Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Kádár intelligenciájáról

"Kornis Mihálynak és más rosszindulatú Kádár-bírálóknak mondom. Aki ilyen mértékben partnere tudott lenni VI. Pál pápának, a katolikus egyház fejének, és más meggyőződésű államférfiaknak, valamint a nemzetközi sajtónak, az nem lehet "mocsári lápban termett senki"; magas fokú vele született és munkásmozgalmi tevékenysége során szerzett intelligenciával rendelkező, karakteres személyiség volt. Nem kellene egy tehetséges magyar munkáspolitikust ennyire lenézni, egyoldalúan értékelni - azaz fensőbbségesen leértékelni; annál inkább, mert e kritikusok törekvése lelki indítékait tekintve tényleg "mocsári" alapra épül. Így ők is egyre mélyebbre süllyednek."

— Berecz János

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Only Reader blogja

LENDITŐKERÉK VAGY MARÓTÁRCSA? - a tőkés rend diszkrét bája

Only Reader, 2010, március 20 - 21:40
  • kapitalizmus
  • kizsákmányolás
  • válság

Marx mai polgári kritikusainak többsége két nagy csoportba sorolható. Az egyik szerint Marx nézetei eleve hibásak voltak, rossz előfeltevésekből rossz módszerekkel rossz következtetésekre jutott. A másik, az elsőtől csak felszínesen különböző vélemény szerint lehet, hogy Marxnak a maga idejében sok mindenben igaza volt, de ma már előfeltevései érvénytelenek, módszerei elavultak, ezért azután végkövetkeztetései hasznavehetetlenek. A legfőbb bizonyíték: Marx kardinális tétele a munkásosztály abszolút elnyomorodásáról hamisnak bizonyult.

  • 10 hozzászólás
  • Tovább

A cafeteriáról

Only Reader, 2010, március 18 - 00:16
  • adózás
  • Gazdaság
  • politika

Barátom, Red Star (akit az Admin épkézláb magyarázat nélkül kitiltott a portálról és makacsul nem engedi vissza) olvasgatva a portált, felfigyelt Weren János vendégünk hozzászólásaira, különösen erre:

"A kommunisták mindig sok energiát fordítottak saját és társaik (ÖN)KÉPZÉSÉRE. Olvassuk el példaként Gorkij: Az anya című művét. Napjainkban sajnos nehéz megtalálni a megfelelő fórumokat erre, de meg kellene próbálni. Hol vannak az aktuális események korszerű, kommunista alapú magyarázatai a nagy tömegek számára? Ki magyarázza meg például nekik, hogy az üdülési csekk, a munkáltató által fizetett BKV-bérlet nem más, mint kapitalista trükk? A munkáltatónak kevesebb a terhe, a proletár örül a "többlet"-jövedelemnek, aztán egyrészt csodálkozik, hogy miért fizet ilyen magas adókat, másrészt nem érti, miért lesz olyan kevés a nyugdíja.
A mozgalom szervezett embereinek tehát ez lenne az igazi feladata. Vagy nem jól látom?
Weren János"

Megkért, hogy tegyem ki a blogomra válaszát.

  • 17 hozzászólás
  • Tovább

I only Reader - és ezt olvastam az Aktív Szemeszterben

Only Reader, 2010, március 12 - 10:24
  • diplomás munkanélküliség
  • kapitalizmus
  • Kína
  • szocializmus
  • tandíj

Az alábbi, inkább dicsérő, mint kritizáló cikk a kinai felsőoktatást nem éppen egy szocialista országra jellemzőnek mutatja be

---------------------------------------------

Egyre többet fizetnek tandíjra a kínaiak

A felsőoktatás költségei mellett a hallgatók száma is folyamatosan emelkedik

Takács Erzsi

Aktív Szemeszter VII. évf. 1. szám (2010. február)
http://www.szemeszter.hu/?at=egycikk&HirID=658

  • 1 hozzászólás
  • Tovább

I only Reader - és ezt olvastam az Indymedián

Only Reader, 2010, február 26 - 18:36
  • hungarizmus
  • Jobbik
  • nácizmus
  • rendszerkritika

Jobbik program és MEBAL
MEBAL | péntek, 2010. február 26.

A MEBAL sajtónyilatkozata

  • 15 hozzászólás
  • Tovább

Görögország és az euró

Only Reader, 2010, február 17 - 01:37
  • euró
  • Görögország

Barátom, Red Star (akit az Admin épkézláb magyarázat nélkül kitiltott a portálról és makacsul nem engedi vissza) olvasgatta a görögországi eseményekkel kapcsolatos topicokat. Úgy látja, hogy nem ártana egy kis közgazdasági magyarázatot fűzni a dologhoz, ezért megkért, hogy az alábbi kis jegyzetét helyezzem el a blogomban (amíg az Admin engem is ki nem tilt)

------------------------------------------------------------

  • 1 hozzászólás
  • Tovább

I only Reader - és ezt olvastam

Only Reader, 2010, február 12 - 12:15
  • kommunizmus
  • Marxizmus

a RedNews-on

Daniel Bensaïd utolsó írása (Puissances du communisme*)

A napokban elhunyt francia marxista filozófus Daniel Bensaïd a kommunizmus fogalmáról szóló, egyben élete legutolsó írását közöljük. Ezt az írást Bensaïd ezen a hétvégén adta volna elő a Puissances de communisme konferencián…

  • 3 hozzászólás
  • Tovább

I Only Reader - és ezt olvastam

Only Reader, 2010, február 1 - 16:32
  • internet
  • sztálinizmus
  • Thürmer Gyula

Az alábbiakat egy másik fórumon már elég régen egy ismerősötök írta:

-------------------------------------------------------------

Sztálin

...

Trockij és Nagy Imre, egymástól függetlenül a sztálinizmust "a kommunizmus bonapartista elfajulásának" nevezték. Szerintem roppant találóan.

  • 33 hozzászólás
  • Tovább

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.