Only Reader blogja
LENDITŐKERÉK VAGY MARÓTÁRCSA? - a tőkés rend diszkrét bája
Marx mai polgári kritikusainak többsége két nagy csoportba sorolható. Az egyik szerint Marx nézetei eleve hibásak voltak, rossz előfeltevésekből rossz módszerekkel rossz következtetésekre jutott. A másik, az elsőtől csak felszínesen különböző vélemény szerint lehet, hogy Marxnak a maga idejében sok mindenben igaza volt, de ma már előfeltevései érvénytelenek, módszerei elavultak, ezért azután végkövetkeztetései hasznavehetetlenek. A legfőbb bizonyíték: Marx kardinális tétele a munkásosztály abszolút elnyomorodásáról hamisnak bizonyult.
A cafeteriáról
Barátom, Red Star (akit az Admin épkézláb magyarázat nélkül kitiltott a portálról és makacsul nem engedi vissza) olvasgatva a portált, felfigyelt Weren János vendégünk hozzászólásaira, különösen erre:
"A kommunisták mindig sok energiát fordítottak saját és társaik (ÖN)KÉPZÉSÉRE. Olvassuk el
példaként Gorkij: Az anya című művét. Napjainkban sajnos nehéz megtalálni a megfelelő fórumokat
erre, de meg kellene próbálni. Hol vannak az aktuális események korszerű, kommunista alapú
magyarázatai a nagy tömegek számára? Ki magyarázza meg például nekik, hogy az üdülési csekk, a
munkáltató által fizetett BKV-bérlet nem más, mint kapitalista trükk? A munkáltatónak kevesebb a
terhe, a proletár örül a "többlet"-jövedelemnek, aztán egyrészt csodálkozik, hogy miért fizet
ilyen magas adókat, másrészt nem érti, miért lesz olyan kevés a nyugdíja.
A mozgalom szervezett embereinek tehát ez lenne az igazi feladata. Vagy nem jól látom?
Weren János"
Megkért, hogy tegyem ki a blogomra válaszát.
I only Reader - és ezt olvastam az Aktív Szemeszterben
Az alábbi, inkább dicsérő, mint kritizáló cikk a kinai felsőoktatást nem éppen egy szocialista országra jellemzőnek mutatja be
---------------------------------------------
Egyre többet fizetnek tandíjra a kínaiak
A felsőoktatás költségei mellett a hallgatók száma is folyamatosan emelkedik
Takács Erzsi
Aktív Szemeszter VII. évf. 1. szám (2010. február)
http://www.szemeszter.hu/?at=egycikk&HirID=658
I only Reader - és ezt olvastam az Indymedián
Jobbik program és MEBAL
MEBAL | péntek, 2010. február 26.
A MEBAL sajtónyilatkozata
Görögország és az euró
Barátom, Red Star (akit az Admin épkézláb magyarázat nélkül kitiltott a portálról és makacsul nem engedi vissza) olvasgatta a görögországi eseményekkel kapcsolatos topicokat. Úgy látja, hogy nem ártana egy kis közgazdasági magyarázatot fűzni a dologhoz, ezért megkért, hogy az alábbi kis jegyzetét helyezzem el a blogomban (amíg az Admin engem is ki nem tilt)
------------------------------------------------------------
I only Reader - és ezt olvastam
a RedNews-on
Daniel Bensaïd utolsó írása (Puissances du communisme*)
A napokban elhunyt francia marxista filozófus Daniel Bensaïd a kommunizmus fogalmáról szóló, egyben élete legutolsó írását közöljük. Ezt az írást Bensaïd ezen a hétvégén adta volna elő a Puissances de communisme konferencián…
I Only Reader - és ezt olvastam
Az alábbiakat egy másik fórumon már elég régen egy ismerősötök írta:
-------------------------------------------------------------
Sztálin
...
Trockij és Nagy Imre, egymástól függetlenül a sztálinizmust "a kommunizmus bonapartista elfajulásának" nevezték. Szerintem roppant találóan.

