Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Bűnbánó
    • Comrade
    • Deák András
    • Mobilpista
    • plaly
    • Somi Judit
    • Szilmester
    • tkaroly
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Horthy-korszak + Horthy-kultusz
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
    • Házirend
    • Le a fasisztázással, le a nácizással!
  • Kapcsolat
Címlap Blogok Thürmer Gyula

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!


Hajrá kísértet!


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Kommunista Hírlevél

Nagyon ritkán küldünk, és csak valóban érdekes dolgokat. Bármikor le lehet róla íratkozni.


Rendszerváltásról


Idézetek

MSZP-szavazóknak

Ha valaki pedig azon kapja magát baloldaliként, hogy könnyedén egy ikszet kanyarítana a Multi Szolga Párt-nak, az inkább alapítson szakszervezetet, ne megint egy iksszel intézze el a következő négy évet!

— Rendszer Kritika

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

MEBAL.hu

  • indokolatlan nácizás
  • első ediktum
  • kapitalizmus=holokauszt?
  • kettős mérce
  • magyarozás
  • demokrata?
  • persze hogy balos!
  • Get out álbaloldal
  • Szeretnétek békét kötni?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Graz vörös rebellise

Thürmer Gyula, 2013, február 13 - 04:59
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat
Elke Kahr Graz vörös rebellise

250 ezer lakosával Graz Ausztria második legnagyobb városa. A tavaly novemberi önkormányzati választásokon a kommunisták 19,8 százalékkal a második helyen végeztek. Ismét városi tanácsos lett Elke Kahr, akit a köztudatban „Graz vörös rebelliseként” tartanak számon. Vele együtt a 48 fős városi önkormányzatnak 10 kommunista tagja van. Mi a siker titka?
A gyökereket 1981-ben kell keresni, amikor is az akkor 32 Ernest Kaltenegger bekerül a városi önkormányzatba. Még jóval a berlini fal lebontása előtt vagyunk. Kommunistának lenni, ha nem is jár előnyökkel, de nem is bűn. A fiatalember jó érzékkel a város egyik kulcsproblémájára kezd koncentrálni, a lakáskérdésre. A módszer beválik, bár nem hoz azonnali eredményt. A pártnak 12 évet kell várnia ahhoz, hogy Kaltenegger mellett még egy képviselőjük bejusson. Innentől már ketten viszik tovább a lakásügyet. Saját rendszert építenek ki, amelyben jogi és egyéb tanácsokat adnak a lakásbérlőknek. Telefonos „lakás elsősegély” szolgálatot hoznak létre, ahol a rászorulók azonnali tanácsokat kaphatnak.
A nagy siker 1998-ban következik be, amikor Kaltenegger vezetésével négy kommunista képviselőt választanak a grazi testületbe, önálló frakciót alakíthatnak, és Kaltenegger pedig városi lakásügyi tanácsos lesz. 2003-ban 21 százalékot érnek el, és 12 mandátumot.
A polgári erők ellentámadásba indulnak túlságosan népszerű kommunisták visszaszorítására. A 2008-as választásokon a párt elveszíti a képviselőinek felét. Ennek a választásnak azonban van egy kellemes meglepetése. Igen eredményesen szerepel az akkor 47 éves Elke Kahr, aki Kalteneggertől veszi át a stafétabotot.
Kahr továbbra is a lakásügyre koncentrál. A kommunisták minden fórumon követelik, hogy a város építsen szociális bérlakásokat. Graz az elmúlt időszakban ötszáz szociális lakást épített fel, ami nem kevés a jelenlegi gazdasági helyzetben. A kommunisták követelik a nettó lakbérek befagyasztását, és el is érik céljukat. Kahr továbbfejleszti elődje rendszerét, és lakásügyi forróvonalat építenek ki, amelyet a rászorulók ingyenes hívhatnak.
A választók maguk is meggyőződnek arról, hogy a kommunisták a gyakorlatban is azt teszik, amit ígérnek. Vonzóvá válnak más kommunista követelések is: minden grazi ingyen látogathassa múzeumokat, kiállításokat, az idősek ingyen utazhassanak a tömegközlekedési eszközökön.

Elke Kahr még valamiben példát mutat. Mint városi tanácsos havi 5400 euró nettó jövedelemmel rendelkezik, ami durván 1,6 millió forint. Kahr nyugodtan magára költhetné az egész összeget, s senki sem szólhatná meg. Ő azonban 1800 eurót tart meg, ami mintegy 530 ezer forint. Miért pont ennyit? Nos, azért, mert körülbelül ennyi Ausztriában a nettó átlagbér (2011-ben 1732 euró). Mit csinál a többivel? Havi 3600 eurót, azaz közel 1,1 millió forintot a szegények megsegítésére fordítja. Hasonló módon járnak el a többi kommunista képviselők is. 1998 óta a párt grazi képviselői 8721 embernek segítettek ezen a módon, mintegy 1.3 millió eurót költöttek rájuk a saját pénzükből. Kahr politikusi jelszava: Auf keinen Menschen vergessen! Egyetlen emberről sem feledkezhetünk meg!

  • Thürmer Gyula blogja
  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

És itthon?

Vendég, 2013, február 26 - 16:18

Itthon mit csinálnak a kommunisták?
Koterba.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Itthon mit csinálnak a kommunisták? (február 26 - 16:18)

Vendég, 2013, február 27 - 09:28

Otthonról osszák a tanácsokat, a MKMP részére!
*
(r-d)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Az már csak igaz, hogy

Vendég, 2013, február 27 - 16:26

Az már csak igaz, hogy Magyarországon soha nem volt "divat" a kommunisták körében harcosan kiállani a kizsákmányoltakért, megnyomorítottakért. Persze tisztelet a pár kivételnek (Ságvári, Sallai, Fürst, stb. stb). Mitől lett volna harcosabb ez az ország, mikor még a nyilas rémuralom idején sem mert szembeszállani a hóhérokkal, vagy éppen az ellenforradalom időszaka alatt. Egyszerűbb volt várni a szovjet felszabadítókat, oszt' utána verni a mellet, hogy milyen hősies ellenállók voltak. Ezért is nőtt meg hirtelen a partizánszövetség létszáma a felszabadulás után. De csak utána! :-/
Koterba.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Tüntetünk,szórólapozunk

Vendég, 2013, február 27 - 09:07

Tüntetünk,szórólapozunk szidjuk a rendszert!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ha így is van,

Vendég, 2013, február 27 - 16:28

Ha így is van, akkor is csak illegalitásban. :-/ Kivéve Vajnaiékat.
Koterba.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ja persze!

Vendég, 2013, február 28 - 09:47

Ja persze!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.