2010 december 29.-én megjelent A Mi időnk baloldali internetes magazin legújabb száma
December 29-én újból megjelent A MI IDŐNK újság. Az újság ingyenesen letölthető, olvasható a következő címre kattintva:
http://amiidonk.try.hu
A tartalomból:
-Zapatizmus a szubkultúrában,
-Interjú Vajnai Attilával
-Moziajánló: Social Network
-DVD ajánló: A negyedik világháború
-Morales Venezuelában járt
-Az EU Magyarország soros elnöke
-17.Világifjúsági Találkozó
-Hírek, programok és sok más.


Gyerekek, ez a lap
Gyerekek, ez a lap olvashatatlan. De itt nem a cikkek minőségére teszek gúnyos utalást, hanem arra, hogy például a 2. oldalon a mélyvörös-barnás háttérre sikerült fekete szöveget írni, és sajnos több oldalon is ez a jellemző. 2011-ben talán kicsit letisztultabbá kéne tenni a dizájnt - s persze lehetne egy kis transparency effektet nyomatni a háttérképekre is.
Figyelem! Rendezvény!
2010. december 29. 17.00-19.00 József Attila szobor
Fáért tüntet a Zöld Baloldal http://nol.hu/belfold/faert_tuntet_a_zold_baloldal
Az év egyik utolsó napjára hirdetett demonstrációt a Zöld Baloldal nevű szervezet. Céljuk, hogy pénzt gyűjtsenek a Csereháti Roma Önsegítő Egyesületnek.
„Amikor levittük a karácsonyi adományt Borsodba, kétségbeesett emberekkel találkoztunk. Fagyoskodó önkéntesek kezdték szortírozni egy hideg közösségi házban az ajándékokat, a ruhákat és az élelmiszert; a 21. században" - mondta Kalmár Szilárd, a Zöld Baloldal ügyvezető elnöke.
A politikus szerint míg sok ember a saját otthonában fagyoskodik, addig a fővárosban „csak" a magán-nyugdíjpénztári megtakarítások és a sajtó szabadsága miatt demonstrálnak. „Sok mindenkinek fontos célok, de csak ennyi baj van az országban? A parlamenti ellenzék csak a polgári értékeket félti, a reménytelen nyomorról, arról, hogy a kormányerők már a kukázókat is ellenségnek tekintik, szó sem esik. Pedig százezrek vannak reménytelen léthelyzetben. Ez a tél sem fog elmúlni úgy, hogy embereket ne saját lakásukban érjen utol a fagyhalál" - fogalmazott Kalmár Szilárd.
A politikus hozzátette: ezért december 29-én délután a József Attila szobornál fognak demonstrálni és a helyszínen összegyűjtött pénzt a Csereháti Roma Önsegítő Egyesületnek fogják átadni, akik tüzelőfát vesznek majd a felajánlott adományokból.
„Fűtsünk be nekik, érezzék a szolidaritás melegét!" - tette hozzá a Zöld Baloldal vezetője.