Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Bűnbánó
    • Comrade
    • Deák András
    • Mobilpista
    • plaly
    • Somi Judit
    • Szilmester
    • tkaroly
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Horthy-korszak + Horthy-kultusz
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
    • Házirend
    • Le a fasisztázással, le a nácizással!
  • Kapcsolat
Címlap Blogok Deák András

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!


Hajrá kísértet!


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Kommunista Hírlevél

Nagyon ritkán küldünk, és csak valóban érdekes dolgokat. Bármikor le lehet róla íratkozni.


Rendszerváltásról


Idézetek

Üdvözítő piacgazdaság

"Senkinek se tűnik fel, hogy a tőke azt üzeni nekünk: Magyarországon a fél ország nyomora kell ahhoz, hogy ez az egyedül üdvözítő tőkés piacgazdaság működjön? Ez így rendben van? Ha ez a "nagyszerű" piacgazdaság nem tudja emberhez méltó módon eltartani az ország népét, akkor mit szeressünk rajta? Miért szeresse-tűrje az a három-négymillió magyar, akit húsz éve nyomorba löktek és ott tartanak? Az nem tisztességes válasz, hogy mi csak a gazdasági-pénzügyi összefüggéseket ismerjük. "

— Csernok Attila

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

MEBAL.hu

  • indokolatlan nácizás
  • első ediktum
  • kapitalizmus=holokauszt?
  • kettős mérce
  • magyarozás
  • demokrata?
  • persze hogy balos!
  • Get out álbaloldal
  • Szeretnétek békét kötni?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Szocializmus-pótlékok

deakandras, 2014, január 28 - 20:29
  • álmunkásbarát
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat
Európai Unió (logó)

Keleti nyitás jobboldali módra

Mint azt az elmúlt 25 évben tapasztalhattuk,jobboldali antikommunista honatyáink több ízben is újítottak valamit a közéletben:például mint tudjuk,a kilencvenes években önálló külpolitikai irányvonalként az a határontúli magyarokkal foglalkozó koncepciójjelent meg,amelyet az álliberális próféták sem utasítottak el,bar a hazai törésvonalak-úgy,mint az álliberális szocialisták és a hazai ultrakonzervatív közötti feszültségek-a határontúli honfitársaink között is kialakultak. Ennél is fontosabb,hogy az ezredforduló óta olyan külpolitikai elképzelések is meghonosodtak,amelyek ugyan korántsem a térség népeinek békéjét és összefogását hirdetik,ám az emberek egy tekintélyes részének unió-és jenkiellenességére nagyszerűen tudnak apellálni.

A "jobboldali szocialisták" attól megtévesztők,hogy ugyan rámutatnak a legégetőbb társadalmi problémákra,sőt a nemzetközi eredőket is a munkásmozgalomhoz hasonló módon ertelmezik,ám a megoldást nem osztályalapokon ,hanem félig-meddig kulturális vagy geopolitikai tényezők függvényében magyarázzák. A munkásmozgalom képviselői-ahogy mondjuk az ukráné is-leszögezik ilyenkor,hogy a tőkés rendszer nem azzal haladható meg,hogy más nagyhatalmak iránt orientálódik a közélet-az ukrán válságot is úgy írják le,mint úri huncutságot két tőkés csoport között,aminek a dolgozó néphez semmi köze.Nade lássuk,miből is indul ki például hazánkban az a plebejus színezetű jobboldal,amely önálló külpolitikai elképzelésekkel is bír. Tudjuk,hogy nem annyira népszerű hazánkban az az uniós tagság,amelyet anno a magyarhoni munkásmozgalom egyrésze is támogatott. Nem népszerű,mert sok gazdának terhes,hogy minden csipcsup dologba beleszólnak,ráadásul sokan érzik úgy,hogy a csatlakozással még a szomszédos népeket is úgymond bepalizták. Ez idáig érthető.Az is nyilvánvaló,hogy a nyugati és a jenki álkultúra egyeduralkodó térségünkben,illetve hogy ennek,illetve az uniós félgyarmati helyzetnek tudható be a brutális mértékű szegénység és kilátástalanság,az emberek millióinak elkeseredettsége. Ilyenkor a munkásmozgalom azt hangoztatja,hogy a térség népeinek es munkásmozgalmának erősíteni kell szolidaritásukat és együttesen kell fellépni a nyugati burzsoáziával szemben-is. Azért az is szó,mert a keleti hatalmakkal szemben szintén ugyanezt kell alkalmazni. A magyar,lengyel,szerb,román,ukrán,albán stb. melós akkor is lenézett melós marad,ha az egykori cár atyuska birodalmának legújabbkori képviselő gyarmatosítanak is. A rendszer akkor is kapitalista marad.

Ezzel szemben az egészséges osztálykoncepciót a "jobboldali szocializmus"hívei a kultúrák szembeállításával pótolják. Már a harmincas esztendőkben volt szó a romlott,dekadens nyugati és ezzel szemben a magyar kultúra ellentétéről. Ilyen elgondolás ma is van,egyfelől amikor szembeállítani iparkodnak az orosz cári imperializmus legújabbkori politikáját az elkorcsosodott nyugati értékrenddel. Merthogy az oroszoknál semmilyen eltérő identitást nem igazán tolerálnak,vagy csak korlátozott módon. Másfelől pedzegetnek olyan eurázsiai uniót,amelynek az orosz medve lenne a vezetője és ahol a magyarnak úgymond több lenne a keresnivalója,mint az Európai Unióban. Hogy milyen alapon,azt lehet úgy értelmezni,hogy inkább keleti a magyar,mint nyugati,illetve hogy azon országokhoz lennénk közelebb. Ez azonban eléggé érdekes következtetés. Akárhogy nézzük is,hazánk igaz,hogy teljesen más,mint Nyugat-Európa,azonban az orosz és az ázsiai államoktól is eltér.Semmilyen nép szokásait,kultúráját nem lehet ráerőltetni a másikra-a nyugatiét se,de az oroszt se, Ezzel szemben talán reálisabb lett volna a térség népeinek egységéért síkraszállni,miután inkább közös a történelmünk a lengyelekkel,csehekkel,szerbekkel vagy a romanokkal,mint a rivalizáló nagyhatalmakkal. Végül harmadrészt talán osztályalapú rendszerkritikus megoldást találni osztályalapú nehézségekre-munkanélküliség, szegénység,félgyarmati függés,stb.-sokkal érdemesebb lenne,mint az egyik tőkést a másikra cserélni vagy kultúrákat,szokásokat egymással szembeállítani.

B.Deák András

  • deakandras blogja
  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Márai Sándor naplójából (1945).

Vendég, 2014, január 28 - 22:47

Márai Sándor naplójából (1945):

"Az oroszok olyanok, amilyenek, semmit nem ígértek nekünk, semmit nem akartak tőlünk, mi üzentünk hadat nekik, s most a fegyver jogán érkeztek
hozzánk, legyőzött országba, mely jogcím nélkül megtámadta hazájukat.
Nem illethetjük őket szemrehányással. De a magyarok! Az egyetlen ország Európában, ahol a nemzet történelmének legválságosabb pillanatában akadt egy
Szálasi-kormány, akadtak törvényhozók, akik iparkodtak megjátszani a legalitás komédiáját e horda számára! Csak hogy a zsákmányt kiegészítsék még, néhány héttel prolongálják létezésüket is, hogy elveszejtsék Budapestet s mindent, ami az országból megmaradt!
Ezekkel csakugyan nincsen alku, ezek számára nem lehet kegyelem.
A zsidófaló, nácibarát középosztály most megkísérli, hogy mindazért, ami most történt, a nyilasokra hárítsa a felelősséget. Nem igaz, hogy a nyilasok a főbűnösök. A nyilasok csak következménye mindannak, amit ez a társadalom az elmúlt 25 évben elkövetett, hogy műveltség, erkölcs és tehetség nélkül érvényesülhessen. A nyilas horda éppen olyan bűnös, mint az a magyar vezető réteg, mely az alkotmányosság palástja alatt Horthy 25 évében
szemérmetlenül fűtött, buzdított mindenfajta reakciót.
Ez a társadalom ilyen, egyszerűen nem háríthatja el a felelősséget. Most szívesen odadobják koncnak a nyilasokat, hogy meneküljenek. De ilyen olcsón nem menekülnek.
Csak egyről nem beszélnek a parasztok, nagyságosok és méltóságosok: arról, hogy mit szenvedtek az orosz városok és falvak lakosai, s arról, hogy esztendő előtt magyar állampolgárok százezreit rúgták ki lakásukból, elvették minden holmijukat, nyomorúságos batyukkal gettókba, téglagyárakba, disznóhízladákba zárták őket, onnan nyolcvanával, leplombált vagonokba préselték - gyermeket, asszonyt, férfit vegyesen - ezt a nyomorult tömeget, s a vagonokban, égő hőségben hat napig utaztak a lengyelországi deportációs telepek felé, megőrültek a szomjúságtól, anyák szültek a vagonokban, és a gyermek ott hevert halottan az
ölükben, s a férfiak tébolyodottan ültek a halottak mellett, húsz százalék volt a vagonokban a mortalitás...
S végül az auschwitzi, olmützi Vernichterunslagerekben a gyermekeket, öregeket gázkamrákban megölték, a munkabírókat egy ideig még dolgoztatták, a lányokat,
asszonyokat a kísérleti telepen beoltották betegségekkel...

Mindezekről nem beszél senki azok közül, akik most rettegnek a beszállásolástól, és féltik a "zabrálóktól" a lisztet, a fehérneműt.
Ahhoz, hogy Magyarország megint nemzet legyen, megbecsült család a világban, ki kell pusztítani egyfajta ember lelkéből a "jobboldaliság" címkéjével ismert különös valamit, a tudatot, hogy ő, mint "keresztény magyar ember" előjogokkal élhet a világban, egyszerűen azért, mert "keresztény magyar úriember", joga van tehetség és tudás nélkül is jól élni, fennhordani az orrát, lenézni mindenkit, aki nem "keresztény magyar" vagy "úriember", tartani a markát, s a keresztény magyar markába baksist kérni az államtól, társadalomtól: állást, kitüntetést, maradék zsidóbirtokot, potya nyaralást a Galyatetőn, kivételezést az élet minden vonatkozásában.
Mert ez volt a jobboldaliság minden értelme. S ez a fajta nem tanul. Aki elmúlt 30 éves, és ebben a szellemben, légkörben nevelkedett, reménytelen. Talán megalkuszik fogvicsorgatva, s mert önző és gyáva: bizonyára hajlong majd az új rend előtt, de szíve mélyén visszasírja a "jobboldali, keresztény, nemzeti" világot, amelyen belül olyan szépen lehetett zsidó vagyont rabolni, versenytársakat legyilkolni, és aladárkodni a nagyvállalatokban képzettség és hozzáértés nélkül."

Tanulságos és a ma emberéhez is szól. A jobboldali történészek ilyenkor csöndben vannak?? Persze mert nem tudják magukat mivel védeni.

  • válasz

Nem elképesztő?!

Phoenix, 2014, január 28 - 23:01

Az echte polgár (e szó jó és rossz értelmében egyaránt) Márai lényegében ugyanazt mondja, mint a kommunista Gábor Andor.

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • Amiről a népszavazás szól
  • Korporatív álmegoldások
  • Az ukrán példa
  • Kísért a német császár szelleme
  • A rendőrszocializmus

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.