Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Butaságról

“A butaság talán mégis agresszívebb, mint a kapzsiság és a kegyetlenség. A kapzsi vagy kegyetlen emberrel, ha másképpen értelmes, végül is meg lehet alkudni. De a buta ember életveszélyes, mert kiszámíthatatlan és megközelíthetetlen. Nem lehet vitatkozni vele. Csaknem lehetetlen védekezni ellene: el kell viselni, mint a sorscsapást. Kíméletlensége, önzése, szívóssága pokoli.”

— Márai Sándor

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Közmunka a náci Németországban

Kritika, 2011, június 13 - 22:43
  • közmunka
  • nácizmus
  • Orbán-kormány
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

- Mégis azt gondolom, a munkanélküliség megszüntetése nagy hatással kellett hogy legyen a munkásokra - végtére Őket érintette a legsúlyosabban.
- Igen - felelte Werner -, ez igaz. Az sok embert elvakított. Az volt a fő érv, amellyel a nácik sokakat meggyőztek. Közben, mint ma már tudjuk, de akkor mindenesetre gyanítottuk, a munkanélküliséget csak 1936 őszére sikerült olyan mértékben megszüntetni, hogy normális foglalkoztatottságról lehessen beszélni. Csaknem négy évig tartott tehát, és ez alatt az idő alatt a többi nagy ipari nemzet is kiheverte az 1929-ben kezdődött gazdasági világválságot - terror és erőszakos intézkedések nélkül, azok nélkül a hatalmas háborús előkészületek nélkül, amelyekhez a Német Birodalomban a munkanélkülieket elvitték az utcáról...
És az egyes ember számára, főképp ha családapa volt, igazán nemcsak előnyöket jelentett, ha a munkanélküli-segély helyett nyomorúságos órabérért nagyon nehéz fizikai munkát kellett végeznie, gyakran távol a családjától, szükségszálláson és gulyáságyú-koszton egy barakktáborban. Mert ez bizony gyakran így volt a birodalmi autópályák építésénél, amelyek merőben stratégiai okokból létesültek, és még inkább így volt a Nyugati Fal építésénél. A Nyugati Fal építőinek nagy részét kötelezték a szolgálatra, tekintet nélkül tanult foglalkozásukra, és odaállították a fiatalok tízezreit is, akiket egyszerűen behívtak munkaszolgálatra, és egyenruhába bújtattak. Ők aztán kaptak napi huszonöt pfennig zsoldot és legfeljebb valami pótlékot, ami egyórai bért ha kitett. És az egész munkateremtő-programot a bankóprés finanszírozta - vagy, ami még annál is rosszabb volt, a Birodalmi Bank váltói. A számlát aztán persze nekünk kellett megfizetnünk...

Tények és tanúk
Bernt Engelmann:
Menet Indulj: Lépést tarts! 1982. Magvető kiadó

  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Kapcsolódó cimkék:

  • "Munkamorál-javítás" Jászladányban: tilos beszélgetni
  • Nincs az a válságadó, amely elegendő lenne a sok éhes szájnak
  • Odaát helyesen kezelik őket - elvették szüleitől "Adolf Hitlert"
  • 5 millió eurót találtak Haider titkos számláin
  • A MEBAL Gazdaságpolitikai Munkacsoportjának értékelése a Fidesz 29 pontjáról

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.