Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Gyűlöletről

Szeretni vagy gyűlölni csak embereket lehet. Egy fajt nem lehet szeretni, sem gyűlölni. Ez vonatkozik a magyarságra is.

— Csernok Attila

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

Kereső

webáruház - ingyen!

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Kína rekord mennyiségű USA adósságot adott el

marci, 2010, február 19 - 15:29
  • adósságcsapda
  • Kína
  • USA
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

A kínai eladás azt jelenti, hogy már Japán vált az amerikai kincstári kötvények [EPA] legnagyobb tulajdonosává . A pénzügyminisztérium kedden közzétett adatai szerint, Peking több mint 34 milliárd $ értékben adott el amerikai papírokat 2009 utolsó hónapjában, és ezáltal az amerikai adósságban való részesedését több, mint 4 százalékkal csökkentette, ami most a 755.4 milliárd $ .
Így most Japán részesedése az amerikai adósságban majdnem 11 milliárd dollárral több, mint Kínáé, azaz 769 milliárd $. 2008 szeptemberéig,Japán volt az amerikai kincstári kötvények legnagyobb birtokosa, amikor is Kína megelőzte.

"Finom üzenet"

Az amerikai kötvények kínai eladási hulláma azután következik be, hogy Pekingben egyre inkább hangot adtak aggodalmuknak az USA-hiány gyors növekedése miatt ami, az USA és Kína közötti kapcsolatoknak számos fronton történő romlása közepette történik.
Eswar Prasad, a New York állambeli Cornell University kereskedelempolitika azt mondta, hogy a kínai amerikai kincstár papírok eladása Washingtonnak szoló "finom gazdasági és politikai üzenetet" is tartalmaz.
"Kínai vezetők a tartalékaik segítségével nyomást gyakorolnak az Egyesült Államokra azon célból, hogy megállítsák az amerikaiaknak Kína deviza-és a kereskedelmi politikájának befolyásolására tett kísérleteit, valamint a hazai politikai és emberi jogi kérdésekbe való beavatkozás feladására késztesse az amerikaikat”, mondta az AFP hírügynökségnek.
A legújabb csetepaté Peking és Washington között az, hogy a Fehér Ház visszautasította azt a kínai követelést, miszerint Barack Obama amerikai elnök, mondja le a héten esedékes találkozóját a száműzetésben élő tibeti spirituális vezetővel, a dalai lámával,.
A helyzetet még tovább bonyolítja a Tibet vita, az amerikaiak tajvani fegyvereladásai, Kína vitája a Google-lal és egy sor más kereskedelmi és valutával kapcsolatos nézeteltérések, amelyek egy olyan időszakban jönnek, amikor Obama Kína segítségének elnyerésére törekszik az Irán-ellenes szankciók keményítésének kérdésében.

Kína függősége

Azonban a „Stratfor” amerikai agytröszt az ügyfeleinek kedden megjegyezte azt, hogy míg az adósság kiárúsításának lehetnek politikai felhangjai, Kína továbbra is teljes mértékben tisztában van az Egyesült Államoktól való függésének.
"Bár Kína csökkentheti a az amerikai adósság papírokat annak érdekében, hogy figyelmeztetést küldjön Washingtonnak - bár ez nem feltétlenül az egyedüli oka -, de nem állhat szándékában az adósság olyan mértékű értékesítése, ami tönkretenné az amerikai gazdasági fellendülést, hiszen ezzel tönkretenné Kína saját gazdasági és társadalmi-politikai stabilitás is.”
Kína 2.2 trillió dollárnyi devizatartalékának jelentős részét amerikai kincstári kötvényekben tartja, amivel gyakorlatilag finanszírozta Egyesült Államok hólabdaszerűen növekvő költségvetési és folyó fizetési mérleg hiányát.
De, annak ellenére, hogy az utóbbi időben növekszik a kínai belföldi fogyasztás, a gazdaság és így több millió kínai munkás sorsa nagyban függ az USA export piacoktól
Azonban az utóbbi hónapokban a kínai tisztviselők többször is hangot adtak aggodalmuknak a gyorsan növekvő amerikai adósság miatt, félve a dollár és a kincstárjegyek értékvesztésétől.

Tavaly júniusban Timothy Geithner, az amerikai kincstár titkára, Pekingbe utazott azért, hogy megnyugtassa a kínai vezetőket, mondván, hogy a dollár "nagyon biztonságos" és megígérte a hiány csökkentsét.

http://english.aljazeera.net/business/2010/02/201021743521113498.html

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Kapcsolódó cimkék:

  • A nemzetközi helyzet fokozódik: a nemzetközi valutarendszer összeomlóban
  • Kína növekvő katonai ereje nyomasztja az amerikaiakat
  • Az amerikai kínai kereskedelmi háború egyre forróbb
  • Kína szövetségre törekszik Oroszországgal az amerikai uralom korlátozása végett
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.