Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap Blogok olvasó blogja
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

MSZP-szavazóknak

Ha valaki pedig azon kapja magát baloldaliként, hogy könnyedén egy ikszet kanyarítana a Multi Szolga Párt-nak, az inkább alapítson szakszervezetet, ne megint egy iksszel intézze el a következő négy évet!

— Rendszer Kritika

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Szocialista és így a nép tulajdona lett Venezuela acélipara

olvasó, 2011, május 29 - 13:31
  • államosítás
  • Venezuela
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Hugo Chávez ujjongó munkások százai jelenlétében bejelentette, hogy államosítja Venezuela legnagyobb acélkonszernét a Ternium-Sidor céget, amely az ország déli tartományában, Bolivárban termelte eddig a profitot argentin és olasz tulajdonosainak.

A részvényeseket valamelyest kártalanítani fogják, de még nem tudni mennyit kapnak, mivel a kormány 800 millió dollárt kínál, a tulajdonosok szerint viszont 4 milliárdot ér a 12 ezer embert foglalkoztató, és 2006-ban 4,3 millió tonna folyékony acélt termelő gyáróriás.

Az acélgyár 1998-ig állami tulajdon volt, akkor privatizálták potom pénzért. Hugo Chávez jelezte, hogy a júniusban befejeződő államosítás nyomán olyan munkaszerződést kötnek az alkalmazottakkal, amire nem volt példa a cég történelmében, biztosítják, hogy a dolgozók irányítsák a gyárat, továbbá leállítják az exportot és a hazai ipar igényeire fognak gyártani.

Az államfő korábban már bejelentette, hogy még az idén államosítja a cementipart. Tavaly a nép tulajdonába vették a CANTV telefontársaságot, az energetikában az áramszolgáltató Stromfirma Electricidad de Caracast, és a nehéz kőolajipar egy jelentős részét.
Forrás LAT

  • olvasó blogja
  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Tanuljunk belőle

tovaris, 2011, május 29 - 14:41

A kártalanítás a kivitt extraprofittal már bőven megtérült a befektetőknek. Fizettek volna rendesen munkabért és adót Venezuelának, akkor talán nem államosították volna.
Ez tanulságos lehet a Magyarországon befektetett tőkések majdani kárpótlására, különös tekintettel arra, hogy ezalatt kirabolták az országot.

Tovaris

  • válasz

Az ég kék, a fű zöld,

bors, 2011, május 30 - 16:11

Az ég kék, a fű zöld, sátán apó lesben áll...
/utolsó cserkész/

  • válasz

ez a cikk is nagyon jó,

Vendég, 2011, május 29 - 16:58

Ez a cikk is nagyon jó,de emellett a többi hírt is érdemes olvasni a Latin-Amerika Társaság honlapján. Nagyon szimpatikus és aktív fiatalok!
www.latin-amerika.hu

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • Chavez átvette a szupermarketek irányítását
  • A kormány Venezuelában államosított három magánbankot
  • Hajrá Chavez! Újabb államosítások Venezuelában
  • A munkások az élelmiszergyár államosítását követelik
  • A venezuelai kormány átveszi a hatalmat az aranybányák felett

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.