A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..
A kapitalizmus áldozatai
Kik kommunisták?
Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!
Hajrá kísértet!
"Szemére vetik, joggal, a Kádár-korszaknak, hogy a teljes foglalkoztatás ára az üzemen belüli munkanélküliség volt. Ez igaz, ám az érintettek száma korántsem eget rengető. Ugyanakkor a "lézengő" is dolgozott, volt feladata, nem segélyből élt, nem lopta a napot a kocsmában. Melyik a jobb? Persze, a tőkés termelés nem viseli el a szociális megterhelést, mert a profit a fontos. A nyereség. De a kádári általános foglalkoztatás volt az emberségesebb. Ezt azért el kellene ismerni egyszer."
Kádár élt... 2.
Teljes foglakoztatás
Utólag belegondolva, valóban létezett a kapun belüli munkanélküliség - de ez csak kevesekre vonatkozott. A többség a rosszul szervezett, a párhuzamos tevékenységeket is tartalmazó termelési és ügyvitel vezetési munkakörökben dolgozott, amelyeknek a szocializmusban is előbb-utóbb új munkaköröket kellett volna - fejlesztésekkel biztosítani. Az automatizálás, a számítástechnika hatalmas fejlődése előre vetítette a probléma komolyságát. Ez volt az egyik fő tényező a szocialista gazdasági tevékenység és a nyugati termelési módok eredményessége között. Emiatt alakult ki a versenyhátrány, amiben persze jó adag politikai számítás is volt. A tőkések jól tudták, hogy a kölcsönöket az egyre nehezedő világválság miatt soha nem tudjuk visszafizetni (legfeljebb Románia sorsára juthatunk) és amikor benyújtották a számlát, a szocializmust megszüntetését kapták cserébe. A kölcsönök többszörösét kasszírozhatták be. aztán mi lett a vége? Megvalósultak 56 "dicső szabadságharcosainak álmai"? -nem valósultak meg! A nép "forradalmi lelkületű" fiai hamarosan belátják, hogy kik csapták be őket igazán: Kádár János, vagy a tőkések. A jelenlegi államadósság több, mint tízszerese a kádári rendszerének, ha nem több. Egy különbség van: akkor volt ipar és mezőgazdaság, volt létbiztosság, volt perspektíva, most nincs!
Tovaris
Az 1944-47 közötti
Az 1944-47 közötti időszakban nagyon kevés híja volt annak,hogy csaknem egész Európa-talán az Ibériai-félszigetet leszámítva-vörös színbe boruljon.Franciaországban és Olaszországban küszöbönállt a népi demokrácia.Amennyiben a kontinens egy nagy vörös bástyává változott volna,az Egyesült Államok tehetett volna egy szívességéet.Akkor nincs ez a kölcsönfelvételes-világválságos probléma se.
Pont ezért hirdették meg a
Pont ezért hirdették meg a hidegháborút. Igaz, egy sztálinista Európának sokan nem örültek volna, de ma más lenne a világ, az biztos...
Tovaris