Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Bűnbánó
    • Comrade
    • Deák András
    • Mobilpista
    • plaly
    • Somi Judit
    • Szilmester
    • tkaroly
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Horthy-korszak + Horthy-kultusz
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
    • Házirend
    • Le a fasisztázással, le a nácizással!
  • Kapcsolat
Címlap Blogok Deák András

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!


Hajrá kísértet!


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Kommunista Hírlevél

Nagyon ritkán küldünk, és csak valóban érdekes dolgokat. Bármikor le lehet róla íratkozni.


Rendszerváltásról


Idézetek

Fasiszta élőképek

"A fasizmus élőképekben jelenik meg előttünk: egy nagyhangú népámító bombasztikus beszéde egy önkívületben lévő tömegnek; fiatalok díszfelvonulása; militánsok támadása egy démonizált kisebbség ellen; nacionalizmus; erőszak; voluntarizmus; mindenfajta kompromisszum elutasítása - ezek voltak a fasizmus jellemző vonásai."

— Paxton

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

MEBAL.hu

  • indokolatlan nácizás
  • első ediktum
  • kapitalizmus=holokauszt?
  • kettős mérce
  • magyarozás
  • demokrata?
  • persze hogy balos!
  • Get out álbaloldal
  • Szeretnétek békét kötni?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

A szegénység nem választás kérdése

deakandras, 2016, január 3 - 12:08
  • pórok
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat
melós.jpg

Évről-évre nemegyszer hallani arról televízióban-rádióban, hogy itt és itt ilyen és ilyen karitatív szervezet például fedél nélküliek és egyéb rászorulók számára ételt osztott. Bár kétségkívül ez nemes emberi gesztus, azonban a kérdés ilyenkor az, hogy egyáltalán miért kell szinte természetes jelenségnek lenni a mélyszegénységnek, miért nem lehet a XXI.században normális kiegyensúlyozott módon, emberi módon élni.És persze ezzel együtt a csórókra miért kell gyakorta úgy nézni, akár a véres rongyra.

Ha az ember emberközpontúan,pozitívan áll embertársaihoz,akkor abból indul ki, hogy nem bohóckodásból szegény valaki, hanem mert bizony oka van rá. Ilyenné vált valaki, mert ezer éve csak keres, de nem talál munkát,azonban mivel a lakhatás az sajnos nem alkotmányos alapjog, önhibáján kívűl fizetni nem tudása miatt könnyen az utcára kerülhet. Arról nem tehet az ember, hogy olyan árviszonyok vannak, hogy gyakorta az étel és a számlák közül kell választania.Első esetben még jól se tud lakni,azonban a tartozás halmozódik, a második esetben pedig letudja az ember a közüzemi díjakat,ám nem lesz mit ennie. Rengetegen pedig hiába robotolnak, hiába vállalnak be tizenórás munkákat,bizony,elég szűkmarkúan mérik a zsetont. Arról nem is beszélve, hogy az embernek ideje semmire sincs, nemegyszer kilométereket kell oda-vissza bumliznia az otthon és a munkahely között.Aztán azt se tudni, marad-e az a meló hosszútávon.Mert ma már alig van biztos megélhetést adó szakma, igen gyakran az van, hogy az ipsét elküldik gyorstalpalóra, amely viszont olyan végzettséget nyújtami évek múlva petákot se fog érni. Namármost ez kasztra emlékeztetően ki van módolva. Aki szegény, az forog a bér-meló-számla ördögi körében és semmi se rajta múlik. Még aki nem iszik és nem bagózik,az se tud félretenni,plusz a semmitmondó képzések is elzárják az utat a kitörési lehetőségek irányába

Tehet erről az ember? Bizony tehet, legalábbis rendszerváltó nagy jó uraink szerint. Körükben ugyanis az "így jártál"szlogen a legdivatosabb ma. Ultraliberális prófétáink mindent a mindenható piacra bíznak, aki pedig a versenyt nem győzi, az úgy járt, ahogy.Nem lényeges ez számukra, legfeljebb elemzéseket készítenek gazdasági folyamatokról vagy az adott gazdasági modellt szentesítik. Számukra a szegénység szükséges velejárója akármely tőkés modellnek és úgy hiszik,hogy az esélyekkel akárki élhet,ha meg nem tud, akkor az úgy van. A szélsőségesen konzervatív irányzatok pedig a farkastörvényeket helyezik előtérbe.A szegény az tanuljon meg kőnél keményebben küzdeni,esetleg akkor számíthat az erősebbek kegyeire,akkor is csak megsajnálják a csórót,aki velük az életben nem lehet egyenrangú, sőt,ott rekesztik ki a szegényt, ahol csak tudják,holott nem törvényszerű, hogy sokan elképesztően gazdagok legyenek, mások meg puszta túlélésért küzdjenek.

Akárhonnan nézzük is, a jelenlegi szegénység is osztály-és jövedelmi viszonyokra,az elosztás mikéntjére vezethető vissza. Ameddig pedig az emberi gyarlóság, a hatalom,a pénz és a gazdagság akarása az úr az emberség és a szolidaritás felett,addig sokáig hasonló témájú írások, vélemények fognak születni.

B.Deák András

  • deakandras blogja
  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Kapcsolódó cimkék:

  • Egy lépéssel mindig előrébb...
  • A retró mint érték-Mire érdemes építeni a jövőben?
  • A tüntetők igaza
  • Melóstudat napjainkban
  • Munkásmozgalmi jövőkép 2

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.