nő az emberek világának elértéktelenedése."

— Karl Marx

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

MEBAL.hu

  • indokolatlan nácizás
  • első ediktum
  • kapitalizmus=holokauszt?
  • kettős mérce
  • magyarozás
  • demokrata?
  • persze hogy balos!
  • Get out álbaloldal
  • Szeretnétek békét kötni?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Észak-Korea elsöpörhetne, mert megtehetné

bors, 2010, november 24 - 14:49
  • Észak-Korea
  • hadsereg
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

A Koreai Néphadsereg elképesztően nagy, nagyjából 1 200 000-es aktív sorkatonai szolgálatot teljesítő haderővel bír. Ezen felül 4,5 millió (más forrás szerint 7 millió) férfi és nő tartalékosuk áll rendelkezésre. Ennek nagy részét a Tartalékos Katonai Kiképző Egységek, a Munkás-Paraszt Milícia és az Ifjú Vörös Őrség teszi ki. A tartalékosok mindig, de a háború esetén a milícia és a Vörös Őrség is automatikusan a Védelmi Minisztérium fennhatósága alá kerülnek.

Észak-Korea nagyszámú gépesített gyalogsági erővel és tankállománnyal rendelkezik, mely segítségével képes végrehajtani egy masszív, elsöprő szárazföldi támadást. Az északiak tüzérsége fedett árkokba és földalatti járatrendszerekbe van befészkelve. Ezek révén mély tüzérségi támogatást képes biztosítani előrenyomuló egységeiknek. Ez a tüzérség percenként 10 000 lövedékkel szórhatná meg a déli fővárost és környékét. Nagyjából 500 olyan nagy hatótávolságú tüzérségi berendezésük is van, amely eléri Szöult.

Észak-Korea folyam-átkelésben is jó. Több mint 600 kétéltű járműve és rengeteg úszóhida van, melyek kiválók folyón való átkelésekhez.

Biztosan győz, aki hisz és a népre támaszkodik /Észak-Korea mottója/

Észak-Korea rendelkezik a világ legkiterjedtebb földalati hálózatával. Az ország nagyészén óriási föld alatti bunker és alagúthálózatot építettek ki, melybe hadseregük nagy részét elrejthetik vész esetén. Ezáltal hatalmas haderőt képesek szinte észrevétlenül mozgatni, valamint védelmi szempontból sem utolsó a rendszer.

Észak-Korea évente 200 000 AK gépfegyvert, 3000 nehézlöveget, 200 harckocsit, 400 páncélozott gépjárművet és kétéltű járművet gyárt le. Ezen felül önmaga készíti saját tengeri haderejének darabjait is.

Egyik legnagyobb ütőkártyája az elszánt hadserege és háttérországa lehet, mely a végsőkig kitart Kim Dzsongil mellett. Ezen felül rendelkezik kémiai és biológiai fegyverekkel is, melyek bevetésre készen állnak, minden nagyobb egységnek saját vegyi hadviselési részlege van. Persze az atomfegyver fejlesztésben is egyre inkább otthon vannak, már kétszer is robbantottak atombombát a föld alatt.

  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

hehehehe

Vendég, 2015, november 14 - 11:12

nem hiszem, hiaba az a sok katona amikor total elavult a haseregjuk..a del koreai meg modern, jol kikepzet katonasaggal rendelkezik.

http://technikai-kisokos.weebly.com/-dampeacutel-korea-hadereje.html

  • válasz

a technika

bors, 2015, november 14 - 11:21

már Vietnám vagy Afganisztán esetében sem jelentett semmit sem..

  • válasz

ELŐRE ÉSZAK!

Che13, 2010, november 30 - 04:10

ELŐRE ÉSZAK!

  • válasz

Én azzal vagyok

Skeletontavaris, 2010, november 25 - 19:46

aki nem vet be atomot.

  • válasz

Miért?

vitorla123, 2010, november 25 - 20:26

A japán sült emberek 1945-ben, talán nem voltak áldozatok? Az amerikai sült emberek miért lennének mások? Csak nem azért mert fehérek és amerikaiak? KNDK-nak van atom fegyvere,ha kell alkalmazza, mert csak így tudja magát megvédeni.Nekünk 89-ben nem volt így kerültünk az amerikai atomernyő alá,gyarmati sorsba kergetve.Pedig van uránunk,ha nem is valami jó minőségű!Csak az atomfegyver birtokában lehet függetlenségről beszélni a mai történelmi helyzetben .Vitorla.

  • válasz

Az atom a gyávák

Skeletontavaris, 2010, november 25 - 22:25

fegyvere,aki annyira férgek hogy csak civileket mernek támadni. Az olyanokat egy atomreaktorba kéne zárni, azt nyeljék a sugárzást, amit másokra szabadítanak.
Északnak azt hiszem 20 körüli atomfegyverük van. Délen van vagy 500 amerikai eszköz.(meg Japánban is lehet ugyanennyi)

  • válasz

Nagyon szomorú lettem. Ezt

tovaris, 2010, november 25 - 21:37

Nagyon szomorú lettem. Ezt komolyan mondtad?

Tovaris

  • válasz

Én a déliekkel vagyok!

PatriaOMuerte, 2010, november 25 - 19:07

Én a déliekkel vagyok!

  • válasz

Botorság!

nagylajos, 2010, november 25 - 20:51

A KNDK egy fél ázsiai, fél feudális önkényuralmi rendszer sztálinista beütéssel, viszont Dél Korea meg egy velejéig reakciós, elég keményen diktatórikus kapitalista rezsim.

Ne a déliekkel vagy az északiakkal legyél, hanem a koreai munkásosztállyal!

  • válasz

Egyet értünk!

vitorla123, 2010, november 25 - 22:44

A háború nem így veti fel a kérdést! Nekünk az egyik legnagyobb gondunk 89 óta a pacifizmusunk,megmagyarázzuk,hogy miért nem harcolunk,miért nem vállaljuk,hogy kommunisták vagyunk. Csak úgy fű alatt,csak illegálisan. Minden fegyvert használni kell,ha a sors úgy hozza.Talán Irakban,Afganisztánban, a cigányok elleni sorozatnál volt,van valamiféle kímélet? Aki vet rész tűzharcban és túlélte,az ezeket a kérdéseket másként látja. Ez így van országok esetében is.A fegyverhasználat az nem gyávaságból,hanem elkerülhetetlen okok láncolata miatt következik be.Az atomfegyver nem krumpli,hogy bárki dobálhatná.Valaha komolyan foglalkoztam az atomcsapások következményeinek elhárításával,ZX-81 kis számítógépre írtam egészen jó programot,a gyakorlatban is lehetett volna használni.Nem olyan sötét az ördög,mint ahogy lefestik. Az egyik amerikai elnök mondta:"Vannak a békétől fontosabb dolgok is". Megtapasztaljuk hogy igaza volt.Vitorla

  • válasz

Én

Phoenix, 2010, november 25 - 19:34

kétségbe vagyok esve

  • válasz

Én

vitorla123, 2010, november 25 - 19:13

az Északiakkal! Kis koromban bélyeget ragasztottunk az úttörő igazolványba,hogy támogassuk igazságos harcukat! Mi van: új tonkini öböl,vagy iraki provokáció,esetleg ikertorony akció, mindről utólag kiderült közönséges provokáció és hazugság."Aki délelőtt kurta délután se nő annak farka." Vitorla

  • válasz

Szép a hit a győzelemben,

tovaris, 2010, november 24 - 18:52

Szép a hit a győzelemben, de ehhez azonban más is kell. A KNDK egymaga talán legyőzné Dél-Koreát, de megérné-e neki. Az USA feltétlenül támogatná Dél-Koreát (ezt sietve ki is nyilvánította), aztán ott van Kína és Japán - szóval pillanatokon belül világháborús helyzet állna elő. A Szovjetunió már nem tud segíteni. Nem beszélve a Észak-Korea kétségbe esésében bevethető atomfegyvereiről. Az is frusztráló, hogy több, mint 50 éve csak tűzszünet van - erre blazírozva mindkét ország kiépítette saját gazdaságát. Dél-Korea jelentős USA és Japán műszaki segítséggel "kistigris" lett, északi "testvére" a hadigazdaságot fejlesztette ki, nem mondva le az ország általa elképzelt újraegyesítéséről. Külső segítség nélkül nem tudna győzni, de elpusztulna a munkaképes felnőtt lakosság túlnyomó többsége. A helyében szépen elkezdeném az erőforrásokat a civil gazdaságba invesztálni és az életszínvonal növelése mellett bekapcsolódnék a modern technológiába. A folyamatok mögött ott áll Kína, aki eddig még nem nyilatkozott. Nem tudni, mit dönt...

Tovaris

  • válasz

Ez mind szép és jó

Skeletontavaris, 2010, november 24 - 16:46

de a légierejük eszméletlenül csapnivaló. J-6 MiG-21 gépeket használnak nagyrészt, a legjobb a MiG-29. Bombázóként a H-5-t használják ami Il-28 másolat(és szinte mindenhonnan kivonták)

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • Az USA fenyegeti Észak-Koreát és nem Észak-Korea az USA-t
  • Képek a nepáli népi hadsereg újjászerveződéséről
  • Balszemmel 269.
  • Balszemmel 267.
  • Meghalt Kim Dzsong Il

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.